Otsin praktika juhendajat..

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
masulehitan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 08 Jaan 2020, 23:32
On tänanud: 3 korda

Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas masulehitan »

Tere,
Otsin praktika juhendajat, 4-taseme pottsepp-meistrit.
Võrumaa Kutsehariduskeskuse pottsepp-selli õppekava näeb ette 320h praktikat ettevõttes.
Seadus ei kohusta praktikandile tema töö eest tasu maksta, kuid kui keegi meister otsib selli, keda koolitada, et hiljem alltöövõtu korras töid teha, siis mingi tasu on vajalik.. igapäevaseks transpordiks, söögiks..
ise 39a. rakendusliku kõrgharidusega. Kogemust töötasapindade mõõdistamisega, plaatimisega, üldehitust. Lisainfo nõudel.
veebiks.jpg



Ühe pliidi olen restaureerinud. Ohutuskujad vastavad nõuetele ja tõmme tundub õige olema..
20201107_130521.jpg
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas motamees »

masulehitan kirjutas: 08 Nov 2020, 19:03 .. igapäevaseks transpordiks, söögiks..
Transpordi maksab tööbüroo ja sööd sa ju ka ilma praktikata, kuskohast siis see raha tuleks.
Kui sa tahad tõelist praktikat, siis ära meistri tasku roni. Praktikant on nagu triivankur laeval. Kui tahad pottsepale abitööliseks, siis ära praktikast räägi. Saad teha lihtsalt abitöid. Omapäi tööle asudes saad aru, et palju asju on jäänud kahe silma vahele.
Kaks kuud selliaega on vähe ka.
.
Tel 5o9279o
masulehitan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 08 Jaan 2020, 23:32
On tänanud: 3 korda

Re: Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas masulehitan »

Mõtlesid vist töötukassat? Jah, see ei maksa mulle mingit kopikat mingi transpordi eest.. kui ei maksta, siis tuleb teha mingit muud tööd, kus makstakse.
Tema pühaduse meistri ega kellegi teise tasku pole pugenud.. see kuulutus polnud ilmselt sulle.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1494
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Kui Sina arvad, et meister peab Sind õpetades peale maksma, siis pole see amet mitte Sulle.
Pottseppmeister "Kaminahi"
masulehitan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 08 Jaan 2020, 23:32
On tänanud: 3 korda

Re: Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas masulehitan »

Tänan teist head inimeste tundjat. Luba ma selgitan, et ma ei arva, et keegi PEAB peale maksma õpetamise eest. Praktikandi võtmine ei ole sunduslik. See kuulutus on neile, kes on HUVITATUD, et keegi teeb alltöövõttu.. või aitab niisama abitöödega..
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas motamees »

masulehitan kirjutas: 08 Nov 2020, 19:59 ...Tema pühaduse meistri ega kellegi teise tasku pole pugenud.. see kuulutus polnud ilmselt sulle.
See kuulutus polnud kindlasti mulle. Tema pühadusele töösoovijale soovin edu.

Haa, tuli meelde vanasõna "Viinamarjad ongi hapud"
.
Tel 5o9279o
masulehitan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 08 Jaan 2020, 23:32
On tänanud: 3 korda

Re: Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas masulehitan »

ok, mind su hapud viinamarjad ei huvita.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1494
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

masulehitan kirjutas: 08 Nov 2020, 21:59 ok, mind su hapud viinamarjad ei huvita.
Selgitan veidi ja lühidalt, üldisemalt.
Koolitused toimuvad pearaha meetodil. Tunde pole just palju ja koolimeistrid pole meil sageli pottsepandusele lähedalseisvad inimesed. Kes Võrus koolitas? Samas, on ka enesest vägagi lugupidavaid "õppejõude". Kusagil on keegi nüüd lausa ametlikult arvanud, et pottsepad peavadki võtma omale koolitamiseks neid kursuslasi, aga minu kogemus ütleb, et ringiõpetamine on raskem kui oma teadmiste ja kogemuste jagamine tõesti algajale.
Pahandada ja solvuda pole põhjust. Kursuslased, kui peate õigeks oma pottsepahobi harrastada kellegi meistri töötoas, siis meenutage mõnda vanasõna heateost ja selle tasust.

