Köögi ventilatsiooni undamine

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
Henry800
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 13 Jaan 2020, 17:57

Köögi ventilatsiooni undamine

Lugemata postitus Postitas Henry800 »

Tere

Elan kümmekond aastat vana kortermaja esimesel korrusel, mille all ning vahetus läheduses paiknevad tehnoruumid, ventilatsioonitorud jne.
Kuna minu korteri paiknemise tõttu töötavad plekist ventilatsiooni torud väga tugevate helikandjatena, kostuvad mulle alt tehnoruumidest kubu kaudu tuppa häirivad undavad helid. Olgu mainitud, et kubu kui selline pole oluline - helid kanduvad ventilatsioonitoru kaudu tuppa just siis, kui kubu ei tööta.
Kirjeldatud probleemi lahendab väga lihtsalt moodus, kui ühendada tuppa sisse tulev venttoru kubu küljest lahti, panna toru ots paksult isolatsioonimaterjali täis ning tuba ongi vaikne - ei kostu enam midagi. Samas on tegemist üksnes näiliku lahendusega, kuna kubu on oluline tarbeese, mida pole võimalik täis topitud ventilatsioonitoruga sihtotstarbeliselt kasutada.
Praegu tuleb tuppa sisse üks pikk ventilatsioonitoru, mis lõppeb kubuga. Tekkis mõte see kaheks lüüa ja mingi klapp vahele panna. Mõttega asi piirdus.
Siit ka küsimus - kas ja kuidas võiks tuppa tuleva venttoru ja kubu vahele paigaldada helitõkestava klapi? Klapi võiks iga kord vajaduspõhiselt kasvõi mehaaniliselt avada, kui kubu tarvis tööle panna on. Kas selline idee oleks mõeldav? Kui jah, siis millised oleksid ettepanekuid, kuhu pöörduda, kuidas ehitada, kuidas paigaldada jne.

Aitäh!

suvaline
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 278
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Köögi ventilatsiooni undamine

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Aga sihtotstarbelisi kummiseibe ikka kasutasite?

RaLe
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 20 Jaan 2020, 16:16

Re: Köögi ventilatsiooni undamine

Lugemata postitus Postitas RaLe »

Mitte klapp ei ole vaja vahele panna vaid mürasummuti.

Vasta