Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Keskmine
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 212
Liitunud: 14 Sept 2011, 20:38
Asukoht: Jõgevamaa
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas Keskmine »

Pikad targad jutud ära räägitud! Koldel pildi järgi paistab ka neel puuduvat!
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Keskmine kirjutas: 18 Sept 2019, 06:03 Pikad targad jutud ära räägitud! Koldel pildi järgi paistab ka neel puuduvat!
Lõpuks veel ahju tüüp sedasi süüdlaseks kirjutatud :)
Pottseppmeister "Kaminahi"
Keskmine
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 212
Liitunud: 14 Sept 2011, 20:38
Asukoht: Jõgevamaa
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas Keskmine »

Sa ei saanud ka lõpuks suu pidamatta jääda.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Keskmine kirjutas: 20 Sept 2019, 09:02 Sa ei saanud ka lõpuks suu pidamatta jääda.
Oleksid sa vähemalt minu lausutu mõttest aru saanud :P Loe uuesti :blink: Kui ikka aru ei saa, võin sulle eraldi seletada.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Keskmine
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 212
Liitunud: 14 Sept 2011, 20:38
Asukoht: Jõgevamaa
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas Keskmine »

Kolde laiust vaadates jah ning siiber on all. Ja pigi, et kolde põlemisprotsess on madal. Nagi märkisin, neel vist ikkagi puudub.
Keskmine
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 212
Liitunud: 14 Sept 2011, 20:38
Asukoht: Jõgevamaa
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas Keskmine »

Nüüd sain aru. tüüp pole süüdi :D
plaanb
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 15 Sept 2019, 08:36

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas plaanb »

Kas neelu all mõeldakse küttekolde põhjas olevat süvendit? Kas seda saab üldse hiljem teha. Põlemisel võiks õhk tõepoolest küttepuude alt tulla, mitte ukse ees olevast väikesest august. Soovitage ka mis keemiaga pigi ahju sisemusest eemaldada? Kas need pulbrid ja halud poodides on ikka tõhusad sellise voolava pigi puhul?
Varsti õnnestub ka keegi ahju parandama saada. Täitsa huvitab, mis sellest lõpuks saab. Vaja oleks nagu kütma hakata juba.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Neel on kolde laes olev pilu kust suits läbi läheb,sellel ahjul nagu ei paista olema.Kolde põhi tuleb nats üles võtta ja tuharesti alla tekitada käik ja ees see prigu sulgeda.
Ahjul tuleb kõigepealt puhastusluuguid suuremaks teha ja siis lahtine tahm puhastada,siis pigi vastast keemiat pületada ja nädala pärast uuesti puhastada.Vajadusel korrata.Selleks,et keemia saaks toimida on vaja tõmmet koldes.Lõõrid sitased siis toss ei liigu ju lõõris ja ei ole ka toimet.
seal oleks vist kogenud pühkijat vaja,tallinn tartu vahel siiberdab Koit koppel,saad äkki kaubale ja tuleb vaatab kohapeal asja üle ja annab ka nõu.On tase 5 nii pottsepp kui pühkija.
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

