Nunnauuni praeahju toimimine

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Nunnauuni praeahju toimimine

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

motamees kirjutas: 29 Juun 2020, 19:32
onusnooker kirjutas: 29 Juun 2020, 19:17... 1 kott vedeleb, võiks ju segu sisse seda isegi väheke segada.
Sa kas pane nagu ette nähtud või ära üldse pane. Natuke rase ei saa olla.
Vaheseina ploki paksus on 10cm.
Ega ma ei tea palju seda kergkruusa pannakse... las ta olla, ei hakka siis panema
Kui vaheseina plokk panna pikali(eeldan, et nii on mõeldud) 10cm kõrgus ja 4tk üksteise kõrvale, kas peaks need millegiga omavahel siduma ka v jäävad lihtsalt üksteise vastu ja liiv välisäärtes? Aeroc näiteks ja kile alla muidugi. Aeroc samas muidugi üsna kergelt purunev, murdub vms.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Nunnauuni praeahju toimimine

Lugemata postitus Postitas motamees »

Oh, ei tohi siin kosta midagi. Kohe kistakse ütlus kontekstist välja.
Mina valaks vajaliku paksusega vundamendi (rauad sees) ja siis paneks sinna peale vaheseinaplokid. Teine võimalus oleks valada üldse kergruusa seguga terve osa. Ka muidugi rauad sees.
Nii ei saa päris, et keegi midagi ütleb ja kohe tehakse ainult see. Läheneda tuleb komplektselt. Siin kirjutatut tuleb võtta vihjetena ja neid vihjeid läbi seedides teha terviklik otsus. Sinu ehitus ja sinu vastustus. Keegi ei tea ju täpset olukorda, peale sinu.
https://www.yumpu.com/xx/document/read/ ... i-infoleht
.
Tel 5o9279o
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Nunnauuni praeahju toimimine

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Kui armatuuridega vundament all ja plokid peal püsti, ma arvasin, et plokid pannakse pikali, peno asemele vms.
Et siis ahi jääks juba nagu teise korruse peale?

Lihtsam on ikkagi minna seda teed nagu Aero kirjutas, et võtan lõigatud betooni tüki vaikselt välja. Ilmselt kiirelt ei saagi,kuna see on raske. Võtan peno välja,eemaldan vbl veel nati liiva kuni 250mm plaadi kõrguse jaoks. Kastan liiva märjaks, vesi tihendab ka liiva vähe. Asetan kile augu põhja.Paigaldan veel äärtesse 25mm penoplaadid püsti jääb see see siis eraldama põranda ja ahju plaati. Lisan armatuurvõrgu 10-12mm kaks kihti, alla ja ülespoole, omavahel veel ka kinni. Valan segu täis. Kui vaja tasandada siis x-plan kõige peale. Plaadiseguga voolukivi plaatide plats ahju ette ja ümber,parketiga samasse pinda. Ahi pärast kõige peale.

Krt see plats peab vist üsna loodis ja sile saama :mrgreen:
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Nunnauuni praeahju toimimine

Lugemata postitus Postitas motamees »

onusnooker kirjutas: 29 Juun 2020, 22:40 Kui armatuuridega vundament all ja plokid peal püsti, ma arvasin, et plokid pannakse pikali, peno asemele vms.
Et siis ahi jääks juba nagu teise korruse peale? ...
Kes rääkis, et plokid püsti?
See asi käib sul kauge kaarega üle pea - lase kellegil teisel teha.
.
Tel 5o9279o
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Nunnauuni praeahju toimimine

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Eks ahju paigaldajaga konsulteerin ka veel kuidas kõige parem on ja mis ta soovitab.

Ei oska öelda miks ma su kirjutistest täpselt aru ei saa :) a näe teiste omadest saan "vist" :wave:
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Nunnauuni praeahju toimimine

Lugemata postitus Postitas aero »

onusnooker kirjutas: 29 Juun 2020, 22:40 Plaadiseguga voolukivi plaatide plats ahju ette ja ümber,parketiga samasse pinda. Ahi pärast kõige peale.
Ma jätaks pōranda viimistluse kōige viimaseks.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Nunnauuni praeahju toimimine

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Siin käib jutt siiski alla kahe tonnisest raskusest, mitte kahekümnetonnisest, nagu välja paistab.
Mark 100-ne peno kannab kolm tonni ruudu kohta. Seda põrandat ei ole vaja lammutada.
Pottseppmeister "Kaminahi"
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Nunnauuni praeahju toimimine

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Tavalugeja kirjutas: 30 Juun 2020, 10:36 Siin käib jutt siiski alla kahe tonnisest raskusest, mitte kahekümnetonnisest, nagu välja paistab.
Mark 100-ne peno kannab kolm tonni ruudu kohta. Seda põrandat ei ole vaja lammutada.
Eespool mainisin, põrand ei jäta nii head muljet, et riskida ahju otse plaadi peale ladumisega.
Hinna sees on ainult 1 ahju ladumine kui plaat peaks katkema siis on probleeme rohkem kui praegune ümber tegemine.

Ma võtsin väikese lööktrelliga põrandaplaadid juba üles, põrandas esineb väikseid pragusi kuigi jep just nagu meelega ei ole neid ahju alas :mrgreen:

See betoonivalu sinna vispeldada 200-250kg ei ole ma arvan, eriline probleem. Poolteist kuud võtsin aega ahju paigaldamiseni, saan hakkama ja Weber s100 jääb ka aega kuivada kaks-kolm nädalat...

Pigem praegu küsiks, et:
Mul on esimesel korrusel punastest kividest korsten. Selle sees on vanast ahjust jäänud ava, ca.1,5m kõrgusel,kus oli 150mm metalltoru sees.

Milliseid kive sinna parandamiseks kasutada, mis oleks ok?Täis punane tellis on 12x26
Netist googeldasin kuid mis oleks ok?
kõik vääriktäistellised ehk VTT tellised (250x120x65mm);
kõik väärikauktellised ehk VAT tellised (250x120x65mm);

Ja millist mörti täpsemalt oleks hea neile punastele kividele paigalduseks panna?
Vasta