1. leht 1-st

Mõistlik arusaamine ahju vajadusest

Postitatud: 16 Mär 2019, 16:59
Postitas Urmas
Euroopa Liidu nõuded peaksid kehtima kõigile puiduküttega soojatootjatele, mitte ainult ahikütet kasutavale elanikkonnale.
Allikas https://arvamus.postimees.ee/6546098/el ... 1494473310

Re: Mõistlik arusaamine ahju vajadusest

Postitatud: 16 Mär 2019, 18:55
Postitas rokikas
Milliseid nõudeid ta täpsemalt silmas peab?

Re: Mõistlik arusaamine ahju vajadusest

Postitatud: 20 Mär 2019, 00:55
Postitas PaulP
Sama siin, normid kehtivad kõigile.

Re: Mõistlik arusaamine ahju vajadusest

Postitatud: 28 Mär 2019, 02:31
Postitas Urmas
rokikas kirjutas: 16 Mär 2019, 18:55 Milliseid nõudeid ta täpsemalt silmas peab?
Vabandust, et ei ole viitsinud vahepeal sulle vastata. Lugesin küll su küsimust, aga ikka tuli midagi vahele.

Tartu linnavalitsus põhjendab plaani puukütte kasutamise tingimusi karmistada inimeste tervise kaitsega.

Jah, kahjuks artikli autor ei täpsust viitega oma seda väidet. Mida kavatseb Tartu LV ette võtta ahjukütjaga, ei oska aimata? Kohustab igale 4 korteriga elamu igale 4-le korstnale filtrid paigaldada? :scratch:

Aga väide

Tartu linnas kasutatakse enamikus korterelamutes sooja saamiseks kaugkütet, kus sooja tootmiseks kasutatakse hakkpuitu, freesturvast ja maagaasi.

peaks olema nagu tõene?

Kui juba oleme eurodirektiivide surve all, kas siis tuleks karmistada ka paljukiidetud pelleti, puitbriketi ja turbabriketi kasutamise kateldes ja ahjudes?

Kui kaugkütte katlamajade korstendel on olemas filtrid ja arvatavasti neid kontrollitakse(?), siis kas, kes, kuidas, millise meetodiga jne ... kavatsetakse kontrollida/kontrollitakse eelnevas tsiteeringus nimetatud ERAkatlamajade omanike poolt emiteeritud saastet? Ametlikus load taoliseks kütteliigiks Tartu LV ju annab. Kohe mitte ei usu, et kõik Tartu linna/lähivalla eramutest uusehitised on ainult kaugküttel. Võib olla mulle ainult tundub, aga millegipärast on kaugkütte katlamajade omanikud teinud LV ametnike hulgas head lobitööd. Erinevalt Tartu LV-st jääks eriarvamusele, et turvas ja maagaas ei ole just eriti kiiresti taastuv energialiik.
Ei ole kursis Tartu kaugkütte omanikeringiga, aga hästi ei kujuta ette Tallinna LV sarnast ideed Nõmme, Pirita, Kalamaja, Kopli ja veel paljude teiste erarajoonide elanike ja nende arvamust kaugküttele üleminekul.
Liiga palju küsimusi, mis jäävadki konkreetse vastuseta.
Hakkame energiavõsa kasvatama? Kus kuradi kohast või mille arvelt see maa võetakse võsa kasvatamiseks? Veganid survestavad omakorda, et loomakavatus ja loomade tapmine oma söögiisude rahuldamiseks tuleb lõpetada. Olgu lõpetam loomse toidu kasutamise, aga kus kuradi kohast võetakse see maa, mida me peame leidma nüüd kogu selle 7+ miljardi söögisu rahuldamise silo kasvatamiseks. Kas Eestimaal ikka jätkub maad nii energiavõsa kui ka energiasilo kasvatamiseks kasvõi 1,3 miljoni elaniku jaoks? Kahtlen. ;)