Kes teab?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Kes teab?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Mulle helistas huvitav inimene, kes oli väga huvitatud, kas mina oma ahjuga talle liiga ei peaks saama tegema kui tema minult ahju tellib? Nimelt on tema saanud kõrge pottsepahariduse Kopli Ametikooli pottsepakateedri professoritelt. Ühesõnaga, Keskonnaamet alustab kohe-kohe korstnast väljuvate suitsugaaside degusteerimisega. Seda on tõesti hea teada saada, sest juba 15 aastat on olnud see kohe-kohe. Üldjoontes ma tean, millise usinusega sealsed "professorid" kiitlevad ja mida maha teevad, aga miks nad ise midagi valmis ei saa, mida oleks ka rahval imetleda, seda nad ei tea vist isegi?

Kuna mulle ei saanudki selgeks, miks peaks nüüd nii kõrgelt haritud isik minu tapjaahjude ;) vastu huvi tundma, siis ma olen täiesti nõutu. Kas keegi saab seda nõutust kuidagi kustutada konkreetsete faktidega kohe-kohestest Keskonnaameti suitsuuuringutest?
Pottseppmeister "Kaminahi"
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kes teab?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tavalugeja kirjutas: 02 Veebr 2021, 11:02 Kuna mulle ei saanudki selgeks, miks peaks nüüd nii kõrgelt haritud isik minu tapjaahjude ;) vastu huvi tundma ...
Konkurendi kadedusähvardus või on su konkurendil inside informaator või on ta suunamudija Keskkonnaametis või tahab ehk altkäemaksu või et teeksid oma jama ahju talle kokkuleppelise vaikimistasu võrra odavamalt või jnejne ..? Versioone on palju, oleks vaid fantaasiat. Lähen keldrisse ennast inspireerima. ;)
Tavalugeja kirjutas: 02 Veebr 2021, 11:02 Kas keegi saab seda nõutust kuidagi kustutada konkreetsete faktidega kohe-kohestest Keskonnaameti suitsuuuringutest?
Fakte ei tea, aga see võib vabalt olla kaugkütte firmade omanike suunamudimise lobitöö + taolise uuringu "samariitlusel" põhinev finantseerimine/toetamine ja selle "samariitluse" põhjuseks/eesmärgiks on mure eesti rahva tervise pärast. Kaugkütte firmad on meie "Ema Teresad". ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Kes teab?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Ma arvan, et vaid kaugkütte firmade esiletõstmine ei ole selles teemas õigustatud :D
Pottseppmeister "Kaminahi"
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Kes teab?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Tavalugeja kirjutas: 02 Veebr 2021, 11:02 Mulle helistas huvitav inimene, kes oli väga huvitatud, kas mina oma ahjuga talle liiga ei peaks saama tegema kui tema minult ahju tellib? Nimelt on tema saanud kõrge pottsepahariduse Kopli Ametikooli pottsepakateedri professoritelt. Ühesõnaga, Keskonnaamet alustab kohe-kohe korstnast väljuvate suitsugaaside degusteerimisega. Seda on tõesti hea teada saada, sest juba 15 aastat on olnud see kohe-kohe. Üldjoontes ma tean, millise usinusega sealsed "professorid" kiitlevad ja mida maha teevad, aga miks nad ise midagi valmis ei saa, mida oleks ka rahval imetleda, seda nad ei tea vist isegi?

Kuna mulle ei saanudki selgeks, miks peaks nüüd nii kõrgelt haritud isik minu tapjaahjude ;) vastu huvi tundma, siis ma olen täiesti nõutu. Kas keegi saab seda nõutust kuidagi kustutada konkreetsete faktidega kohe-kohestest Keskonnaameti suitsuuuringutest?
Mispuhul sinusugune äss nüüd siis peaaegu nutma hakkab ?
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Kes teab?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

dumbuser kirjutas: 03 Veebr 2021, 10:59

Mispuhul sinusugune äss nüüd siis peaaegu nutma hakkab ?
Oi, ära nüüd mind meelita ja eksita inimesi. No mis äss nüüd mina olen, ma ju jumalast sosssepp tõeliste professorite kõrval :P
Mul muidugi oli ka küsimus ja sulle ei tohiks vastus olla üle võimete. Puhas erialane küsimus ju.
Pottseppmeister "Kaminahi"
perro
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 02 Apr 2008, 09:48
On tänatud: 1 kord

Re: Kes teab?

