1. leht 1-st

Uudsed pottsepad

Postitatud: 24 Aug 2018, 22:06
Postitas Tavalugeja
Mitmest kanalist on lekkinud teave, et hiljutised potsepaselli tunnistusega pärjatud sellid on osutunud superandekateks meistriteks, spordikeeli meistersportlaseks ühe katsega ja küsivad pottseppadele seni kättesaamatuid hindasid. Uskumatu :confused: Kui eesmärgiks on hävitada pottsepandus, siis on see üks kindlaim võte, millest pottsepad oma võttest selili.

Re: Uudsed pottsepad

Postitatud: 25 Aug 2018, 12:30
Postitas Toby
Ei see pottsepandus sellest sure, mõistusega tellija küsib meistrilt tehtud töid näha, mitte paberit. Kui pottsepp julgeb uut tellijat viia tehtud töö juurde ja lasta tal kundega suhelda, siis võib uus tellija kvaliteedis kindlam olla kui paberiga mäkerdajat kasutades.Paber ehk vajalik uusehituse vastuvõtmisel teistele samasugustele paberikoidele.
Väärt tegijast liigub info suust suhu.

Re: Uudsed pottsepad

Postitatud: 25 Aug 2018, 12:36
Postitas Tavalugeja
Ka megahindadest levib info suust suhu ja klient läheb ostab poest kaminakese, levitades edasi infot pottseppade ahnusest... Sellel teemal on meil ka oma hinnaparun Pepe :) Kui keegi oskab teda mingilgi moel meistriks pidada, andke märku.

Re: Uudsed pottsepad

Postitatud: 25 Aug 2018, 13:27
Postitas ifffff
Kas eelmine buumike on juba meelest läinud, või pole teemaalgatajal niipalju vanust, et seda aega mäletada. Oli ju siis kah mingi aastake-poolteist aega kus võis küsida sellist hinda mis pähe parasjagu tuli. Ja maksti. Küll varsti jälle väheke elu seda asja korrigeerib.
Ja natuke on ka selles süüd pealekasvavas lumehelbekeste põlvkonnas. Neil väga tööriist ennast vigastamata peos ei püsi.

Re: Uudsed pottsepad

Postitatud: 25 Aug 2018, 14:34
Postitas Tavalugeja
ifffff kirjutas:
25 Aug 2018, 13:27
Kas eelmine buumike on juba meelest läinud, või pole teemaalgatajal niipalju vanust, et seda aega mäletada. Oli ju siis kah ...
No mina mäletan ja arvan, et see pole antud teema argument. Küll aga tunnistavad mulle inimesed ridamisi, mis hinda on noormeistrid neilt küsinud kõige tavalisema tellisahju eest. 6000 on lausa tavaline hinnasoov. Enamus ongi otsustanud ülejõu käiva pakkumise tõttu soetada nn. firmaahjuke. Need numbrid, millega neid ilustatakse on muidugi eraldi teema, jäädavalt. Olgu meeldetuletuseks lisatud, et sellitasemega ei kaasne iseseisvalt töötamise õigustki.

Re: Uudsed pottsepad

Postitatud: 25 Aug 2018, 15:01
Postitas ifffff
Turumajanduse värk vaata. Töömees küsib palju heaks arvab. Kui küsib liiga palju istub lihtsalt tööta ja teevad need kes vähem raha tahavad. Järelikult on meestel tööjärg ees ja võib küsida sellist hinda. Arvad sa, et käsitööna valminud eritellimusahi peaks oma hinnaga konkureerima tehase masstoodanguga? Kindlasti mitte.

Või tahaks sa mingit sotsialismi hakata ahjutegemisse kaasama? Mingid riiklikult kehtestatud hinnad? See aeg oli nagu ka ära juba.

On ikka probleemid. Tavaliselt on foorumites hala, kus üritatakse enese töö hinda üles rääkida tuues argumendiks , et küll tahab pere elada, küll tööriistad kuluvad ja kui nüüd on võtnud üks ring ühe kutseala esindajaid nõuks, et alla teatud hinnataseme tööd lihtsalt ei tehta on jälle kellegil see pinnuks silmas.

Re: Uudsed pottsepad

Postitatud: 25 Aug 2018, 15:32
Postitas raga
eks see hinna teema väga erinev igast otsast...ühest otsast nigu turg dirigeerib, kuid lõpuks ikka igal mehel oma hind ja kuidas hakkama või kaubale saad. Tõsiasi on see, et kordumatu käsitöö min 10 a garantiiga(küttekeha näol) peaks kindlasti kallim olema, kui masstoodangu junn, millel on ka reeglina kõvasti vähem massi+ilusad numbrid. Enamus kliendid ikka loevad raha, mõned on lihtsalt koonrid(aga eks see maja ehitamine teeb oma töö :D ) kuid teadlik klient(kellel ka mingid varasemad vitsad käes) see mõistab asja ja on hindadega ka kursis üldiselt, mis siis, et on lai skaala.

Re: Uudsed pottsepad

Postitatud: 25 Aug 2018, 16:47
Postitas Tavalugeja
Ifffffff, Sa loe korralikult üle, mida ma kirjutasin ja võimaluse korral süvene.

Re: Uudsed pottsepad

Postitatud: 25 Aug 2018, 16:54
Postitas Tavalugeja
raga kirjutas:
25 Aug 2018, 15:32
... kuid teadlik klient(kellel ka mingid varasemad vitsad käes) see mõistab asja ja on hindadega ka kursis üldiselt, mis siis, et on lai skaala.
Kui klient on teadlikuks saamise eest juba "piisavalt" maksnud, siis esiteks on sellest saanud teada ka tema tuttavad ja teiseks pole tal nüüd korraliku töö eest enam teist korda võimalust ja julgust tasuda.