Milline valida, lokaalne või tsentraalne?

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
jyri0
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 04 Nov 2017, 21:07

Milline valida, lokaalne või tsentraalne?

Lugemata postitus Postitas jyri0 »

Renoveerime täielikult puitsõrestikmaja. Pinda ca 300 ruutu. Milline süsteem valida? Lokaalseid seadmeid läheks pea igasse tuppa. Neid ca 8 kindlasti. Samas esimese korruse 100 ruutu kokku, kus asub elutuba, köök, söögituba ühes tükis, suurte ustega koridor ja sauna eesruum üsna ühes tükis. Pööningule oleks veel aega torusi vedada ja ülevalt seinu lõhkuda, sest puistet pole veel pannud.

Elame maal, seega õhu saastumise probleemi pole. Majja tuleb maaküte. Teisel korrusel radikad.

Ise mõtleme, et mugavam (ja kas ka odavam?) oleks lokaanle, aga kas magamistoas müra ei tee? Kas tsentraalsega on asi täiesti vaikne?

Palun andke nõu.

Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4789
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 78 korda

Re: Milline valida, lokaalne või tsentraalne?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Ei saa hästi aru, mida sa lokaalse all silmas pead? Kas igasse tuppa, st 8 soojustagastusega ventilatsiooniseadet?

Külaline
külaline

Re: Milline valida, lokaalne või tsentraalne?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui tsentraalne vent on oskamatult tehtud siis see võib ka korralikult lärmata aga õigesti mõelduna-tehtuna on see piisavalt vaikne. Kindlasti vaiksem kui mingi ventikaga seade su magamistoa seina sees. Või mida sa lokaalse all mõtled?

Kui soovid head tulemust siis ei piisa lihtsalt loogilise läbimõõduga torude vedamisest. Pehmed summutid, kõvad summutid, rõhualanduskastid. Küllap veel palju pisiasju mille peale ei tule kui pole varem teinud. Mina lasin vendi projekti teha, paigaldajad käisid kohal, vaatasid üle ja soovitasid veel ühed lisasummutid panna. Ei tahtnud riskida ja said lisatud. Ei kahetse. Tunduvalt keerulisem teema kui müüri ladumine või kipsi kruvimine. Ülimalt tüütu midagi muuta-parandada kui viimistlus valmis.

Külaline
külaline

Re: Milline valida, lokaalne või tsentraalne?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Viimasel ehitusmessil pakkusid mitmed tegijad painduvate torudega varianti. Seal väideti, et iga mees saab paigaldusega ise hakkama ja ei jää millegi poolest alla klassikalisele süsteemile. Kui nii siis tasuks kindlasti mõelda tsentraalsele süsteemile. Samas natuke tekitas kahtlust just see, et torud ju kõigest 90mm ja summutiteks on need jaotuskastid ning sealt siis igasse ruumi läheb eraldi toru, mingit jagunemist ja kolmikuid jms pole. Ehk oskab mõni pädevam isik kommenteerida kuidas sellised susteemid toimivad. Intelivendil oli taolise süsteemi hinnaks alla 4tuhande natuke. Nende seinasiseste asjade usku ma poleks, ühel tuttaval on, tavaolukorras kui tubades elu käib ja telekas mängib jne, siis pole probleemi, aga vaikuses mind küll häiris.
Aga jah kui need painduvate torudega asjad oleks tõesti nii head kui müügimehed rääkisid siis võtaks need.

arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 471
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Milline valida, lokaalne või tsentraalne?

Lugemata postitus Postitas arno14 »

voolikute puhul uuri tootjalt/müüalt lõpukastide kohta tähelepanelikult ja suhtu vastustesse skeptiliselt. Voolikud iseenesesest on ok, aga lõpukastid võivad(aga ei pruugi) väga lärmakad olla.

Vasta