1. leht 1-st

Kuidas parandada renoveeritud kortermajas ventilatsiooni?

Postitatud: 18 Dets 2019, 10:02
Postitas pikk88
Tegemist kaks aastat tagasi Kredexi renoveerimise läbi elanud kortermajaga. Täpsemalt kahetoalise korteriga, suurus 47 ruutmeetrit. Kui õigesti mäletan siis õhu väljatõmbe norm, mis projekteeriti oli 28l/s. See norm ka välja mõõdeti kontrollimise käigus. Peale seda keerasin plafooni maksimaalselt lahti ja hetkel võiks see siis olla ehk 30l/s
Kahes toas on akende all fresh-klapid, mõlemad maksimaalselt avatud. Üheks probleemiks on siis hetkel see, et köögis väljatõmme praktiliselt puudub, kuna insenerid ei suutnud katuselt tulevaid torusid meie püstakus korteriteni välja ajada(Kehvasti ehitatud šahtid. Poolikud tellised lõõriseinast väljas.) Köögis on väljatõmme ehk maksimaalselt 3-4 l/s Kogu väljatõmme käib vannitoa kaudu. Hetkel on ainus korterisisene reguleerimisvõimalus plafooni kinni-lahti kruvimine ja uste-akende avamine. Seda, et elamises on värsket õhku vähevõitu juhtub üsnagi tihti. Ja see on ka põhimure. Kuivõrd tegemist ikkagi värskelt renoveeritud majaga siis peaks ju kõik töötama ilma, et akendega mängida oleks tarvis. Korteris elab pidevalt kolm inimest aga üldpilti ei muuda väga ka see, kui õhtul kõik korraga koju laekuvad ning lõõtsutama kukuvad. Hapnikutase on suht kehva ka siis, kui üksinda korteris viibida. See pole ka lahendus, et kööki kubu paigaldada, sest see teeb töötamise aeg ikka väga kõva lärmi ja ei saa ju 24/7 käigus olla. Samuti poleks lahenduseks ka kööki mingi vaiksema ventilaatori paigaldamine. Samuti teevad liiga kõva häält? Oleks olukord vastupidine, et köögis väljatõmme normaalne, kuid vannitoas kehva siis võiks veel mingi vaiksema ventilaatoriga katsetada, kuid köögis teeb see ilmselgelt liiga kõva lärmi. Nüüd ongi küsimus selles, et millised oleks alternatiivid, mille peale ise ei tule?

Re: Kuidas parandada renoveeritud kortermajas ventilatsiooni?

Postitatud: 18 Dets 2019, 12:17
Postitas bjorn
Osadel parematel kubudel on tavaventilatsiooni funktsioon olemas. Tasub uurida. Ise pole kasutanud, aga köögitehnika uurimisel jäi silma.