Palju poleemikat on tekitanud siin see pealt süütamine. Ma ei tea, mu esivanemad ja üleüldse nii palju kui ma kütmist mäletan süüdati ikkagi alt. Kust see pealt süütamise teooria üldse nüüd äkki välja ilmus? Alles veel kümmekond aastat tagasi polnd mina sellest isegi kuulnud. Ja kui esimest korda kuulsin tundus see absurdina. See on ju igati loogika vastane, tuli läheb ju üles, alt tuleb külm õhk. Tule eesmärk on aga kõik puud põlema saada võimalikult kiiresti (olgu mainitud et jutt käib tuharestiga küttekoldest, ilma restita väga suurt kogemust ei ole, võib olla seal tõesti on asjal mingit jumet). Niisiis, esiteks, süütamine ise. See pole lihtne protsess, kõik teavad. Kõigil on kunagi tuli ära kustund. Selleks et puuhalud põlema läheksid on vaja et esimene leek puudutaks võimalikult rohkem puude pinda ja süütaks need, mitte ei läheks otse korstnasse. Ja kui läkski lõpuks pealt kuidagi põlema siis see tuli jääb ju nõrgaks üpris pikaks ajaks, millal alles seal koldes nii kuumaks läheb et ka alumised halud tuld võtavad. No mitte niipea ju. Ilmselt sellepärast siin paljud sellist süütamisviisi sussutamiseks nimetatavadki. Lõket me ju ei süüta pealtpoolt! Ei lähe lihtsalt põlema. Nõndasamuti ei saa me pealtpoolt süüdatud üksikut maas vedelevat halgu, kõrvetagem seda või pool tundi leegiheitjaga. Ma olen huvipärast proovind pliiti süüdata pealtpoolt. Resümeerides võin öelda et esiteks on palju raskem tuld alla saada ja teiseks, tulemölluks ei lähe seal koldes veel niipea. Niiet mina pöördusin tagasi alt süütamisele. On üks teooria, et pealtsüüdates ei saa ahi kuumašoki, kuna temperatuur tõuseb vaikselt ja mitte nii äkiliselt. Selle vastu jah ei vaidle, no aga süütame siis kuskilt keskelt näiteks, mitte aga päris ülevalt. Jääb selline mulje et see teooria on tulnud kuskilt mõne erilise konstruktsiooniga ahju kasutusjuhendist, kus õhu liikumine küttekoldes on kuidagi eriliselt lahendatud või midagi sellist. Keegi luges välja, proovis ja kukkuski propageerima. Ja tänapäeval on ju nii moes kõike teisiti teha, olgu see nii absurdne kui vähegi olla võib. Varsti hakkame või tagurpidi kõndima, peaasi et see erineks sellest mis seni on tehtud. Ei tea, mina kütan nii: väiksemad halud koldesse (tuharestiga puupliidist käib jutt), gaasipõletiga põlema (rohkem ikka altpoolt). Mõne minuti pärast mul juba tuli möllab koldes. Edaspidi lisan jämedamaid puid läbisegi peenematega. Viimase koldetäie ainult peenematega et ei jääks tukke (ma olen rohkem peenemaks lõhutud puude pooldaja). Ja kui leek läbi siis kõik süted restile, seal õhuvooluga need hõõguvad ära mõne minutiga. Siiber kinni, kõik. Siiber ja õhuluuk kogu kütmise vältel 100% lahti, hapnikku olgu minu meelest pigem rohkem kui puudu, tuld ei tohi lämmatada, las põleb täie vungiga. Temperatuur on niimoodi lõõrides kõrgem, kõik gaasid põlevad ära ja mis peamine, pigi ei teki. Igatahes nii olen mina kütnud oma 20 aastat juba ja kõik korstnad-lõõrid on korras. Hoida kokku talvega mingi 1 ruum puid lämmatades tuld, sulgedes õhuavad/siibrid ja keerates sellega pe*sse oma lõõrid-korstnad...ei näe sellel mõtet. Meil ei ole õhulugejat, gaaside koguse mõõtjat ega kompuutrit mis täpselt arvutaks välja kui palju igal hetkel parasjagu õhku vaja on õigeks põlemiseks, niiet hapniku olgu pigem rohkem kui vähem. Üleliigne õhk ainult natuke jahutab küttekollet ja lõõristiku, muud kurja ta ei tee võrreldes põlemata gaasidega ja madala temperatuuriga. Niiet seda olgu pigem rohkem kui vähem. Aga kõige olulisem - puud olgu kuivad, kuivatatud vähemalt kaks aastat. Mul kuivavad kolm. Mõned puusordid (tihedad puud) ei kuiva isegi kolme aastaga 100% ära.
17 aastat on nüüdseks puupliit niimoodi köetud. Pliit ise jah, hakkab väsimuse jälgi juba näitama, aeg kah juba. Soemüür aga nagu uus, luukidest tahma ära pühkides näeb tellis välja nagu eile laotud, pühi vaid tahm ära pealt. Korsten nõndasamuti.
Kui keegi teeb kuidagi teisiti, siis loomulikult argumenteeritud vastuväiteid kuulan ära hea meelega, õppima ja arenema ju peab.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

