kaminasüdamikuga maja kütmisest

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
mark
külaline

kaminasüdamikuga maja kütmisest

Lugemata postitus Postitas mark »

Kas on kellelgi kogemusi ainult kaminasüdamikuga (nt. Jotul) ca 100m2 maja kütmisel ja kas pakutav soojusvõimsus kuni 18kw on rahuldav meie talves?
ahto26
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 26 Veebr 2005, 21:42
Kontakt:

Re: kaminasüdamikuga maja kütmisest

Lugemata postitus Postitas ahto26 »

Kamina südamik on ikkagi hetkesoe.Kui teha tellistes kest ümber siis võib midagi saavutada.on tulnud ette et peale paari talve kütmist on ahju vastu välja vahetatud.
Külaline
külaline

Re: kaminasüdamikuga maja kütmisest

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kindlasti on võimalik kütta kaminasüdamikuga tervet maja.Lihtsalt kui 100 m2 on maja siis tasub südamik võtta kuskil 30 m2 varuga.
Õige kütmise puhul toimib õhkküte väga edukalt.Kõige hullem on see ,et on igasugu isetegijaid kes panevad ehitamisel kaminaga puusse.
Kaminameister Tarvo
Koit
külaline

Lugemata postitus Postitas Koit »

Kaminameister Tarvo, ehk seletaksid siis natuke lähemalt, kui suurt südamikku sinu arvestuste järgi on vaja 100m2 kütmiseks. Siis tahaks veel teada, kaua üks koldetäis puid seal põleb, kui väljas üle 20 kraadi külma?
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kamin on ikka luuletaja tüüpi inimestele õhkamiseks : oh kui tore elus virvendus! Seda ka ikka siis kui põhiküte on lahendatud ratsionaalsemalt.
Restauraator.
mustakas
külaline

Lugemata postitus Postitas mustakas »

Päästeameti andmeil tekkib enamik küttekollete üleküttmisest tingitud tulekahjudest just sellest, kui ainult südamikuga kaminaga püütakse lahendada maja küttmist. See on küll üks odavamaid varjante,aga nagu sageli, mitte just kõige parem.
Külaline
külaline

Re: kaminasüdamikuga maja kütmisest

Lugemata postitus Postitas Külaline »

niipalju ,kui mina õhkkütte kaminatega kokku olen puutunud,siis jotul on neist siiski kõige asjalikum.Üks asi on kamina võimsus millega kütta ja teine asi kuidas maja soojustus on lahendatud.Kes soojustuse pealt kokku hoiab,see kulutab rohkem küttele.On vist loogiline.
Jotuli südamikud hakkavad enamus kütteomadustega kuni 200 m2 pihta.
Väiksemad on CB-järelpõlemisega ja hinnalt isegi kallimad.Kui korralikult soojustatud siis 30m2 varu normaalne.Põlemisaja kohta niipalju ,et kui korralik lõhutud halg siis 6-8 tundi annab kuni 200m2 välja küll.Mul endal 80RH Harmony olemas ja olen rahul.
blacky
külaline

Lugemata postitus Postitas blacky »

kas seda 54m2 korterisse on mõtet hankida? Olemasoleva, lammutamisele mineva ahju asemele (sisu katki ja pole usaldusväärne). Lisaks on olemas teine ahi, väiksem, mis kütab kõige pisemat tuba. Olen mõtelnud Jotul F3 peale. Päris kallis asi on aga mingit asjalikku lisakütet oleks vaja.
elhakim
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Sept 2005, 12:19
On tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas elhakim »

Olen kaminaehitaja ja kütan oma elamist (3tuba) kaminaga.
Kaminasüdamiku võimsus arvestatakse ca. 1 kw 10m2 kütmiseks. Tasub võtta varuga, arvestades soojustuse kvaliteeti, sooja akumuleerimise massi jm. Nagu mistahes teinegi kütmismoodus eeldab hoone soojustust. On laialtlevinud dogma, et kui kaminas tuli kustub on ka tuba kohe külm.
Võrdleme kainasüdamikuga kütet ja ahju (korralik süda nt Jotul ja laskuvate lõõridega ahi tuhaluugiga kolde all). Kasutegur on mõlemal ideaalse kütterežiimi korral kõrge 70-80%. 1kg puid annab nii ahjus kui kaminasüdamikus ca 3kw energiat. Erinevus on sooja emeerimise ajas.
Südamikuga küttes saame enamvähem kogu soojuse kohe kätte ahjuga pika aja jooksul.
Et kamina sooja akumuleerida lisatakse südamiku ümber massiivne müüritis, olenevalt massist saavutades mõne väiksema ahjuga võrdne soojasalvsetus.
Kaminaküte sobib põhikütteks töise eluviisiga inimestele, kes õhtul koju tulles saavad ruumid ruttu soojaks
Kamina heaks toimimiseks peab olema õhu sisse ja välja liikumise avad õigesti arvestatud, eriti õhu juhtimisel teistesse tubadesse.
Reeglina annab tootja südamikule pika garantiiaja. Kui pikk on ahju garantii?
Lugupidamisega
Volly
külaline

