Palun abi, mure ventilatsiooni/suitsu haisuga

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
SSD
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 30 Mai 2015, 10:51
On tänanud: 3 korda

Palun abi, mure ventilatsiooni/suitsu haisuga

Lugemata postitus Postitas SSD »

Ostetud uus ( kasutatud,ca 10 a vana ridaelamu) korter -ridaelamu.

Mure selline, et alumine naaber paistab olema kõva suitsumees ja teeb ta suitsu ka korteris, sest ventilatsiooniavade( loodetavasti ) kaudu levib suitsuhais ka meile , eriti jube on asi sauna leiliruumis( wc saun pesuruum kõik ühes), seal kohati korralik hais sees. Ei tapa ei ole nii hull aga piisavalt hull, et mittesuitsetajale ninna jääda.



Korteris on ventilatsioon, sundvent, mitte soojustagastusega vaid lihtsalt seest välja õhu vedav vent. Vent on siis viidud laiali kööki, WC`sse ja karderoobiks olevasse ruumi.

Kui vent hoida töös, siis suitushaisu suurt ei ole. Kui aga venti töös ei ole, siis suitsuhais sees aegajalt- sõltuvalt kuidas alumine tossab ( vast ka tuule suunast) ja seda kõikides mainitud ruumised kuhu vendi torud lähevad mu korteris.



Mida ette võtta ja kust paganas see hais tuppa saab, ideid ? :scratch: Tänud ette! :hello:



Kogu aeg ei tahaks venti sees hoida, esiteks sutsu ikka teeb häält ja teiseks, kui ise oled kodust ära, siis pole nagu suurt mõtet ventileerida pidevalt. Talvel nagu sooja seest välja ka pidevalt ei tahaks ära tõmmata lasta.





Ventidest suurt ei jaga, minu arust võib asi olla aga selles, et sundvendi avada on praktiliselt maja välisseinas praktiliselt kõrvuti meil ja suitsetaja korteris, kui suitsetaja vent on töös siis tema vent puhub sigaretisuitsu välja ning kui minu vent ei tööta, siis " sobiva" tuule suuna mõjul võib tuul selle sigaretisuitsu pahvakud presside läbi vent resti minu korter mitte töötavasse vent süsteemi( nõmeda sõnastusega lause eks). Ainuke talupoja mõistusega loogiline põhjus minu peas. Võib see reaalne olla? Saunas haiseb mul kõige rohkem, sest saunast on lühim tee välisseina vent. avani.

Lahenduseks oleks maja väliseinas oma korteri ven. rest mingi "vent.korstna" abil teise tasapinda viia , kaugele naabri omast või mis oleks parim lahendust?



ps) Pingutasin alguses vast üle, suitus hais ei ole VÄGA MEELETU aga siiski tuntav mittesuitsetajale, kuna üks väike tegelane lähiajal veel sündimas, siis ei tahaks ka seda väiksest haisu tunda korteris. :amen:
5suits
külaline

Re: Palun abi, mure ventilatsiooni/suitsu haisuga

Lugemata postitus Postitas 5suits »

1) korteris vent kogu aeg töötab
2) katusele püstaku otsa mingi ventilaator mis kogu aeg töötab
3) torru mingi söefilter, mis võtab koni haisu ära (midagi analoogselt sellele http://www.nordicfilters.ee/products/59/
aga taoline filter on kallis)
SSD
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 30 Mai 2015, 10:51
On tänanud: 3 korda

Re: Palun abi, mure ventilatsiooni/suitsu haisuga

Lugemata postitus Postitas SSD »

Ok, siis on vast parem toas olevat venti lülitit näppida ja see kogu aeg töös hoida. Pole mõtet teist eraldi ventikat osta. Filter on hea variant aga seda peaks vahetama tõenäolselt suht tihti ja ei ole kindel kuhu vahele ma ta paneks, peale või enne torusisest ventikat? Peab vast selleks ka vent toru lõhkuma- poolitama hakkama, mingi spets karbiku ta jaoks tegema. Aga see iseenesest on teostatva ja ei olegi samas väga halb idee. Iseasi, kui tihti vahetama peab seda filtirit.

