Tulikivi v ahja ahi?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Kui palju maksab 3 tonnine Tulikivi või Ahja ahi. See minu ahi kaalub üle kolme ja poole tonni.
Ega sellel Tulikivil siis viga ei ole, aga miks ei osata võrrelda, objektiivsetel alustel. Nürimeelsus.

Ühegi arvutamisega ei tee mulle selgeks, et maja kütteks on piisav vaid 10W ruudu kohta, nagu siin väidetakse.
Isegi tark maja muigab.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Tavalugeja kirjutas: 12 Jaan 2020, 13:09 Kell on hetkel keskpäevas.

Väljas on pimedus ja aknast paistab tuppa pimedus. Ahjutule valguses naudime kodusooja.
"Kuupäev on 12 juuli. Aknast lõõskab sisse päike. Konditsioneerist tuleb mõnusat jahedust. Homset ju ei ole."
:doh:
Rein Sa kirjutas: 12 Jaan 2020, 15:33 Aitäh! Pole see siis Tulikivi ahjust midagi odavam, nagu keegi mainis. Ahjude kestvusaega tuleks ka võrrelda.

Kui võrdled hetkel oma 1340 kg. kaaluva tulikiviga siis küsi ikka sellele võrdväärse tellisahju hinda mitte ära hakka võrdlema 2+ korda suurema ahju hinnaga.
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 416
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

"Kui võrdled hetkel oma 1340 kg. kaaluva tulikiviga siis küsi ikka sellele võrdväärse tellisahju hinda mitte ära hakka võrdlema 2+ korda suurema ahju hinnaga."

Jutus polnud ju selle ahju kaalu kirjas ja kesise pildi järgi seda ka võõras inimene ei tea. Pildi järgi ei paistnud ka eriti suur olema, mis seal nii palju kaalub? Ja hind oli ka peaaegu 2 korda kallim, kui mina maksin oma ahju eest.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Pilt oli teemakohaselt "kesine", kuna just nii pime oli toas keskpäeval. Aga ahju mõõdud on:

laius 1200, sügavus 950 ja kõrgus 2050, Ahi on läbi seina, tagumine kolmandik teises toas. Majaahi.

See ahi ei pea meeldima. Aga arvutused :write: saagu korrektsed.

https://www.tulikivi.com/ee/Tooted/TU1450_1


Tulepesa laius 310 mm
Tulepesa sügavus 245 mm

ahjuvõrdlus.png


Arvutajatele. EU EN-i arvutus arvutab lõõripikkuseks 4,446684157886638m. Kuhu see mahub :blink:


tu1450_1_blueprintexport.jpg
tu1450_1_blueprintexport.jpg (34.4 KiB) Vaadatud 4487 korda
Pottseppmeister "Kaminahi"
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Rein Sa kirjutas: 12 Jaan 2020, 17:47 Ja hind oli ka peaaegu 2 korda kallim, kui mina maksin oma ahju eest.
:scratch:
Tavalugeja kirjutas: 12 Jaan 2020, 14:45 5000-5500
Rein Sa kirjutas: 11 Jaan 2020, 13:00 praegu soodushind 4150 euri.
:confused:
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Mul on seesama Tulikivi, millest siin jutt, ainult tellitud üks kivirida kõrgem, kõrgus 1890 (mass peaks siis umbes 1600 olema) ja tulikivist korstnajalg on teises toas, mis ka soojaks läheb.
IMG_3060.JPG
IMG_3059.JPG
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Kolle sama, lõõrid seega pikemad ja ikka veel korsten ka soojaks. Kas arvutad?
Pottseppmeister "Kaminahi"
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Mida arvutada? Korsten ei lähe muidugi nii kuumaks, kui ahi aga käega katsudes on ikka soe.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Küülaline kirjutas: 12 Jaan 2020, 21:14 Mida arvutada? Korsten ei lähe muidugi nii kuumaks, kui ahi aga käega katsudes on ikka soe.
Ise sa siin ülevalpool toetad neid juhmarvutusi, kus kõik pudru ja kapsad letti lüüakse ja siis solvutakse, kui sööjaid ei ole.

Aga kui sulle selline ahi ja korstengi meelejärgi on, siis pole minu arvamus siin kindlasti oluline.

