Korstna katmine plekiga

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10851
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Küülaline kirjutas: 25 Aug 2020, 15:05 Sa saad ju ise ka aru, mida see endaga kaasa tooks?
Mida see kaasa toob? Toob seda, et "kohustuslikkus" muutub seaduslikult kohustuslikuks.
Küülaline kirjutas: 25 Aug 2020, 15:05 Või mõtled ainult EVS 812? Siis tekib küsimus miks just see?
Kuna siiani on Päästeamet minult ettekirjutuses nõutud just EVS 812-s kirjeldatud standardite nõuete täitmist, siis sellepärast esialgu just see. Miks sa arvad, et see on ainult minu huvides? Ise küll oma "suurushullustuses" arvan, et see on vajalik kõigi huvides, kellelt nõutakse riigiameti(Päästeamet) poolt mittekohustuslike "salajaste standardite" kohustuslikku täitmist. Kas tuleohutus ei olegi kogu Eesti kodanikkonna huvides?
Mis sa arvad kui otsustatakse teha EVS liiklusohutuse standard, kus on kirjas, et talvisel ajal on "kohustuslik" enne rooli taha istumist jope seljast võtta ja alles siis kinnitada turvavöö? Sina sõidad jopega, politseinik peab kinni ja hakkab sind trahvima selle eest, et sul oli jope seljas. Selgitustele vastab tuima näoga, et EVS nr.X on see kirjas, aga EVS liiklusohutuse standardi lugemine on tasuline. Muide, seda talvisel ajal jopeta sõitu propageeritakse juba ammu.
Küülaline kirjutas: 25 Aug 2020, 15:05 Ainuke tee on siiski olulisi standardeid määrusteks vormistada.
Aga mida ma siis kogu aeg taotlen on jauramisega? Seda ma ju tahangi, sest kui nende EVS 812 standardite järgimine on riigiametite poolt tehtud kohustuslikuks, siis las need olla sellisel juhul ka juba seaduslikult kohustuslikud. Ja kui on seaduslikult kohustusikud, siis ma saan ka kodus läpaka taga istudes teada, mille vastu ma olen ekinud või mida paremini teha. Ja seda enda ja enda kaaskondsete elude huvides.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Urmasel on õigus
Muutke kohustuslikuks ja kõigile TASUTA kättesaadavaks
Või jätke nõudmised (konkreetselt EVS järgi) ja selliste vastuste (nagu eespool) andmine (mis ei vasta millelegi)
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas maik »

ahjuke kirjutas: 01 Aug 2020, 14:11 Projekti mulle ei näidatud ja tegin pildid ja ettepanek päästesse ja alles siis hakkasid sarikad korstnast õigele kaugusele minema.Mina pean väljastama paberi omanikule
Siit loen välja, et ohtlik mees (enda tarre vabatahtlikult ei laseks, luurele ka koos ei läheks).
Kas tõesti ei ole olemas mingit leebemat varianti kui kõne organisse?
Kas need nn. jupijumalad ei oska veenda, näiteid tuua, abiks keskkooli füüsika jne.
Ei pea midagi väljastama, ei pea seda tööd nui neljaks ette võtma.
Mõnikord on turvalisem taanduda kui peaga vastu seina joosta.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