Lugemata postitus Postitas perro »

Hm! Kopli kooli kodulehelt vaatavad vastu "prohvessorid" Koit Koppel ja Kristo Koppel. Ei oskagi midagi lisada.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Kes teab?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

perro kirjutas: 03 Veebr 2021, 15:46 Hm! Kopli kooli kodulehelt vaatavad vastu "prohvessorid" Koit Koppel ja Kristo Koppel. Ei oskagi midagi lisada.
Jätsid lisamata, et vastu vaatab ikka pottseppade ühingu juhatuse liige, meisterpottsepp Koit Koppel.

Mina muidugi küsisin, millal suitsu mõõtma hakatakse kohe-kohe.
Pottseppmeister "Kaminahi"
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1186
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Kes teab?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Ise arvan, et las mõõdavad kui tahavad - ca 1/3 majapidamistest on eestis vähemalt osaliselt ahiküttel. Sellist valitsust ei ole kes selle julgeks ära keelata või maksustada. Vaadates vahel telerit siis meil on ka majapidamisi kus puudub 21 sajandil elekter - no millest me räägime!
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Kes teab?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

RaJy kirjutas: 03 Veebr 2021, 18:13 Ise arvan, et las mõõdavad kui tahavad - ca 1/3 majapidamistest on eestis vähemalt osaliselt ahiküttel. Sellist valitsust ei ole kes selle julgeks ära keelata või maksustada. Vaadates vahel telerit siis meil on ka majapidamisi kus puudub 21 sajandil elekter - no millest me räägime!
Kui sa teaksid pooltki arvata, mida need professoripere meisterpottsepad :? seal koolitusel räägivad, sa oleksid oma ahju ise maha juba lõhkunud.
Kes ikkagi teab selle kohe-kohe juhtuva suursündmuse tärminit?

:blink:
Pottseppmeister "Kaminahi"
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Kes teab?

Lugemata postitus Postitas elektron »

Tavalugeja kirjutas: 03 Veebr 2021, 19:13
Kes ikkagi teab selle kohe-kohe juhtuva suursündmuse tärminit?

:blink:
Kohe-kohe pidi ka päästeamet hakkama kortereid kontrollima, et oleks ikka suitsuandurid, korstnapühkija aktid jms olema. Tean Tallinnas mitmeid kortermaju, kus pole meie vabariigi ajal ühtegi kontrolli käinud ja julgen arvata, et ei jõua ka lähema kümne aasta jooksul.

Ja kuidas see siis välja peaks nägema? Mingi onkel tuleb külla, mõõdab küttepuude niiskuse ära, teeb tule alla, ootab kuni korsten ja ahi on mingi X temperatuurini jõudnud ning ronib korstna otsa saastet mõõtma?
:hello:
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4423
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Kes teab?

Lugemata postitus Postitas ping »

elektron kirjutas: 03 Veebr 2021, 19:55
Tavalugeja kirjutas: 03 Veebr 2021, 19:13
Kes ikkagi teab selle kohe-kohe juhtuva suursündmuse tärminit?

:blink:
Kohe-kohe pidi ka päästeamet hakkama kortereid kontrollima, et oleks ikka suitsuandurid, korstnapühkija aktid jms olema. Tean Tallinnas mitmeid kortermaju, kus pole meie vabariigi ajal ühtegi kontrolli käinud ja julgen arvata, et ei jõua ka lähema kümne aasta jooksul.

Ja kuidas see siis välja peaks nägema? Mingi onkel tuleb külla, mõõdab küttepuude niiskuse ära, teeb tule alla, ootab kuni korsten ja ahi on mingi X temperatuurini jõudnud ning ronib korstna otsa saastet mõõtma?
:hello:
Kui on vaja raha kokkukorjata, küll siis bürokraadid midagi väljamõtlevad ja ahjuomanikud maksavad selle veel rõõmuga kinni.
Tasuks uurida EU plaane 2030 ja 2050 ning millised kohustused riik on võtnud nende saavutamiseks.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Kes teab?

Lugemata postitus Postitas elektron »

ping kirjutas: 03 Veebr 2021, 22:02
Tasuks uurida EU plaane 2030 ja 2050 ning millised kohustused riik on võtnud nende saavutamiseks.
:hello:
Kui ma ei eksi, siis EU plaan 2012 oli reoveekanalisatsioonide välja ehitamine kõigis alates 50 inimesega asulates. Reaalsus on see, et aastal 2021 leidub veel Harjumaalgi alevikke, kus sadadel inimestel tiheasutuses ei ole kanalisatsiooni.
Vasta