Pottseppade arvamus?! Kamina 180mm suitsutoru ja 120x130mm tellistest slepe.

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
erxheins
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 16 Mär 2019, 16:38

Pottseppade arvamus?! Kamina 180mm suitsutoru ja 120x130mm tellistest slepe.

Lugemata postitus Postitas erxheins »

Tere, mure nimelt selline et kaminasüdamiku 180mm (256 ruutcm) suitsutoru vaja ühendada tellistest laotud korstnasse. Nüüd järjega sealmaal, et oleks vaja tarkadeklubi nõuannet: Olemas läbi seina tulev vana ahju tellistest slepe (~40cm pikk) mille ava/augu mõõt 12cmx13cm. Kui teha sinna slepesse 180mm torust üleminek kandiliseks nii 11x12cm nt (130ruutcm) siis oleks kamina ühendamine lihtne. Mida elukogenud pottsepad arvavavd, kas ja kui suur tõenäosus on et see kamin normaalselt tõmbama hakkab või mis seda veel mõjutama hakkab? Kamin hakkab toast õhku saama (õue ei saa ühendada). Korstna lõõr ise on tellise suurune (~12x25cm ehk 300 ruutcm) ja korstna kõrgus 7.5m. Tahaks teada kas on mõtet üldse proovima ja aega raiskama hakata selle vana slepega või tuleb ikkagi ära lõhkuda ja 180mm toru otse lõõri viia. Jama selles et vana slepe lõhkumine ja korstnasse toru ühendamine tundub ikka paras jura ja aeganõudev töö, kuna korsten seina kõrval ja ligipääs on suht kehva. Tarkade nõuannete eest juba ette tänulik! See vist oleks liiga palju tahetud et mõni pottsepp Pärnust/Pärnusse vaatama saaks tulla?
Toivo5
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 10 Jaan 2016, 16:47
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Pottseppade arvamus?! Kamina 180mm suitsutoru ja 120x130mm tellistest slepe.

Lugemata postitus Postitas Toivo5 »

Toru otsa vormid slepe järgi kandiliseks ja ühenduskoha tihendad korralikult kivivillaga. Ei näe küll põhjust, et ei peaks tõmbama hakkama kui korsten on korralik. Mida vähemate põlvedega suudad teha, seda parem tõmbele. Toru ise läheb muidugi vägagi tuliseks, sellega pead küll arvestama ja sellega ka, et kütad nagu saunakerist - kui tuli all siis soe, tuli kustunud siis kamin ka suht ruttu jahtunud. Ehk siis põhiküttena kasutamiseks väheefektiivne, meeleolu loomiseks aga sobilik ;)
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Pottseppade arvamus?! Kamina 180mm suitsutoru ja 120x130mm tellistest slepe.

Lugemata postitus Postitas motamees »

erxheins kirjutas: 15 Veebr 2020, 13:41 ... Kui teha sinna slepesse 180mm torust üleminek kandiliseks nii 11x12cm nt (130ruutcm) siis oleks kamina ühendamine lihtne...
Ma nii peeneks küll ei julgeks minna. Kui on 180 tehasest pandud, siis olgu vähemasti nii. Mina läheks sealt pealt kohe 200 toru peale, kuni korstnani. "Jänku" ütleks mõni mees, aga las ütleb.
...Ja üleüldse ma ei paneks rauast küttekeha, aga see ei puutu enam asjasse.
.
Tel 5o9279o
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Pottseppade arvamus?! Kamina 180mm suitsutoru ja 120x130mm tellistest slepe.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Kui midagi teed, tee korralikult. Või jäta see tükkis tegemata /Saaremaa/
Pottseppmeister "Kaminahi"
erxheins
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 16 Mär 2019, 16:38

Re: Pottseppade arvamus?! Kamina 180mm suitsutoru ja 120x130mm tellistest slepe.

Lugemata postitus Postitas erxheins »

Jah, olen kursis ja see ongi rohkem meeleolu loomiseks kamin aga ka siis vajalik kui vool on ära ja vaja kütta. Põhikütteks on keskküte. Küsime siis niipidi, et kui suur on tõenäosus, et läbi selle 12x13cm slepe see kamin (L tähe kujulise uksega, esikülg ja üks külg on uks) normaalselt tõmbama hakkab? 50/50? Põlvesid tuleb ainult üks
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Pottseppade arvamus?! Kamina 180mm suitsutoru ja 120x130mm tellistest slepe.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

erxheins kirjutas: 26 Veebr 2020, 11:47 Küsime siis niipidi, et kui suur on tõenäosus, et l
Kui vähegi saad, jäta tegemata. Samas, keegi ei võta siin ennustada ja kui sa ikka muidu ei saa, siis fifty-sixty ;)

http://www.fumatek.eu/suitsuimurid.html :yahoo:
Pottseppmeister "Kaminahi"
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Pottseppade arvamus?! Kamina 180mm suitsutoru ja 120x130mm tellistest slepe.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mul just samaks otstarbeks ehitatud kamin soemüüriga ja kamin ühendub soemüüri just selle L kujulise plekkorstnaga. Korstna kõrgust 8 meetrist ja tõmbab normaalselt koos soemüüriga. Otse korstnasse ühendamine on ju igal juhul veel parema tõmbega.
Seega tõmbe probleemi olla ei tohiks.
PottseppPaul
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: 20 Jaan 2013, 21:39
On tänatud: 2 korda

Re: Pottseppade arvamus?! Kamina 180mm suitsutoru ja 120x130mm tellistest slepe.

Lugemata postitus Postitas PottseppPaul »

Lugesin ainult algset postitust ja ühest vastusest esimese lause ja edasi ei julgenud lugeda.

Kindlasti vana slepe maha ja 180 toru otse korstnasse.
Väiksema lõõriga ilmselt tõmbab kui kamina uks on kinni, aga ust enne avada ei saa kui tuli (ka söed) on kustunud. Tahad puid lisada, siis on kohe suits sees kui lõõr on väiksem kui 180.

Ei hakka üldse vaidlema teemadel, et ma olen teinud või mul toimib. Ma olen ka katsetanud tellija juures ja hilisem ümber tegemine on oma rahakoti pealt käinud.

Ühesõnaga ei soovita.
Vasta