Sooviks nõu targematelt.

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
marttin99
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 29 Mär 2015, 11:14
On tänanud: 1 kord

Sooviks nõu targematelt.

Lugemata postitus Postitas marttin99 »

Tervist! Mure järgmine.Oman maa alust garaaži kus on jube niiskus sees.Laes on kondentsi piisad ja puudub ventilatsioon.Küsimus järgmine:kui teha ventilatsioon siis mida peab jälgima? Teine küsimus:Seinast tuleb vesi sisse.Kas on mõnda vahendit mis hoiab veetekke eemale garaažist?Vabandan kui olen kirjutanud valesse teemasse.



Lugupidamisega,



Martin
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Sooviks nõu targematelt.

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Seespoolt vee tõkestamine on päris kirves lahendus. Väljaspoolt vist ka eriti odavam ei ole, vaja kõik lahti kaevata ja hüdroisolatsioon panna aga tulemus on mõnevõrra kindlam. Siis veel põrandasse auk ja sinnakogunev vesi pumbaga minema ajada. Ventilatsiooni mõte on seal milline ?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Sooviks nõu targematelt.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

See ei puutu küll teemasse, aga miks peab autot garaažis hoidma, eriti veel sellises? Tänapäeva autod säilivad väga hästi lageda taeva all.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Sooviks nõu targematelt.

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Väga õige tähelepanek - ei puutu tõesti üldse teemasse...
vanaema on sul veteran...
marttin99
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 29 Mär 2015, 11:14
On tänanud: 1 kord

Re: Sooviks nõu targematelt.

Lugemata postitus Postitas marttin99 »

dumbuser kirjutas:Seespoolt vee tõkestamine on päris kirves lahendus. Väljaspoolt vist ka eriti odavam ei ole, vaja kõik lahti kaevata ja hüdroisolatsioon panna aga tulemus on mõnevõrra kindlam. Siis veel põrandasse auk ja sinnakogunev vesi pumbaga minema ajada. Ventilatsiooni mõte on seal milline ?



Kuna vastast naaber on ka enda garaažiga midagi teinud siis leidsin arvatava vea miks tuleb vesi mööda tagumist seina minu garaaži.On tõstetud murupatja ikka omajagu ja åravoolu trapp on ka ligadi logadi.Seoses ventilatsiooniga siis olen môelnud elektrilist lahendust mis hoiab koguaeg õhu ringluses.Hetkel on olemas 3 ventilatsiooni auku katusel mida saaks ilusti ära kasutada, kuid ukse all on pisikene ava.Kas teha suurem ava?




Lugupidamisega,


Martin
marttin99
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 29 Mär 2015, 11:14
On tänanud: 1 kord

Re: Sooviks nõu targematelt.

Lugemata postitus Postitas marttin99 »

Küülaline kirjutas:See ei puutu küll teemasse, aga miks peab autot garaažis hoidma, eriti veel sellises? Tänapäeva autod säilivad väga hästi lageda taeva all.


Sinu kûsimusele vastan:Mul on 5 autot,nendest 4 on projektid.Kahjuks ma ei pane ju kôik 4 autot tänavale seisma mis on pulkadeks võetud.



Lugupidamisega,



Martin
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Sooviks nõu targematelt.

Lugemata postitus Postitas aero »

marttin99 kirjutas: Kuna vastast naaber on ka enda garaažiga midagi teinud siis leidsin arvatava vea miks tuleb vesi mööda tagumist seina minu garaaži.On tõstetud murupatja ikka omajagu ja åravoolu trapp on ka ligadi logadi.Seoses ventilatsiooniga siis olen môelnud elektrilist lahendust mis hoiab koguaeg õhu ringluses.Hetkel on olemas 3 ventilatsiooni auku katusel mida saaks ilusti ära kasutada, kuid ukse all on pisikene ava.Kas teha suurem ava?
Kindlasti! Sissetulevale veele ärajooks tekitada ja piisav õhuvahetus tagada. Kas kõik need 3 ava katusel on sinu garaaži jaoks? Võid panna väljatõmbele ventika(d), mis huugavad 24/7 aga võid panna ka sellise(d) mis käivituvad ainult õhuniiskuse tõustes (niiskuseandur küljes, tundlikkust ja sessiooni pikkust saad ise sättida). Voolutarve on neil üsna väike, 100-120mm variant tarbis vist 20-30W. See ava, kust värske õhk sisse pääseb, peaks olema vähemalt 2x suurema ristlõikega kui väljatõmbeavade ristlõige kokku. Kõige lihtsam on teha ukse sisse ventresti(de)ga ava(d).
marttin99
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 29 Mär 2015, 11:14
On tänanud: 1 kord

Re: Sooviks nõu targematelt.

