Korstna katmine plekiga

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Kujutaks nüüd ette, et tegu normaalse postitusega, aga ei suuda, sest inimene ei suuda kontsentreeruda konkreetse seadusepunkti esitusele, vaid trükib välja kogu interneti osa, mida suudab. Jõudu, igatahes.
Pottseppmeister "Kaminahi"
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Aga kujutaks korra ette, et need kõik (ja veel "mõned") on omavahel seotud läbi erinevate viidete...
Ühtlasi kujutaks ette, et inimene kel huvi otsib endale vajaliku ise välja
Kui ei ole huvi / kui ei pea vajalikuks siis ei otsi
Aga "lahmida" pole ka mõtet...
Võta rahulikult - kata enda ehitatud korstnad rahuga plekiga kinni...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 26 Juul 2020, 21:23 https://www.evs.ee/et/evs-812-3-2018
Jauraks natuke. :) xxx111, kas see viidatud EVS on kohustulikuks tehtud vastava valdkonna ministri määrusega? Kui jah, siis kus kohast saab seda tasuta lugeda? Kõik seadusandlikud aktid avaldatakse Riigiteatajas ja nende sisuga saab tutvuda tasuta kasvõi kempsus istudes! Tasuta ja avaliku kättesaadavuse all ma ei mõtle 2-3 avalikku raamatukogu. Kui näiteks ruhnlane ei saa seda kohustuslikuks täitmiseks mõeldud seadusandlikku akti tasuta lugeda, siis, kas sul on veel mõni näide seadusandlikest aktidest, mis on kohustuslikuks täitmiseks, millede eiramise eest on ette nähtud sunniraha ja millede sisuga tutvumiseks peab raha maksma? Kas oleme juba nii kaugele jõudnud, et isegi tasulise seaduse mittetundmine ei vabasta vastutusest?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

xxx111 kirjutas: 26 Juul 2020, 22:02 Aga kujutaks korra ette, et need kõik (ja veel "mõned") on omavahel seotud läbi erinevate viidete...
Ühtlasi kujutaks ette, et inimene kel huvi otsib endale vajaliku ise välja
Kui ei ole huvi / kui ei pea vajalikuks siis ei otsi
Aga "lahmida" pole ka mõtet...
Võta rahulikult - kata enda ehitatud korstnad rahuga plekiga kinni...