maik kirjutas: 25 Aug 2020, 19:56
ahjuke kirjutas: 01 Aug 2020, 14:11 Projekti mulle ei näidatud ja tegin pildid ja ettepanek päästesse ja alles siis hakkasid sarikad korstnast õigele kaugusele minema.Mina pean väljastama paberi omanikule
Siit loen välja, et ohtlik mees (enda tarre vabatahtlikult ei laseks, luurele ka koos ei läheks).
Kas tõesti ei ole olemas mingit leebemat varianti kui kõne organisse?
Kas need nn. jupijumalad ei oska veenda, näiteid tuua, abiks keskkooli füüsika jne.
Ei pea midagi väljastama, ei pea seda tööd nui neljaks ette võtma.
Mõnikord on turvalisem taanduda kui peaga vastu seina joosta.
Kuidas ei pea väljastama kui ehitad täiesti uut maja?ok võin ju keelduda paberit mitte anda,aga fakt on see,et see maja läheb põlema ,ekspertiis tuvastab millest läks ja omanikul fotod kes ehitas ja kuidas tõestad?Ja MILLEKS ja KELLELE seda kõike vaja????Kui teed omanikuga diili ja alles vundament püsti korstent ehitades kerkivad maja seinad sama aegselt ja kust tead MILLISED on ehitajad?Poole töö pealt lahkud rahad saamata kuna ehitaja jobu?Asjad selguvad töö käigus paraku.Seega mõtle pisut!
Lisaks 21 sajand juba,telos lepid töö kokku,kunde salvestab kõne lisaks meilivahetused ja sina eitad,et pole teinud?Lõpuks kohtu kaudu maksad maja välja kuna vilistasid nõuetele ja taandusid.....
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10851
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kalvis kirjutas: 02 Aug 2020, 06:01 Asi on suht lihtne. Alati vastutab omanik. Kui tellib tööd paberitega mehelt siis saab vastutuse tollele lükata, kuna paber taskus tähendabki vastutust. Paberiteta töö korral vastutab omanik.
Ei ole alati päris nii. Asi on selles, et VÕS §9 ja 11 lubavad ka ilma paberita Lepingu varianti. Ma nüüd ei mäleta, kas see oli eelmise sajandi lõpus või selle alguses, Valgas(?) läks ehitaja ehitusvigade pärast põlema saun või majas asuv saunakompleks. Süüdi jäi ehitaja. Mälu võib petta, kuid kas too juhtum ei võinud olla seotud inimohvriga ja ehitaja läks lausa vangi. Oli ka minu teada mingi haltuuravärk(suuline kokkulepe) selle sauna ehitusega.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

ahjuke kirjutas: 26 Aug 2020, 15:49
maik kirjutas: 25 Aug 2020, 19:56
ahjuke kirjutas: 01 Aug 2020, 14:11 Projekti mulle ei näidatud ja tegin pildid ja ettepanek päästesse ja alles siis hakkasid sarikad korstnast õigele kaugusele minema.Mina pean väljastama paberi omanikule
Siit loen välja, et ohtlik mees (enda tarre vabatahtlikult ei laseks, luurele ka koos ei läheks).
Kas tõesti ei ole olemas mingit leebemat varianti kui kõne organisse?
Kas need nn. jupijumalad ei oska veenda, näiteid tuua, abiks keskkooli füüsika jne.
Ei pea midagi väljastama, ei pea seda tööd nui neljaks ette võtma.
Mõnikord on turvalisem taanduda kui peaga vastu seina joosta.
Kuidas ei pea väljastama kui ehitad täiesti uut maja?ok võin ju keelduda paberit mitte anda,aga fakt on see,et see maja läheb põlema ,ekspertiis tuvastab millest läks ja omanikul fotod kes ehitas ja kuidas tõestad?Ja MILLEKS ja KELLELE seda kõike vaja????Kui teed omanikuga diili ja alles vundament püsti korstent ehitades kerkivad maja seinad sama aegselt ja kust tead MILLISED on ehitajad?Poole töö pealt lahkud rahad saamata kuna ehitaja jobu?Asjad selguvad töö käigus paraku.Seega mõtle pisut!
Lisaks 21 sajand juba,telos lepid töö kokku,kunde salvestab kõne lisaks meilivahetused ja sina eitad,et pole teinud?Lõpuks kohtu kaudu maksad maja välja kuna vilistasid nõuetele ja taandusid.....
Kui töö ette võtad siis loomulikult pead vastutama...
Eespool on kenasti välja toodud:
Ei pea midagi väljastama, ei pea seda tööd nui neljaks ette võtma.
Mõnikord on turvalisem taanduda kui peaga vastu seina joosta.
Keegi ei sunni kedagi vastutama.
Kui näed, et ei taha mingi asja eest vastutada siis täpselt seda ütledki - seda tööd ei võta, ei ole nõus vastutama.
Vastutama olen nõus ainult siis kui likvideerite need ja need puudused ja ehitate täpselt nii nagu mina (vastutaja) nõuan...
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

