Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
Külaline
külaline

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas Külaline »

aero kirjutas:Selle asemel, et iga kütmise alguses ja lõpus käpuli v kükakil torude siibreid näppida, eelistaks mina sirge seljaga 8) vendi pulti vajutada...
Eks isegi olen selline paras laiskuse ja mugavuse etalon, aga kui 15 aasta pärast nupule vajutades enam miski ei toimi ja esinduses öeldakse, et sorry, kuid see mudel võeti tootmisest maha juba 10 aastat tagasi ja parandamisele ei kuulu, siis mina eelistaks kükitada. :)

Urmas
hmm4
külaline

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas hmm4 »

Mida passiivsemad on süsteemid seda vähem on ohtu, et need vajavad hooldust.
Seega nagu mainisen, vajan lihtsalt mõtteid... ehk ka näiteid...
Sellel torul on üks suur miinus veel - kontrollimatu õhk...
Olen mõelnud ka korstna kaudu lisaõhku tuua küttekolletele, kuid selleks on vaja metallkorstent - mul tuleb kahelõõriga moodulkorsten...
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 500
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas officer »

...võibolla olen ma vähe koolis käinud, aga kui on paigaldatud sissepuhkeklapid(filtriga!), siis sealt hakkab õhku sisse tulema ikka ja ainult siis, kui ruumis tekib mingil põhjusel alarõhk. Analoogia umbes nii, nagu ühendatud anumatega.
Külaline
külaline

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Eks isegi olen selline paras laiskuse ja mugavuse etalon, aga kui 15 aasta pärast nupule vajutades enam miski ei toimi ja esinduses öeldakse, et sorry, kuid see mudel võeti tootmisest maha juba 10 aastat tagasi ja parandamisele ei kuulu, siis mina eelistaks kükitada. :)

Urmas
Mis jutt, kui vent seade tuleb elamisse niiehknaa, ja igal seadmel on erinevad astmed, milledel saab kiirusi eraldi muuta
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas aero »

Külaline kirjutas:... Arvestaks juurde veel elektroonikaseadme võimsamaks töös hoidmise lisakulu elektri näol. Võib tunduda väike number, aga summaarselt aastate peale?

Urmas
Ahju kütmine on ~1h, pliit võibolla rohkem. Ei pea sissepuhet juurde keerama, samahästi võib väljatõmbe maha keerata. Hoopis sulaselge kokkuhoid 8). Tegelt on vendi mootorite elektrikulu nii väike - 10-15€ kuus, põlemisõhu kompenseerimisest tulenevat elektri kokkuhoid või lisakulu oleks suurusjärgus 30 senti kuus.
hmm4
külaline

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas hmm4 »

Väljatõmbe mahakeeramine :good: krt ei tulnudki nii lihtsa asja peale... õhk läheb ju ikkagi majast välja - seda siis korstna kaudu.
OK aga kas keegi oskab siis mingeid häid aparaate soovitada ka kus on need võimalused olemas... (sorry ei tea ju iga ventseadme hingeelu)
Külaline
külaline

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kõigil tänapäevastel aparaatidel saab mootoreid erineva kiirusega erinevatel astmetel tööle seadistada, konks on selles, et mõned tootjad küsivad selle eest lisa raha, et peale lülitamist tunni pärast aparaat ise tava reziimi ise tagasi lülitaks.
Tänak
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 09 Veebr 2015, 19:59

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas Tänak »

Väljatõmbe katkestamine ei ole hea. Saaste pääseb torustikust majja alarõhu toimel.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas aero »

Alarõhku ei pea ju tekitama. Sissepuhkel on mitu kiirust.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas rokikas »

hmm4 kirjutas: 3. laagidel põrand välja, seejärel täitematerjal, hüdroisolatsioon + 150 EPS + valupõrand koos kütteveel põhineva põrandakütte torudega + õhuke puitparkett ...
Või kuidas lahendada kõige paremini ahjule ja pliidile vajalik põlemiseõhk?
Külaline kirjutas:Õuest kasvõi põranda alt 50 või 75mm torudega lisaõhk eraldi pliidi ja ahju juurde.
Urmas
Kui ma omale teeks siis paigaldaksin ka põranda alla õhutorud. Ainult läbimõõdult vähemalt 110 mm. Kui ma ka neid kohe käiku ei võtaks siis tuleviku tarbeks, tõenäoliselt vahetan/uuendan küttekollet tihemini kui põrandat, on nad seal olemas. Kui ma ei eksi siis juba hetkel mõningad "eurokolded" eeldavad/soovitavad põlemisõhu toomist õuest otse koldesse.
Kui tahta vältida -20C õhu jõudmist koldesse siis äkki oleks üheks lahenduseks pikema ja jämedama toru "matmine" pinnasesse. Põhimõttelt midagi taolist http://www.rehau.com/ee-et/bau/erneuerb ... nhaus#tab1
Külaline
külaline

