Ventilatsiooni mõõdistusakt eramule nõutav?

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
krokats
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 13 Dets 2011, 10:52

Ventilatsiooni mõõdistusakt eramule nõutav?

Lugemata postitus Postitas krokats »

Rae valla ametnik oli kasutusloa taotlemisel väga kuri ja nõudis minult ventilatsioonisüsteemi mõõdistusakti, kuna see olevat kasutusloa taotlemisel kohustuslik.

Mul on 130 m2 üksikelamu ja selles loomulik ventilatsioon väljatõmbeventilaatoriga.

Üks firma, kuhu helistasin, kes sellise asjaga tegelevad, ütles, et kuuleb esimest korda, et selline asi üksikelamul nõutav on.

Mulle tundub, et see viga on otsitud. Lasen teha sellele väljatõmbeventilaatorile projekti ja mõõdistuse, siis leiutatakse uus võimalus kaikaid kodarasse loopida. Kogu asjaajamine on käinud nii, et ei ole mitte nimekirja asjadest, mis puudu on, vaid neid leitakse ikka ühekaupa, ja siis, nagu vallaametnik mulle võiduka näoga teatas, on jälle neil 30 päeva aega menetleda asja otsast peale.

Kas keegi on kuulnud, et selline mõõdistusakt tõesti kohustuslik on? Või tuleks vallaga selles asjas protsessima hakata?

Aitäh!
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 292
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Ventilatsiooni mõõdistusakt eramule nõutav?

Lugemata postitus Postitas rst »

Pöördu oma murega Majandus- ja kommunikatsiooni Ehitus- ja elamuosakonna poole. Nemad oskavad sulle öelda kas valla ametniku nõue on põhjendatud või mitte.
Viimasel ajal on ehitusnõunikud väga jaburaid asju nõudma hakkanud.
Muideks kõikidest keeldumistest peavad ametnikud täpsele seaduse pügala viitama, mis on valesti või mille vastu on eksitud ning sulle teavitama sellest kirjalikult või emaili teel. Telefoni vestlus või suusõnaline jutt ei maksa midagi.
Vasta