Ventilatsioon majale

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
eml
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 338
Liitunud: 12 Sept 2007, 09:52
Asukoht: Suure-Jaani

Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas eml »

Tere

Mis arvate sellisest lahendusest.
Paneks igasse tuppa fresh klapid .
Igasse tuppa veaks ühe vent.toru, kustkohast siis hakkaks katuseventilaator õhku välja tõmbama.
Ei tahaks palju investeerida ning vent.agregaati paigaldada.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Ma vist jätaks sellise suht suvalise süsteemi pigem tegemata ning ootaks paremaid (majandus)aegu, niikaua kasutaks aknaid :).

Samas kuna ehitus praegu käimas, oleks mõteks vähemasti torud ära vedada, aga seda ei saa ka vist väga suvaliselt teha.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Mind häirib selle lahenduse juures see, et miks ma pean külma õhku majja tirima ja sooja nii sama välja viskama?
Lisaks kujuta ette, et sul on väikelaps, kes mängib põrandal, väljas on -10 ning fresh klapist tuleb külma õhku tuppa? Ok, klapid radika kohale jne, aga ikkagi jõuab mingi osa jahedat õhku põrandale.
Agregaatide hinnad hakkavad vist 15k peale, kui oskad PS panna mingit infot, näiteks maja suurus, siis saan veidi uurida.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Mina ei veaks üldse igasse tuppa väljatõmmet. See tekitab meeletu ringluse, nagu Rostfrei ütles.
Endal on radikate kohal nö. fresklapid. Igas toas 1, välja arvatud suur elutuba 3, sest seal saab tõesti palju inimesi kokku ja õhust ei jää nii puudu.
Väljatõmbe paigaldaksin mina niisketesse ruumidesse, kööki, ja elutuppa või trepihalli (kuhugi maja keskele suuremasse ruumi). Piisab.

Inimtegevus majas suudab küll tekitada palju niiskust, kuid mitte niipalju,et peaks elama tuuletunnelis pidevalt.
eml
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 338
Liitunud: 12 Sept 2007, 09:52
Asukoht: Suure-Jaani

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas eml »

Eestikinnisvara kirjutas:Mina ei veaks üldse igasse tuppa väljatõmmet. See tekitab meeletu ringluse, nagu Rostfrei ütles.
Endal on radikate kohal nö. fresklapid. Igas toas 1, välja arvatud suur elutuba 3, sest seal saab tõesti palju inimesi kokku ja õhust ei jää nii puudu.
Väljatõmbe paigaldaksin mina niisketesse ruumidesse, kööki, ja elutuppa või trepihalli (kuhugi maja keskele suuremasse ruumi). Piisab.

Inimtegevus majas suudab küll tekitada palju niiskust, kuid mitte niipalju,et peaks elama tuuletunnelis pidevalt.
Mul tegelt oligi plaanis panna väljatõmme elutuppa,kööki, pesuruumi ja saunaruumi. Magamistoad teislel korrusel ja sinna piisab lihtsalt fresh klapist ma arvan.
Kuidas aga lahendada sauna ruumis värske õhu juurdevool, kas teine ventikas õhku sisse puhuma.
Kas võib ka kõik ventilatsiooni ühendada ühte torusse , mis läheb katusele. Ma mõtlen köök+ muud ruumid või peaks köögil eraldi toru olema?
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Vaatasin ka oma vent. projekti ja seal on tubades freshklapid, väljatõmbed on köögist, vannitubadest ja trepi kohalt II korruselt. Köögis on siis ka elektripliidi jaoks väljatõmme.

Saunas pead venti kohe eraldi vaatama. Seal olene ju sellest, et kas kütad sauna elektriga või puudega ning kui puudega, siis kus asub saunaahju uks jne. Netis selle kohta suht palju infi.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Ponskaril sauna kohapealt õigus. Sõltub milega kütma hakkad.
Lisan veel niipalju, et kuna meil eestlastel on ikka "hitiks" saanud leiliruumi klaasuks, siis selle alaservas on tegelikult piisav vahe, kust värske õhk saab peale, isegi puiduga küttes. See ei tähenda,et sissepuhet poleks vaja. Seda mitte, kuid mina teeks selle duzzi ruumi/puhkeruumi.

