Moodulkorsten

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Moodulkorsten

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Hei

Plaan vaikselt hakata sauna ehitama olemasoleva ruumi sisse.
Küsimus moodulkorstna kohta - nagu ma olen aru saanud, ei või seda siduda vaheseintega - peab olema mingi vahe.
A kuidas see vahe pärast viisakalt viimistleda? A la moodulkorsten mille vastas oleks fibost vahesein. Kuidas see olukord visuaalselt ilusaks pärast saada?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Moodulkorsten

Lugemata postitus Postitas Urmas »

janx4 kirjutas: 02 Aug 2021, 10:38 Küsimus moodulkorstna kohta - nagu ma olen aru saanud, ei või seda siduda vaheseintega - peab olema mingi vahe.
Siduda jah, ei tohiks ja seda korstna võimaliku liikumise puhuks, aga korsten võib mittepõlevast materjalist seinaga olla kokkupuutes. Iseküsimus on nüüd korstna liikumises kütmise ajal ehk soojuspaisumisest kokkupuute pinnal võib, aga ei pruugi, tekkida pragu.
On olemas ülevärvitavad tuletõkkehermeetikud. 3-4-5mm laiune igaks juhuks olev paisuvuuk on täiesti piisav. Võid ka veidi suurema vahe(10mm) jätta, see pärast tuletõkkevahtu täis lasta, seina pinnaga tasa lõigata ja seina viimistlemise ajal vuugile 50mm klaaskiudteip peale kleepida. Olen mõlemat varianti kasutanud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Moodulkorsten

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui krohvid siis kasuta võrku. Kui plaadid siis üleminekukoht silikoonvuugitäitega.
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Moodulkorsten

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Tänan. Info teadmiseks võetud.
Vasta