Lugemata postitus Postitas marttin99 »

aero kirjutas:
marttin99 kirjutas: Kuna vastast naaber on ka enda garaažiga midagi teinud siis leidsin arvatava vea miks tuleb vesi mööda tagumist seina minu garaaži.On tõstetud murupatja ikka omajagu ja åravoolu trapp on ka ligadi logadi.Seoses ventilatsiooniga siis olen môelnud elektrilist lahendust mis hoiab koguaeg õhu ringluses.Hetkel on olemas 3 ventilatsiooni auku katusel mida saaks ilusti ära kasutada, kuid ukse all on pisikene ava.Kas teha suurem ava?
Kindlasti! Sissetulevale veele ärajooks tekitada ja piisav õhuvahetus tagada. Kas kõik need 3 ava katusel on sinu garaaži jaoks? Võid panna väljatõmbele ventika(d), mis huugavad 24/7 aga võid panna ka sellise(d) mis käivituvad ainult õhuniiskuse tõustes (niiskuseandur küljes, tundlikkust ja sessiooni pikkust saad ise sättida). Voolutarve on neil üsna väike, 100-120mm variant tarbis vist 20-30W. See ava, kust värske õhk sisse pääseb, peaks olema vähemalt 2x suurema ristlõikega kui väljatõmbeavade ristlõige kokku. Kõige lihtsam on teha ukse sisse ventresti(de)ga ava(d).

Jah need 3 tk on minu omad.Kas oskad soovitada millist taimeriga ventikat/ventikaid kasutada.Panen mõned pildid ka siia mis garaažis sees toimub.
http://www.upload.ee/image/4787088/1_4_42238083-1.jpg
http://www.upload.ee/image/4787091/1_4_42238112.jpg
http://www.upload.ee/image/4787093/1_4_42238083.jpg
väljast saan pilte lähiajal teha.Igasugune info või nõuanne on teretulnud.


Lugupidamisega,


Martin
marttin99
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 29 Mär 2015, 11:14
On tänanud: 1 kord

Re: Sooviks nõu targematelt.

Lugemata postitus Postitas marttin99 »

marttin99 kirjutas:
aero kirjutas:
marttin99 kirjutas: Kuna vastast naaber on ka enda garaažiga midagi teinud siis leidsin arvatava vea miks tuleb vesi mööda tagumist seina minu garaaži.On tõstetud murupatja ikka omajagu ja åravoolu trapp on ka ligadi logadi.Seoses ventilatsiooniga siis olen môelnud elektrilist lahendust mis hoiab koguaeg õhu ringluses.Hetkel on olemas 3 ventilatsiooni auku katusel mida saaks ilusti ära kasutada, kuid ukse all on pisikene ava.Kas teha suurem ava?
Kindlasti! Sissetulevale veele ärajooks tekitada ja piisav õhuvahetus tagada. Kas kõik need 3 ava katusel on sinu garaaži jaoks? Võid panna väljatõmbele ventika(d), mis huugavad 24/7 aga võid panna ka sellise(d) mis käivituvad ainult õhuniiskuse tõustes (niiskuseandur küljes, tundlikkust ja sessiooni pikkust saad ise sättida). Voolutarve on neil üsna väike, 100-120mm variant tarbis vist 20-30W. See ava, kust värske õhk sisse pääseb, peaks olema vähemalt 2x suurema ristlõikega kui väljatõmbeavade ristlõige kokku. Kõige lihtsam on teha ukse sisse ventresti(de)ga ava(d).

Jah need 3 tk on minu omad.Kas oskad soovitada millist taimeriga ventikat/ventikaid kasutada.Panen mõned pildid ka siia mis garaažis sees toimub.
http://www.upload.ee/image/4787088/1_4_42238083-1.jpg
http://www.upload.ee/image/4787091/1_4_42238112.jpg
http://www.upload.ee/image/4787093/1_4_42238083.jpg
väljast saan pilte lähiajal teha.Igasugune info või nõuanne on teretulnud.