xxx111 kirjutas: 26 Aug 2020, 17:44


Kui näed, et ei taha mingi asja eest vastutada siis täpselt seda ütledki - seda tööd ei võta, ei ole nõus vastutama.
Vastutama olen nõus ainult siis kui likvideerite need ja need puudused ja ehitate täpselt nii nagu mina (vastutaja) nõuan...
Kogu häda ongi selles,et siin võid targutada palju tahad aga reaalsus on see,et sind ei kuula mitte keegi ja täiesti mõtetu on hakata kohapeal tüli üles kiskuma ja omi närve rikkuma!Vabandan,aga mul on targematki teha.Teen märkuse ja viisakalt,kui aru ei saada siis järgmisena selgitavad selle eest riigilt palka saavad tegelased päästes.Mundrid seljas tehakse paberil ettekirjutused ja siis asjal teine mekk.
kunagi korstnaid paigaldasin siis kah üks ehitaja vilistas nõuetele ja meie korraldustele,ülemus saatis ehitusjärelvalve peale ja siis lahkusid sarikad sinna kus vaja ja jälle seda väikest mutrit ei kuula mitte keegi ja muttrilt nõuab tellija paberit millega kaasneb vastutus.Maja vastu võetakse siis vajalikud deklarid ja muud sellised paberid.
Minule saab nii omanik kui ehitaja vastu haukuda ja mind piix saata ja niivisi tülitseda mis ei vii mitte kuhugi,pääste insepktoril vorm seljas ja jutt lühike ja konkretne ja vastu ei hakka naljalt keegi ja probleem lahendatud.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ütlen täitsa ausalt - no ei saa aru...
Mis tüli kiskumine ja piix saatmine?
Mis tähendab ei kuula keegi?
Mille üle me "jahume"?

Mul "jummala kama kaks" kas kuulate või mitte, kas kisute tüli või mitte, kas saadate piix või mitte"
Ei hakka isegi vaidlema üldse...
Teete nii siis saate "allkirja" ja vastutan kui nii ei tee siis ei saa ja vastutage ise ja minu pärast tehke mis tahate...
Mille üle siin vaielda on?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Urmas kirjutas: 26 Aug 2020, 16:13
Kalvis kirjutas: 02 Aug 2020, 06:01 Asi on suht lihtne. Alati vastutab omanik. Kui tellib tööd paberitega mehelt siis saab vastutuse tollele lükata, kuna paber taskus tähendabki vastutust. Paberiteta töö korral vastutab omanik.
Ei ole alati päris nii. Asi on selles, et VÕS §9 ja 11 lubavad ka ilma paberita Lepingu varianti. Ma nüüd ei mäleta, kas see oli eelmise sajandi lõpus või selle alguses, Valgas(?) läks ehitaja ehitusvigade pärast põlema saun või majas asuv saunakompleks. Süüdi jäi ehitaja. Mälu võib petta, kuid kas too juhtum ei võinud olla seotud inimohvriga ja ehitaja läks lausa vangi. Oli ka minu teada mingi haltuuravärk(suuline kokkulepe) selle sauna ehitusega.
Sul on õigus kui õnnestub paberiteta mees üles tunnistama saada, et tegi tööd (või oli piisavalt tunnistajaid, pangaülekanne jne.). Üks teine juhus oli kah - naabrimees kutsuti omanikule appi korstent laduma, hiljem tekkis tahmapõleng ja maja põleski maha. Naabrimees ei saanud töö eest mingit tasu kuid omanik oli paras juurikas ja oskas kohtus musta valgeks rääkida. Kohus leidis, et oli suuline leping ja töötasuks oli sakumm ja pudel viina ning naabrimees saigi majapõlengu kahjud oma kraesse. Mine aita veel omakasupüüdlikult.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas elektron »

Kalvis kirjutas: 27 Aug 2020, 07:31 Sul on õigus kui õnnestub paberiteta mees üles tunnistama saada, et tegi tööd (või oli piisavalt tunnistajaid, pangaülekanne jne.). Üks teine juhus oli kah - naabrimees kutsuti omanikule appi korstent laduma, hiljem tekkis tahmapõleng ja maja põleski maha. Naabrimees ei saanud töö eest mingit tasu kuid omanik oli paras juurikas ja oskas kohtus musta valgeks rääkida. Kohus leidis, et oli suuline leping ja töötasuks oli sakumm ja pudel viina ning naabrimees saigi majapõlengu kahjud oma kraesse. Mine aita veel omakasupüüdlikult.
Kas see kohtulahend kuskil üleval ka on?
Tundub natuke uskumatuna, kuidas käib suusõnalise lepingu tõendamine? Naaber võiks omapoolse vastukäigu teha ja saamata jäänud "tööraha" sisse kasseerida. Selle samase suusõnalise lepingu alusel.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

xxx111 kirjutas: 26 Aug 2020, 19:37 Ütlen täitsa ausalt - no ei saa aru...
Mis tüli kiskumine ja piix saatmine?
Mis tähendab ei kuula keegi?
Mille üle me "jahume"?