jaguar3 kirjutas: 13 Okt 2019, 14:31 Lõket me ju ei süüta pealtpoolt! Ei lähe lihtsalt põlema.
Lõkkes on ikka tavaliselt märg kütus ja see tõepoolest ei sütti niisama lihtsalt.Ahju kütad ,aga ju kuivade puudega ja pealt süüdates temperatuur mis koldes aina kasvab süütabki kogu kolde lõpuks.Puuhunniku peal juba leek põleb ja alt süttinud puude toss ehkk puugaas läbib kolde laes oleva leegi ja põleb kõik ära.Kui hakati sellesty rääkima siis ka mina algul vaatasin väga juhmi näoga,et pole ju võimalik,aga on ja täna süütan ahju aleti pealt,pliiti jah altpoolt nagu vanasti.Eks igaüks valib omale sobivama meetodi.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas motamees »

jaguar3 kirjutas: 13 Okt 2019, 14:31 Palju poleemikat on tekitanud siin see pealt süütamine...
Küta moe järgi või erinevalt, see on sinu vaba valik.
Rääkisid siin teooria lahti, lisaõhud ja liigõhud... Uuri auto karburaatorit ja saad teada, mis on liigõhk ja õhuvaegus. Täpselt nii töötab ka kolle. Kuivade puudega läheb tuli kiirest allapoole.
.
Tel 5o9279o
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Julgen siia välja tuua, et Nunnauuni julgeb siiani soovitada altsüütamist, seda oma Kuldse tule koldes siis. Toob välja ka põhjenduse ja selgituse. https://www.nunnauuni.com/et/innovatsio ... -tohusalt/

Jaguar3 siin kirjutab pika arvustuse oma pliidi kohta, aga see pliidikoldeke on pealtsüütamise teooriaks nõrk teema.
Kindlasti püsib ahju puhul ukseklaas pealtsüütamise puhul puhtam. Ja ei tohi karta teha süütamiseks peotäie peenikest, ehk pilpaid.
Ise teen tule ahjukoldes haluhunniku otsa ja läheb, miks ta ei lähe. Läheb ikka. Kuivad puud, hea tõmme. Korsten ei suitse. NB Aga minul on päris ahi, üle kolme tonni kaaluv ahi, mis on kütteperioodil pidevalt soe.
Pottseppmeister "Kaminahi"
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas aero »

jaguar3 kirjutas: 13 Okt 2019, 14:31 Palju poleemikat on tekitanud siin see pealt süütamine. Ma ei tea, mu esivanemad ja üleüldse nii palju kui ma kütmist mäletan süüdati ikkagi alt.
...
argumenteeritud vastuväiteid kuulan ära hea meelega, õppima ja arenema ju peab.
Kunagi käisime neljakäpakil, täna mitte. Evolutsioon, areng 8). Pealt süütamine ei tähenda tingimata seda, et pead - nui neljaks - kõige ülemise halu pealtpoolt põlema saama. Ma ei küta kogu aeg, (soome) ahi on alustades toatemperatuuril. Panen jämedamad halud restile, edasi keskmised ja ülemisse kihti mõne peenema. 6-8 cm leian riidast mõne, peenemaks ei tee. Ei näe mõtet. Süütekuubiku või parafiinise papitüki panen peenemate alla, et leek kahe pilpa vahelt välja käiks. "Ei saa tulemöllu piisavalt kiiresti" on pseudoprobleem. Kas kolle hakkab intensiivselt põlema ja kiirgama mõni minut varem või hiljem, no mis vahet seal on kokkuvõttes. Räägin ahjust, mitte pliidil toiduvalmistamisest. Korstnapühkija ütles, et kõik on hästi ja tuhka-tahma vähe. Ukseklaas püsib ka puhas.