Olen piisavalt kokku puutunud selliste viitajatega, kes isegi viidata ei mõista.
Pottseppmeister "Kaminahi"
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Urmas...
Mõistan, millele Sa viitad tasuline / tasuta teemaga
Ma ei tea kas siin on probleem või mitte (pole jurist) - standarditega saab tutvuda ka tasuta nt Standardikeskuses või osades raamatukogudes.
Aga minuga ei ole mõtet "jaurata"...
Ehitusseadustik sätestab projekti nõude, projektile esitab nõuded vastav määrus
Projekt / ehitusluba / kasutusluba peab saama muu hulgas Päästeameti kooskõlastuse
Ürita "jaurata" Päästeametis kas ehitusloa või kasutusloa saamisel - ürita neile ära tõestada, et Sinu puhul EVS 812 ei kehti...
Päästeamet viitab ise oma kodulehel:
Nõuded küttesüsteemidele on kirjas standardis EVS 812 -3 “Ehitiste tuleohutus. Osa 3: Küttesüsteemid”
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Standard pole kohustuslik ega seadus, küll aga on piisav, et vald lükkab ehitusprojekti tagasi, kui viimane ei vasta EVS hetkel kehtivatele nõuetele. Ja enne heaks ei kiida projekti kui vastab.
On mõned erandid - näiteks mõnes seaduses on viide standardile. Siis on standard seadus.
Tuleohutuse standard on suurtes raamatukogudes olemas. Ma kopeerisin sealt aga mul on vanem redaktsioon (sellega pole muud teha kui kemmergus käia)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kalvis kirjutas: 27 Juul 2020, 07:00 Standard pole kohustuslik ega seadus, küll aga on piisav, et vald lükkab ehitusprojekti tagasi, kui viimane ei vasta EVS hetkel kehtivatele nõuetele. Ja enne heaks ei kiida projekti kui vastab.
;) Kui ca 10 aastat tagasi, peale KOV poolt heakskiidetu projektijärgset kahe korteri kokkuehitust koos küttesüsteemi muutmisega, käis Päästeameti kontroll ja tegi ettekirjutuse koos ähvardustega. Ettekirjutuses olid viited EhS-le ja EVS-le. Läksin kohaliku ehitusministri jutule, et too seletaks laahti, mida olen valesti teinud või tegemata jätnud, kuid too laiutas käsi ja ütles, et tal seda EVS-i standardit ei ole. ;)
Kalvis kirjutas: 27 Juul 2020, 07:00 On mõned erandid - näiteks mõnes seaduses on viide standardile. Siis on standard seadus.
Selles ma vastu ei vaidle, kuid kui mingi asi on tehtud seaduseks, siis avaldatakse see Riigi Teatajas. Riigi Teatajas olevaga tutvumine on igatsugu variantides, kaasa arvatud elektroonilises kättesaadav ja ei ole tasuline! See EVS-i eest maksmine on sama nagu "roheenergia" rida elektriarvel. EVS on koostatud MKM tellimusel ja maksumaksja raha eest juba kord kinni makstud!
Kalvis kirjutas: 27 Juul 2020, 07:00
Tuleohutuse standard on suurtes raamatukogudes olemas. Ma kopeerisin sealt aga mul on vanem redaktsioon (sellega pole muud teha kui kemmergus käia)
Kahjuks kõik EV kodanikud, keda see EVS puudutab, ei ela Tallinnas või Tartus.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

See EVS-i eest maksmine on sama nagu "roheenergia" rida elektriarvel.
Sellega ma nõustun 100%, et kui nõutakse EVS-i järgi siis EVS kättesaadavus peaks olema (erinevaid kanaleid pidi) tasuta...
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Seadustest ei pea lugema välja ettekujutusi, mõtteid ja soove, vaid seda, mis on kirjutatud.
Pottseppmeister "Kaminahi"
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Seadustest ei pea lugema välja ettekujutusi, mõtteid ja soove, vaid seda, mis on kirjutatud.
Lihtsalt huvist - mida selle teadmisega antud kontekstis peale hakata?

Igaks juhuks panen kirja arutluse teema... Kas kivikorstna võib katta täielikult plekiga?

- Vastavalt EVS 812 ei või
- Kas kusagil Riigi Teatajas on kirjas, et kivikorstent ei või plekiga katta - ei ole
- Kas EVS on kohustuslik - ei oska vastata
- Kas korstna "kasutus" vajab Päästeameti "luba" - jah vajab
- Millest lähtub Päästeamet - EVS 812
- Kui korstna katad plekiga kas Päästeamet lubab "kasutada" - ei oska 100% vastata

Edasi pole mõtet vaielda kuna "üks räägib aiast ja teine aiaaugust"
Juba varasemalt olen soovitanud - võta rahulikult ja kata enda ehitatavad korstnad plekiga
Samas kõigil Sinu korstna tellijatel soovitaks lepingus fikseerida, et tasu peale Päästeameti kooskõlastusi
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Olen nende päästeseersantidega kohtunud korduvalt. ikka on nemad oma võttest selili läinud, mitte mina.

