tellise puurimine

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
rätsepa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 03 Juun 2016, 16:54

tellise puurimine

Lugemata postitus Postitas rätsepa »

klambrite panemiseks vaja kividesse auke puurida.
kivid on aseri omad. puurimine on koguaeg suht nutune olnud.
no löögiga muidu läheb ludinal, aga seda ju ahjude juures ei kasuta.
täna tõin sellise teemantpuuri: https://www.bauhaus.ee/teemantpuur-5-mm.html
kuus auku oli selle puuri võimuses. neist kaks viimast läbi häda. akutrelliga lasin,
nagu ette nähtud. veeloik oli ka kivi peal ja tilgutasin juurde ka ja kastsin ühtepuhku
puuriotsa ka ämbrisse. kallivõitu niimoodi auke teha.
milliseid vahendeid kogenud pottsepad kasutavad telliste puurimiseks?
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: tellise puurimine

Lugemata postitus Postitas motamees »

Olen proovinud igatsorti puure - kõik saavad otsa. Nii, et ostan kõige odavamaid ja peoga võtan. Ükskord võtsin, üks mees nägi seda. Jäi puure vaatama ja võttis ka peoga. Ju arvas, et mingi defitsiit.
Puurimisest edasi. Eriti raske on puurida VTT ja FTT kivi. PTT kivi on hulga pehmem. Sellepärast panen ka PTTeest lõigatud tükke FTT koha peale, kus puurimist vaja (tahmaluugi kinnitus).
Leotatud kivi sisse läheb auk paremini. Puure läheb vähem üles, kui puurida väikese kiiruse ja suure survega. Sekundi kaks surud, siis tõmbad samakauaks välja. Paras sex on, aga puure läheb vähem üles.
Vanatüdruk sai esimest korda meest. Mees siis toimetab sääl, kuni vanatüdruk ütles: "Otsusta lõpuks ära, oled sees või väljas. Mida sa siin lupsid!"
.
Tel 5o9279o
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: tellise puurimine

Lugemata postitus Postitas ping »

rätsepa kirjutas: 22 Veebr 2021, 17:13 klambrite panemiseks vaja kividesse auke puurida.
kivid on aseri omad. puurimine on koguaeg suht nutune olnud.
no löögiga muidu läheb ludinal, aga seda ju ahjude juures ei kasuta.
täna tõin sellise teemantpuuri: https://www.bauhaus.ee/teemantpuur-5-mm.html
kuus auku oli selle puuri võimuses. neist kaks viimast läbi häda. akutrelliga lasin,
nagu ette nähtud. veeloik oli ka kivi peal ja tilgutasin juurde ka ja kastsin ühtepuhku
puuriotsa ka ämbrisse. kallivõitu niimoodi auke teha. ...
Kas sellel puuril oli kaasas lõikerežiimi juhend või oli kirjas, et "puurida akutrelliga"?

Kuna igal lõikeriistal on oma optimaalne lõikekiirus ja akutrelli pöörded on suht aeglased, siis arvata on et need ei küündinud teemanttööriista vajaliku lõikekiiruseni.

Ise oleks võtnud selle puuri: https://www.bauhaus.ee/teemantpuur-makita-5-mm.html sest see käib releka külge ja kuna relaka pöörlemiskiirused on suht standartsed on suurem lootus et need omavahel sobivad.
Pilt

Akutrelliga olen keraamikat puurinud edukalt klaasipuuriga:
https://www.bauhaus.ee/1-4-klaasipuur-m ... 65-mm.html
Pilt
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: tellise puurimine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Aseri kivi puurimine ( ja üldse mehaaniline töötlemine) ongi kogu aeg jama olnud. Ise eelistan (ja paljud tuttavad pottsepad) ühe teise siinkandis levinud tehase toodangut. Puure on ka igasuguseid - pingi vihje vaadata pakendilt tootjapoolseid soovitusi pöörete ja muu info kohta on asjakohane.
sisalikneemo
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 53
Liitunud: 07 Apr 2014, 23:27
On tänatud: 6 korda

Re: tellise puurimine

Lugemata postitus Postitas sisalikneemo »

Olen kasutanud IRWIN-i graniitpuure ja töötavad täitsa hästi.
Ühel ahjul sai puuritud üks 1200 auku 10-ne puuriga ehk umbes 120 auku ühe puuriga, aga kivi oli pehmem, kui sinu ftt.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: tellise puurimine

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

sisalikneemo kirjutas: 23 Veebr 2021, 00:52 Olen kasutanud IRWIN-i graniitpuure ja töötavad täitsa hästi.
Ühel ahjul sai puuritud üks 1200 auku 10-ne puuriga ehk umbes 120 auku ühe puuriga, aga kivi oli pehmem, kui sinu ftt.
Nagu ma aru vist saan, klammerdasid kõik tellised? Ja ometi on siin väidetud, et telliseid ei saagi klammerdada.
Pottseppmeister "Kaminahi"
sisalikneemo
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 53
Liitunud: 07 Apr 2014, 23:27
On tänatud: 6 korda

Re: tellise puurimine

Lugemata postitus Postitas sisalikneemo »

Sai klammertatud jah. Eks see nii on, et kes tahab saab ikka.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: tellise puurimine

Lugemata postitus Postitas rundll »

rätsepa kirjutas: 22 Veebr 2021, 17:13 klambrite panemiseks vaja kividesse auke puurida.
kivid on aseri omad. puurimine on koguaeg suht nutune olnud.
no löögiga muidu läheb ludinal, aga seda ju ahjude juures ei kasuta.
täna tõin sellise teemantpuuri: https://www.bauhaus.ee/teemantpuur-5-mm.html
kuus auku oli selle puuri võimuses. neist kaks viimast läbi häda. akutrelliga lasin,
nagu ette nähtud. veeloik oli ka kivi peal ja tilgutasin juurde ka ja kastsin ühtepuhku
puuriotsa ka ämbrisse. kallivõitu niimoodi auke teha.
milliseid vahendeid kogenud pottsepad kasutavad telliste puurimiseks?