Võid ühendada kõik ühte süsteemi,kuid arvan,et sul maja nii suur, et mõtekam on köök eraldi näiteks seinast välja juhtida. Ma kunagi vaatasin huviga sinu majaehituse teemat ja mälu järgi seletan pragu :) + reeglina asub saun/vannituba ühes maja otsas ja köök teises.
eml
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 338
Liitunud: 12 Sept 2007, 09:52
Asukoht: Suure-Jaani

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas eml »

Eks teen siis ka midagi sellist nagu ponkskar kirjutas.
Sauna asja siis veel uurin. Mul sauna kütmine katlaruumist.
Kas kui muidu see köögikubu rasvaaur juhtida läbi seina õue, siis see seina sealt kohalt nõgiseks ei tee või peaks see toru siis olema seinast väljaulatuv?
Viimati muutis eml, 11 Nov 2008, 22:36, muudetud 1 kord kokku.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Freshklapp küll aga kuidas seda reguleerida, et igast toast õhk ühtemoodi liigub nn.niiskete ruumide poole, tundub kahtlane !
Viimati muutis onusnooker, 12 Nov 2008, 16:46, muudetud 3 korda kokku.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Mis sa arvad,et see fresh klapp on aniult sissepuhkeks? Ja tõesti oma silmaga õhu liikumist ei näe.. :roll:
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Eestikinnisvara kirjutas:Mis sa arvad,et see fresh klapp on aniult sissepuhkeks? Ja tõesti oma silmaga õhu liikumist ei näe.. :roll:

Mina ei arva fresh klapist eriti midagi vaid üht... ja "seda" sõna ma siin ei kasuta, ei hoidnud kokku ja omal sai majas pandud ikka ventagregaat !
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas maik »

Kui viitsid vaeva näha,siis otsi siin samas foorumis on vendi kohta väga palju kasuliku lugemist ise asi on tõde sealt välja sõeluda.Mulle soovitas pädev vendi-mees igasugused freshid ära unustada ja agregaat paigaldada .Kaotad rahas võidan elukvaliteedis,ja veel ütles ta,et nn.freshid on vaese inimese vent ihnuskoidele välja mõeldud.Mina võtsin teda kuulda ja ei kahetse tehtud kulutusi. :D fressi-mehed ärge näkku lõõge.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

100% nõus eelkirjutatuga.
Lisaks - miks kuradi pärast sa sooja majast välja lased? :blink: Seda ju väljatõmme on ning külma fresh'ist tagasi? Usu, sa ei viitsi neid klappe kogu aeg regullida (eriti talvel kinni-lahti). Tean omast käest.
Kõige lihtsam agregaat maksab ~10k.
Tartus on nov. lõpus mingi öko mess vms tulemas, peaks olema ka maakütte mehi kohal, kes ka vendiga tegelevad - võid hea pakkumise saada.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Eks ta ole jah... Kellel rahakott lubab maksta, see teeb ikka kõik "elektroonilise". Samas natuke mõeldes , siis mis kuradi vahe on? Kas on mõtet sisse kompressida seda õhku? Mina nii ei arva.
Fresh klapp (või ka kõige tavalisem reguleeritav) teeb selels mõttes oma töö ju ära. Väljatõmme peab jah olema, aga tavaline eestimaine pere ei vaja "ühiskondlikult kasutatavate ruumide" ventilatsioonisüsteemi. Mõttetu tuuletõmme.

Siis siia lisan veel enda freshi süsteemi. See on termostaadiga (saab ka käsitsi reguleerida,kui peaks vajadus tekkima)+ lisaks on ta soojustatud+ on olemas sees filtrid.

