Salvestav kamin - kuidas hinnata

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Salvestav kamin - kuidas hinnata

Lugemata postitus Postitas Urmas »

motamees kirjutas: 14 Mai 2020, 14:27 Ja veel. Ilma ettemaksuta ma ei ehita ja ükski kunde pole veel raha tagasi küsinud. Kui kunde ei usalda, siis pole mõtet edasi minna asjaga. Kunde peab olema nii kindel oma valikus, et usaldab raha ka ette maksta. Kui pole, siis on valik vale.
Tänu said selle mõtteavalduse eest.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Salvestav kamin - kuidas hinnata

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Ma ei saa väga nõustuda, et ettemaks tagab kvaliteedi, sest libekeelsed sossid on paljudele suutelised kurbust valmistama.

Aga kui ei olda nõus pottseppa usaldama, siis ei saa ka kundet kiita :)

Nagu eelpool kommenteerisin, on seltskond pottseppi otsustanud end turvata pottsepaühingu immuniteediga.

Samas tean suurt seltskonda kvaliteeti armastavaid meistreid, kes suudavad seda tagada ilma mädapealise pottsepaühingu immuniteedita.
Pottseppmeister "Kaminahi"
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Salvestav kamin - kuidas hinnata

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Prill kirjutas: 14 Mai 2020, 10:48 Kiireim ja odavaim variant on teha korstnale plekist ajutine pikendus, kui tõmme oluliselt paraneb ning suitsu sisseajamine lakkab, piisab probleemi lahendamiseks korstna kõrgemaks ehitamisest ja kuluka ahju lõhkumise-ümber või uue ehitamisest võib pääseda.
Oh küll selliste madalate puhul korstna kõrgus meeter siia sinna ei anna midagi.Kui juba kõrgendus teha siis ajada toru koonusesse,koonus annab tõmbe.terve põhja eesti vene aegsed suvilad on 3m kõrge korstnaga ja 7m pika lõõristikuga soemüürid taga ja tõmbavad kõik tolleaegsete koonusesse laotud korstendega.
Metsakraav
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 176
Liitunud: 11 Dets 2019, 23:27
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Salvestav kamin - kuidas hinnata

Lugemata postitus Postitas Metsakraav »

Kui pottseppi ei usalda, siis on võimalik usaldada rohkem torumehi.
Võib osta veesärgiga kamina.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Salvestav kamin - kuidas hinnata

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Mis usaldamine või mitte?No materjale küll enam oma raha eest ostma ei hakka,selleks on ettemaks ja tavaliselt ikka arve alusel,arve laekunud saan minna poodi materjali ostma.Sullis on mugavam majandada kuna kord oli vaja tankida ja firma kaardiga tankla keeldus väljastamast kütet kuigi kaart oli korras.Sama juhtub poes kive ostes?Ja töö eest raha alles siis kui töö valmis mitte enne ja kui mõni kunde tundub kahtlane siis jääb üldse ära ja enne on mõistlik tellija nimega googeldada.Sattusin ühe otsa kes ehitas advokaadile,tellijal firmal 100+ tuhhi maksuvõlg ja raha jäängi ootama ilmselt ja otse loomulikult advokaat kelle majas töö toimus kaitseb kelmi.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Salvestav kamin - kuidas hinnata

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Metsakraav kirjutas: 08 Juun 2020, 14:47 Kui pottseppi ei usalda, siis on võimalik usaldada rohkem torumehi.
Võib osta veesärgiga kamina.
Ka selle kamina või pliidi peab siiski pottsepp ju korstnaga ühendama.
kupik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 04 Mai 2020, 20:52

Re: Salvestav kamin - kuidas hinnata

Lugemata postitus Postitas kupik »

Veidi on vett voolanud jälle. Ja kuna meil mingi hetk on kapitaalremont plaanis lähiaastatel otsustasime ära kannatada selle kaminaga elu. Ja siis hankida kas kuskil pottsepp kes äkki suudab loodetavasti korraliku ahju ehitada või siis tellime moodulahju. Muide.... igasugu nõuanded - kuidas ma leian pädeva pottsepa kui ma ise seda maailma ei tunne on teretulnud.
Selge on see, et oma tuttavaid soovitavad paljud - aga kas ka soovitus asja on väärt. Ühesõnaga - palun juhiseid tulevikuks. Ja noh, tundub, et neid on väga vaja, sest hiljuti külastas meid ka korstnapühkija, kes tuvastas, et antud ehitise puhul on puudu korstna puhastusluuk. Ja kuna ta pottseppa tundis isiklikult siis suhtles ka pottsepaga, aga ma sain aru et selle puudumine on minu kui oskamatu tellija süü. Nii et nüüd siis täna just tellisin endale puhastuslõõri ehitaja, sest korstnapühkija keelas kütmise.

