1. leht 1-st

Ventilaatori võimsus?

Postitatud: 31 Juul 2019, 02:00
Postitas MarkoJ
Tere,

Paigaldan sundventilatsiooni 45m2 suurusesse tuppa. Arvatavasti paigaldan 100 või 125mm toru.

Kas on mingi rusikareegel kui võimas peaks olema ventilaator olenevalt toa suurusest? Poes tundub olevat müügil ventikaid alates 100m3/h kuni 500m3/h. Ei teagi kui võimast mul vaja on.

Ning kas pigem eelistada summutiga ventilaatorit või võtta tavaline ventilaator ja summuti ise ette paigaldada?

Re: Ventilaatori võimsus?

Postitatud: 31 Juul 2019, 08:58
Postitas Rabarebane
Ventilatsioon peab tagama nii väljatõmbe kui ka sissetõmbe adekvaatses suuruses. Teadmata toa otstarvet, rusikareegel on elutoas vähemalt 0.5l/s ruutmeetri kohta ja magamistoas 0.7l/s ruutmeetri kohta, kusjuures üheski ruumis ei tohiks ventilatsioon olla väiksem kui 6l/s iga ruumis üheaegselt viibiva inimese kohta. Selle järgi on elutoa vaates su 45m2 toa õhuvahetus minimaalselt 80m3/h.

Väljatõmme võib käia läbi köökide/niiskete ruumide, seda eeldusel, et siirdeõhul on piisavalt kanaleid (õhuklapid ustes jne) kus liikuda. Kui teed ruumist otse välja, siis mõtle tõsiselt ka selle peale, mida normidele vastav (ilma soojustagastuseta ja ilma targa juhtimiseta) ventilatsioon teeb su küttearvetele, kui õhk magamistoas vahetub täies ulatuses kord tunnis välisõhu vastu.

Re: Ventilaatori võimsus?

Postitatud: 31 Juul 2019, 10:26
Postitas ifffff
Lisaks ei piisa ventilaatori poolt liigutatava õhuhulga arvutamiseks ventilaatoril olevast numbrist. Lisandub torude takistus mis seda numbrit vähendab.