On mõni hea idee sellist "kohta" kaminal viimistleda?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: On mõni hea idee sellist "kohta" kaminal viimistleda?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Aita leida lause,kus oma tehtut kiidan....Selgituseks veelkord, et mina ehitasin koldepõhja õhu-tuharuumi ja paigaldasin kliendi soovitud ukse ning just sellise tahmatopsi. Ahju ja kollet ei ehitanud mina.Mõrase kivi avastasin pildilt ja selles suhtes AK-ga ka kokkulepe, vahetan ära kui külla lähen.
Küsin aga kõigilt pottseppadelt veelkord,viimast korda, kas selliselt ehitatud ahi ongi meistriteos?
Mis on ukse paigalduses valesti? Kes üldse mõikab, kuidas see uks kinnitatud on? Seda, et valesti, raiuvad aga paljud.Mis on valesti?See uks on nii tugevasti ees, et hoiab ahju ka koos :lol:

Henri, ma tõesti arvan, et sinu isa ei puutu selliste "meistritööde" puhul asjasse ja soovin talle kõike head .Millest sinul aga vastupidine jutt :banghead: , mille siiruses ma kahtlen... :scratch:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
henri1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: 24 Aug 2007, 09:45
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: On mõni hea idee sellist "kohta" kaminal viimistleda?

Lugemata postitus Postitas henri1 »

kaminahi kirjutas:Aita leida lause,kus oma tehtut kiidan....Selgituseks veelkord, et mina ehitasin koldepõhja õhu-tuharuumi ja paigaldasin kliendi soovitud ukse ning just sellise tahmatopsi. Ahju ja kollet ei ehitanud mina.Mõrase kivi avastasin pildilt ja selles suhtes AK-ga ka kokkulepe, vahetan ära kui külla lähen.
Küsin aga kõigilt pottseppadelt veelkord,viimast korda, kas selliselt ehitatud ahi ongi meistriteos?
Mis on ukse paigalduses valesti? Kes üldse mõikab, kuidas see uks kinnitatud on? Seda, et valesti, raiuvad aga paljud.Mis on valesti?See uks on nii tugevasti ees, et hoiab ahju ka koos :lol:

Henri, ma tõesti arvan, et sinu isa ei puutu selliste "meistritööde" puhul asjasse ja soovin talle kõike head .Millest sinul aga vastupidine jutt :banghead: , mille siiruses ma kahtlen... :scratch:
ok. peace... luban, et ei nori enam selle teema all. klient sai oma tahtmise, sina tööotsa ja teised pilte vaadates kõhutäie naerda. rahule jäid kõik.
teadja
külaline

Re: On mõni hea idee sellist "kohta" kaminal viimistleda?

Lugemata postitus Postitas teadja »

Kas meistriteos või mitte,aga ahi on oma töö ära teinud ja vajabki veidi kohendamist.Mida mees sinul vastu on panna?Ainult lalin ja hunnik s...!
Kui väga ma tahaks näha selle teose pilte paari aasta pärast.Nüüd minu isa jäta rahule,las tema puhkab rahulikult mulla all,ta on selle igati ära teenunud.
Sinuga ma arvan,et kohtume veel.Edu!
pottsepp
külaline

Re: On mõni hea idee sellist "kohta" kaminal viimistleda?

Lugemata postitus Postitas pottsepp »

kaminahi kirjutas: ....Selgituseks veelkord, et mina ehitasin koldepõhja õhu-tuharuumi ja paigaldasin kliendi soovitud ukse ning just sellise tahmatopsi. Ahju ja kollet ei ehitanud mina.Mõrase kivi avastasin pildilt ja selles suhtes AK-ga ka kokkulepe, vahetan ära kui külla lähen
Kuidas Sa küll ukse paigalduse ajal katkist kivi ei märganud, pottsepp??
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: On mõni hea idee sellist "kohta" kaminal viimistleda?

Lugemata postitus Postitas motamees »

Leevi kirjutas: Motamehele: Tulikivi ja Nunnauuni on oma ahjudele ikka kaasa andnud äärmiselt üksikasjaliku juhendi iga oma ahju kütmiseks, ...
Tänud vihje eest. Käisin, nõudsin oma sõbra käest Tulikivi ahju kasutamisõpetust. See oli lausa DVD kujul.
Leevi kirjutas: Mainitud puukogused ...
Tulikivi spetsid soovitavad ahju ühe tonni kohta 8-10kg puid.
teadja. kirjutas:Nüüd, mis kütmisse puutub, siis õhu juurdevoolu koldesse ei tohiks piirata !
Mis puutub Tulikivi ahjudesse, siis siin on Teadjal õigus. Tulikivi ahjudel on õhu juurdepääs juba tehasest parajalt piiratud. Kui nüüd veel õhuava sulgeda, siis jääb väheseks. Filmist oli näha täiesti avatud õhu juurdepääsu korral leegi pikkus. See vastab minu ahju puhul piiratud õhukogusele ja õigele temperatuurile korstnas.
Siit siis järeldus, et käsitööna valminud ahjude puhul ei pea Teadja väide paika. Ka AK peab ilmselt pisut õhu juurdevoolu tuharestist piirama (sõltub muidugi korstna "tõmbest"). Kütmisel peab ukse alaosas olev õhuregulaator olema täielikult avatud.
.
Tel 5o9279o
teadja
külaline

Re: On mõni hea idee sellist "kohta" kaminal viimistleda?