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas Külaline »

aero kirjutas:... JA mul ei oleks neid kaht siibrit põrandas või ahju-pliidi vundamendis JA kaht resti maja välisseinas. JA kaht toru, mis kunagi ka hoolt vajavad....
Jah, põrandas küll eraldi torud otsad erinevate küttekollete juurde, aga milleks on vundamenti mitut auku vaja teha, ei saanud aru. On ju olema igatsugused kolmikud-nelikud, erinevate nurkadega jne, millega saab ühte toru jagada.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Jah, soklisse piisab muidugi ka ühest avast.
PeeterMe
külaline

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas PeeterMe »

Äkki Härrad soovitavad millist ventagregaati täna turul valida, kui "tuulutatavat" pinda on ca 180m2 ja miks?
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Messil pakutakse hea hinnaga Systemair SAVE VTR, kas on hea? kas tasub osta ära?
Külaline
külaline

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas Külaline »

arno14 kirjutas:Messil pakutakse hea hinnaga Systemair SAVE VTR, kas on hea? kas tasub osta ära?
Mis on hea hind?
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Külaline kirjutas:
arno14 kirjutas:Messil pakutakse hea hinnaga Systemair SAVE VTR, kas on hea? kas tasub osta ära?
Mis on hea hind?

SAVE VTR 200 oli hinnaga 1472 € sh KM. Või siis ei ole hea hind?
Külaline
külaline

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Selle raha eest on seal aparaati küll
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas aero »

Messil püüavad kõik hindadega meelitada. Konkurentidest tunduvalt parem hind tähendab valdavalt, et kuskil on mingi aga. Keegi ei loobu oma kasumist niisama, see tuleb alati millegi arvelt. Näiteks on mudeliuuendus peale tulemas ja vanadest vaja lahti saada. Kui mudelitähistuses on EC, siis peaks olema harjadeta mootorid ehk üks mure vähem. Konkreetne aparaat on rootorsoojusvahetiga. Oled sa endale rootor vs plaat vahe selgeks teinud? Näiteks on seal mingi ülekanderihm, mida peab vahetama. Plaatvahetil seda pole.

E: selleks, et midagi soovitada, peaks mitme mudeliga kogemust olema. Mul vaid ühega ja sedagi napilt. Mulle soovitati Sunair 425 EC kui hea efektiivsuse ja mõistliku hinnaga seadet. Plaatsoojusvahetiga. Harjadeta mootorid, elektrit võtab tõesti vähe. Filtrite hooldus ja vahetus käib paari liigutusega, korpust avama ei pea. Temp. andureid kaasas ei ole. Mulle väga sobib, kui asi töötab, pidevat sekkumist ei nõua ja ei kohusta mind sisse-välja temperatuure logima ning analüüsima. Filtri vahetuse vajaduse teavitus peaks tal olema. Hinda küsisin ehitusmessil.
Viimati muutis aero, 10 Apr 2015, 11:08, muudetud 1 kord kokku.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Soovikski teadjate arvamust, kas plaat või rootor on seda teemat mälutud küll siin, aga selgust ikka pole, ma ei valda ventilatsiooni teemat
Seega palun arvamusi, kui tihti seda rihma vahetada siis on vaja? Hooldus kulud on väga olulised. Samas ostan ma pigem vana mudeli millel puuduvad lastehaigused kui uut tundmatud. Kas on veel kommentaare antud mudeli kohta või muid häid soovitusi teiste mudelite kohta?
Külaline
külaline

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kaheksa aasta jooksul pole vaja olnud rihma vahetada.
Kui plaat suudab -25C juures töötada ilma tennita, nii, et ära ei külmu, siis suurt vahet ei ole, kas plaat või rootor. Aga selline plaat maksab vähemalt 1K euri rohkem, kui see messi pakkumine, ehk.... :?:
Külaline
külaline

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Kaheksa aasta jooksul pole vaja olnud rihma vahetada.
Kui plaat suudab -25C juures töötada ilma tennita, nii, et ära ei külmu, siis suurt vahet ei ole, kas plaat või rootor. Aga selline plaat maksab vähemalt 1K euri rohkem, kui see messi pakkumine, ehk.... :?:
jäi just silma et viewtopic.php?f=30&t=49517&p=288338&hil ... ir#p288338 saab veel odavamalt kui messil
segumart
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 21 Veebr 2014, 11:45
On tänanud: 1 kord

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas segumart »

Tere!

Millised oleks praegusel ajal parimad saadaolevad vent seadmed?
Minul vaja 130 m2 uusehitisele. Soovin ka mõistlikku niiskusrežiimi reguleerimisvõimet.
Toode võiks olla põhjamaades tunnustatud seade.
Võiksite ka ligikaudseid hindu öelda.
Vendivõõral inimesel raske orienteeruda selles teemas.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas Hiid »

miks te seda venti kõik paigaldate?
Sellele olete mõelnud, mis selle kompenseerimiseks küttele kulub?
Külaline
külaline

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiid kirjutas:miks te seda venti kõik paigaldate?
Sellele olete mõelnud, mis selle kompenseerimiseks küttele kulub?
Arusaamatu, et ei teata elementaarset, vent agregaat hoiab hoopis kütet kokku.
Aga saab ennast veel rumalana näidata ja küsida, et kuidas :)
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Sa siis ei panegi üldse oma uude onni?
vanaema on sul veteran...
Vasta