Päikese abil igaveseks lahti niiskusest ja rõskusest

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Päikese abil igaveseks lahti niiskusest ja rõskusest

Lugemata postitus Postitas keemik »

Mina ei saa aru, miks nende õllepurkidega mässatakse. Ehitasin ka ühe päikeseõhkkütte paneeli valmis, et keldrisse sooja õhku puhuda. Tuli välja plaatkollektor (mustaks värvitud plekitahvel), kasti tegin 45 x 95 jääkidest ja peale läks keldris vedelenud kahekordne plastakna klaaspakett. Esimene katsetus oli ilma ventilaatorita. Õhk hakkas küll liikuma, aga termomeeter näitas paneeli sees 75 kraadi. Lisasin 100 mm kanaliventilaatori (100 m3/h). Temperatuur alanes umbes 60 kraadi peale. Mulle tundub, et oleks ikkagi vaja võimsamat ventilaatorit, kuna oleks veel energiat, mida keldrisse puhuda (saunaruumid). Mingil hetkel aretan automaatikat juurde, et lülitaks automaatselt ventilaatori tööle ja välja. Praeguste ilmadega hakkab kütteaeg ca 9-st ja kestab kuni ca 18-ni.

Sellised kodused tegevused koroonapositiivsena kodus istudes.
abe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 30 Dets 2009, 15:38
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Päikese abil igaveseks lahti niiskusest ja rõskusest

Lugemata postitus Postitas abe »

keemik kirjutas: 18 Apr 2021, 19:19 Mina ei saa aru, miks nende õllepurkidega mässatakse. Ehitasin ka ühe päikeseõhkkütte paneeli valmis, et keldrisse sooja õhku puhuda. Tuli välja plaatkollektor (mustaks värvitud plekitahvel), kasti tegin 45 x 95 jääkidest ja peale läks keldris vedelenud kahekordne plastakna klaaspakett. Esimene katsetus oli ilma ventilaatorita. Õhk hakkas küll liikuma, aga termomeeter näitas paneeli sees 75 kraadi. Lisasin 100 mm kanaliventilaatori (100 m3/h). Temperatuur alanes umbes 60 kraadi peale. Mulle tundub, et oleks ikkagi vaja võimsamat ventilaatorit, kuna oleks veel energiat, mida keldrisse puhuda (saunaruumid). Mingil hetkel aretan automaatikat juurde, et lülitaks automaatselt ventilaatori tööle ja välja. Praeguste ilmadega hakkab kütteaeg ca 9-st ja kestab kuni ca 18-ni.

Sellised kodused tegevused koroonapositiivsena kodus istudes.
Kiiret paranemist!

Kas sissepuhutavat õhku võtad keldrist või väljast?

Kuidas automaatika plaanid lahendada?
Minu idee oleks
ESP32 https://www.banggood.com/Geekcreit-ESP3 ... mds=search
DHT22 temperatuuri/suhtelise niiskuse andurid https://www.banggood.com/3Pcs-AM2302-DH ... rrency=EUR
Releed https://www.banggood.com/3Pcs-5V-Relay- ... mds=search
pluss mingi toide
Andurid keldrisse, kasti sisse ja välja. Kolm andurit juhuks, kui on tahtmine keldrit ka kuivatada.
Kõik, mis teeme, parandame kohe ära!
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Päikese abil igaveseks lahti niiskusest ja rõskusest

Lugemata postitus Postitas keemik »

Võtan väljast, keldris ka korstnajalas ventlõõri ava täiesti lahti, et ventilaator jaksaks ikka sisse puhuda. Ilmselt oleks omajagu kasulikum ajada keldri enda õhku läbi paneeli, aga selleks oleks vaja puurida teine ventilatsiooni auk lisaks ja no see ei tasu ära.

Sain ämma käest kilbitermostaadi, mõttes see visata paneeli sisse ja reguleerida lülitus näiteks 25 kraadi peale.
Vasta