Otsin värvikambrit või muud ventilatsiooni

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
moviemaster
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 15 Okt 2015, 19:16

Otsin värvikambrit või muud ventilatsiooni

Lugemata postitus Postitas moviemaster »

Sooviksin nõu küsida asjatundjatelt. Plaan on metallitöökojas metalli värvima hakata. Ent selle jaoks oleks vaja leida sobiv ventileeritud ruum. Alguses mõtlesin värvikambri peale, ent neid kasutatud korras väga saadaval pole. Nüüd mõtlen vaid ventilatsiooni peale, kuna metalli värvimine ei pea olema nii puhas töö nagu auto värvimisel on. Kas keegi oskaks soovitada sellist spets ventilatsioonisüsteemi, mis ajaks enam-vähem värvikambriga sama töö ära? Minu ettekujutuse järgi võiks ta olla sama nagu köögis on õhupuhasti. Kust selliseid leida võiks?

Tänan!
Külaline
külaline

Re: Otsin värvikambrit või muud ventilatsiooni

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Selle tõmbeseina võid ju ise teha. Vaja on vaid raami neikant rauast või vinklist, see plekiga üle neetida, eesmisele seinale 2x armatuurvõrk(10x10mm silmaga), kuhu vahele käib filterkangas värvitolmu püüdmiseks, ühendada kogu see kupatus vendiga ja ongi valmis. Olenevalt detailide suurusest, võiks see kupatus võiks olla mõõtmetega ca 170x2500x50cm. Sellises mahuks 1,5m detaile vabalt värvima.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Otsin värvikambrit või muud ventilatsiooni

Lugemata postitus Postitas Külaline »

moviemaster kirjutas:Sooviksin nõu küsida asjatundjatelt.
Unustasin oma eelmisele postitusele lisamast, et ei ole asjatundja, vaid lihtsalt kirjeldasin värvikambrit ühes mööbliettevõttes, kus kunagi töötasin.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Otsin värvikambrit või muud ventilatsiooni

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Ma oleks väga kahtlev "isetehtud" värvikambri osas. Kas isetegija teab ka paugu tekkemehhanisme (lahustid, tolm, eri sideained) või ventilaatori pöörddetailide suhtumist värvitolmu? Ei ole kuulnud, et värvikambreid CE märgiga Eestis tehakse et siit spetsialisti otsida, mistõttu on tervisele kasulikum ikka korralik agregaat otsida. Ma arvan, et pakkujad on Euroopas küll ja küll, ka kasutatuid. Lugupidamisega. Alar Piirfeld.
Vasta