Mul "jummala kama kaks" kas kuulate või mitte, kas kisute tüli või mitte, kas saadate piix või mitte"
Ei hakka isegi vaidlema üldse...
Teete nii siis saate "allkirja" ja vastutan kui nii ei tee siis ei saa ja vastutage ise ja minu pärast tehke mis tahate...
Mille üle siin vaielda on?
Kui sa siin sellist jura ajad jäärakindlalt siis julgen väita,et pole ehitustega kursis ja kui ei ole ehitaja siis ongi vahel mõningatest asjadest keeruline aru saada...
Ehitad oma korstent kundele...jõuad katuseni kus ehitaja tuimalt sarikad talad ette pannud jätnud,arvan,et pottsepp ehitusjärgus majal ise vast neid eemaldama ei hakka ja peavad tegema seda ehitajad.Nemad ehitasid ja korsten kerkis seega on näha kust korsten läbi katuse läheb ja normaalne ehitaja teeb koostööd ja juba ehitamise käigus teeb vekselkasti kust pottsepp korstnaga läbi läheb ja no probleemo.Kahjuks leidub tuhajuhaneid kapa kohilast kes arvavad,et pärast lõikame sarikad eest,lõikabki 5 cm saunakorstnast ja sinna see sarikas jääb...oled katusest väljas ladumisega ja juba läheb suva vill katuslakke vasta korstent ja sarikad jäävadki nii kui oli,jutust aru ei saada ja sa võidki jääda sinna kõrvale istuma ja ootama kuni sind kuulama hakatakse...ja lõpptulem naerdakse sulle näkku,et KES sa oled selline???Sa pole mitte keegi ja nüüd on sul võimalus oma nahk päästa ja lähed päästesse.Kui ei siis jääbki nii nagu ehitaja tegi omanik kiidab takka ja maha põleb siis küsitakse kohtus sinult miks nii tegid?ja platele puhkama lähed sina kuna sa lasid selle praagi läbi.Kohtus ehitaja kinnitab,et sina ehitasid korstent,omanikul fotod,et sina tegid korstent ja kellele sa seda muinasjuttu räägid kohtus,et ma ei pea vastutama kui mina ei taha?
Pühkimiste käigus on ka selliseid objekte mis kriitikat ei kannata,aga kuna kunde akti ei soovi vaid tahab puhtaks saada siis ei hakka mina nui neljaks kundet kiusama ja päästesse ettepanekut tegema,tahab akti siis läheb ettepanek,seega ei ole kiuslik.
Kui nüüd mõni ikka aru ei saa siis see tema probleem ja minu poolt kõik.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kui sa siin sellist jura ajad jäärakindlalt siis julgen väita,et pole ehitustega kursis ja kui ei ole ehitaja siis ongi vahel mõningatest asjadest keeruline aru saada...
Väida mida iganes...
Kui nüüd mõni ikka aru ei saa siis see tema probleem ja minu poolt kõik.
Jah, ikka ei saa aru...Minu poolt ka kõik...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10851
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ahjuke kirjutas: 27 Aug 2020, 15:25 Ehitad oma korstent kundele...jõuad katuseni kus ehitaja tuimalt sarikad talad ette pannud jätnud,arvan,et pottsepp ehitusjärgus majal ise vast neid eemaldama ei hakka ja peavad tegema seda ehitajad. ......
Ahjuke, sa pole vist endale selgeks teinud prententsioonide esitamise järjekorra, kellele ja kuidas neid esitada. Kui suulised märkused ei andnud tulemusi, siis esitatakse pretentsioon/märkus tellijale kirjalikult. Nagu sinu kommentaaridest olen aru saanud, siis need korstnale liiga lähedal asuvad sarikad ei ole ju tegelikult sinu probleem, vaid tellija ja katuse konstruktsioonide ehitajate probleem. Sinu ainus südametunnistuse järgne viisakus oleks sellele juhtida tellija tähelepanu, et ei vasta nõuetele. Ise nimetaks seda sinu initsiatiivi Päästeametile teatamisega liigseks aktiivsuseks. Jää ikka oma kompententsi piirdesse!
Ja ära hakka vanainimese moodi kohe pabistama vangi mineku pärast, vaid tee endale selgeks, mis on sinu vastutus ja mis on kellegi teise vastutus, kusjuures ei tohi muutuda pohhuistiks. Olen seda ennegi oma kommentaarides maininud seda venelaste ütlust, et mida rohkem paberit, seda puhtam perše. ;) Kui korsten mahub 5cm kauguselt sarikast mööda, siis ehita ta lõpuni. Kuigi sul võiks olla, aga ei pea olema mingigi tõetusmaterjal, et oled tellija juhtinud tähelepanu sellele puudusele. Ega korstent katusekonstruktsioonide järgi ehitata, ikka vastupidi. Kui põlebki maja maha, siis ega sina ju neid katusekonstruktsioone korstnale liiga lähedale ei teinud. Või olen millestki väga valesti aru saanud? :scratch: ;)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10851
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas Urmas »