Lugemata postitus Postitas teadja »

Sõbrakesed,mul oleks väga hea meel,kui te ei rebiks lauseid jutu kontekstist välja.Korra ma adminni käest juba küsisin,aga vastuseta ma jäin.
Lause on küll minu oma,aga ehk oli seal veel midagi.Käsitöö ahjusi ehitatakse niivõrd einevaid.et seda,kas õhu juurdevoolu peab piirama või ei pea,
ütleb teile juba meister ise.Kõik oleneb sellest kas on tuhaluuk,kas on uksel õhusiibrid.kui suur on kolle jne.Nii,et arvake ise,kas keegi tegi pahatahtlikku
nalja või oli see midagi muud?Edu!
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: On mõni hea idee sellist "kohta" kaminal viimistleda?

Lugemata postitus Postitas motamees »

teadja kirjutas: Lause on küll minu oma,aga ehk oli seal veel midagi.
Ei olnud seal rohkem midagi. Lause on võetud sama teema teiselt leheküljelt. Sellisel juhul võib suure tõenäolisusega oletada, et räägiti ikka AK ahju ümberehitusest.
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: On mõni hea idee sellist "kohta" kaminal viimistleda?

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Üldiselt on nii, et kes kütta ei oska, siis ei aita ka tehases paika sätitud "düüsiava" Loomlikult tuleb kasuks kütmise erinevatel etappidel anda koldesse erineval hulgal õhku, aga põlemise intensiivsust ei tohiks küll kiviahjudel piirata. See jääb ikka puiduküttel keskküttekatelde pärusmaaks, aga ka seal mõistlikuse piires...
Iga ehitus on norm iseendale.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: On mõni hea idee sellist "kohta" kaminal viimistleda?

Lugemata postitus Postitas motamees »

OK Restauraator. Ärme siis piirame. Mida peab siis tegema selle 250kraadiga, mis sellisel juhul korstnasse läheb. Teeme ahjule taha sooja seina? ;)
.
Tel 5o9279o
teadja
külaline

Re: On mõni hea idee sellist "kohta" kaminal viimistleda?

Lugemata postitus Postitas teadja »

Selleks vast pottsepp ongi väljaõppe saanud,et ehitada ahi,mis ilma ei küta!Edu!
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: On mõni hea idee sellist "kohta" kaminal viimistleda?

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Vaatasin eestpoolt üle, et kaminahi. Kui olla maksimalist , siis ikka võib soojamüüri ehitada, aga kas need tühised 250 kraadi selle ka leigeks teevad on iseasi, aga siis saab süda vähemalt rahu, et õige temperatuuriga gaasid korstnasse lähevad ja sealt korstnapitsi otsast väljuvad.

Mul on ka järelpõlemiskambriga küttekeha ja sellest lasen ikka nii 200 kraadi kivikorstnasse. Võib ka rohkem lasta siis kütab otse, läbi korstnaseina, teist korrust... ei pea radikatesse na palju sooja vett sellest koldest laskma. Eks see siis ole ka omamoodi soemüür.
Iga ehitus on norm iseendale.
Vennad
külaline

Re: On mõni hea idee sellist "kohta" kaminal viimistleda?

Lugemata postitus Postitas Vennad »

teadja kirjutas:Kas meistriteos või mitte,aga ...minu isa jäta rahule,las tema puhkab rahulikult mulla all,ta on selle igati ära teenunud.
Edu!
henri1 ja teadja on vennad.
CarlosSPL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 13 Apr 2009, 18:18

Re: On mõni hea idee sellist "kohta" kaminal viimistleda?

Lugemata postitus Postitas CarlosSPL »

Tehe härrad.

aeg on edasi läinud ja panen uuemad pildid ka siia.
Pilt

Pilt
siit ka küsimus kust saada sellise kujuga klaasi ahju ette. st et selliste kumerate äärtega nagu ahjul on nurgad. klaasi paksus ei ole oluline kuna seda saan tõsta isetasandava seguga. Äkki keegi oskab ka öelda et kui palju selline klaas võiks maksta?
exxxxx
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 28 Juul 2009, 10:57

Re: On mõni hea idee sellist "kohta" kaminal viimistleda?

Lugemata postitus Postitas exxxxx »

Tere,
mul samasugune ahi ja sama probleem. Võtsin vaheseina maha ja nüüd vaja ahi renoveerida. Kuidas, millega ahju puhtaks said. Kuidas slepe tegid? Kas oleks võimalik ühendust saada, et endale sama tegia tellida. Igati hästi tehtud?
CarlosSPL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 13 Apr 2009, 18:18

Re: On mõni hea idee sellist "kohta" kaminal viimistleda?

Lugemata postitus Postitas CarlosSPL »

slepe sai lastud tehtud tavalistest punastest tellistest, kuskil samas teemas peaks olema ka pilt.
selle vana seina koha plaatis tavaline plaatija ära. tegelikult lihtne töö. algul oli plaanis leida mingi sarnane plaat aga see oleks jäänud suht võlts siis saigi võtud punane.
sa pane sinna mingi mosaiik plaat siis jääb eriti sex ;)
Vasta