Ok. Soojusvahetiga süsteemis ei ütleks ära, KUI inimesel on tõesti kvaliteetne küttesüsteem ja EELKÕIGE kvaliteetselt soojustatud maja.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Rostfrei-et sellist mõtetut ringlust EI tekiks ongi oelmas projekt, mitte "naabrimehel oli" süteemi paigaldus. Fresh klapi paigaldus ei ole ka niisama. On omad nõksud,kohad+ lisaks küttesüsteemi iseärasused. Inimeste arvust rääkimata.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Eestikinnisvara kirjutas:Rostfrei-et sellist mõtetut ringlust EI tekiks ongi oelmas projekt, mitte "naabrimehel oli" süteemi paigaldus. Fresh klapi paigaldus ei ole ka niisama. On omad nõksud,kohad+ lisaks küttesüsteemi iseärasused. Inimeste arvust rääkimata.
Mitte ei saa enam aru :scratch:
On projekt või mitte, MIKS ma pean sooja välja tõmbama ning külma asemele?
KUS sa näed/loed tuuletõmmet? :scratch: Mul seda ei esine.
Kui sinu sümpaatia kuulub fresh klapile, fine, mulle nad ei meeldi, eelistan agregaati, mida mul kahjuks ei ole :( . KAS seda peab koguaeg 100% võimsusel käitama? - ei pea. Ja SELLEKS on samuti projekt.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Ma ei saa öelda ,et minu sümpaatia kuulub fresh klappidele. Pidasin silmas, et alati ei ole mõistlik soetada kallist agregaati.(Loe üle-eelmist postitust)

Ringlus tekib. Tuuletõmme oli sõnakõlks.

Väljast tõmbad sa külma õhu sisse mõlema süsteemiga. Agregaat suudab seda mingil määral ka soojendada, aga... Mis määral? Tasub see tegelikult ka ära? Viimane ei ole muidugi minu probleem.

Tegeliklut on nii,et seda nn. külma (värsket) õhku ei puhu klapist sisse. Sa ei tunne seda isegi põrandal istudes. Mõte nagu seinas oleks auk ja sealt ainult pahiseb karget õhku sisse on selgelt väär.
eml
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 338
Liitunud: 12 Sept 2007, 09:52
Asukoht: Suure-Jaani

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas eml »

Vent, süsteem suht uus teema minu jaoks ning seetõttu tekib küsimusi.
Põhimõtteliselt võiks ju osta sellise odava 10 K ringis agregaadi aga kuna need suht väikse kasuteguriga ning võtavad veel ka pidevalt voolu õhu soojendamiseks, siis ongi küsimus, kas tasub ära ning mis teeb selle süsteemi paremaks kui lihtsalt tavaline ventikas. Kindlasti see, et ta soojendab sissetulevat õhku aga samas võtab selleks voolu.
Õhu filtreerimist pole ka mul vaja kuna elan metsa ääres ning autotee on ka mõnesaja meetri kaugusel.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Just täpselt! Lisaks ütlevad minu kogemused ,et 10 000 kroonine agregaat ei saa olla midagi muud, kui tavaline väljatõmbe agregaat. Võibolla saab selle hinna sisse veel ka freshid.
Mõni aasta tagasi maksis juba koos projektiga selline süsteem kuskil 7000 kuni 12000. Loomulikult koos paigaldusega.

Ei tahaks uskuda, et 10 000 krooniga saab säästlku täisautomaatse süsteemi..

Filtrid soovitan panna isegi metsatukas. Õhus liigub palju erinevaid tolmuosasid ja kübemeid. Rääkimata õietolmudest jm.
Filter selles mõttes ei ole kallis "asi" ja tasub igal juhul ära.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Nõus, 10k eest ei saa norm agregaati. Tartu ehitusmessil oleks 15 k eest saanud väga-väga kobeda asja, filter.. ei oska kirjeldada - kõrgepinge abi põletatakase tolmu osakesed ära. Lisana režiim, kui näiteks ahju kütad (mis tekitab majja hõrenduse) - vajutad nuppu ning sissepuhke vendi kiirus suureneb tunuvamalt võrreldes väljatõmbega.
Onninen lõpetas kahjuks sügisel automaatse ja korraliku agregaadi müügi, mis maksis 10k.
Võibolla on mul köögi kubu liiga tootlik? Sest et fresh klappidest tulev õhk jahutab põranda klapi alt tunduvalt maha, lapsel aga meeldib mängida põrandal.
Viimati muutis Rostfrei, 13 Nov 2008, 20:09, muudetud 1 kord kokku.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Just sinna me jõuamegi. Liigvõimsal agregaadil + fresh-klapid on ka oma kiiks. Või tegelikult peaks see kehtima ka täisautomaatse süsteemi puhul, et kui väljatõmme on liiga "põhja keeratud" siis tekivad sellised probleemid. Tegu võib olla valesti paigaldatud freshides..võibolla liiga võimsas väljatõmbes?! Kuskil probleem peitub.