Samad seadused on kõigile ja kui neist tahetakse siin rääkida, siis ikka seadusepunktidega, neid otseselt tsiteerides, mitte ilukirjanduslikult.
Samas on ka seaduste koostajad oma ülesannetes kõhklevalt kahekeelsed ja ettepanekuid seadusemuudatusteks teevad kõige agaramalt oskustelt saamatumad.
Jätame nüüd minu isksuse kõrvale ja keskendume teemakohaselt korstnapleki seadustele ;)
Pottseppmeister "Kaminahi"
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Urmas kirjutas: 27 Juul 2020, 08:01
Kalvis kirjutas: 27 Juul 2020, 07:00 Standard pole kohustuslik ega seadus, küll aga on piisav, et vald lükkab ehitusprojekti tagasi, kui viimane ei vasta EVS hetkel kehtivatele nõuetele. Ja enne heaks ei kiida projekti kui vastab.
;) Kui ca 10 aastat tagasi, peale KOV poolt heakskiidetu projektijärgset kahe korteri kokkuehitust koos küttesüsteemi muutmisega, käis Päästeameti kontroll ja tegi ettekirjutuse koos ähvardustega. Ettekirjutuses olid viited EhS-le ja EVS-le. Läksin kohaliku ehitusministri jutule, et too seletaks laahti, mida olen valesti teinud või tegemata jätnud, kuid too laiutas käsi ja ütles, et tal seda EVS-i standardit ei ole. ;)
Kalvis kirjutas: 27 Juul 2020, 07:00 On mõned erandid - näiteks mõnes seaduses on viide standardile. Siis on standard seadus.
Selles ma vastu ei vaidle, kuid kui mingi asi on tehtud seaduseks, siis avaldatakse see Riigi Teatajas. Riigi Teatajas olevaga tutvumine on igatsugu variantides, kaasa arvatud elektroonilises kättesaadav ja ei ole tasuline! See EVS-i eest maksmine on sama nagu "roheenergia" rida elektriarvel. EVS on koostatud MKM tellimusel ja maksumaksja raha eest juba kord kinni makstud!
Kalvis kirjutas: 27 Juul 2020, 07:00
Tuleohutuse standard on suurtes raamatukogudes olemas. Ma kopeerisin sealt aga mul on vanem redaktsioon (sellega pole muud teha kui kemmergus käia)
Kahjuks kõik EV kodanikud, keda see EVS puudutab, ei ela Tallinnas või Tartus.
Sarnases juhtumis Päästeametiga vaielnud, nad ei tea ei standardist ega ehitusseadusest mõhkugi. Saadeti ka trahviähvardus - vastuskirjas nõudsin väljatoomist millise seadusepügalaga on vastuolu. Vastuskirja ootan siiamaani, päästeamet on vait kui sukk.

Standardid on kahjuks äri ja riik üks osanik. RK on tehtud ettepanek "kohustuslikud" standardid maksu alt vabastada - see vastus oli veel lollakam kui päästeameti alusetud nõudmised. Lühivastus oli - bisnis peab jätkuma.

Ega mul lihtne polnud raamatukokkugi minna. Ja täitsa tasuta ka ei saa sealgi, kopeerimine on tasuline. Telefonide kaamerad on ka alla arvestuse, üsna kergesti saad loetamatu teksti.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Näib, et polegi probleemi... Eksisin - vabandust!
Tavalugeja ja Kalvis saavad Päästeameti kooskõlastuse igal juhul
Erinevalt Tavalugejast ja Kalvisest mina Päästeameti spetsialiste rumalateks ei pea
Samuti ei rumalateks standardite koostajaid
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 28 Juul 2020, 08:40 Samuti ei rumalateks standardite koostajaid
Teiste EL riikide tuleohustuse standardite tõlkimine eesti keelde pole küll mingi eriline tarkuse näitaja. Selleks oleks vaja olnud Google Tõlgi abi ja eesti keele korrektorit, kes valdaks guuglist paremini tehnilisi termineid. ;)
xxx111 kirjutas: 28 Juul 2020, 08:40 Erinevalt Tavalugejast ja Kalvisest mina Päästeameti spetsialiste rumalateks ei pea
Kui Päästeameti spetsialistid ettekirjutuses viitavad seadusega veel mittekohustuslikule standardile ja sealjuures ähvardavad sunnirahaga, siis minu silmis nad on osanud hiilata rumalusega.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma jään nii Tavalugejaga, Kalvisega kui Urmasega eriarvamusele
Kui oleksin tellija konsultant välistaksin eelpool nimetatud töövõtjatega vaidluse lihtsa punktiga töövõtulepingus - projekt vastavalt EVS 932 ja tuleohutus vastavalt EVS 812...
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Pääste suured juhid on kahjuks paraku saapad!Tuleohutuse seadu7set nad ei tea midagi.puidust kortermaja ja küttekoldeid võib pääste arvates parandada naabrimees kes esimest korda elus kivi katsub ja siis peab korstnapühkija minema ja kütmisloa andma ja vastutuse tehtud töö eest endale võtma.Vahetab ahjus kivi,makroga paika segu suts pääle ja korras ja mina vastutagu.Tehtud tööde aktist mida pottsepp saab väljastada pole pääste kuulnud midagi.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Oot - kas päriselt ongi nii, et pead vastutama ja sunnitakse vastutama ja allkirja andma?
Ja kui ei ole nõus vastutama siis saad karistuse?
Mul enda praktikas (ehituskonstruktsioonid) tuleb ette, et jah soovitakse allkirja ja ollakse nõus ka maksma kuid keeldumisel pole karistust veel määratud...
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

