Ventilatsiooni arvutamine

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Ventilatsiooni arvutamine

Lugemata postitus Postitas aero »

Valge_1 kirjutas:Ja veel. Miks ei suunata suitsugaase soojustagastusega ventilatsiooni agregaati?
Sellepärast, et korstnapühkijad jääksid niimoodi ilma tööta :(. Kogu tahm jääks soojusvahetisse kinni.
Valge
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 17 Sept 2015, 10:56

Re: Ventilatsiooni arvutamine

Lugemata postitus Postitas Valge »

aero kirjutas:Sellepärast, et korstnapühkijad jääksid niimoodi ilma tööta :(. Kogu tahm jääks soojusvahetisse kinni.
Küll selle mure ka vajadusel lahendaks. Autodel ummistuvad samuti "roheliste filtrid", nende jaoks on põletusprotsessid olemas.
Valge
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 17 Sept 2015, 10:56

Re: Suitsugaaside soojustagastus

Lugemata postitus Postitas Valge »

Rostfrei kirjutas:Pelleti suitsugaasi temp. 150 kraadi viitab väga-väga viletsale katla kasutegurile, võiks katla välja vahetada.
Oeh, see on juba liigagi pikk teema, mida on mõistlik teises teemas arutada (viewtopic.php?f=9&t=53178). Või siis mitte, sest ma hakkan juba käega lööma ja valan lihtsalt pelletit peale.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Ventilatsiooni arvutamine

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Tubli, mina panustan kasutegurile.
Valge
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 17 Sept 2015, 10:56

Re: Ventilatsiooni arvutamine

Lugemata postitus Postitas Valge »

Rostfrei kirjutas:Tubli, mina panustan kasutegurile.
Vastasin sulle siin (viewtopic.php?f=9&t=53178&start=150) teemas.
Külaline
külaline

Re: Ventilatsiooni arvutamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Rostfrei vist tegelikult teemat ei jaga? Kui jagad, siis ütle kui palju reaalselt on kasutegurite vahe kui ühel pelletipõletiga katlal on suitsugaas 150 ja teisel mingi sinu arust hea temperatuur?

Oletame et panna mingi soojusvaheti, aga mis siis saab kui see soojusvaheti ühel hetkel lekkima hakkab, majaelanikud surevad vingumürgitusse? :wave:
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Ventilatsiooni arvutamine

Lugemata postitus Postitas aero »

Valge kirjutas:
aero kirjutas:Sellepärast, et korstnapühkijad jääksid niimoodi ilma tööta :(. Kogu tahm jääks soojusvahetisse kinni.
Küll selle mure ka vajadusel lahendaks. Autodel ummistuvad samuti "roheliste filtrid", nende jaoks on põletusprotsessid olemas.
Keraamiline kärg auto põhja all ei ole soojusvaheti. Vendi soojusvahetite tehnoloogiad ei ole suutnud su lennukate mõtetega sammu pidada. Korstnas tahma põletamise protsess on korstnapõleng, >1000°C. Mõtle, milline soojushulk omakorda sealt raisku läheb... Ma oma koju, väljapoole šamotiga vooderdatud küttekollet, sellist protsessi ei soovi.
Külaline
külaline

Re: Ventilatsiooni arvutamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: Oletame et panna mingi soojusvaheti, aga mis siis saab kui see soojusvaheti ühel hetkel lekkima hakkab, majaelanikud surevad vingumürgitusse? :wave:
Ega selleks, et korstna suitsust viimast soojust kätte saade ei pea seda kohe otse ventagregaadi soojusvahetisse suunama :)
Külaline
külaline

Re: Ventilatsiooni arvutamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hästi puusalt arvutades....
1kg puitu annab ca 20MJ.
Põlemiseks kulub ca 10m2 õhku, mille mass on ca 12 kg ja erisoojus 1kJ/kg*K.
ehk siis 10m2 õhu 100C jahutamisel saame kätte ca 1,2MJ soojust.
Sääst pole just jube suur. Halgude kuivatamine annaks ilmselt rohkem.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Ventilatsiooni arvutamine

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Külaline kirjutas:Rostfrei vist tegelikult teemat ei jaga? Kui jagad, siis ütle kui palju reaalselt on kasutegurite vahe kui ühel pelletipõletiga katlal on suitsugaas 150 ja teisel mingi sinu arust hea temperatuur?

Oletame et panna mingi soojusvaheti, aga mis siis saab kui see soojusvaheti ühel hetkel lekkima hakkab, majaelanikud surevad vingumürgitusse? :wave:
Huvitav, kas virtuaallumpenproletariaat jagab? Kahtlen, kui nii loll küsimuse püstitus tehakse.
Valge_1
külaline

Re: Ventilatsiooni arvutamine

Lugemata postitus Postitas Valge_1 »

Kindlasti on tehtud analüüs-uuringuid teemal, kuivõrd majanduslikult tasuv soojustagastusega ventilatsioon on.. A'la ventilatsiooni seadmete maksumus, energiatarbivus näiteks 200 m2 maja kohta, mille seinas, katus, aknad, põrand on enam-vähem normaalse soojusjuhtivusega. Kui aasta peale kulud ära jaotada ja kokkuhoid tuleb võrreldes freshklapi ventilatsiooniga ca 20 eurot kuus, siis esmapilgul ei tundu see asi väga mõttekas.
Külaline
külaline

