Garaazi ventilatsiooni lahendus?

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
krossipoiss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 02 Mai 2009, 17:49

Garaazi ventilatsiooni lahendus?

Lugemata postitus Postitas krossipoiss »

Tere,

Oleks tarvis natuke nõu/abi milliseid plafoone, reste kasutada ventilatsiooni torudel.

Ruumiks siis garaaz kus aeg-ajal keevitan ja värvi.
Kõrgust on ainult 2.4 meetrit, pikki ruumi lage on 30cm tala mis päris palju mõjutab ruumis õhu liikumist, siiani on käinud ruumi õhutamine ukse avamise näol. „tänu“ talale laes on ruumi väiksem osa tunduvalt soojem kui suurem osa, sellepärast ka sealt poolt õhu sissevõtt.
Pilt
Torustiku jämeduseks tuleb 20cm (kuna ruum lihtsalt madal). Torude otstesse plaanisin panna IRIS-e reguleerklapid. Hoone seina paksus on ca. 40cm, loodan, et saan seinast läbiviikudesse paigaldada tagasilöögi klapid. Sissetuleva õhu toru pikkus tuleb 300cm. Väljuva õhu toru pikkus on 200cm. (pikemaid torusi kahjuks ei saa kasutada!)
Ventilaator tuleb seina taha, hakkab ruumist õhku välja imema. Ventilaator liigutab 500 l/s õhku. (plaanisin küll suurema tootlikusega venti, kuid sain selle sootsalt, kellel mis kiiks on!) Ventilaatori kiirus tuleb reguleeritav.
Kuna õhu liikumine suhteliselt suur, siis siit ka teema algul tõstatatud küsimus mida ja kuidas oleks kõige mõistlikum kasutada plafoonidena, restidena torudel. Sooviksin, et õhu liikumine oleks võimalikult ühtlane kogu ruumis, et ei tekiks mingist “tuule tunnelit“ kuskile.

Igasugused ideed, lahendused, KRIITIKA teretulnud. Minule see ventilatsiooni teema võõras!
Vasta