PS. Kuidasmoodi seda ahju ka kõetakse ja millega?
Pottseppmeister "Kaminahi"
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

See juhmarvutus siis minu ahju kohta annab:
1600 x 0,98 x 40 = 62720 kJ = 17,4 kWh
Kui kord ööpäevas kütta siis, peaks see siis tähendama, nagu 700 W radikas oleks pidevalt sisse lülitatud?
Köetakse 35 cm pikkuste halgudega, püsti. Vahel ka puubriketid ja halud.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Sinu oma arvutusel pole küll häda miskit.
Aga ega seegi sooja juurde anna ja vaevalt sa selle järgi kütmist rehkendad ;) Ja järgmisel päeval kinnitab ikka uuesti kütta... :blink:

:good:
Pottseppmeister "Kaminahi"
siimsusi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 10 Jaan 2012, 20:53
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas siimsusi »

Tavalugeja kirjutas: 11 Jaan 2020, 21:04 Eile Ott Kiidikas rääkis energiast, mis jäetakse jõumasinatesse, jooksuradadesse. Ainult higiste kehade temperatuur kasutatakse ruumide ülekütmiseks. Kas poleks neid MW-te toodetud enegiat võimalik siis tõesti kasutada?
See kodanik "Kiidikas" ei ole vist energia jäävuse seadusega kursis.
Vaevalt need masinad suudavad kõiki neid MW/h endasse salvestada. Pigem muundub see kõik ikka lõpuks soojuseks ja kütab ruumi.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4422
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas ping »

motamees kirjutas: 11 Jaan 2020, 21:47
ping kirjutas: 11 Jaan 2020, 19:24...Põrandaküte lülitub välja kohe, kui päike läbi akna sisse paistab ...
A sa ära lülita (reguleeri ümber) kütet välja ja lase päiksel ka teisi tube kütta. Kõik toad ei ole ju päikse poole ja põrandaküte viib väga hästi soojema toa energiat teistesse tubadesse.
Soojuse teistesse ruumidesse ülekanne on lahendatud mitte "kuluvaid mehaanilisi agregaate" kasutades, vaid lollikindlamalt, teravmeelsete arhitektuuriliste võtetega.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4422
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas ping »

Tavalugeja kirjutas: 11 Jaan 2020, 19:42
ping kirjutas: 11 Jaan 2020, 19:24 2019 detsembris oli 3 päeva kus päike paistis päris mõnusalt. ...
:hello:
Kui uskuda, et läbi akende selline kuumus kütab juba talvel, siis kuidas ja kui suure võimsusega saab seda jahutada suvel...

Minul on ahiküte, põhi- ja ainukese küttena ja temperatuuri kõikumine ööpäevas ei ole kunagi üle 3 kraadi. Kaminahju kütame igal õhtul, sest milleks ta siis ehitati. Mõnus, soe, ilus. Tükike päikest meie talvises toas.
Ja seda kõike ilma lisaenergiata.
Akende kohal olevad räästad on tehtud sellise arvestusega, et need varjutaks suvel kõrgemalt paistva päikse.

"Lisaenergia" tuleb vist ihurammuga metsast ahju vedada ...
Tubli, edu!
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Ping, arvestades sinu akende suurust huvitaks meid pilt ka räästastest, mis neid suvepäikese eest varjavad.

Küttepuud jaksan kuurist kord nädalas lustiga tuppa tuua.

:wave:
Pottseppmeister "Kaminahi"
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

siimsusi kirjutas: 13 Jaan 2020, 00:06
See kodanik "Kiidikas" ei ole vist energia jäävuse seadusega kursis.
Vaevalt need masinad suudavad kõiki neid MW/h endasse salvestada. Pigem muundub see kõik ikka lõpuks soojuseks ja kütab ruumi.
Kodanik Kiidikas rääkis higisest küttest, mitte energija jäävuse seadusest.. Kui need masinad panna energiat tootma seal masinaruumis arendatavatest jõuharjutustest, saaks ka see seadus lisaenergiat.

