Korteri väljatõmme

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
Vendiendel
külaline

Korteri väljatõmme

Lugemata postitus Postitas Vendiendel »

Kuidas oleks kõige mõistlikum, parem, ja ökonoomsem lahendus korteri väjatõmbeventilatsioonile viiekordse maja viiendal korrusel? Tegelikult ongi seal vaid 2 lahendust, kui jooniseid vaadata, siis on arusaadav, et kust kuhu on vaja suunata äratõmmatav saastunud õhk. Väljatõmmet vajab dushiruum, köögikubu ja wc - planeeringut on muudetud. Vana vent püstak on wc nurgas. Et mitte panna igasse ruumi ventikaid (silentid on veel päris kallid ka) ja tagasilöögiklappe, mõtlesin, et esimesel versioonil võiks olla üks väljatõmbe kanaliventilaatorventilaator kanali otsas ehk siis püstaku juures, mille käivitab kas köögikubu sisselülitamine või vannitoas kas tule põlemapanemine või siis eraldi lüliti vannitoas.

Teises versioonis võiks jääda wc-le enda loomulik väljatõmme. Vannitoa ja köögikubu viia otse läbi seina õue, sarnaselt kanaliventilaatoriga, mis tõmbab nii vannitoa kui köögikubu. Käivitub sarnaselt lambiga koos või eraldi lülitiga ja kubust.

Järgmised küsimused - 100 mm toru eks piisab? Missugust head ja vaikset kanaliventikat kasutada? Nõuandeid, märkusi, tähelepanekuid, soovitusi. Tänan.

Pilt
[url=https://www.upload.ee/image/9173397/2.jpg]Pilt
[/url]
vendiendel
külaline

Re: Korteri väljatõmme

Lugemata postitus Postitas vendiendel »

Pilt

Teine versioon oli selline...
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Korteri väljatõmme

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Mõtle ka sellele, et kustkohast tuleb õhk peale - kas on freshklapid seinas? Kui ei ole õhul kuskilt eriti peale tulla, siis ei taha ka ventilatsioon hästi toimida. Kas siis kanaliventilaator tõmbab korraga kõikidest äratõmbeaukudest? Tõmme võib kubule lahjaks jääda nii.

Kas WC loomulik väljatõmme muidu toimib? Kontrollida saad nii, et paned õhukese paberi või kilekoti sinna ventava ette - kas õhk tõmbab selle sinna resti vastu ja püsib seal ilma kinni hoidmata? Katseta seda WC uks kinni ja ka lahti (äkki uks vajav õhutusresti või alla 2cm laiust õhuvahet). Igaljuhul peaks tõmme olema siis, kui wc uks on lahti ja ka aken praokil
Kui teine versioon on teostatav, siis see tundub juskui mõistlikum - toru on lühem ja köök/dush vajavad ajutiselt tugevamat äratõmmet. Ise paneks 125mm toruga selle kubu - need 100mm toruga lärmavad ainult, eriti ei tõmba - eriti sel juhul kui toru vaja pikat vedada.
vendiendel
külaline

Re: Korteri väljatõmme

Lugemata postitus Postitas vendiendel »

Ustele jätab kas õhuvahe või paigaldab restid. Värske õhk hetkel tuleb peale akna avatud pragudest, aga tulevikus on väga tõenäoline, et fassaadi renoveerimise käigus tulevad jah fresh klapid. WC äratõmbe kanalis õhk liigub jah.
Vasta