Uninaks'i koldesegu või Weber Fire Mortar

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Uninaks'i koldesegu või Weber Fire Mortar

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Hei

Mulle on jäänud küll mulje, et kellele ema kellele tütar.. aga siiski prooviks.
Kumba võiks eelistada kui on plaanis laduda šamottidest võlviga suitsusauna keris.

Teiseks - šamotte peab niisutama enne ladumist. Kui kaua? Korraks ämbrisse? Minutiks? Kauemaks?
perro
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 02 Apr 2008, 09:48
On tänatud: 1 kord

Re: Uninaks'i koldesegu või Weber Fire Mortar

Lugemata postitus Postitas perro »

Teema huvitab mindki,pottsepad äratus!!
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Uninaks'i koldesegu või Weber Fire Mortar

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Tere.
Olen see, kes selle Uninaksi koldesegu Uninaksi omanikelt tellis. Alati on olemas aktiivsed vastased, ise asjadest suurt taipamata.
Ehitasime TPL-2013 selle seguga pitsaahju. viewtopic.php?p=255672#p255672
Meisterpottsepp(?) Martin küsis, kas ma julgen seda ka klientide juures kasutada? Narvas, Astri kaubanduskeskuses pitsahi igapäevases küttes 12h/7. Ei mäletagi, kui mitmed aastad aga kuus nüüd kindlasti. Ja see ei ole ainukene, milles pidev tuli ja kuumus sees. See lihtsalt vanim meie ehitatud sedasorti restoraniahi. Toahjudest rääkimata.
See, et kõigile peaks meeldima töötada just sellega, pole sunduslik, aga kui kellelgi on tõsisemat kriitikat, siis saab siia üles trükkida.
Kuidas seda ja analoogseid segusid kasutada, saab põgusa juhatuse selles teemas:

viewtopic.php?p=396074#p396074
Pottseppmeister "Kaminahi"
perro
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 02 Apr 2008, 09:48
On tänatud: 1 kord

Re: Uninaks'i koldesegu või Weber Fire Mortar

Lugemata postitus Postitas perro »

Võimas.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1186
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Uninaks'i koldesegu või Weber Fire Mortar

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Tundub mingi reklaamteema, aga mine tea.
Teemaalgatajale: segud on kõigil tänapäeva tootjatel suht head - kellele mis meeldib on proovimise küsimus. Ise olen kasutanud kollete ladumisel ka tavalist savimörti tehes selle lihtsalt vedelama, et vuuk jääks alla 5 mm. Ja toimib.
Šamotte olen ise leotanud kuni kivi vett täis - mullitamine lõpeb. Nii on ka lihtsam õhukese vuugiga laduda.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Uninaks'i koldesegu või Weber Fire Mortar

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 02 Dets 2020, 22:36 Tundub mingi reklaamteema, aga mine tea.
Ära näe kolli igas postituses! ;) On ka minul materjalide osas omad eelised ja miks mitte seda mainida kui hinna ja kvaliteedi suhe on paigas nii minu kui ka tellija jaoks. Ei tööta sellisel ametikohal, kus on keelatud tootjafirma nime mainimine, sest muidu võib minna reklaami alla ja võidakse arvata, et oled kuidagi kinni makstud maininud firma poolt. ;)
Kas sa mind usaldad kui soovitan mõne tootja konkreetset toodet või saan samuti varjatud reklaami süüdistuse? Miks sa Tavalugejat ei taha uskuda? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1186
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Uninaks'i koldesegu või Weber Fire Mortar

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Urmas kirjutas: 02 Dets 2020, 22:47
RaJy kirjutas: 02 Dets 2020, 22:36 Tundub mingi reklaamteema, aga mine tea.
Ära näe kolli igas postituses! ;) On ka minul materjalide osas omad eelised ja miks mitte seda mainida kui hinna ja kvaliteedi suhe on paigas nii minu kui ka tellija jaoks. Ei tööta sellisel ametikohal, kus on keelatud tootjafirma nime mainimine, sest muidu võib minna reklaami alla ja võidakse arvata, et oled kuidagi kinni makstud maininud firma poolt. ;)
Kas sa mind usaldad kui soovitan mõne tootja konkreetset toodet või saan samuti varjatud reklaami süüdistuse? Miks sa Tavalugejat ei taha uskuda? :scratch:
Mis herilane sind nõelas? Ma avaldasin oma arvamust, et olen sama tulemuse saavutanud ka tavamördiga - istun praegugi sooja ahju juures mille kolde ladusin ise. Ei arva nendest spets-tehasesegudest eriti midagi - normaalse vuugiga püsib tavamört väga hästi ja maksab kordades vähem
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Uninaks'i koldesegu või Weber Fire Mortar

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 02 Dets 2020, 23:33 Ma avaldasin oma arvamust, et olen sama tulemuse saavutanud ka tavamördiga - ...
Ja sinu arvates tegin oma kommentaari kirjutades mida? Ei avaldanud oma arvamust sinu arvamuse suhtes? Järjekordne lumehelbeke, kes kohe solvunud kui tema arvamusega ei oldud nõus?
RaJy kirjutas: 02 Dets 2020, 23:33 Mis herilane sind nõelas?
Ah, sain oma koduse "dirktori" käest ilmaasjata sõimata ja kuna meestele mõeldud varjupaigad(baarid) on meie alevis juba suletud, siis otsustasin ennast välja elada(rahustada) sinu kommentaarile vastates. Eluliinile pole põhjust veel helistada. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1186
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Uninaks'i koldesegu või Weber Fire Mortar