:)
Viimati muutis Tavalugeja, 13 Jaan 2020, 11:31, muudetud 1 kord kokku.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas motamees »

ping kirjutas: 13 Jaan 2020, 03:00...Soojuse teistesse ruumidesse ülekanne on lahendatud mitte "kuluvaid mehaanilisi agregaate" kasutades...
Kui teistmoodu, siis teistmoodu, aga pumbad peavad nagunii pidevalt töötama. Isegi suvel, muidu jäävad kinni.
.
Tel 5o9279o
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 416
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Rokikale, sa vist ei lugenud mu esialgset kommentaari tähelepanelikult. Ma ostsin Tulikivi ahju selle sajandi alguses krooni ajal, maksis kuigipalju alla 50 krooni, seega ümmarguselt 3tuhat euri. Vana ahi oli siis kuskil 35 aastat vana ja nii inetu välimusega, plekk mõnest kohast läbi roostetanud, kuna maja seisis tühjana enne ostmist ja eelmine peremees elas üleval korrusel. Üleval on praegu ahi kuskil 55 aastat vana, sees on ka mõned kivid juba varem alla kukkunud ja plekkkesta taha ei näe, tuleks ka uue ehitada. Aga Tulikivi ahi on peaaegu 20 aastaga nagu uus. Ahju kestvust tuleks ka arvestada.
Siin eelnevatel piltidel on minu ahi see alumisel pildil. Ma kütan 30cm. halgudega laon risti.Eile õhtul kütsin, praegu näitab kraadiklaas 22, kütmine lõppes 13 tundi tagasi, kui panen käe vastu ahju, siis pikalt hoida ei saa kuumuse tõttu. Võib ka iga päev kütta, aga siis tuleb vähem puid sisse panna ja siis temperatuur igal päeval ühtlasem. All korrusel köetavat pinda umbes 50m2. Kuna köögis pole küttekollet, siis seal temperatuur kraad madalam. Ahi asub suures toas, mille kõrval ukseauk magamistuppa. Ahju tagasein asub dushiruumis.
Üleval korrusel 2 tuba kokku 22,5m2 ja koridor ning tubade vastas endine köök, mitteköetav. Ahi plekkkestaga 0,7x1x2m. Kütmine koridorist, ahi tubade vahel, kütmine 50cm. halgudega. Kaalu ei tea, ülesse ei tohigi liiga rasket ahju ehitada. Kütet kulus mõlemale korrusele ühepalju. Üleval natuke mõnusam soojus, kuna pole välisuksi, uks all trepikojas.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Pean mina sulle meelde tuletama mida sa minu ahju hinna kohta küsisid,või otsid ise oma küsimuse üles😊
Pottseppmeister "Kaminahi"
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2777
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas trebla »

Küülaline kirjutas: 10 Jaan 2020, 10:33
mõte kirjutas: 09 Jaan 2020, 20:15 Tulikivi ajud on seebikivist mille erikaal on 2980 kg/m³
....
Tavalugeja kirjutas: 10 Jaan 2020, 09:05 Milliste andmete järgi on Tulikivi ahi seebikivist?
Soomekeelne Wikipedia - pürofüliit, tulikivi, voolukivi, seebikivi.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Vuolukivi

Ehk ikka ei tasu ise sõnasõnalt tõlkima hakata.

Eesti keeles seebikivi ikka :

"Naatriumhüdroksiid ehk seebikivi (varem ka kaustiline sooda) on keemiline ühend valemiga NaOH.
See on söövitav aine, tugev alus. Kasutatakse torupuhastusvahendina."


soome keeles ona sama aine:

"Natriumhydroksidi (NaOH), arkikielessä lipeä tai natronlipeä, on natrium- (Na+) ja hydroksidi-ioneista (OH-) koostuva vahva emäs, joka liuetessaan veteen vapauttaa lämpöä eli reagoi eksotermisesti. Natriumhydroksidi on puhtaana läpikuultavan valkea, vetistyvä (ilman kosteuteen osittain liukeneva), hajuton kiinteä aine. Aine absorboi ilmasta hiilidioksidia ja vettä. Huoneenlämpötilassa 50-prosenttinen natriumhydroksidin vesiliuos on neste, mutta väkevämmät vesiliuokset ovat joko erittäin viskooseja nesteitä tai kiinteitä. Natriumhydroksidi ja sen vesiliuokset eivät ole syttyviä eivätkä ylläpidä palamista. Vahvat hapot reagoivat natriumhydroksidin kanssa kiivaasti. Aine syövyttää metalleja kuten sinkkiä, magnesiumia ja alumiinia vapauttaen syttyvää vetykaasua."

