Kortermaja suitsulõõride sulgemine

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
priitsamuel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 27 Apr 2012, 14:27

Kortermaja suitsulõõride sulgemine

Lugemata postitus Postitas priitsamuel »

Küsin spetsialistilt nõu, et kuidas oleks korrektne teha?
Kortermaja Tartus läheb ahjuküttelt üle keskküttele ja ühistu soovib, et keegi enam ahjusid ja pliite ei kasutaks. Kuidas tuleks nõuete kohaselt sulgeda lõõrid, või teha nii, et kütmist korterist enam ei saaks teha.
PS!
Kõikidel korteritel on väga erinevad ahjud, pliidid, viimistlus, raske nö. ühe mõõduga pakkumist teha.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Kortermaja suitsulõõride sulgemine

Lugemata postitus Postitas elektron »

Ühistu ei saa ühepoolselt sundida kedagi küttekoldest loobuma. Samuti jääb ühistu ka tulevikus vastutama selle eest, et olemasolevad suitsulõõrid oleks töökorras, isegi siis kui nende kaudu kütmist ei toimu. Meie majas vaatab korstnapühkija alati ka selle lõõri üle, mida enam aastaid pole kütmiseks kasutatud, mis tähendab, et tühjendusluuk korstna all peab olema töökorras. Loomulikult tuleb korteri sees olev auk kinni müürida või paigalada luuk.
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Kortermaja suitsulõõride sulgemine

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

Ausõna, ei ole spetsialist, aga mitmed küsimused tekkisid:
1) MIlles on täpsemalt probleem, kui ahjud korterisse jäävad?
2) kas ühistu lõhub ahjud/pliidid ise välja? Mille alusel?
3) Kui mitte, siis kas on eeldus, et ahi lahutatakse lõõrist? Selle tulemus võib olla kas korstnaots aknast välja või toru ventilatsioonilõõri!
4) Kas korteriühistu kompenseerib elektri/gaasipliidi ostu?

Mu meelest oleks õige see, millele eelkõneleja juba viitas: ühistu midagi välja lõhkuma ei lähe, keskkütte hinnakokkulepe tehakse ruutmeetrite alusel (loe: kui keegi kütab ahju juurde, oma asi), kui korter soovib küttelahendust muuta (ahju/pliidi välja lõhkuda ruumi pärast vms), siis vastutab ise, sh siis lõõri sulgemise osas.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Kortermaja suitsulõõride sulgemine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

priitsamuel kirjutas: 20 Jaan 2020, 10:06 või teha nii, et kütmist korterist enam ei saaks teha.
PS!
Kõikidel korteritel on väga erinevad ahjud, pliidid, viimistlus, raske nö. ühe mõõduga pakkumist teha.
https://www.youtube.com/watch?v=DM7a2BF ... W&index=23
;)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kortermaja suitsulõõride sulgemine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

priitsamuel kirjutas: 20 Jaan 2020, 10:06 Kortermaja Tartus läheb ahjuküttelt üle keskküttele ja ühistu soovib, et keegi enam ahjusid ja pliite ei kasutaks.
Kas kasutaja priitsamuel on endale selgeks teinud, et kes on ühistu ja kes on ühistu moodustanud kaasomanikud? Kas ühistu juhatus või üldkoosolek otsustas, et enam keegi oma küttekoldeid kasutada ei või? Põhjendus oma küttekollete kasutamise keelamiseks? No kurat, kui mu "direktor" ikka ütleb, et parima praekana saab pärast ahju siibri kinnipanekut ahju pistetud malmpotis, siis mingi ühistu ei saa teda keelata perele maitsvat kana tegemast, olgu maja tsentraalküttel või mitte. Toimiv küttesüsteem ahju näol on ju olemas.
priitsamuel kirjutas: 20 Jaan 2020, 10:06 Kõikidel korteritel on väga erinevad ahjud, pliidid, viimistlus, raske nö. ühe mõõduga pakkumist teha.
Kasutaja priitsamuel võiks lõpetada unistamise sellest et keelata kõigil kaasomanikel tsentraalsele küttele üleminekul kasutada seni olemasolevaid küttevariante. Kui foorumi senistest kommentaaridest ei ole kasu olnud, siis võiks pöörduda igaks juhuks mõne päeva juristi poole, kuid seda võiks priitsamuel teha enda, mitte ühistu rahade eest maksata juristi konsultatsiooni eest. Mõni targem ühistu liige võib ühistu kassast makstud konsultatsiooni raha kohtu teel priitsamueli käest tagasi küsida koos juristi tasudega.
Priitsamuel võiks uuesti ja mõttega läbi lugeda Rabarebase poolt esitatud küsimused!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Kortermaja suitsulõõride sulgemine

Lugemata postitus Postitas motamees »

elektron kirjutas: 20 Jaan 2020, 11:01 Ühistu ei saa ühepoolselt sundida kedagi küttekoldest loobuma...
Aga kui kogu ühistu ongi üksainumas mees. Kõigi korterite omanik on näiteks seesamune priitsamuel ja soovib mingi euroraha toetuse väljanipitamiseks teha keskküttega maja. Toetuse üks tingimine võib olla, et loodust ei reostata. Uute tuulte lõõtsumises võib täitsa selline asi õnnestuda.
.
Tel 5o9279o
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Kortermaja suitsulõõride sulgemine