Nunnauuni lehte vaatasid? "Suurem osa eelkuumenenud põlemisõhust juhitakse ... puude ümber ja peale sekundaarõhuks..."
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas rokikas »

ahjuke kirjutas: 09 Okt 2019, 08:54 seal oleks vist kogenud pühkijat vaja,tallinn tartu vahel siiberdab Koit koppel,saad äkki kaubale ja tuleb vaatab kohapeal asja üle ja annab ka nõu.On tase 5 nii pottsepp kui pühkija.
Kuna tegemist soome tüüpi ahjuga siis ära jumala eest nimetatud isikut sinna kutsu, raudnael et saad kuulda vaid "kõik on ku.i ja pa.k" ning kõik tuleb otsemaid "aknast välja" visata ning saksa materjalidest uus ahi projekteerida kasutades ühte kindlat (tasulist) programmi.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

kunn24 kirjutas: 19 Okt 2019, 11:47 aero:
. Sa ei taha teada, mis sel ajal korstnasse läheb.
Tahame teada.
Näituseks, eelneval minu poolt mainitud Nunnauuni "Kuldse Tule" tüüpi restkolle, läbis EU kõrged katsed ennetavalt ja edukalt. Võib veelgi tuua erinevaid "lahendusi".
Pottseppmeister "Kaminahi"
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

rokikas kirjutas: 19 Okt 2019, 10:50 ....kasutades ühte kindlat (tasulist) programmi.
Pean vajalikuks lisada, et selle programmi antavad tulemused saab arvutamisvõimeline kätte täiesti tasuta, minutitega. Rohkem seda teemat ei puuduta ;)
Pottseppmeister "Kaminahi"
xxxxxxx
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 19 Juul 2019, 21:29
On tänatud: 1 kord

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas xxxxxxx »

Eks selle süütamisega ole nii nagu on....ja vanasti sai küll ainult alt, kohe resti v ahju põhja pealt süüdatud. Nüüd, juba ammu, ei taha sellest enam mõeldagi. Malm rest v kivist koldepõhi neelab ju süütamise ajal suure hulga soojust endasse, mis kuluks rohkem ära kütuse kiiremale süttimisele. Minu arusaamist mööda peaks algava tule pesa olema alt ja külgedelt ümbritsetud kütusega, mis toetavad tule põlemist ega neela temast liigselt soojust. Pliiti kütan nii: põhja(resti) peale lähevad puukorvi jämedamad puud, siis peenemad ja nende keskele süütamiseks mõeldud pilpad. Süütan seega pigem ülevalt....ja hästi süttib, miks ei peaks? Sellest asjat ei saa küll aru?
Hiljem puid lisades tuleks jälgida, et nad jääks külg külje vastu v kuhja, siis põlemine kiirem ja ühtlasem.

taastaja
Keskmine
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 212
Liitunud: 14 Sept 2011, 20:38
Asukoht: Jõgevamaa
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas Keskmine »

Mul jutust suht suva, süütan alati sealt kust meeldib. see on ca keskelt. kõrgharidust debiilsusele ei oma. lõpetage teema.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Keskmine kirjutas: 20 Okt 2019, 02:27 Mul jutust suht suva, süütan alati sealt kust meeldib. see on ca keskelt. kõrgharidust debiilsusele ei oma. lõpetage teema.
Oli se käsk või palve :jooma
Pottseppmeister "Kaminahi"
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tavalugeja kirjutas: 20 Okt 2019, 08:48
Keskmine kirjutas: 20 Okt 2019, 02:27 Mul jutust suht suva, süütan alati sealt kust meeldib. see on ca keskelt. kõrgharidust debiilsusele ei oma. lõpetage teema.
Oli se käsk või palve :jooma
See on nagu eelmisel sajandil vabatahtlikult oktoobri- ja maiparaadidese osavõtmine. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

