Tulikivi v ahja ahi?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 416
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Tavalugejale, esiteks sõimu alustasid sina, kas juhmakas soga ei viita sellele.
Nagu kirjutasin, et minu ahi on praegu ka nagu uus, aga aastaid tagasi ehitatud ahjud lagunevad. Nüüd hinnad, minu ahi on nende aastatega läinud kallimaks 25% , kui võrrelda sinu tollast hinda (20000 kr.), mis on eurodes 1278 euri ja praegust 5tuhat - 5,5 tuhat, siis sinu ahju hind on keskmiselt 400% kallim. Ehitusmaterjalid pole nagu nii palju tõusnud. 25% võrreldes 400%. Kas ahnus on tõusnud :).
Rokikale, nagu tõin näiteid eelnevalt, siis käsitööahjud lagunevad, 35 aastase tuli maha lõhkuda, 55 aastasel on juba varem ahju sees kivid kukkunud, nähtavasti sellepärast, et segu ei pea nii kaua vastu ja mõni ahjukivi on ka pooleks läinud. Mida väiksemad kivid, seda rohkem segu. Tulikivi ahjul on suured detailid, üleval ühest suurest plaadist lagi, mis on leegist isoleeritud mittepõleva valge vildisarnase materjaliga. Tulikivi ahjul on segu palju vähem, kui tavalisel ahjul ja kukkuda pole seal midagi.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Rein Sa kirjutas: 15 Jaan 2020, 11:51
Rokikale, nagu tõin näiteid eelnevalt, siis käsitööahjud lagunevad, 35 aastase tuli maha lõhkuda, 55 aastasel on juba varem ahju sees kivid kukkunud, nähtavasti sellepärast, et segu ei pea nii kaua vastu ja mõni ahjukivi on ka pooleks läinud. Mida väiksemad kivid, seda rohkem segu. Tulikivi ahjul on suured detailid, üleval ühest suurest plaadist lagi, mis on leegist isoleeritud mittepõleva valge vildisarnase materjaliga. Tulikivi ahjul on segu palju vähem, kui tavalisel ahjul ja kukkuda pole seal midagi.
Ilmselgelt ei ole sa kokku puutunud hea pottsepa poolt tehtud tänapäevase tellisahjuga.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Kuule mees, ReinSa, sa ei pea oma juhmust aina korrutama. Arvan isiklikult, et ainult juhm ei ole võimeline aru saama, et mina, pottsepp, ehitasin omale ahju ise ja selle töö eest ma kellegilt raha ei küsinud. Seega, kogumaksumus tõesti alla 20000 krooni, mis ei tähenda, et ma kliendile saanuks samaga tehtud. Kui sa kirjutad, et see minu tellisahi laguneb, siis vastan, et ei laguna. Puhka nüüd!
Viimati muutis Tavalugeja, 16 Jaan 2020, 13:53, muudetud 1 kord kokku.
Pottseppmeister "Kaminahi"
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas arno14 »

rokikas kirjutas: 15 Jaan 2020, 20:47
Rein Sa kirjutas: 15 Jaan 2020, 11:51
Rokikale, nagu tõin näiteid eelnevalt, siis käsitööahjud lagunevad, 35 aastase tuli maha lõhkuda, 55 aastasel on juba varem ahju sees kivid kukkunud, nähtavasti sellepärast, et segu ei pea nii kaua vastu ja mõni ahjukivi on ka pooleks läinud. Mida väiksemad kivid, seda rohkem segu. Tulikivi ahjul on suured detailid, üleval ühest suurest plaadist lagi, mis on leegist isoleeritud mittepõleva valge vildisarnase materjaliga. Tulikivi ahjul on segu palju vähem, kui tavalisel ahjul ja kukkuda pole seal midagi.
Ilmselgelt ei ole sa kokku puutunud hea pottsepa poolt tehtud tänapäevase tellisahjuga.
Kui hakkata lahkama vaidlust siis üldistades võib öelda, et huvitatud isikud väidavad:

- õige ja kõige parem ahi on ehitatud ainult ahjutellistest - et, kui pottsepp teeb siis nn seebikivist(või mis iganes me seda nimetame) siis asi on vale
- õiget ja kõige parimat ahju saab ehitada ainult pottsepp - et moodulahje panevad meil kokku siis õpetajad, kokkad, botaanikud, taksojuhid ja muud mittepädevad isikud
- tekis veel küsimus, et pottsepa poolt on ehitatud ahi on käsitööahi ja moodul ahi ei ole käsitööahi. Hea teada nüüd, et käsitööahju ehitamiseks tuuakse hoovile mitme kuubine kivirahn ja pottsepp hakkab sealt endale välja tahuma käsitis ahjutelliseid ja hilisemalt ahju siis laduma, millest saab käsitööahi.
- teemaalagatajat üldse ei kotinud Teie individuaalsed käsitöö lahendused, vaid soovis teada kumb masstoodang võiks talle rohkem sobida
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas motamees »

arno14 kirjutas: 16 Jaan 2020, 09:44... et, kui pottsepp teeb siis nn seebikivist(või mis iganes me seda nimetame) siis asi on vale...
Mitte, et kuidas iganes me seda nimetame, vaid SEEBIKIVIST asi ongi vale.
Kirjaviga pole foorumis oluline, kui ta ei muuda oluliselt kirjutatut. Selle väite puhul läks aga asi päris "metsa". Seebikivi on sööbiv aine ja sellest ahju ei tehta.
.
Tel 5o9279o
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

arno14, ka sinul võib olla oma arvamus ja oma arusaam, aga ära kaldu sinagi teemast kõrvale. Siia annab kõvasti "tihedat vinti" peale keerata, aga olgu ikka nii, et kui keegi midagi räägib, rehkendab, mis ei kannata vaikimisi pealt vaadata, siis võib ka pottsepp pottsepafoorumis oma põhjendatud arvamuse öelda.
Viimati muutis Tavalugeja, 16 Jaan 2020, 10:19, muudetud 1 kord kokku.
Pottseppmeister "Kaminahi"
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas arno14 »

motamees kirjutas: 16 Jaan 2020, 10:14
arno14 kirjutas: 16 Jaan 2020, 09:44... et, kui pottsepp teeb siis nn seebikivist(või mis iganes me seda nimetame) siis asi on vale...
Mitte, et kuidas iganes me seda nimetame, vaid SEEBIKIVIST asi ongi vale.
Kirjaviga pole foorumis oluline, kui ta ei muuda oluliselt kirjutatut. Selle väite puhul läks aga asi päris "metsa". Seebikivi on sööbiv aine ja sellest ahju ei tehta.
ma olen nõus, ma ei näriks siinkohal seda väljendit. Kui ma nimetan seda voolukiviks, mammutkiviks või väga täpse nimetusega kiviks siis leidub kindlasti inimene kes leiab, et ka see nimetus on vale ja väga sööbiv
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas aero »

Tavalugeja kirjutas: 16 Jaan 2020, 08:10ainult juhm ei ole võimeline aru saama, et mina, pottsepp, ehitasin omale ahju ise ja selle töö eest ma kellegilt raha ei küsinud. Seega, kogumaksumus tõesti alla 20000 krooni, mis ei tähenda, et ma kliendile saanuks samaga tehtud.
See arutelu siin oleks konstruktiivsem kui sa hoiaksid natuke emotsioone tagasi. Mis sellest heast tavast on saanud - "kritiseerime seisukohti aga mitte isikuid" ? Kellelgi oli see signatuuris lausa...

Minu arvates pottsepp võiks kontekstis "see ahi läks mulle maksma..." küll mainida, et summa hõlmab vaid materjale ja tööraha ta hetkel ei arvesta. Kui teise ahju maksumus on koos tööga siis tuua sinu poolt võrdluseks vaid materjalikulu ... saad ju ise ka aru, et see on mõttetu kemplemine. Sinu aeg ikkagi kulus ja sa ei saanud samal ajal kliendile ahju ehitada ega ka puhata. Meistri tööaeg on piiratud ressurss, seda tuleks rahas mõõta!
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Täiskasvanult inimeselt täiskasvanule selgitades, ma tõesti ei pea vajalikuks alati kõike planguks seletada ja kui siis omal puudub vähimgi tarkus või tahtmine miskit ka oma peaga loogiliselt mõelda, siis on see viimase probleem. Siin teemas ju algas see solvumine sellest, et miskit sai saarlaslikult tõesti tõgatud nende juhmarvutuste kohra ja ei mõjunud, ikka sama probleem, ikka sama juhmlus. Mida see sõna tähendab, selgitab eesti keele seletav sõnaraamat ja eks igaühel ole voli arvata ka iseenesetarkusega.
Minu isikliku arvamuse järgi on siin küll viisakalt püütud inimesi nende juhmuses aidata ja mitte ainult minu poolt.

