Renoveeritava eramu ventileerimine

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Renoveeritava eramu ventileerimine

Lugemata postitus Postitas keemik »

Tere!

Renoveerin ca 125 m2 eluruumide pinnaga eramut. Oleks vaja lahendada ventilatsioon. Hetkel olen välistanud detsentraalsed soojustagastusega agregaadid (http://www.intelivent.ee/services/energ ... ahendused/), kuna nende tekitatav måra on liiga suur- minimaalsel kiirusel 19 dB. On olemas vordlus soojuspumbaga, mis madalaimal kiirusel tekitab 19 dB ja seda on magamistuppa mulle liiga palju.

Maja on ahikåttel (alumisel ja teisel korrusel ahi), seintesse on eelmise omaniku poolt puuritud ka freshklappidele augud. Åks lahendus oleks tsentraalne såsteem, kuid selle miinuseks on päris korge koguhind (torud, summutus ja agregaat). Ka torude vedamine läheb keeruliseks (tuleb tekitada omajagu karniise, kuhu toru peita). Lisaks vähendab såsteemi otstarbekust see, et ahju kåttes on niigi pidev värske ohu pealevool tagatud ning päevasel ajal, kui kedagi kodus pole, sooviks hoida ohuvahetuse minimaalse. Seega teeks såsteem reaalselt tööd ehk 10 tundi ööpäevas. Suhtun teatava reservatsiooniga ka ohuvahetuskordajasse (0.5). Siit tekibki kåsimus, kas alates 3000 eurot sellise lahenduse eest on otstarbekas kulutada? Liiati, kui maja väike ja kåttelahendus väga soodsa kWh hinnaga.

Teine lahendus oleks freshklapid, mis on mårasuumutusega (http://www.etsnord.com/upload/editor/fi ... 031008.pdf). Soojust tahaks siiski kinni pååda. Olen saanud vaadata lahendust, kus väljatommatav ohk juhitakse soojuspumba välisosale. Kuna soojuspump suudab jahutada sinna suunatava ohu ilmselt madalamale temperatuurile, kui seda on välisohk (+2 kraadi juures läheb soojusvaheti pumbal härma- see on minu pareguse elukoha pump, kuhu toaohku ei juhi), siis oleks sellise lahenduse kasutegur päris korge. Soojuspump on mul plaanis panna keldrit kåtma (tööruum). Sellise lahenduse miinuseks on kålma ohu sissevool tuppa. Selle saaks ehk lahendada nii, et elutoas ja kahes magamistoas saaks värskeohu juhtida ahju kohale. See parendaks ka ahjusoojuse levikut. Väljatombe teeks vannitoast, WC-st ning köögist. Lahenduse ilmselge pluss oleks lihtsus ja soodne hind. Kindlasti ka töökindlus (loeme töökindluseks selle, et olemas on puhas ohk toas).

Kas keegi suudab välja tuua ka väga korralikult lahendatud eramu tsentraalse såsteemi tekitatud mårataseme dB (viidet normile voi on ise mootnud/lasknud moota)?
On kellelgi kogemusi mårasummutusega freshklappidega?
Märgin juurde, et molema såsteemi (fresh/tsentraalne) laseks ikkagi projekteerial lahendada (millised ventilaatorid, torustik jms), kuid enne sooviks selgeks saada, mis såsteemi lasta teha.
Külaline
külaline

Re: Renoveeritava eramu ventileerimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Endal korteris Inventer Expordid koos kõigi vajalike mürasummutitega ning kui välistad need enda elamises liigse müra tõttu, siis oled minu subjektiivsel hinnangul õigel teel. Siis, kui ise toas oled, kannatab vaid 25% võimsusega ning samal ajal, kui telekas, raadio või arvuti häält teeb, muidu on müra vastuvõetamatu. Ning selle 25% võimsuse juures on õhuvahetus ikka parajalt niru.

Võimalik, et mõne teise firma seadmed käituvad paremini, kuigi vähemalt numbrite osas on 19 dB sarnase seadme jaoks hea tulemus.
Külaline
külaline

Re: Renoveeritava eramu ventileerimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hetkel olen välistanud detsentraalsed soojustagastusega agregaadid (http://www.intelivent.ee/services/energ ... ahendused/), kuna nende tekitatav måra on liiga suur- minimaalsel kiirusel 19 dB.
Kas selliseid pikema toruga lahendusi pole (1 kuni 2m) et seada oleks koridoris, tehnilises ruumis või kapis ja toru (summutiga pikendus) tuleks lihtsalt tuppa, jääks müra eluruumist välja?
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Renoveeritava eramu ventileerimine

Lugemata postitus Postitas keemik »

Tänud info eest. Ma olen neid erinevaid lokaalseid jubinaid vaadanud, aga 19 dB madalaimal kiirusel on miinimum, mis nad annavad.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Renoveeritava eramu ventileerimine

Lugemata postitus Postitas keemik »

Meltemil on, et saab väljatombe viia teise ruumi, näiteks vannituppa. Sissepuhe vist! pidi jääma samasse ruumi. Ma pole ka kindel, kas neile summuteid ette pannes, jääb neis åldse mingi joudlus alles ka. Summuti peaks vist tostma såsteemi takistust.
Külaline
külaline

Re: Renoveeritava eramu ventileerimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

No see seade on ju nii sisse kui väljapuhe ühes. Kui see seade panna teisele poole seina 1m põlvega toru otsa, siis peaks müra vähemaks saama küll.
http://www.intelivent.ee/products/inven ... igladus-2/
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Renoveeritava eramu ventileerimine

Lugemata postitus Postitas keemik »

Elutoast magamistuppa tostmine ei lahenda ju måraprobleemi.
Vasta