Puumaja korter, milline ahi?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Puumaja korter, milline ahi?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

ToomasH kirjutas: 07 Jaan 2021, 23:07
See on lihtsalt põhimõtte küsimus juba. Samahästi võiks ju planeeritud laudpõranda asemel odavat laminaati kasutada, välimus on sama aga tunne on teine.
Tundub naljakas, kui põrand ka panemata, siis põrandaküte või üks radiaator ja õhkvesi pump ja rohkem ruumi toas, kütmine unustatud tegevus, üürniku käest 50 euri kuus rohkem küsida juba mugavuse pärast ja ~30% odavam teostada, kui pleku + õhksoojuspump lisaks ka müravaba ja mustusevaba.

Järgmise korteri teed juba selle korteri pealt.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Puumaja korter, milline ahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

ToomasH kirjutas: 08 Jaan 2021, 07:55
Tavalugeja kirjutas: 07 Jaan 2021, 18:41 Mulle isiklikult tundub, et Mati Karmin teeks stiilse toruahju, värviliste tulukestega ja muude liputavate lisadega.
Kas plekkahju puhul on suur vimm konkreetselt selle pleki vastu? Sama ahi ilma plekita oleks kuld?
Kas ma olen mingi vimma meenutava postituse teinud :P Valik on Sinu.
Plekukese puhul tõin ma sulle elementaarsed arvud, millest pole võimalik muud välja võluda kui arvud näitavad. Neilt, kes sellist plekut pakuvad, küsi nendepoolseid tehnilisi andmeid, nagu kolde suurus, kolde temperatuur kütmisel, lõõristiku pikkus, ahju pinna soojenemise temperatuur erinvates pinnatsoonides ja korstnasse väljuvate suitsugaaside temperatuur ja siis arvutage koos kasutegur ja salvestuskestuse kõver.
Nii väikeses ruumis õhksoojusmasina küttemüra veel just täielikust mugavusest puud ongi.
Kui mitu sm2 siis plekuga vabaks elamispinnaks võidad?
Võta üks küsimus korraga ja saad ka ühesed vastused, mida saad võrrelda siis.
Mina ei paku väikest ahjukest puhtalt kogemustest, mitte emotsioonidest või vimmast :)
Pottseppmeister "Kaminahi"
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10848
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Puumaja korter, milline ahi?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

tabarabarap kirjutas: 08 Jaan 2021, 10:42 Tundub naljakas, kui põrand ka panemata, siis põrandaküte või üks radiaator ja õhkvesi pump ja rohkem ruumi toas, kütmine unustatud tegevus, üürniku käest 50 euri kuus rohkem küsida juba mugavuse pärast ja ~30% odavam teostada, kui pleku + õhksoojuspump lisaks ka müravaba ja mustusevaba.
Minu arvates kõige mõistlikum lahendus. Selle variandi plussid on toas vabaruumi ahju arvelt, juba mainitud kütja tegevusesst prii, ei mingit puude varumist, kuuris rohkem ruumi, tuled kahe nädala pärast koju ja tuba ikka soe jnejne. Küttepuid ostes tuleb tänapäeval hind vist juba 1:1 vs pumbale kuluv elekter.
Olen ennegi kirjutanud, et ca 14 aastat tagasi kahe korteri kokkuehitamisel lammutasin välja kaks plekkahju ja paigaldasin põrandakütte, kuigi direktori esialgne soov oli ikka ahjud. Dikteerisin enda tingimused, et sellisel juhul hakkab tema keldrist puid tassima ja ahjusid kütma, koristama ahju esist, tuhka välja võtma ja välja viima jne ahjuküttega seotud tüütud tegevused ja samal ajal mina istun diivanil, vahin telekat ja naudin "verevedeldajat". ;) Loobus minu ettepanekust ja nüüd ei taha peale põrandakütte muudest variantidest kuuldagi. Olin isegi nõus keldrist katla kütmisega tegelema, sest külmal ajal käime nagunii keldris ühe oma pahega tegelemas.
Kui ikka kindel soov, et korteris peab olema ja sobib interjööri, ajastuga sobiv jnejne väljamõeldud põhjus ja raha jalaga segada, siis võib kuhugi toanurka sokutada plekkahju kesta, sees ei pea midagi olema. See butafooria võib olla isegi klaasuksega ja uksest võib paista ka põlevate puude butafooria. ;)
Ainuke mure ToomasH-l on see, et ta peab nõusse saama kogu maja korterite omanike nõusoleku ÕVP välisosa kuhugi maja seina äärde paigaldamiseks.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Puumaja korter, milline ahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Nüüd läks kitsaks, väga kitsaks. Ma ei usu, et radikas enam tuppa mahub, aga võiks kaaluda seinakütet, laekütet jne.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Vasta