PS Pakutud alltöövõtuni on veel pikk tee minna. Alla 4.taseme ei ole see lubatud. Aga siis ollakse ikka meistrid ja soovitakse olla iseseisvad. Seega pottsepaturul konkurendid :beee:

Ahjumaailmast.
Pottseppmeister "Kaminahi"
masulehitan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 08 Jaan 2020, 23:32
On tänanud: 3 korda

Re: Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas masulehitan »

ei jah, ma saan aru sellest "konkurentsi" hirmust kui nii võib ytelda. samas ise elu nii ei näe aga see selleks.

seaduse järgi võib sell ehitada, kuid ta ei saa oma allkirjaga vastutada. tean, et ühel meistril oli lausa 4 selli, ehk mingi kooli lõpetanud kolmanda taseme töölist, kes siis meistri projekti järgi ehitasid ja usinalt pildistasid ja keda meister rangelt kontrollis küll telefoni ja piltide ja vahetu vaatluse käigus. üks jättis ehituskäigu dokumenteerimise (pildistamise vist) unarusse ja sellele tööle see meister oma allkirja ei andnudki. Aga kui klient on nõus sellise asjade korraldusega ja sellest tulenevalt võidab ehk mingi summa ja meister vastutab oma allkirjaga ja saab oma summa kontroll- ja juhendustegevuse eest ja sell saab uue põlle, sis minu arust on see win-win situation..
tõepoolest, kui 2 aastat saab läbi ja sellid võivad sooritada meistri kutseeksami, siis on 90% tõenäoline, et võetakse omad tellimused. kuid kui selleks ajaks on meister oma alltöövõtjate pealt mingit tulu teeninud, sis on edasi juba raske ytelda, kas see oli yhepoolne suhe..
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1494
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

masulehitan kirjutas: 13 Nov 2020, 18:23 ei jah, ma saan aru sellest "konkurentsi" hirmust kui nii võib ytelda. samas ise elu nii ei näe aga see selleks.

Kui sinu postitusi lugeda, siis minu hinnangul ei saa sinust pottseppa, veel vähem konkurenti.
Kui sina näed muud, on see sinu probleemiks.
Kõike head soovides.
Pottseppmeister "Kaminahi"
masulehitan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 08 Jaan 2020, 23:32
On tänanud: 3 korda

Re: Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas masulehitan »

Lugupeetav, ma pole kyll pottseppmeister ja võibolla ei saa selleks kunagi, kuid Murphy ytleb, et asjade juhtumise tõenäosus on 50/50.
Ja seda, et kui sa sead mingi oskuse saavutamise eelduseks tugevat hundiseaduste lembust - tugevat võitlusvalmidust karmis elus, hirmu, et keegi sööb kiiremini midagi eest ära, ja oled veel uhke selliste omaduste yle ja sead neid teistele standardiks, sis ma arvan, et sa oled lihtsalt loll. + ma elu sees ei telliks sellise sepa käest midagi.
Kõike head!
masulehitan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 08 Jaan 2020, 23:32
On tänanud: 3 korda

Re: Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas masulehitan »

Ma pole see, kes kuulab neid, kes ytlevad, et ei saa. Ma kuulen neid, kes on suhtumisega, 'kus on tahe, seal on võimalus'. Kes tahab lihtsalt asjatada, see võib ju delfis ennast välja elada.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas Urmas »