Võtsin nüüd eesmärgiks süüdata pliiti nädal aega ainult pealt. Isegi süttib, ja see esimene puuports põleb oluliselt kauem. See eeldab aga madalamat temperatuuri. Kas süütamisel mitte ei peaks eesmärgiks olema lõõristiku võimalikult kiire ülessoojendamine? Sellise süütamisega seda nüüd küll ei toimu. Olen nõus et alt süüdates läheb alguses osa puugaasist põlemata kujul korstnast välja. No las ta läheb esimesed 3-5 minutit, võimsam tulemöll aga kompenseerib seda lõõristiku aktiivse ülessoojendamisega, mis on minu meelest olulisem kui säästa natukene puugaasi. Kellel on korstnas termomeeter võiks katsemeetodil selle väite tõestada või siis ümber lükata.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

jaguar3 kirjutas: 20 Okt 2019, 11:47 Kellel on korstnas termomeeter võiks katsemeetodil selle väite tõestada või siis ümber lükata.
Ah, ära jända. Kes seda sulle peab eraldi tõestama.... Mitu hulka doktoritöid sellest kokku saadud ja küllap saadakse veel. Eesmärk pühendab ju ...jne.

PS Oma pliidikoldekese amatöörliku esitlustega toodad vaid üldist segadust. Proovi ahjuga.
Pottseppmeister "Kaminahi"
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Pliiti süütan alati alt.ahju ja katelt jälle pealt ja kui kütus on kuiv ja süütepala peale peened kuivad pilpad siis süttib ruttu.kui pilpad niisked jämedad siis no loomulikult on sussutamine ja oota igavik aega millas süttib kui üldse.Klientidele kütmist süütamist õpetades on vähestel sobilik peenike pilbas olemas,enamasti tuleb puuhalud kaenlasse võtta ja oma kirkaga õues pilpad teha ja siis tuli ahju.lisaks pole ka süütepala ja ajalehega mängi jälle terve igavik millas põlema saab.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ahjuke kirjutas: 20 Okt 2019, 17:18 Pliiti süütan alati alt.ahju ja katelt jälle.....
Noh, mis jutt see nüüd oli? Oma diileri numbrit ei taha jagada foorumi lugejatega? Või vähemalt PS kaudu kui väga avalikult ei soovi seda teha?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Palun abi. Soome tüüpi ahi. Pigi voolab

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

kunn24 kirjutas: 20 Okt 2019, 21:25 Kasutage süütamiseks Brake cleaner'it (balloonis kergbensiini) ja teil kaob see probleem. Küsige ka oma naiselt (kui on), kuidas talle rohkem meeldib. :mrgreen:

NB! Kui oled loll ja koba, hoia ennast bensiinist ja tikkudest eemale!

Et mismoodi, pihustad puudele ja süütad tikuga? Või lased, süütad joa ja sellega puude kallale? Esimesel juhul bens põleb suht kiiresti ära ja puud ikka ei põle. Teisel juhul...lihtsalt ebamugav. Milleks nii keeruliselt, haisvalt ja plahvatusohtlikult?
NB! Hoidke jumala eest oma naised sellisest süütamisest eemale!
Ostke gaasipõleti, Rothenberger näiteks, ja süütamine muutub lausa lastemänguks, iga laps saab hakkama. Ja mis peamine - on ohutu.
Ja see pealt süütamine, kas see jälle mitte roheliste leiutis pole? Kui nii, siis võib kindel olla et lõõrides toimuv neid absoluutselt ei huvita ja on kaaaugel tagaplaanil. Peamine on et korstnast tuleks vaid auru.
Teema ei taha hääbuda, järelikult pole selgust asjas. Mina näen asja nii, et mõlemas süütamisviisis on nii negatiivseid kui positiivseid külgi. Altsüüdates läheb puugaas algfaasis raisku ja rohkem saastame atmosfääri. Küll aga kolle ja lõõristik soojeneb kiiremini. Nii saab kütteseade kiiremini "tööreziimile". Pealtsüüdates aga on kõik risti vastupidine, saame natukene rohkem sooja puudest kätte ja saastame vähem. Küll aga kauem jahedana püsivas lõõristikus ladestub selle ajaga rohkem pigi.
Las siis igaüks valib ise missugune tulemus ja tagajärg talle rohkem meeltmööda on.
Parandage mind asjatundjad kui ma olen valel teel.
Vasta