Korstnalõõri luugi paigaldamine

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
roheline23
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 22 Sept 2014, 13:43

Korstnalõõri luugi paigaldamine

Lugemata postitus Postitas roheline23 »

Hei kõigile,

Mul väike probleem vaja lahendada, nimelt ma ei saa kodus praegu kütta (19 kraadi, ei ole eriti külm), ahi on korras, tõmme on hea.
Nimelt korstnal on kaks metall-luuki mis on kasutuskõlbmatud ja mille ma välja vahetasin, neid sinna pannes ei jäänud need korralikult külge, painutasin luugi ääriseid mis on kolmnurga kujulised, ilmselgelt sellest ei piisanud.
Kuidas ma nad kinnitan selliselt et ei hakkaks sisse ajama?

Loodan, et olin mõistetav ja arusaadav.
Ette tänades,
Gerli

Urmas
autodidakt
Postitusi: 6697
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 164 korda
On tänatud: 249 korda

Re: Korstnalõõri luugi paigaldamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kas nende kolmurkade äärtesse ei anna auku puurida, siis puuritud augu järgi korstnasse omakorda kivipuuriga augud ja kõige peenema betoonikruviga kinni lasta? Ei olnud küll luuk, vaid suitsuahjule tavaline, malmist ahjuuks, millele keevitasin kõrvad külge, lasin poolviltu augud kivisse ja betoonikruviga kinni. Pooltviltu lastes veab kruvi luugi vastu korstent.
Lihtsalt idee, mitte soovitus! Eks selles valdkonnas targemad annavad soovitusi.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252

aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1042
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 28 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Korstnalõõri luugi paigaldamine

Lugemata postitus Postitas aero »

Kui tōmme on hea siis puhastusluugi vahelt sisse ei aja. Hōrendus ju.

ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 464
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 28 korda

Re: Korstnalõõri luugi paigaldamine

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Ei ole sinna vaja mingeid kruve keerata ja omale lisatööd juurde mõelda!Need kõrvad keerad madalaks ehk väljapoole ja siis juba kõrvad ise hoiavad luuki kinni.Mina paigaldan kiirplaadiseguga,võib ka tavalise plaadiseguga panna.Augu kuhu paned luuki ehk kivi pinna puhastad,siis käsnaga niisutad kivipinna ära ja pahtlilabidaga määrid segu peale,samuti ka luugi servad seguga kokku ja nüüd paned luugi paika,üleliigse segu eemaldad kohe ja sessetpoolt nende kolmnurkade tagused kasvõi käega mätsid segu ja surud segu igalt poolt korstna ja luugi vahe täis.Liigne segu puhastada koheselt märja lapi käsnaga kuna tsemendii baasil segu ja pärast ei saa puhtaks.Selliselt paigaldan igasuguseid luuke nii ümarad plekist kui ka suured 14x14 malmluugid ja pole veel ükski eest ära kukkunud.

Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1207
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 36 korda

Re: Korstnalõõri luugi paigaldamine

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

...kui juba ülepakkumiseks läks, pakun ka oma valiku selle töö tegemiseks. Mina leian, et miskit ei saa teha liiga hästi. Olen kõik luugid ja uksed kinnitanud segu ja kruvidega ja seda lihtsalt oma äratundmise järki. Ei taha jätta võimalust, et pean minema mõnda uuesti paigaldama Saare-Hiiu- või Virumaale. Rihid luugi loodi, vertikaalis ja horisontaalis ja kontrollid üle nende omahvelise loodimise. Nii paika pandut ei saa miski sealt enam muuta. Luugi ümbrus tuleb seespoolt korralikult täita.

ahjuke kirjutas:
09 Nov 2019, 09:48
Ei ole sinna vaja mingeid kruve keerata ja omale lisatööd juurde mõelda!
:(
Pottseppmeister .

ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 464
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 28 korda

Re: Korstnalõõri luugi paigaldamine

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

kui mitu luuki vaja panna nagu kaminahjul siis jah lood paika,rihin täpseks loodisuse ja siis luugid seguga paika ja enne loodi ei eemalda kui segu kõva.Alles mõüni päev tagasi oli keegi tulikivi meister pannud suure malmist luugi ainult naeltega ette ja kohutav mis tuba oli peale korstna läbi lükkamist.võtsin naelad välja ja puhastasin ja sama luuk tagasi plaadiseguga ja kuna naela augud juba olid olemas siis läksid ka tagasi.ma lihtsalt ei saanud sellist pornot kliendile üle anda.
kunagi algusaegadel sai luuke saviseguga pandud nagu koolitusel õpetati,vot siis küll pudenesid eest ära ja sai mitu korda panemas käidud,aga plaadi või müüriseguga pannes pole küll ükski lahti tulnud.ka vene ajal paigaldati malmist luugiraamid müüriseguga ja katkist luuki annab kätte saada,et uus panna nii kõvasti on kinni.

Vasta