masulehitan kirjutas: 08 Nov 2020, 19:03 Seadus ei kohusta praktikandile tema töö eest tasu maksta, kuid kui keegi meister otsib selli, keda koolitada, et hiljem alltöövõtu korras töid teha, siis mingi tasu on vajalik.
Oh, sind kavalpead. ;) Ah, et sa tahad, et pottseppmeister maksaks sinu õpetamise eest omast taskust välja sinu õpetamisega seotud kulud? Kes maksab kinni sinu õpetamise peale kulunud aja(rahakulu), mida meister kulutab sinu õpetamisele. Unistaja metsateel! ;) Ma tean, et firmadele maksab keegi(Haridusministeerium?) selle eest, et nad võtavad praktikante. Summasid ei tea, kuid firma töötaja, kes on nõus endale õpilase võtma, saab mingi summa palgale lisaks, kuid praktikandid ei saa sentigi ja oma töölesõidukulud peavad tasuma ise. Ja kui on usinad, siis saavad praktikaõpetaja poolt kiitva hinnagu praktika kohta. Praktika juhendaja poolt õpetamisele kulunud aeg(seletamine ja ettenäitamine, kuidas õigesti teha) rahalises mõttes lööb materiaalselt meistri rahakoti pihta ja ei ole võrdne ilma kellegi õpetamista kulunud tehtud töö rahalise tulemusega.
Alltöövõtt ja praktikantlus(minu väljend) on kaks erinevat asja!
Miks sa arvad, et jäädki oma õpetajale truuks ja ülejäänud pottsepaelu teed talle allhankeid? Mingil ajal tuleb niivõinaa hetk ja saadad õpetaja "pikalt" ning hakkad iseseisvalt töötama.
Kui suudad kasutaja Tavalugeja südamesse pugeda, siis ehk ta avaldab sulle saladuse, palju ta maksis ühele oma naissoost pottsepaõpilasele. Mina ei tea, aga kui teda(mõlemaid mõtlen) näen, siis püüan "keelt kõrva ajades" välja uurida. Ja kui saangi teada, siis selle info avaldamises olen nagu sakslaste kätte vangilangenud vene partisan omaaegsetest vene filmidest.
Muide, veel, tere tulemast tänapäeva! Läbi on keskaeg, kus meister pidi üleval pidama õpipoissi ja maksma tasu sellile. ;)
Viimati muutis Urmas, 13 Nov 2020, 20:32, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas motamees »

Tööbüroo maksab sellile õpilase tasu ja objektile sõidetud kilomeetrite eest kompensatsiooni. Meistrile makstakse kulutatud aja eest palgalisa.
Tahtsin sind lihtsalt aidata õigele rajale, aga sina kiskusid riiu üles. Kui sa üldse tahad mõne meistri käe alla saada, siis parem ära enam sõna võta. Enamus "aktsiaid" oled sa juba maha mänginud.
Meistri ja selli suhe on nagu abielu. Meister peab temaga koos olema päevad läbi ja tihti ka ööd otsa. Kui sell on selline mustlaspüss, siis ei taha keegi temaga koos olla. Aga ka kiuslikud naised saavad mehele, ehk veab ka sinul...
.
Tel 5o9279o
masulehitan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 08 Jaan 2020, 23:32
On tänanud: 3 korda

Re: Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas masulehitan »

No mai tea, mis kavalus see on.. et ega arusaadav on see, et meistri aeg on kallis ja mingi lambi mardile pidada loenguid teemadest on liig. Sellist ootust pole. 2 kuuga lihtsalt avardub silmaring. Pigem nagu hoida silmad, kõrvad lahti ja mitte jalus olla. ega kool ei oota seda, et 2kuuliselt praktikalt naasnu on transformeerunud pottsepaks. Mai usu, et ykski praktikantki seda loodaks. Pigem on see, et praktika olekski kohaks, kus pottsepp leiab endale kellegi, kellega sobivusel tulevikus asju ajada ja kool saab teha märke, et õpilane on läbinud õppekava mahus, mis võimaldab talle lõputunnistuse anda.
Ei, tänan kõiki siin vastanuid, ka neid, kellega pole olnud teineteisemõistmist. Ausaltöeldes poleks uskunud, et see "konkurentsi hirmu" faktor niii suur on. Loodan, et tundlikumad taastuvad ilma psühholoogilise nõustamiseta. Pottsepa käsi peaks olema kindel, mitte värisev nagu.. miski.
masulehitan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 08 Jaan 2020, 23:32
On tänanud: 3 korda

Re: Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas masulehitan »

Ja ma sain aru, et sa tahtsid suunata õigele rajale ja aktsionär ma pole. Aga kui sa kirjutad nagu ma oleks kellegi tasku oma käe ajanud, sis on sul endal ka koht, kus omale tuhka pähe raputada.
masulehitan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 08 Jaan 2020, 23:32
On tänanud: 3 korda