elektron kirjutas: 27 Aug 2020, 14:01 Tundub natuke uskumatuna, kuidas käib suusõnalise lepingu tõendamine?
Õiguse saab see, kellel on parem advokaat. ;) Ka mind taheti kunagi pikalt saata Hange.ee kaudu võidetud hanke osas, et pole tellijaga peale hanke võitu veel eraldi Töövõtulepingut, kuid ei laskunud endale liiga teha ja andsin asja kohtusse. Oli kasu küll kohtusse andmisest ja lihtsalt ei lase endale liiga teha. ;)
Pottsepandus
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 16 Nov 2017, 18:04
On tänatud: 5 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas Pottsepandus »

Ei saa kuidagi pottsepp süüdi jääda. On olemas kaetud tööde akt kliendi allkirjaga ja pildid juures. Pärast pangu klient sarika kas või läbi korstna
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Urmas kirjutas: 27 Aug 2020, 16:15
ahjuke kirjutas: 27 Aug 2020, 15:25 Ehitad oma korstent kundele...jõuad katuseni kus ehitaja tuimalt sarikad talad ette pannud jätnud,arvan,et pottsepp ehitusjärgus majal ise vast neid eemaldama ei hakka ja peavad tegema seda ehitajad. ......
Ahjuke, sa pole vist endale selgeks teinud prententsioonide esitamise järjekorra, kellele ja kuidas neid esitada. Kui suulised märkused ei andnud tulemusi, siis esitatakse pretentsioon/märkus tellijale kirjalikult. Nagu sinu kommentaaridest olen aru saanud, siis need korstnale liiga lähedal asuvad sarikad ei ole ju tegelikult sinu probleem, vaid tellija ja katuse konstruktsioonide ehitajate probleem. Sinu ainus südametunnistuse järgne viisakus oleks sellele juhtida tellija tähelepanu, et ei vasta nõuetele. Ise nimetaks seda sinu initsiatiivi Päästeametile teatamisega liigseks aktiivsuseks. Jää ikka oma kompententsi piirdesse!
Ja ära hakka vanainimese moodi kohe pabistama vangi mineku pärast, vaid tee endale selgeks, mis on sinu vastutus ja mis on kellegi teise vastutus, kusjuures ei tohi muutuda pohhuistiks. Olen seda ennegi oma kommentaarides maininud seda venelaste ütlust, et mida rohkem paberit, seda puhtam perše. ;) Kui korsten mahub 5cm kauguselt sarikast mööda, siis ehita ta lõpuni. Kuigi sul võiks olla, aga ei pea olema mingigi tõetusmaterjal, et oled tellija juhtinud tähelepanu sellele puudusele. Ega korstent katusekonstruktsioonide järgi ehitata, ikka vastupidi. Kui põlebki maja maha, siis ega sina ju neid katusekonstruktsioone korstnale liiga lähedale ei teinud. Või olen millestki väga valesti aru saanud? :scratch: ;)
Kui ma ei eksi siis siin ka eespool kuskil kirjas,et omanikule sai ka meilid saadetud kus ka probleem kirjas,aga kõik tühi vaev,päästeamet pani asjad liikuma.Kui minul oli pits valmis oli ka maja sees kõik katuslagi juba kinni,ettepanek piltidega päästesse aitas ja mõjus.Iga õhtu peale tööd tegin olukorrast pildid ja tol hetkel ei olnud enam muid valikuid.Omanik isegi ei suvatsenud meilidele vastata.Siis kui pääste juba töötas oli mul telefon punane ja siis ei vastanud enam mina.Õnneks ei ole rohkem sellisesse oolukorda sattunud.
Kui juba maja valmis siis vastavalt vajadusele saag taladesse ja enne toestus,aga ehitusajal kus katusekivi hunnikud katusel jääb see töö ehitajale.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10851
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ahjuke kirjutas: 27 Aug 2020, 18:16 Kui ma ei eksi siis siin ka eespool kuskil kirjas,et omanikule sai ka meilid saadetud kus ka probleem kirjas,aga kõik tühi vaev,päästeamet pani asjad liikuma.Kui minul oli pits valmis oli ka maja sees kõik katuslagi juba kinni,ettepanek piltidega päästesse aitas ja mõjus.
Kodanikualgatus on tore nähtus, aga sellega ei maksa liiale minna. Hakkad meenutama juba BLM aktiviste. ;)
Eelmise riigikorra ajal üks teretuttav kurtis, et teda ei taheta millegipärast võtta isegi mitte NLKP liikmekandidaadiks. Ma tean küll miks. Ta oli partei jaoks liiga "aktiivne loll"(üks hullemaid variante). Selliseid võeti rõõmuga partei liikmeteks Venemaal kohe peale SSOR-i ja meie mail peale eelmise sajandi 40-tel toimunud võimuvahetust ning peale II MS-i. Natuke hiljem hakati parteikandidaate juba veidike selekteerima. ;)
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