Lugemata postitus Postitas elektron »

motamees kirjutas: 24 Jaan 2020, 18:37
elektron kirjutas: 20 Jaan 2020, 11:01 Ühistu ei saa ühepoolselt sundida kedagi küttekoldest loobuma...
Aga kui kogu ühistu ongi üksainumas mees. Kõigi korterite omanik on näiteks seesamune priitsamuel ja soovib mingi euroraha toetuse väljanipitamiseks teha keskküttega maja. Toetuse üks tingimine võib olla, et loodust ei reostata. Uute tuulte lõõtsumises võib täitsa selline asi õnnestuda.
Sellisel juhul tekib küsimus, mis nägu teeb hindamiskomisjon, kui ühistu koosoleku aktil on iga korteri rea peal sama nini ja allkiri. Isegi kui see on JOKK, siis ei pea nad seda projekti rahastama ja võtavad järgmise taotleja ette.
Aga tundub, et ahjulammutamistuhin on seal majas maad võtmas ja priitsamuelil polegi aega siia enam teemat kommenteerima tulla.
priitsamuel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 27 Apr 2012, 14:27

Re: Kortermaja suitsulõõride sulgemine

Lugemata postitus Postitas priitsamuel »

Ma ei arvanudki, et siit mingit normaalset vastust tuleb. Ühistu on kokku leppinud,mida nad teha tahavad. Mina olen see, kes võibolla hakkab muude tööde hulgas ka seda tööd teostama. Ma pole ühistuga mingil moel seotud, ei ela selle maja lähedalgi. Edu sellele foorumile.
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Kortermaja suitsulõõride sulgemine

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

No kui vajaliku vastuse väljalugemise eelnevast on keeruline, siis võimaliku "töö teostajana" soovitaks tutvuda Tuleohutuse seaduse § 9. Tahkekütusel töötava kütteseadme ning korstna ja ühenduslõõri ehitamine ja paigaldamine lg 1-ga.

Samuti võibolla mitte nii otseselt isiku pädevusse puutuvalt, aga hilisemate jamade ärahoidmiseks soovitaks siiski aru saada nii sellest, mis vahe on ühistu ja kaasomanike otsusel, millised on küttesüsteemi muutmise vajalikud paberid ja milline vastutus kaasneb kütteseadmete ümberehitajal, eriti kui ta teeb seda nö professionaalse teenusena. Aga kuna normaalset vastust (ehk siis vastust, mis küsijale sobiks) siit niikuinii ei saa, siis edasi uuri ise. Või mitte. Ega raha ei haise.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kortermaja suitsulõõride sulgemine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

priitsamuel kirjutas: 20 Jaan 2020, 10:06 Kortermaja Tartus läheb ahjuküttelt üle keskküttele ja ühistu soovib, et keegi enam ahjusid ja pliite ei kasutaks. Kuidas tuleks nõuete kohaselt sulgeda lõõrid, või teha nii, et kütmist korterist enam ei saaks teha.
Kui ühistu kõik liikmed on omavahel kokku leppinud, et enam ei küta, siis mis mõte on lõõride sulgemisel? On karta, et keegi ei pea kinni kokkuleppest? Või, mis siis juhtub kui keegi kütabki? Naabritel eestlalik kadedus, et vaata bursuid, teised on rahul keskküttega, aga tema kütab oma ahju veel lisaks? Need ei ole ju ühistu poolt ostetud küttepuud, millega ta kütab.
priitsamuel kirjutas: 26 Jaan 2020, 21:38 Mina olen see, kes võibolla hakkab muude tööde hulgas ka seda tööd teostama. Ma pole ühistuga mingil moel seotud, ei ela selle maja lähedalgi.
Et ühistul ka seda va rahakest on nii palju, et maksta mõtetu töö eest nagu lõõride sulgemine. Huvitav, et ühistus targemaid ei ole, kes jabura idee mõtetuse teistele ka selgeks teeks. Ühes majas(oman seal korteriomandit), kus kunagi oli tsentraalne keskküte, siis vahepeal lülitati ennast välja ja osad ehitasid korterisse ahju-kaminad. Nüüd on jälle keskküte(lokaalne), kuid mitte ühelgi ühistu koosolekul ei tekkinud mitte ühelgi kaasomanikul ideed, et küttekolletega korterites sulgeda lõõrid. No ei sega see avatud lõõr kedagi.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Kortermaja suitsulõõride sulgemine

Lugemata postitus Postitas elektron »

priitsamuel kirjutas: 26 Jaan 2020, 21:38 Ma ei arvanudki, et siit mingit normaalset vastust tuleb. Ühistu on kokku leppinud,mida nad teha tahavad. Mina olen see, kes võibolla hakkab muude tööde hulgas ka seda tööd teostama. Ma pole ühistuga mingil moel seotud, ei ela selle maja lähedalgi. Edu sellele foorumile.
Tekib küsimus, mis vastust sa siis ootasid? Sinu esimesest postitusest ei loe mitte kuidagi välja, mismoodi sa selle ühistuga seotud oled või ei ole. Samas eeldab küttesüsteemidega tegelemine teatud pädevust ning seda õpitakse koolis, mitte foorumis. Ma ei sooviks küll, et mind opereerima hakkav kirurg paar päeva varem foorumitest uuriks, kuidas skalpelli käes hoitakse.
Vasta