Vent maja välisküljel on hetkel lihtsalt metallist piludega ümar rest, 3korteri peale kokku 6 vent resti maja välisküljel, ca 2m peale kokkuja silma järgi vent restide vahe ca 30cm. Mõte käis ka peast läbi selline, et esmalt siiski oma korteri vent restid" pikendada" mingi mütsiga vent toru abil, ca viia lihtsalt vendi välisots maja küljelt ca 1m ülespoole, lootuses ehk ei tule siis naabri konihais sisse. Ennem aga uurin siit, sest selleks oleks vaja ronida maja katusele, kuhu ma lihtsalt niisama ei tahaks asjatma minna.
ping
külaline

Re: Palun abi, mure ventilatsiooni/suitsu haisuga

Lugemata postitus Postitas ping »

Alustuseks oleks mõtekas kõige lihtsamad plastikust tagasivoolu klapid panna?
Mul hakkasid kunagi naabri toidutegemise lõhnad häirima ja klapid aitasid.
:hello:
Otsi...
külaline

Re: Palun abi, mure ventilatsiooni/suitsu haisuga

Lugemata postitus Postitas Otsi... »

Kui hais tuleb väljatõmbe toru kaudu, siis sellele võid paigaldada tiheda klapi.
http://www.lindab.com/ee/pro/products/p ... _1804.aspx
Klapp on tihendiga ja koos vedrutagastusega ajamiga. Ajami 230V toite saad võtta ventilaatori kiiruseregulaatorist. Ajam on vedrutagastusega, st. kui ventikas seisab siis klapp on suletud.
SSD
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 30 Mai 2015, 10:51
On tänanud: 3 korda

Re: Palun abi, mure ventilatsiooni/suitsu haisuga

Lugemata postitus Postitas SSD »

ping kirjutas:Alustuseks oleks mõtekas kõige lihtsamad plastikust tagasivoolu klapid panna?
Mul hakkasid kunagi naabri toidutegemise lõhnad häirima ja klapid aitasid.
:hello:
Tänud, silma jäi selline klapp
http://www.cliox.ee/ventilatsioon/rsk-tagasivooluklapp

Seda võib proovida paigaldada 8) aga ka siin foorumis räägitakse, et metall klapp võib kolisema hakata ... kõik torud metallist, plastikut vast ei hakkaks paigaldama, kuidagi ei usalda plastiku töökindlust, ei leidnud ka plastikust ümmargust klappi.....
Kardan tõenäoliselt ehk asjata aga kas see ventikas mis on vent toru sees suudab nii palju õhku välja "puhuda" et need metallabad vent tuule mõjul avanevad?


Otsi... kirjutas:Kui hais tuleb väljatõmbe toru kaudu, siis sellele võid paigaldada tiheda klapi.
http://www.lindab.com/ee/pro/products/p ... _1804.aspx
Klapp on tihendiga ja koos vedrutagastusega ajamiga. Ajami 230V toite saad võtta ventilaatori kiiruseregulaatorist. Ajam on vedrutagastusega, st. kui ventikas seisab siis klapp on suletud.
Ok, tundub mõistlik lahendus samuti 8) , ma ei ole 100% kindel,e t hais just sealt tuleb aga tundub igatahes nii olevat. Loogiliselt on 2 väljatõme toru igas korteris( üks kubule ja teine wc+dushiruum+ karderoob), kokku 3 korterit ja need 6 väljapuhet on kõik lähestikku:(. Jah, toite saan võtta ventika regulaarorist, see klapi mootor on vast nii väike, et mingi ülekoormuse ohtu ei ole?

Ja üks rumal küsimus ka, kuhu see ventika lisaklapp, kas siis elektiga või ilma, panna tuleb? Võimalikult välisseina väljapuhke lähedale, vahetult peale vent. mootorit või...?
SSD
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 30 Mai 2015, 10:51
On tänanud: 3 korda

Re: Palun abi, mure ventilatsiooni/suitsu haisuga

Lugemata postitus Postitas SSD »

Ok, esmalt proovin siis ära selle mehaanilisel tagasivoolu sulgemise klapi. Kui sellest on abi probleemile, siis vahetan ta tihedama sulgumisega elektroonilise vastu. Paneks kohe selle el.sulguva klapi, kuna aga ei ole kindel, kas ikka probleem on toru "tagasivooluga kaasnevad saastatud" õhuga siis esmalt katsetan- el. klapi hind, ca280 eur, on päris kõrge. Kui tagasivooluklapp 100% kindlusega lahendab probleemi, siis see summa ei oleks probleemiks, kui aga tulemust ette ei tea, siis ennem testiks mitte nii efektiivse aga ca 10 euri maksva varinadiga. Igatahes tänud vastuste ja abi eest!:)
ping
külaline

Re: Palun abi, mure ventilatsiooni/suitsu haisuga

Lugemata postitus Postitas ping »

Tõmba avad maalriteibiga paariks päevaks kinni.
Õhuta akende kaudu tuba ära ja vaata paar päeva kas õhk on haisuvaba.
Kui ikka suitsulõhn sisse tuleb siis tuleb põhjust mujalt otsida.
:hello:
Vasta