elektron kirjutas: 27 Aug 2020, 14:01
Kalvis kirjutas: 27 Aug 2020, 07:31 Sul on õigus kui õnnestub paberiteta mees üles tunnistama saada, et tegi tööd (või oli piisavalt tunnistajaid, pangaülekanne jne.). Üks teine juhus oli kah - naabrimees kutsuti omanikule appi korstent laduma, hiljem tekkis tahmapõleng ja maja põleski maha. Naabrimees ei saanud töö eest mingit tasu kuid omanik oli paras juurikas ja oskas kohtus musta valgeks rääkida. Kohus leidis, et oli suuline leping ja töötasuks oli sakumm ja pudel viina ning naabrimees saigi majapõlengu kahjud oma kraesse. Mine aita veel omakasupüüdlikult.
Kas see kohtulahend kuskil üleval ka on?
Tundub natuke uskumatuna, kuidas käib suusõnalise lepingu tõendamine? Naaber võiks omapoolse vastukäigu teha ja saamata jäänud "tööraha" sisse kasseerida. Selle samase suusõnalise lepingu alusel.
Peaks olema. Selle näite tõigi jurist. Kui see kohtulahendite register oleks parema otsimootoriga (varem oli) siis leiaks ülesse.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Lisaks,kaetud tööde akti saab teha alles siis kui on läbiviik nõuetele vastav ja pildistada samuti...Kuna omanik ja ehitaja korraldustele ei allunud siis jäigi tegemata kaetud tööde akt minupoolt,võimalik,et pääste korraldusel tehti,aga eks näha kui kasutusluba tegema hakkab.Siiani pole sellele objektile ühtegi dokumenti väljastanud korstna kohta.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Korstna katmine plekiga

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Mullu üks kortermaja vahetas katust,tehti uued korstnaotsad,harjal olevad on madalad ja ei vasta nõuetele,pööningul katuseluuk, redel läheb alla keset katust oleva korstna juurde,aga üles harjale kus käigutee ei lähe redelit ja kuiv ilm saab ahvi mängides üles,aga talvel lumi jää enam ei saa.Katuseharjal käigutee,käiguteedelt läheb alla keset katust olevate korstende juurde redelid,aga korstende kõrgus üle katuse 2+m ja kuna redelid korstende küljes puuduvad siis neid puhastada ei saa.Korteriühistu kui tellija võttis töö vastu ehitajalt,ehitaja ajas näpuga valesti tehtud projektist järge ja keeras korraliku sousti kokku.Mullu käis korstnapühkija ja tunnistas samuti projekti mädaks ja korstnaid puhastada pole võimalik.Nüüd ehitaja naerab tellijale näkku,et tema ehitas projekti järgi,projekteerija saadab samuti pikalt,et tema kogu aeg niisamuti projekteerinud ja kõik korras ja isegi garantii korras keeldutakse redelite majandust selliseks tegema nagu olema peab.Soovitasin kohtusse pöörduda,aga ilmselt ei viitsita...Panin akti kõik puudused kirja ja soovitasin ehitajale üle anda ja nõuda,aga vaevalt,et midagi muutub...
Vasta