Re: Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas masulehitan »

motamees kirjutas: 13 Nov 2020, 20:31 Tööbüroo maksab sellile õpilase tasu ja objektile sõidetud kilomeetrite eest kompensatsiooni. Meistrile makstakse kulutatud aja eest palgalisa.
Tahtsin sind lihtsalt aidata õigele rajale, aga sina kiskusid riiu üles. Kui sa üldse tahad mõne meistri käe alla saada, siis parem ära enam sõna võta. Enamus "aktsiaid" oled sa juba maha mänginud.
Meistri ja selli suhe on nagu abielu. Meister peab temaga koos olema päevad läbi ja tihti ka ööd otsa. Kui sell on selline mustlaspüss, siis ei taha keegi temaga koos olla. Aga ka kiuslikud naised saavad mehele, ehk veab ka sinul...
Ja ma sain aru, et sa tahtsid suunata õigele rajale ja aktsionär ma pole. Aga kui sa kirjutad nagu ma oleks kellegi tasku oma käe ajanud, sis on sul endal ka koht, kus omale tuhka pähe raputada.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1112
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas Prill »

Ma ei tea kuidas pottseppade kutsetsunfti tavad ja ajalugu on, aga mitmetel teistel kutsealadel on kõrgema taseme meistri üks kutsemissioon seista tsunfti järjepidevuse eest, kus üheks kutsemeisterlikkuse osaks on teadmiste edasiandmise ja juhendamise võime.
Ajalooliselt mõnede tõlgenduste järgi meistri seisus lausa eeldas nn õpipoiste ja sellide olemasolu, kutseala meister ei oldud ainult endale ja klientidele turundamiseks vaid ka tsunftisisesene nö pagunisüsteem, kus meister oli midagi enamat, kui pika rubla nimel rihmaks tõmbav oskustööline.
Mõnel kutsealal on ka Eestis täna kutsenõuetes kõrgematel kutsetasemete üheks ootuseks võime kutseoskusi edasi õpetada, kuni teise äärmuseni, kus tuleb austada ja aidata meistreid (praktikas rohkem küll pidada meeles, kutsuda konverentsidele, suvepäevadele jm), kes enam vanuse tõttu aktiivselt tegevad ei ole.
Võimalik, et pottsepa alal see nii pole või on see tsunft kuidagi valedel alustel taasloodud.
Seda päris ei tahaks uskuda, et pottsepa alal missiooniga meistreid pole, ja enamus ainult nö ettevõtjaid, kus eurod, kasum, töötunni efektiivsus on ainumad meistri kriteeriumid.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas Urmas »

masulehitan kirjutas: 13 Nov 2020, 20:32 Pigem on see, et praktika olekski kohaks, kus pottsepp leiab endale kellegi, kellega sobivusel tulevikus asju ajada ja kool saab teha märke, et õpilane on läbinud õppekava mahus, mis võimaldab talle lõputunnistuse anda.
Mitut EV-s tegutsevat pottspeateenuseid osutavat firmat sa tead, kus on tööl 4 kategooria pottseppasid ca 20 inimest ja kes on hiljem nõus sind võtma 21-ks oma palgale? Mina ei tea. Kuna pottsepatöö ei ole kohe kindlasti "liinitöö" ja iga ahi individuaalne, siis on ka pottsepad individualistid(heas mõttes). ;) Täpselt ei tea, kuid kahtlustan, et isegi moodulkaminaid müüvatel firmadel pole on "pottseppasid", vaid ostavad allhanketeenust.
masulehitan kirjutas: 13 Nov 2020, 20:32 Ei, tänan kõiki siin vastanuid, ka neid, kellega pole olnud teineteisemõistmist. Ausaltöeldes poleks uskunud, et see "konkurentsi hirmu" faktor niii suur on. Loodan, et tundlikumad taastuvad ilma psühholoogilise nõustamiseta. Pottsepa käsi peaks olema kindel, mitte värisev nagu.. miski.
Vist sattusid sündima valel ajastul, sind oleks pidanud eostama vähemalt 50-70 aastat varem, siis oleks sinu siinse foorumi arvamused/märkused olnud asjakohased. ;)
Aga noh, püha ürituse nimel tasub proovida. ;)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Prill kirjutas: 13 Nov 2020, 20:51 Ma ei tea kuidas pottseppade kutsetsunfti tavad ja ajalugu on, aga mitmetel teistel kutsealadel on kõrgema taseme meistri üks kutsemissioon seista tsunfti järjepidevuse eest, kus üheks kutsemeisterlikkuse osaks on teadmiste edasiandmise ja juhendamise võime.
Hea kasutaja ping, ei tahaks ennast korrata, kuid ikkagi- tere tulemast tänapäeva! ;) Tänapäeva taasiseseisvunud täielikus EV-s ei otsusta pottsepa elukutse vajaduse üle mitte MTÜ Eesti Pottsepad, vaid Haridusministeerium ja Töötukassa ja pottsepa elukutse järjepidevuse ja ameti aus hoidmisega pole neil kolmel nimetatud asutustel absoluutselt mittemingisugust seost.
Prill kirjutas: 13 Nov 2020, 20:51 Mõnel kutsealal on ka Eestis täna kutsenõuetes kõrgematel kutsetasemete üheks ootuseks võime kutseoskusi edasi õpetada, kuni teise äärmuseni, kus tuleb austada ja aidata meistreid (praktikas rohkem küll pidada meeles, kutsuda konverentsidele, suvepäevadele jm), kes enam vanuse tõttu aktiivselt tegevad ei ole.
Paluks näiteid või viiteid sellistest kohustustest. Paluks näiteks mitte tuua mingite MTÜ-de standardpõhikirjade bla-bla-blaad. ;)
Prill kirjutas: 13 Nov 2020, 20:51 Seda päris ei tahaks uskuda, et pottsepa alal missiooniga meistreid pole, ja enamus ainult nö ettevõtjaid, kus eurod, kasum, töötunni efektiivsus on ainumad meistri kriteeriumid.
Mina ühte tean, kuid ma ei tea, mis oli selle meistri motivatsioon. Kui teda näen, eks proovin mesijutuga talle südamesse pugeda. Äkki räägib välja? ;)
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas motamees »