Lugemata postitus Postitas Volly »

Elhakim, kas sellise kamina südamiku garantii kehtib, kui on kivid soojasalvestamiseks vastu südamikku laotud ja südamik daformeerub?
elhakim
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Sept 2005, 12:19
On tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas elhakim »

Kive ei või otse vastu südamikku laduda, kive kuumutab õhk!
Koit
külaline

Lugemata postitus Postitas Koit »

Elhakim, kaua Sinu köetud kamin sooja veel annab, kui südamikust tuli kustunud?
elhakim
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Sept 2005, 12:19
On tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas elhakim »

Õhtul köetud kamina kivid on hommikul veel soojad. Muidugi oleneb ka sellest, kui tugevalt kütta.
andres
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 113
Liitunud: 29 Jaan 2005, 13:46
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas andres »

Kas need kivid sul kamina ümber on lapiti laotud?
mel777
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Mär 2006, 14:42

Lugemata postitus Postitas mel777 »

aga mida arvate veesärgiga kaminasüdamikust - sellega saaks ju põrandakütte vee kenasti soojaks ..
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Anonymous kirjutas:Kamin on ikka luuletaja tüüpi inimestele õhkamiseks : oh kui tore elus virvendus! Seda ka ikka siis kui põhiküte on lahendatud ratsionaalsemalt.
Restauraator.
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Veesärgiga kamin - ei midagi halba. Saad soojust jaotada kõikidesse tubadesse vastavalt vajadusele. Kuid veesärk nõuab ka maja soojasolekut kui pikemaks ajaks lahkud või kasutad külmakindlat vedelikku.
elhakim
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Sept 2005, 12:19
On tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas elhakim »

Kivimüüritise olen ladunud serviti kivist või 85mm lapiti, südamiku kohale ka 120mm lapiti. Kivi ja südame vahele jääb vähemalt 4-5 cm vahe, et õhk saaks vabalt liikuda, ehk südamik saaks piisavalt jahutust.
blacky
külaline

Lugemata postitus Postitas blacky »

blacky kirjutas:kas seda 54m2 korterisse on mõtet hankida? Olemasoleva, lammutamisele mineva ahju asemele (sisu katki ja pole usaldusväärne). Lisaks on olemas teine ahi, väiksem, mis kütab kõige pisemat tuba. Olen mõtelnud Jotul F3 peale. Päris kallis asi on aga mingit asjalikku lisakütet oleks vaja.
Ilmselt olen ma juhm aga ma ei saanud sellele ikkagi vastust :)
Vähemalt ei osanud pikast jutust välja lugeda. Kas tohib siis või ei.
Müüja ütleb, et jah aga siit ma loen, et müüjad ei räägi alati kõike.

Olemasolev ahi kütab tegelikult juba 2.aastat kogu korterit ning üsna edukalt. Tahaks mingit pisikest kollet seda toetama aga mis see olla võiks ja kas Jotul sobiks, see oli minu küsimus.
mustakas
külaline

Lugemata postitus Postitas mustakas »

Probleeme, võib Sul tekkida, kui ühendad sellise kamina või bullerjani kivist korstnasse. Siinses foorumis on seda teemat üpris põhjalikult käsitletud. Lappa natuke vanemaid teemasi.
Soovitan Sul sellest varjandist loobuda. Korsten pigitab suhteliselt kiiresti ja see on juba väga ohtlik. Kui võimalik lase uus ahi laduda.
Ja ära unusta enne lasta korstnapühkijal oma korstnalõõrid üle kontrollida ja puhastada!
blacky
külaline

Lugemata postitus Postitas blacky »

Aga kas selline Jotul tüüpi küttekeha sobib korterisse, kuhu on ehitatud kamin (mitte soojust püüdev, lihtsalt kamin, eest kinnise uksega)? Või võib ka siin tekkida probleeme ühendamisega -tuleohtlikkusega.
onu41
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 674
Liitunud: 09 Veebr 2006, 10:54
On tänanud: 43 korda
On tänatud: 5 korda

Lugemata postitus Postitas onu41 »

elhakim kirjutas:Kivimüüritise olen ladunud serviti kivist või 85mm lapiti, südamiku kohale ka 120mm lapiti. Kivi ja südame vahele jääb vähemalt 4-5 cm vahe, et õhk saaks vabalt liikuda, ehk südamik saaks piisavalt jahutust.
Aga kuidas sa pealt lahendasid selle kamina osa?Mõtlen siis nö kaminalae.
Vasta