Re: Ventilatsiooni arvutamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Valge_1 kirjutas: Kui aasta peale kulud ära jaotada ja kokkuhoid tuleb võrreldes freshklapi ventilatsiooniga ca 20 eurot kuus, siis esmapilgul ei tundu see asi väga mõttekas.
Kuu peale igasugu tasuvusarvutused, ainult kokkuhoid loeb! Kui sa üldse maja ei ehita, vaata milline kokkuhoid tekib.
Valge_1
külaline

Re: Ventilatsiooni arvutamine

Lugemata postitus Postitas Valge_1 »

Külaline kirjutas:Kuu peale igasugu tasuvusarvutused, ainult kokkuhoid loeb! Kui sa üldse maja ei ehita, vaata milline kokkuhoid tekib.
See on sama mõistlik suhtumine nagu ühest linnast otsast teise sõita, et 50 senti odavamat pudrupakki osta.
Külaline
külaline

Re: Ventilatsiooni arvutamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Elan ühetoalises korteris ilma maapumba ja ventilatsioonita ja nii elupäevade lõpuni. Te ei kujuta ette palju ma kokku hoian, samas kõik teenitu võtan teispoole kaasa, et siis täiel rinnal seal kõiki neid mugavusi nautida 8) Siinilmas äratasuvus ikka ennekõige :)
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Ventilatsiooni arvutamine

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kokku on mõtet hoida ikka millegi nimel. Näiteks et kokkuhoitud raha maha juua.
Hauda kaasa võymise nimel küll pingutada ei maksa....-
Külaline
külaline

Re: Ventilatsiooni arvutamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiid kirjutas: Hauda kaasa võymise nimel küll pingutada ei maksa....-
kui juba selle peale minna, siis katsuge mõned lauad kirstu jaoks ja natuke sula padjapüüris hoida : http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/uu ... d=74435361
Valge
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 17 Sept 2015, 10:56

Pealevoolutemp soojade ilmadega

Lugemata postitus Postitas Valge »

Kuidas sellesse suhtuda, et soovitud pealevoolutemperatuur on +10 aga tegelik +26. Välisõhutemperatuuri tegelik +24, akumuleeritud +17.
Külaline
külaline

Re: Ventilatsiooni arvutamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vendi õhuvõtt on õhtupäikese käes? Tubades liiga soe? Võid sissepuhke kiirust vähendada ja maja jahedamas küljes mõne akna avada. Tänase ilmaga probleem vast juba lahenes ise.
Valge
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 17 Sept 2015, 10:56

Re: Ventilatsiooni arvutamine

Lugemata postitus Postitas Valge »

Külaline kirjutas:Vendi õhuvõtt on õhtupäikese käes? Tubades liiga soe? Võid sissepuhke kiirust vähendada ja maja jahedamas küljes mõne akna avada. Tänase ilmaga probleem vast juba lahenes ise.
Sorry, postitasin selle küsimuse valesse teemasse. Oli mõeldud keskkütte teemasse.
Valge
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 17 Sept 2015, 10:56

Re: Ventilatsiooni arvutamine

Lugemata postitus Postitas Valge »

aero kirjutas:Ma arvan, et jahedam õhk mõjub subjektiivselt värskemana kui toasoe õhk. Mulle meeldib jahe magamistuba. Küte on magamistoas aastaringselt nullis ja tänu sellele kraad-paar jahedam kui mujal. Tahaks veel veidi jahedamat, tavaliselt teen enne magama minekut mõneks minutiks akna lahti.
Vot ei tea jah aga minule meeldib, kui jahe õhk sind soojas toas kergelt paitab. Miks nii, ei teagi.
Külaline
külaline

Re: Ventilatsiooni arvutamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Valge kirjutas:
aero kirjutas:Ma arvan, et jahedam õhk mõjub subjektiivselt värskemana kui toasoe õhk. Mulle meeldib jahe magamistuba. Küte on magamistoas aastaringselt nullis ja tänu sellele kraad-paar jahedam kui mujal. Tahaks veel veidi jahedamat, tavaliselt teen enne magama minekut mõneks minutiks akna lahti.
Vot ei tea jah aga minule meeldib, kui jahe õhk sind soojas toas kergelt paitab. Miks nii, ei teagi.
Aga kui mul jääb (soojustvahetiga)vent ööseks sisse siis hommikul on mandlid paistes ja neelatada on valus.
:hello:
Valge
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 17 Sept 2015, 10:56

Re: Ventilatsiooni arvutamine

Lugemata postitus Postitas Valge »

Külaline kirjutas:Aga kui mul jääb (soojustvahetiga)vent ööseks sisse siis hommikul on mandlid paistes ja neelatada on valus.
:hello:
Et sul on soojusvahetiga vent ja lülitad ööseks selle välja?

Jutujätkuks. Olen viimased ööd maganud lahtise aknaga ja väga hea on.
Külaline
külaline

Re: Ventilatsiooni arvutamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Valge kirjutas: Olen viimased ööd maganud lahtise aknaga ja väga hea on.
naise ajasid diivanile?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Ventilatsiooni arvutamine

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ma magan aasta ringi lahtise aknaga.
Värske jahe õhk, mis õuest tuleb on elemetaarne,.
Valge
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 17 Sept 2015, 10:56

Re: Ventilatsiooni arvutamine

Lugemata postitus Postitas Valge »

Külaline kirjutas:naise ajasid diivanile?
Ei, talle võiks soojusvaheti külge panna ja kütaks tõenäoliselt terve korruse ära. :)
Vasta