Nõuded kubule

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
kubu
külaline

Nõuded kubule

Lugemata postitus Postitas kubu »

Ehitaja väidab, et kubul peab erandlitult oma kanal olema. Ise põhjendada ei oska, et kust nõue tuleb ja kes nõuab.
Nimelt mul alumisel korrusel köögi kubu, teisel korrusel lihtsalt maja väljatõmme väikse mootoriga. Mõlemad ühes poolekivi lõõris, mina ei näe miks või kes keelama peaks tulema ja kus loogika on. Kui tagasilöögiklapp teisel korrusel vahel, siis milles küsimus.

Oskab keegi mõne pügala välja tuua?

Külaline
külaline

Re: Nõuded kubule

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Lase käia, lõõri pead tihedamalt puhastama tulevikus, ja teisel korrusel kasuta tulekindlat klappi lisaks tagasilööhiklapile. Endale nii ei teeks aga kui sul häda käes...

Külaline
külaline

Re: Nõuded kubule

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ehitajal täiesti õigus.Ventilatsioonil peab olema eraldi toru.Olemasolevat kivikorstent tohib kasutada vaid juhul kui sinna on paigaldatud metall hülss.Köögikubust väljuvad aurud sisaldavad liialt rasva,mis ladestub/imendub kivisse ega ole puhastatav.Olgugi et kõigis varasemalt ehitatud kortermajades läheb köögi ventilatsioon kivikorstnatesse.Tuleohutuse uute normide järgi ei tohi aga nii enam olla.Ja ehitajatele on nõue,uutes ja renoveeritavates elamutes/korterites teha tööd hetkel kehtivate seaduste järgi.

anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Nõuded kubule

Lugemata postitus Postitas anryo »

Kasutan vana teemat.
Millised on nõuded vent toru paigaldamiseks lae alla kipsi taha? Metalltoru, aga kas veel kuidagi isoleeritud ka? Väljatõmme ise on 125mm metall otse läbi seina, kuid nüüd on vaja köögi ringiehituse tulemusena kubu ~1m võrra teise kohta liigutada ja sellest ka küsimus.

Vasta