xxx111 kirjutas: 28 Juul 2020, 15:30 Ma jään Tavalugejaga,... eriarvamusele
Saan ma teada, milles?
Pottseppmeister "Kaminahi"
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Selles, et kas katta korsten üleni plekiga või mitte...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ja ka selles kas Päästeametis (üldiselt) on pädevus või mitte...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 28 Juul 2020, 16:40 Selles, et kas katta korsten üleni plekiga või mitte...
Selle kohta on sul kaks arvamust.
xxx111 kirjutas: 24 Juul 2020, 12:17 See standard on EVS 812.
Ja see keelab laotud kivikorstende katmise täies ulatuses plekiga.
Lubatud on korstnamütsid ja sademekatused, kuid korsten peab olemas visuaalselt vaadeldav vähemalt kahest küljest.
xxx111 kirjutas: 26 Juul 2020, 22:02 Võta rahulikult - kata enda ehitatud korstnad rahuga plekiga kinni...
Muide, teema algatajal on moodulkorsten, mitte laotud kivikorsten. Teemaalgataja põhimure oli vist rohkem see, et kas jätta õhuvahe või mitte, sest plekiga katab ta oma maja korstna nagunii ja täiesti seaduslikult, mida on sunnitud aktsepteerima isegi Päästeameti "spetsialist".
xxx111 kirjutas: 26 Juul 2020, 23:29 Päästeamet viitab ise oma kodulehel:
Nõuded küttesüsteemidele on kirjas standardis EVS 812 -3 “Ehitiste tuleohutus. Osa 3: Küttesüsteemid”
See tähendab ainult seda, et ka Päästeamet on riigi tasemel seotud ebaseaduslike meetoditega raha kogumise nimel.
Huvitav, mitu mitukümmend miljonit jääks riigil aastas saamata kui EVS-d oleksid kättesaadavad TASUTA? Eriti kui riik nõuab kohustuslikus korras nende täitmist.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Veelkord - kui ma oleksin Tellija konsultant oleks Töövõtulepingus midagi niisugust:
- Ehitustööd tuleb teostada vastavalt Ehitusprojektile.
- Ehitusprojekt peab vastama standardile EVS 932.
- Tuleohutuse osa peab vastama standardile EVS 812.
- Ehitusprojekt tuleb kooskõlastada Tellijaga.
- Ehitusprojekt tuleb esitada Tellijale digitaalselt ja paberkandjal.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

xxx111 kirjutas: 28 Juul 2020, 16:40 Selles, et kas katta korsten üleni plekiga või mitte...
Mida kostab seadus :)
Pottseppmeister "Kaminahi"
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mida kostab seadus
Kui ma olen Tellija esindaja siis on see Töövõtulepingus (EVS 812).
Olenemata seadustest.
Kui kirjutad alla siis kohustud seda järgima - kui ei järgi tasu ei laeku.
Kui ei kirjuta alla ja ei kohustu järgima - tööd ei saa...
Vasta