Lugupidamisega,


Martin



Pildid väljast.
http://www.upload.ee/image/4788149/rece ... 63522.jpeg
http://www.upload.ee/image/4788150/rece ... 96843.jpeg åravoolu trapp.
http://www.upload.ee/image/4788152/rece ... 63517.jpeg
ping
külaline

Re: Sooviks nõu targematelt.

Lugemata postitus Postitas ping »

Kui Su "projektikad" mingitki väärtust omavad siis enne nende sinna niiskesse keldrisse ladustamist mõtle hoolega järele. Võib juhtuda, et pärast viid sealt kõik vanarauda. Tee katse viies sinna tüki liivapritsiga puhastatud plekki ja vaata, et mitme päevaga see rooste läheb.
Keldri ventileerimisel kehtib sama füüsika nagu maaalusegaraaži ventileerimisel - mida rohkem seda suvel ventileerid seda rohkem niiskust sinna läheb ja seda rutem kõik rooste läheb.
Aitab ainult ruumi temperatuuri tõstmine, kütmisega.
:hello:
marttin99
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 29 Mär 2015, 11:14
On tänanud: 1 kord

Re: Sooviks nõu targematelt.

Lugemata postitus Postitas marttin99 »

ping kirjutas:Kui Su "projektikad" mingitki väärtust omavad siis enne nende sinna niiskesse keldrisse ladustamist mõtle hoolega järele. Võib juhtuda, et pärast viid sealt kõik vanarauda. Tee katse viies sinna tüki liivapritsiga puhastatud plekki ja vaata, et mitme päevaga see rooste läheb.
Keldri ventileerimisel kehtib sama füüsika nagu maaalusegaraaži ventileerimisel - mida rohkem seda suvel ventileerid seda rohkem niiskust sinna läheb ja seda rutem kõik rooste läheb.
Aitab ainult ruumi temperatuuri tõstmine, kütmisega.
:hello:


Arusaadav,Minu üks autodest on juba kahjuks kannatada saanud.Täna sai ta sealt ära viidud ja ennem tagasi ei pane kui kõik on tehtud.Kõrvalt ühistu hakkab ka midagi tegema ja on lootust saada ka endal siis see trenaaži asi korda saada.Kui ma panen sinna kütte taha,nt elektri oma siis mis peab temperatuur olema stabiilne seal?
Külaline
külaline

Re: Sooviks nõu targematelt.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kõigepealt investeeri ca 20eur korralikku niiskuse- ja temperatuurimõõtjasse. (Ka Prismas ja Selveris müüakse.)
Siis saab arvutada ja katsetada, et kui palju on vaja temperatuuri tõsta.
:hello:
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Sooviks nõu targematelt.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

marttin99 kirjutas:Kui ma panen sinna kütte taha,nt elektri oma siis mis peab temperatuur olema stabiilne seal?
Kui seinad laed on sama temperatuuriga nagu õues õhk siis ei toimu kindlasti ka neil kondenseerumist.
Külaline
külaline

Re: Sooviks nõu targematelt.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Kõigepealt investeeri ca 20eur korralikku niiskuse- ja temperatuurimõõtjasse. (Ka Prismas ja Selveris müüakse.)
Siis saab arvutada ja katsetada, et kui palju on vaja temperatuuri tõsta.
:hello:
Sa võid ju katsetadada, aga kas need Prismades ja Selverites müüdavad on just korralikud, jääks kahtlevale seisukohale.
marttin99
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 29 Mär 2015, 11:14
On tänanud: 1 kord

Re: Sooviks nõu targematelt.

Lugemata postitus Postitas marttin99 »

rokikas kirjutas:
marttin99 kirjutas:Kui ma panen sinna kütte taha,nt elektri oma siis mis peab temperatuur olema stabiilne seal?
Kui seinad laed on sama temperatuuriga nagu õues õhk siis ei toimu kindlasti ka neil kondenseerumist.

Kõrval ûhistul on kûte taga garaažidel ja nendel stabiilne temp. Sees koguaeg.Kõik on kuiv ja pole mingeid probleeme.
Vasta