Lugemata postitus Postitas RaJy »

[/quote]
Ah, sain oma koduse "dirktori" käest ilmaasjata sõimata ja kuna meestele mõeldud varjupaigad(baarid) on meie alevis juba suletud, siis otsustasin ennast välja elada(rahustada) sinu kommentaarile vastates. Eluliinile pole põhjust veel helistada. ;)
[/quote]

Teie vastus teeb Teile au!
:jooma
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Uninaks'i koldesegu või Weber Fire Mortar

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

RaJy kirjutas: 02 Dets 2020, 22:36 Tundub mingi reklaamteema, aga mine tea.
Kui ei tea, pea suu, ehk ütle, mida sa tead sellest Uninaksi koldesegust?
RaJy kirjutas: 02 Dets 2020, 22:36 Ise olen kasutanud kollete ladumisel ka tavalist savimörti tehes selle lihtsalt vedelama,
Milline on see tavaline savimört?
Pottseppmeister "Kaminahi"
Toivo5
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 10 Jaan 2016, 16:47
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Uninaks'i koldesegu või Weber Fire Mortar

Lugemata postitus Postitas Toivo5 »

No millal need spetsiaalsed koldesegud moodi läksid, võibolla 20 aastat tagasi. Räägin praegu Eesti kohta, euroopas kindlasti olid sellised segud arvatavasti palju varem kasutusel. Enne neid koldesegusid tehti ka ahjusid ja oluliselt rohkem kui praegu neid laotakse. Igal meistril on omad eelistused segude käsitsetavuse kohapealt ja kui kolde vuugid suureks lähevad, ei seisa seal ei savimört ega ka mingi hüpersuper koldesegu. Proovi mõlemad järele ja anna meile ka teada, millisega neist mõnusam tööd teha tundus. Vene ja Saksa shamotid ka oma olemuselt täiesti erinevad nii imavuselt kui töödeldavuselt ja ka kaalult. Minul puudub kogemus, kumb on "parem". Ladusin pliidi sisu sakslasega ja Uninaksi koldeseguga ja siiani kõik püsib viisakas.
Keskmine
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 212
Liitunud: 14 Sept 2011, 20:38
Asukoht: Jõgevamaa
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Uninaks'i koldesegu või Weber Fire Mortar

Lugemata postitus Postitas Keskmine »

Mina olen sellist pättust teinud, et lisasin K1700 savipulbrit ))
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Uninaks'i koldesegu või Weber Fire Mortar

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Keskmine kirjutas: 07 Dets 2020, 20:21 Mina olen sellist pättust teinud, et lisasin K1700 savipulbrit ))
Nimetasid oma teguviisi selle vääriliselt.
Uninaksi K1700 sisaldab aluminaattsementi, mis tagab segule tema märgitud kasutustemperatuuri.
Aluminaattsement aga ei kannata sihtotstarbelist tulemust soovides mingil moel kasutamist koos saviga. Segunõud ja seguvesi peavad olema puhtad.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Keskmine
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 212
Liitunud: 14 Sept 2011, 20:38
Asukoht: Jõgevamaa
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Uninaks'i koldesegu või Weber Fire Mortar

Lugemata postitus Postitas Keskmine »

K1700 on siiski mitte valumass:)) Sinna ma ei pane aga olen pannud pisut parandus kohtatesse. Kurja pole juhtunud, kleepub paremini. Testitud. Head Uut!
Robi 11
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 03 Jaan 2021, 17:53
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Uninaks'i koldesegu või Weber Fire Mortar

Lugemata postitus Postitas Robi 11 »

Koldesegu teema on tänapäeval tõsine asi, sest temperatuurid koldes pole enam need mis vanasti. Ja asi pole isegi otseselt kõrges temperatuuris vaid selle kiires kõikumises. Tavalise savisegu kasutades pudiseb teatud maani vuuk tühjaks, isegi kui jätad väga minimaalse vuugi. Sellest muidugi midagi esialgu ei ole aga igasse tühja kohta ahjus koguneb tahma, mis mingi aeg ära põleb kui tingimused tekivad. Aga tahm põledes paisub kordades ja tekitab veel suurema pilu, kuhu edaspidi jälle tahma korjub ja korrates pilu suurenemist. Üldiselt tasuks järgida koldekivi tootja juhuseid ka segude osas, sest nendel on pikaajalised kogemused ja tagasiside. Tänapäevased vene koldesegud ei ole ennast väga õigustanud aga varem kasutati soomes musta värvi vene koldesegu ja seda kiidavad tänase päevani( kahjuks pole enam saadaval aga sisaldas vesiklaasi ja mingit tahma). Uninaksi koldesegu headuses on veel vara rääkida, sest pole toodetud nii kaua. Küll aga Uninaks müüb ka Universaal Plussi nimelist segu ja see tundub igati usaldusväärne, sest on pikemat aega maailmas kasutusel olnud. Ja üldse Uninaksist saab tellida enamus varustuse ahju ehitamiseks, toovad ise kohale kivid ja segud, plaadid. Parim pakett üldse never.
Vasta