masulehitan kirjutas: 13 Nov 2020, 20:32...Ei, tänan kõiki siin vastanuid, ka neid, kellega pole olnud teineteisemõistmist. Ausaltöeldes poleks uskunud, et see "konkurentsi hirmu" faktor niii suur on. Loodan, et tundlikumad taastuvad ilma psühholoogilise nõustamiseta. Pottsepa käsi peaks olema kindel, mitte värisev nagu.. miski.
Ei pole mul konkurentsihirmu, aga mustlaspüssiga pole tahtmist koostööd ikkagi teha. Soovitusi ja õpetusi sa kuulda es taha, ole siis omaette. Normaalsete inimestega suhtlen rõõmuga, neljas sell juba käe all. Tean küll, kuidas tahetakse ja kuidas tegelikult saama.
Mina loen teisi pottseppasid kolleegideks, mitte konkurentideks.
.
Tel 5o9279o
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas Urmas »

motamees kirjutas: 13 Nov 2020, 21:34 Mina loen teisi pottseppasid kolleegideks, mitte konkurentideks.
Tänu oli selle lause eest. Ei ole kade ja jagan heade kolleegide telefoninumbreid kui olen sunnitud misiganespõhjusel pakkumisest ära ütlema. Kuid kahjuks, kelle eest "vastutust" võtta, on minu tutvusringkonnas vähe. Noh, olen selline üksik ühemehefirma. ;)
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1494
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Kui sa Sitavikat, või mis su nimi oligi, veelkord laiad oma konkurentsiga, mida kõik sinust kartma peavad, siis hakkab päike küll läänest tõusma.
Ja nüüd suu kinni!
Pottseppmeister "Kaminahi"
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas Urmas »

masulehitan kirjutas: 13 Nov 2020, 20:32 No mai tea, mis kavalus see on.. et ega arusaadav on see, et meistri aeg on kallis ja mingi lambi mardile pidada loenguid teemadest on liig. ... jne bla-bla-blaa + eelnev jutt.
Minu teada meie täielise Eesti Vabariigi lõunaosariikidest(?) on ütlemine- pimeda võid viia metsa, aga mida sa hulluga teed? ;) Ega hullu praktikandiks kah vist ei võtaks? :scratch: ;)
masulehitan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 08 Jaan 2020, 23:32
On tänanud: 3 korda

Re: Otsin praktika juhendajat..

Lugemata postitus Postitas masulehitan »

Eesmärk saavutatud, koht leitud ja teema punkt.
Vasta