Filtritest.
Loomulikult on hea ,kui majja satub võimalikult puhas õhk, aga... Kas on mõtet mässata mingi "pseudo asjaga"? Korralik tavaline filter hoiab piisavalt hästi "jama" eemal. + seda kasutavad endiselt paljud seadmed, näiteks autod! Sõidavad siiani.
Kas see hilisem pidev tarbimine + soetusmaksumus tõesti tasub ennast ära?


Toon näite oma kortermaja põhjal,millel oli samuti alguses probleem ventilatsiooni paika saamisega.
Korter on 68m2. 3 tuba+ vannituba.
Korteris kokku 4 fresh-i, 2 väljatõmmet+köögi kubu (väljatõmme elutuba ja vannituba). Kätt väljatõmbele ette pannes eriti õhu tõmmet ei tunne, midagi siiski(täna).
Probleem mis oli:
Oli liiga võimsalt imev väljatõmme. Freshid olid lahti ja tõmbas samuti tuntavalt karget välisõhku sisse. Rõdu ust või akent avades (tuulutus asendis) tekkis "tolmuimemis masina" effekt. Tuul vilises sisse nagu hirmus.
Hommikuti pea valutas, uimane olek jne... Maja "tõmmati hõredaks".
Probleem kadus alles siis, kui sai tellitud tõsised spetsialistid, kes ka tegelikult vaatasid üle antud sedamed, maja üldvajaduse + lisaks optimaalne korteri vajadus. Täna asi toimib.
Väljas on ca. 4 kraadi sooja. Istun toas väga lähedal 2 freshile ja kirjutan oma arvamust siia :roll: Külm ei ole. Samuti on freshid avatud teistes tubades. Värkse õhk on toas, aga külm või külma "allikaid" toas ei ole.
Vannituba eriti ei uduta, köögikubu + lisaväljatõmme töötavad ilusti.

Ehk lühidalt kokkuvõttes:
Igale asjale peab olema mõitslik lahendus. Mõistlik lahendus hakkab aga korralikust projektist ja läbimõeldud süsteemist. See, et kellegil on põrand külm on märk , et miski ei ole õigesti.
Samas julgen kahelda ka 15 krooni maksvas "hüper-puper" vendisüsteemis, kuna HEA asi maksab 160m2 maja peale al. 40 000.-.Siis võime tõesti rääkida,et pole mõtet freshhidega jamada.
PS! Ma ei ole lolliks läinud, ma teen pakkumisi igapäevaselt majadele ja küsin pakkumisi ka ventilatsiooni firmadest. Kes soovib , see maksab. Kui ei usu, siis küsi normaalsest firmast oma majale pakkumine. Ja ära lepi minimaalsega- see on tihti enesepettus(firma näeb,et sinu eelduseks on "süsteem" ,kuid sa otsid võimalilkult odavat lahendust. Siis määritakse sulle ka 60m2 onni süsteem 200m2 maja peale, peaasi, et midagigi maksad.). Märksõna on optimaalne süsteem.


Olen endiselt arvamusel,et kui paigaldada korralik maaküttesüsteem + korralik ventilatsioon, mis üksteist ka täiustaks- no problem! Siis see asi tasub ennast tõesti ära ,ehk.
Viimati muutis Eestikinnisvara, 13 Nov 2008, 22:23, muudetud 1 kord kokku.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Eestikinnisvara kirjutas:kuna HEA asi maksab 160m2 maja peale al. 40 000.-.
Ni ta umbes on jah. Minu 180m2 majale olid pakkumised alates 50000eek väljatõmbevendist kuni 100 000eek rootor...mis iganes vendi sisse/väljapuhke süsteemiga..
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Rootor soojusvaheti :)
Juba liigub ka mõistlikuma hinnaga.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Ära hoia head infot vaka all :wink: Lase tulla- kust on võimalik saada hea hinnaga?
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 596
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

feb-is naerdi mind fressklappide jutuga välja, soovitati maja mitte juustuks puuride, vaid akendel tihendid ära võtta..
tegelikult suvel seal oli agregaat, mis 17k maksis ja 250m2 majale arvas spets, et 10 k veel torustiku peale maksad ja kui ise paika paned nende näpunäidete järgi siis olekski kõik.
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
Vasta