http://www.eki.ee/dict/sys/index.cgi?Q= ... F=M&C06=en
Viimati muutis Tavalugeja, 16 Jaan 2020, 20:40, muudetud 2 korda kokku.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

arno14 kirjutas: 09 Jaan 2020, 09:05
Tavalugeja kirjutas: 09 Jaan 2020, 08:34 Üks korralik kahhelahi. Just, igatahes.
Aga kui on hind väga tähtis, siis on poodides tõesti kampaaniaahjud. Mis siis, et pead kolm korda ööpäevas kütma, aga mõtle, milline pakkumine! Ja naabril just samasugune :)
Ei maksa konkurentsi karta, see jutt, et pead kolm korda ööpäevas kütma on ikka möga. Ahjast ei oska rääkida kuid tulikivi peaks nunnauunile sarnane olema ja kui ma selle ühel õhtul kütan, siis järgmine võimalus on seda kütta alles ülejärgmisel õhtul - täpselt nii kaua annab (korraliku)sooja.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Faktipõhiselt kommenteerides neid tulikivist, mammutikivist toodetud moodulahjusid, siis ei ole need veatud ja vajavad ikkagi nii hooldust kui jooksvat remonti spetsialisti poolt. Hea, kui kellegile on sattunud ka hooldevaba, veatu eksemplar.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Silmapaistvalt ilusa maja ahi.
Paide.jpg
Pottseppmeister "Kaminahi"
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

See peaks olema vähemalt 1, parem 2 kivirida kõrgem, siis oleks ilus.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tavalugeja kirjutas: 18 Jaan 2020, 22:11 Silmapaistvalt ilusa maja ahi.
Kas see ikka on ahi või on lihtsalt ahju butafooria?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Mul pidid silmad peast välja kukkuma. :shock:
Pottseppmeister "Kaminahi"
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

arno14 kirjutas: 16 Jaan 2020, 09:44 - teemaalagatajat üldse ei kotinud Teie individuaalsed käsitöö lahendused, vaid soovis teada kumb masstoodang võiks talle rohkem sobida
Päriselt või? :eek:
Niir kirjutas: 08 Jaan 2020, 22:00

Mis ahju soovitate? Olen kuulnud, et parimad on ahja ja tulikivi ahjud.

Ühed ütlevad, et ahja ahjude segu sees on metallipuru ja see hakkab kiirelt murenema.

Teised ütlevad, et tulikivi on hea aga ülehinnatud.

Mis teadmisi jagada oskate? Hoopis mingi kolmas ahi?
:this:
arno14 kirjutas: 16 Jaan 2020, 09:44 - tekis veel küsimus, et pottsepa poolt on ehitatud ahi on käsitööahi ja moodul ahi ei ole käsitööahi. Hea teada nüüd, et käsitööahju ehitamiseks tuuakse hoovile mitme kuubine kivirahn ja pottsepp hakkab sealt endale välja tahuma käsitis ahjutelliseid ja hilisemalt ahju siis laduma, millest saab käsitööahi.
See on segane lugu jah. Kuna tulikivi jne. ahjude kokkuladumine ei ole käsitööahju tegemine siis kas tiileri, https://tiileri.fi/tuote/emilia/ , ahju joonise järgi püsti ladumine on käsitööahju tegemine? Või ei ole sest tellised soome tehases mõõtu lõigatud? Aga kui "tehas" kus kive lõigati asub "Kükametsa Karla" koduhoovil? Või on oluline hoopis projekteerimine? Ehk et kui ise projekteerid, lõikad kivid ja laod ahjuks kas siis on käsitööahi? Aga kui "Kükametsa Kolla" projekti järgi teed?
Keeruline värk! :scratch:

Mis asi teil silmi punnitama ajab? Pole varem kaminat näinud?
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

rokikas kirjutas: 21 Jaan 2020, 08:18


Mis asi teil silmi punnitama ajab? Pole varem kaminat näinud?