Mis muidugi tekitas järgmise probleemi. Mul on juba sedasama ehitist korra puhastatud ning saanud ka korstnapühkija akti. Kuid eelmine korstnapühkija pühkis ära ka korstna ning ma kahtlustan et see pühitu asetseb kuskil korstnas. Sest kätte seda polnud võimalik saada. SAmas seda et korstnapuhastusluuk puudu ta ei maininud. Peale eemist korstnapühkija visiiti tekkis ka olukord kus tundus, et kamin hakkab justkui kuskilt sisse ajama - praegune korstnapühkija eeldas, et see võis olla sellest, et allapühitu langes siibri ette ning õhk ei pääsenud enam väga liikuma.

Ühesõnaga. Ilmselgelt ei ole kamind ja ahjud minu teema. Kui keegi viitsis sellesse postitusse süveneda siis küsimus:

- kas korstnapuhastuslõõri olemasolu on pottsepa kohustus küttekolde ehitamisel/ümber ehitamisel kontrollida või peab selle eraldi mainima ja tellima töö tellija?
- kui ma tulevikus uut küttekollet tahan tellida, siis kui moodulahju - milline tootja oleks parim keskmises hinnaklassi? ja kui otsustan pottsepa kasuks, kus leian pottseppade piibli ja usaldusväärse soovitusinfo?
- kas kuskil on mingi adekvaatne juhis pottsepatoodete tellijale, et saan endale teha kontrollnimekirja mida peaksin kindlasti küsima või nõudma uue küttekeha puhul?

Aitäh kes viitsivad kaasa mõelda.
CarlN
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 29 Aug 2015, 10:29
On tänatud: 9 korda

Re: Salvestav kamin - kuidas hinnata

Lugemata postitus Postitas CarlN »

Google kasutamise oskus tuleb kasuks.
http://www.pottsepad.ee/kuidas-valida-pottseppa/
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Salvestav kamin - kuidas hinnata

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

kupik kirjutas: 18 Sept 2020, 13:58 Veidi on vett voolanud jälle. Ja kuna meil mingi hetk on kapitaalremont plaanis lähiaastatel otsustasime ära kannatada selle kaminaga elu. Ja siis hankida kas kuskil pottsepp kes äkki suudab loodetavasti korraliku ahju ehitada või siis tellime moodulahju. Muide.... igasugu nõuanded - kuidas ma leian pädeva pottsepa kui ma ise seda maailma ei tunne on teretulnud.
Selge on see, et oma tuttavaid soovitavad paljud - aga kas ka soovitus asja on väärt. Ühesõnaga - palun juhiseid tulevikuks. Ja noh, tundub, et neid on väga vaja, sest hiljuti külastas meid ka korstnapühkija, kes tuvastas, et antud ehitise puhul on puudu korstna puhastusluuk. Ja kuna ta pottseppa tundis isiklikult siis suhtles ka pottsepaga, aga ma sain aru et selle puudumine on minu kui oskamatu tellija süü. Nii et nüüd siis täna just tellisin endale puhastuslõõri ehitaja, sest korstnapühkija keelas kütmise.

Mis muidugi tekitas järgmise probleemi. Mul on juba sedasama ehitist korra puhastatud ning saanud ka korstnapühkija akti. Kuid eelmine korstnapühkija pühkis ära ka korstna ning ma kahtlustan et see pühitu asetseb kuskil korstnas. Sest kätte seda polnud võimalik saada. SAmas seda et korstnapuhastusluuk puudu ta ei maininud. Peale eemist korstnapühkija visiiti tekkis ka olukord kus tundus, et kamin hakkab justkui kuskilt sisse ajama - praegune korstnapühkija eeldas, et see võis olla sellest, et allapühitu langes siibri ette ning õhk ei pääsenud enam väga liikuma.

Ühesõnaga. Ilmselgelt ei ole kamind ja ahjud minu teema. Kui keegi viitsis sellesse postitusse süveneda siis küsimus:

- kas korstnapuhastuslõõri olemasolu on pottsepa kohustus küttekolde ehitamisel/ümber ehitamisel kontrollida või peab selle eraldi mainima ja tellima töö tellija?
- kui ma tulevikus uut küttekollet tahan tellida, siis kui moodulahju - milline tootja oleks parim keskmises hinnaklassi? ja kui otsustan pottsepa kasuks, kus leian pottseppade piibli ja usaldusväärse soovitusinfo?
- kas kuskil on mingi adekvaatne juhis pottsepatoodete tellijale, et saan endale teha kontrollnimekirja mida peaksin kindlasti küsima või nõudma uue küttekeha puhul?

Aitäh kes viitsivad kaasa mõelda.
Korralik pottsepp teeb sulle kohe küttekeha ehitades ka korstnasse vajaliku luugi...Kuna meil eestis müüakse pühkijatele kutsetunnistusi päästeameti nõudmisel siis ongi turul igat sorti vennad koos,mõnel pühkijal kogemudi 1kuu ja teisel 20+ aastat ja sellelt kuuse staaziga algajalt kvaliteeti nõuda on pisut palju tahta...Kui puhastusluuki pole siis annan kundele sellest teada ja kui soovib saan selle ka teha.
Vasta