Pesuruumi vent

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
netmaster
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 137
Liitunud: 07 Dets 2013, 11:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 10 korda

Pesuruumi vent

Lugemata postitus Postitas netmaster »

Ei tea, käib see nüüd saunade, või vendi alla, aga proovin siin ...

Ühesõnaga, paigaldasin sauna pesuruumi sundvendi, sellise, mis lülitab ennast sisse teatud niiskuse või temperatuuri korral. Normaaloludes kõik korras, tuba ~20C, kui niiskus tõuseb 70%'ni, lülitub sisse ja 65% juures välja. Kui nüüd saunas käiakse ja leiliruumi uks lahti jäetakse, tõuseb temperatuur ja suhteline õhuniiskus kukub kolinal alla, ja vent jääb seisma, kuigi peeglid on higised jms. No panin vendi siis käivituma ka juhul, kui temperatuur tõuseb üle 35C. Proovisin järgi et toimib, tuulutab sauna ilusti ära ja jääb seisma. Peale seda aga tekkis teistpidi jama. Kui saun seisab kasutamata, langeb temperatuur 5-7 kraadini ja õhuniiskus kõigub 60-70%, vastavalt sellele nagu õues on (ma eeldan, sest teisi niiskuse allikaid pole). Vent töötab aegajalt, aga teda pole mõtet käiata, sest õues on umbes sama temperatuur ja niiskus. Ma saan aru küll, et peaks kütma, aga kes seda sauna jõuab terve talve soojas hoida. Nii kui kerisele tuli alla teha, ja temp. tõuseb veidi, on niiskus jälle 50% kandis.

Kas selline ~70% niiskus teeb midagi külmale ruumile ja peab temaga kuidagi tegelema, või las olla?
Kui see oluline on, siis saun on eraldi ehitis, puitsõrestikust, postvundamendil.
Külaline
külaline

Re: Pesuruumi vent

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Loomulik ventilatsioon ajaks ka asja ära. Selleks oleks hea aga väljatõmme korstnasse. Ventilaatoriga aitad sauna kasutamise ajal kaasa.

taastaja
netmaster
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 137
Liitunud: 07 Dets 2013, 11:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Pesuruumi vent

Lugemata postitus Postitas netmaster »

Külaline kirjutas:Loomulik ventilatsioon ajaks ka asja ära. Selleks oleks hea aga väljatõmme korstnasse. Ventilaatoriga aitad sauna kasutamise ajal kaasa.
mul oligi loomulik vent ja see ajaski asja ära, aga kui ilmad külmaks läksid, siis suurema prallega olid aknad hommikuni natuke märjad. Sundvent muidugu klaarib selle asja kiiremini ära. Aga ikkagi, kas see kuni 70% niiskust saunavälisel ajal on ok?

Praegu saun köeb, pesuruumis 26C ja niiskus kukkus 20 minutiga 69% pealt 34%'ni ...
teadmamees
külaline

Re: Pesuruumi vent

Lugemata postitus Postitas teadmamees »

Mina arvan, et ära tuleks jätta suuremad pralled. Vanust ka nagunii omajagu. :twisted:
Vasta