Ega mina teistest ei tea, aga mulle isiklikult tundub, et kogu selles maja on stiiliga palju ja õnnestunult vaeva nähtud....ja siis põmaki, selles kauniduses täiesti stiiliväline mühakas.

https://kinnisvara24.delfi.ee/kinnisvar ... ?id=265961
Pottseppmeister "Kaminahi"
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Rull kätte ja valgeks värvida ning mure murtud!
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas aero »

Ahi on seal pmst ainuke asi mis ei ole valge, kreem vōi beež. Kui see ka valgeks teha, hakkab haiglaks kiskuma. Ma viskaks sealt need ähmased vaibad välja ja paneks midagi äkilisemat asemele.

Aga see ahi mōjub seal tōesti kuidagi määrdununa.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Vaiba saaks ka siis äkilisema panna kui ka ahi oleks näiteks siidmatt loodusvalge kahhelahi, olemasolevale sarnasena, ilma tilu-lilu lisadeta.
Las jääb.
Pottseppmeister "Kaminahi"
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 505
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas raga »

eks maitse asi:D aga see ahi sinna sellisena ikka sobi jah.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Niir kirjutas: 08 Jaan 2020, 22:00
Mis teadmisi jagada oskate? Hoopis mingi kolmas ahi?

Mõned sõnad Norramaalt... Kes on lugenud ja õppinud raamatut "Küttepuud", see on sealsete traditsioonidega kursis. Norrat võib veidi võrrelda Põhja-Ameerikaga. Sealgi on vanad traditsioonid ja palju raha. Poes müüakse näkiahjusid. Nüüd sai selgitatud ja soovitatud ja esimene ahi sai seal nii valmis, et ootab viimistlust ahjule ja ruumile. Tõsisem mure on vaid ahjutelliste transport sinna. Meil on need "vabamüügis" igas ehituskioskis.
Korralikult ehitatud tellisahi on iga tellisega ahjude konkurentsis endiselt.

See ahi on selle pottsepa teine pottsepatöö , esimene tema ahi, minu juhendusel
Esimene ahi.jpg
Luban, et avaldan siin ka lõpptulemuse.
Pottseppmeister "Kaminahi"
voolukivi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 09 Juul 2011, 15:50
On tänanud: 2 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas voolukivi »

"Rein Sa" teadmised tulikivi ahju sisust pole just kõige paremad, aga ega ta peagi teadma, kui ise asjaga ei tegele. Kui ikka õigesti ahju ei köeta, siis võib ka tulikivi ahju lõhki kütta. Mõni ju arvab, et võib päev läbi tuli all olla. Igal ahjul on kaasas kasutusjuhend ja seda tuleb järgida.
Kui keegi just huvi tunneb Tulikivi ahju vastu, siis võiks mulle postkasti teatada. Minu kätte on jõudnud vanemast ajast paar seisma jäänud mudelit.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

voolukivi kirjutas: 05 Veebr 2020, 15:23 . Mõni ju arvab, et võib päev läbi tuli all olla.
Pean märkima, et meie poolt tulekindlatest vene tellistest ehitatud pizzaahjudes on tuli all just päev läbi, ehk hommikust hilja õhtuni ja seda iga päev, puhkepäevadeta, a 50-60 kg halgusi. Narva Astrianos juba ca 5 aastat. Seal kütavad nüüd paar viimast aastat puitbriketiga.
See oli lihtsalt elust enesest, ei midagi enamat.

;)
Pottseppmeister "Kaminahi"
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Käivad kerged mõtted oma metallist iluasi välja vahetada vähe tegijama vastu, mis ehk sooja ka peaks. Väga suurt ei soovi kuna vundament ikkagi puudub põrandas, läheks olemasoleva betoonpõranda peale.
Maja on küll suur 160m2 kaks korrust, millest esimene on 80m2 a ega tervet maja niikuinii ä toida, ja avatud planeering ka nii väga ei ole... suur tuba 35m2 millesse see kamin siis läheks. Suurt tuba ja teist majapoolt ühendab 1.5m koridor, seega ilmselt pole väga avatud olukord.

Praegu vaatan tulikivi tu820s toodangut
https://tulikivi72.ru/info/tu-820-s

ja Lintman tuono oma,
https://lintman.ee/toode/kamin-tuomo/?f ... 80GGxOFsoU

Mida neist arvata, juhuslikult on kellegil ka selline?
Vasta