Mäletan, kuidas kord ühed soomlased rääkisid, et tahtsid eestlastega äri ajada, aga eestlaste vastus, et sommide pakkumine olla olnud huvitav, ajas nad vihaseks... (võta nüüd kinni, kas üritas eestlane soome keelt rääkida ja ütles "huvittava" või tõlgendas soomlane ise seda nii) .

Elektrikuna peaks sa teadma, kuidas on jama terminite tõlkimisega nagu residual-current device, ground fault circuit interrupter, appliance leakage current interrupter, current-operated earth leakage circuit breaker, disjoncteur différentiel, yстройство дифференциального тока, fehlerstrohm-schutzschalter, vikavirtasuojakytkin, - mis eesti keeles on siis rikkevoolukaitse,

golovautkadolinakorobljasamoljotovmateri....
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Siit paistab, nagu mina seda wikipediat siin esitaks :)
Pottseppmeister "Kaminahi"
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Tavalugeja kirjutas: 13 Jaan 2020, 15:49 Pean mina sulle meelde tuletama mida sa minu ahju hinna kohta küsisid,või otsid ise oma küsimuse üles😊
Ma siis ikka aitan meenutada:

Rein Sa kirjutas: 12 Jaan 2020, 14:40 Tavalugejale: ja mis niisuguse ahju ehitamine maksma läheks?


Küsid, mis maksma läheks ja siis võrdled, mitu krooni sina kunagi maksid.

Milleks sellist juhmi soga vaja on, kus ei suudeta asjalikult, konreetsetes numbrites ja sõnakastuses diskuteerida, võrrelda erinevaid ahjusid ja mida iganes muud?

Paratamatult tekitab iga uus juhmakus palju soga ja ei muud. Lõpeb sellega, et pole nendega viisakas oldud ja nende juhmuseid tagant kiitnud.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 416
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Tavalugejale, ma ei saa aru, milles sinul nüüd probleem oli? Ma vastasin Rokilale, kes väitis, et oleksin saanud käsitööahju poole odavamalt. Pole vaja teisi sõimata, ega sa ekrelane ole :)?
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Rein Sa kirjutas: 14 Jaan 2020, 12:20 Tavalugejale, ma ei saa aru, milles sinul nüüd probleem oli? Ma vastasin Rokilale, kes väitis, et oleksin saanud käsitööahju poole odavamalt. Pole vaja teisi sõimata, ega sa ekrelane ole :)?
Kulla mees, proovi korra veel, enne kui mind sõimajaks ja poliitikuks nõiud, :P mida polnud raske oodata.

Proovin Sind aidata. Sina räägid, mis sina kunagi oma ahjukese eest maksid ja mina räägin, vastan sinu küsimusele, mis hinnaga saab minu pildiga ahju täna. Kui sa küsid, mis hinnaga saab, siis ei ole see küsitud minevikuna vaid tulevikuna.
Ja tühjagi sa oma ahju ka siis odavamalt said, minu ahi läks maksma 20000 krooni, kui sedagi. :thumbsup:
Pottseppmeister "Kaminahi"
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Tulikivi v ahja ahi?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Rein Sa kirjutas: 13 Jaan 2020, 11:55 Rokikale, sa vist ei lugenud mu esialgset kommentaari tähelepanelikult. Ma ostsin Tulikivi ahju selle sajandi alguses krooni ajal, maksis kuigipalju alla 50 krooni, seega ümmarguselt 3tuhat euri......
.... Aga Tulikivi ahi on peaaegu 20 aastaga nagu uus. Ahju kestvust tuleks ka arvestada.
Nagu juba vastati siis võrrelda tuleb ikka võrreldavaid asju. Või arvad tõesti et viidatud tellisahi maksis 20 aastat tagasi sama palju kui täna?
Kestvus on kindlasti oluline aga ma ei tea põhjust miks mõistlikult tehtud tellisahi peaks vähem vastu pidama tulikivist. Kas sina tead?
Vasta