Samasuguse puuriga puurisin kunagi klinkerplaadi sisse auke. Kokku vast oli vaja 300+ auku. Esimesed puurid läksid kiiresti läbi. Lõpuks oli selge, et eduliselt läks, kui rohkelt vett peale lasta. Niimoodi, et korralik loik maas. Ei oska praegu võrrelda klinkeri ja "aseri kivi" kõvadust.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: tellise puurimine

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

sisalikneemo kirjutas: 24 Veebr 2021, 09:16 Sai klammertatud jah. Eks see nii on, et kes tahab saab ikka.

Ahjutelliste seguga ladudes saab klambrite osakaalu vähendada.


https://uninaks.ee/toode/ahjutelliste-segu-2/
Viimati muutis Tavalugeja, 24 Veebr 2021, 16:22, muudetud 1 kord kokku.
Pottseppmeister "Kaminahi"
sisalikneemo
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 53
Liitunud: 07 Apr 2014, 23:27
On tänatud: 6 korda

Re: tellise puurimine

Lugemata postitus Postitas sisalikneemo »

Ma olen ahjutellistesegu ja kvaliteetahjusegu pooleks seganud. Saab ka päris hea, pole väga kleepekas.
rätsepa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 03 Juun 2016, 16:54

Re: tellise puurimine

Lugemata postitus Postitas rätsepa »

aitüma kõigile! tellisin mota jutu peale verkterist kümme sarnast puuri. seal hind koos kappi saatmisega umbes kolm raha tükist. teema algul viidatud puur oli etiketi järgi 1500 pööret max. eelistasingi seda, et saaks akutrelliga toimetada. eks näis kaugele nendega nüüd jõuab.
rellaka otsa käivat vaatasin ka poes pikalt. proovinud kunagi pole ja ettekujutuse pealt tundus, et rellakaga puurimine pole minusuguse kobakäpa jaoks vist kõige õigem tegevus.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: tellise puurimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

sisalikneemo kirjutas: 24 Veebr 2021, 15:53 Ma olen ahjutellistesegu ja kvaliteetahjusegu pooleks seganud. Saab ka päris hea, pole väga kleepekas.
Kas sain õigesti aru, et nimetatud segude kasutamisele ja lisaklammerdamisele, sa ei pea peale töö valmimist enam kunagi objektile minema ei pea ja lihtsalt on jälle kirjas üks korralikult tehtud töö? Kui nii, siis on see lisatöö(klambrid) oma pee(garantii) kindlustamiseks ju väga tervitatav nähtus. Olen ka ise vahest oma pee puhtana hoidmise nimel soovitusliku tehnoloogia asemel natule üle punnitanud ja see on materiaalselt ära tasunud, sest pole pidanud tegema kulutusi pretentsioonidega tutvumiseks ega probleemi lahendamiseks. Võidus nagu oleks? ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
sisalikneemo
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 53
Liitunud: 07 Apr 2014, 23:27
On tänatud: 6 korda

Re: tellise puurimine

Lugemata postitus Postitas sisalikneemo »

Eks ta oma pee kindlustamine ole😄, aga ega igakord sellist asja ei tee. Krohvimisel pole sellist ajakulu vaja ja igakord pole ka puhasvuugil ja sellist aega on raske leida, kui peaks minema garantiid tegema pigem sellest hoiduda.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: tellise puurimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

sisalikneemo kirjutas: 24 Veebr 2021, 21:01 Eks ta oma pee kindlustamine ole😄, aga ega igakord sellist asja ei tee. Krohvimisel pole sellist ajakulu vaja ja igakord pole ka puhasvuugil ja sellist aega on raske leida, kui peaks minema garantiid tegema pigem sellest hoiduda.
Ei ole pottsepp, kuid miks mulle tundub mittepottsepana, et vahest ülepunnitamine võib olla vägagi tervitatav nähtus. :thumbsup: Või olen millestki väga valesti aru saanud?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: tellise puurimine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Urmas kirjutas: 24 Veebr 2021, 21:31
sisalikneemo kirjutas: 24 Veebr 2021, 21:01 Eks ta oma pee kindlustamine ole😄, aga ega igakord sellist asja ei tee. Krohvimisel pole sellist ajakulu vaja ja igakord pole ka puhasvuugil ja sellist aega on raske leida, kui peaks minema garantiid tegema pigem sellest hoiduda.
Ei ole pottsepp, kuid miks mulle tundub mittepottsepana, et vahest ülepunnitamine võib olla vägagi tervitatav nähtus. :thumbsup: Või olen millestki väga valesti aru saanud?
Ei saa kuidagi hukka mõista töö tegijat kes oma tööd hoolsalt teeb - vahel on turg selline mis soosib parimat tegijat, aga vahel soosib hinda. Urmase reklaamtekst ilmestab seda päris hästi.
Vasta