Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas motamees »

arno14 kirjutas: 01 Mai 2018, 14:56... Mul on kubu 660 m3/h ja asub otse 3 meetri kaugusel ... ja on kubust läbi toa, vanni ja mitme ukse ...
Kubu kaugus küll mingit rolli ei mängi.
.
Tel 5o9279o
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas arno14 »

motamees kirjutas: 01 Mai 2018, 21:55
arno14 kirjutas: 01 Mai 2018, 14:56... Mul on kubu 660 m3/h ja asub otse 3 meetri kaugusel ... ja on kubust läbi toa, vanni ja mitme ukse ...
Kubu kaugus küll mingit rolli ei mängi.
Jah, kindlasti, seda sain tunda kerise näol
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Tavalugeja kirjutas: 01 Mai 2018, 21:41 Ahju uks hermeetiliseks ja põlemisõhuks korstnasuitsuga eelsoojendatud õhk mis kogutud kompressori abil suurde ballooni. Täiuslik see mõte pole aga ikkagi innovaatiline ?
ülepingutatud
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1489
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

arno14 kirjutas: 01 Mai 2018, 22:27
Tavalugeja kirjutas: 01 Mai 2018, 21:41 Ahju uks hermeetiliseks ja põlemisõhuks korstnasuitsuga eelsoojendatud õhk mis kogutud kompressori abil suurde ballooni. Täiuslik see mõte pole aga ikkagi innovaatiline ?
ülepingutatud
Kus on piir? Minu piir on maamehe tarkuses kinni. Maja on köetud, kogu elamine õhutatud ja seda kõike iga ilma ja valitsusega, ilma elektrit nõudmata. Küll ma ka selle lisahalu leian, mis kõik selle tagab ilma masinate tarviduseta. Ja see halg ei jää loodusesse mädanema.
Pottseppmeister "Kaminahi"
ristu
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 96
Liitunud: 05 Dets 2006, 17:10
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 2 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas ristu »

Palun seletage rumalale, kuidas ahi töötab läbi korstnalõõri kaudu saadava põlemisõhu?
Ma olen aru saanud, et ahi hakkab tõmbama rõhkude vahe tõttu, korstna otsas on rõhk madalam kui ahjus ja seetõttu liiguvad suitsugaasid üles poole. Kui nüüd ahi peab imema põlemisõhu sealt samast korstna otsast siis ei ole ju rõhkude vahet?
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas arno14 »

ristu kirjutas: 02 Mai 2018, 08:34 Palun seletage rumalale, kuidas ahi töötab läbi korstnalõõri kaudu saadava põlemisõhu?
Ma olen aru saanud, et ahi hakkab tõmbama rõhkude vahe tõttu, korstna otsas on rõhk madalam kui ahjus ja seetõttu liiguvad suitsugaasid üles poole. Kui nüüd ahi peab imema põlemisõhu sealt samast korstna otsast siis ei ole ju rõhkude vahet?
Ventlõõriga kortsnal on kaks eraldi(üksteisest erldatud) lõõri, suituslõõr ja nn ventlõõr vms. Suituslõõr toimib nagu ikka suituslõõrina. Nüüd oletame, et küttekolle on ühendatud ventlõõriga läbi ettenähtud ava ja rohkem kusagilt õhku ei saa, tavaliselt asub see ava, tuhakopsiku all. Enne süütamist on meil ahjus ikka mingi õhk olemas. Süütame ahju, põletame õhu ära, tekkib ventlõõri alumisse osasse alarõhk ja see "tõmbab "mööda ventlõõri õuest õhku juurde ja nii see hakkab töötama. Ja suits väljub juba mööda sutisulõõri täpselt samamoodi nagu tavalisest korstnast samal põhimõtel.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1921
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas aero »

arno14 kirjutas: 02 Mai 2018, 09:59 ...Süütame ahju, põletame õhu ära
Õhk ei põle 8)
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10606
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ma siiralt loodan, et mõni küsija ei pettu hiljem su soovituses.
ristu
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 96
Liitunud: 05 Dets 2006, 17:10
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 2 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas ristu »

arno14 kirjutas: 02 Mai 2018, 09:59
Ventlõõriga kortsnal on kaks eraldi(üksteisest erldatud) lõõri, suituslõõr ja nn ventlõõr vms. Suituslõõr toimib nagu ikka suituslõõrina. Nüüd oletame, et küttekolle on ühendatud ventlõõriga läbi ettenähtud ava ja rohkem kusagilt õhku ei saa, tavaliselt asub see ava, tuhakopsiku all. Enne süütamist on meil ahjus ikka mingi õhk olemas. Süütame ahju, põletame õhu ära, tekkib ventlõõri alumisse osasse alarõhk ja see "tõmbab "mööda ventlõõri õuest õhku juurde ja nii see hakkab töötama. Ja suits väljub juba mööda sutisulõõri täpselt samamoodi nagu tavalisest korstnast samal põhimõtel.
Ikkagi ei saa aru, mis asi paneb õhu ringlema kui õhu sissevõtu ava ja väljumisava on kõrvuti. Ma saan aru, et mingil hetkel tekib temperatuuride erinevus lõõridesse, aga süütamise ajal ei ole ju erinevust.
Otseselt põlemise tagajärjel ju ei teki alarõhku, see tekib seetõttu, et suitsugaasid rõhkude vahe tõttu korstnasse liiguvad. Kuidas suits teab, kummast lõõrist peab välja minema?
Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:19
Asukoht: Tallinn, läänepoolne Harjumaa
On tänatud: 22 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline »

motamees kirjutas: 01 Mai 2018, 09:32 Ka ilma ahjuta majas võib vingumürgituse saada. Sooja säilitamiseks kleebitakse korralikult akna praod kinni, isegi ventilatsiooni augud suletakse. Vanad inimesed ei käi väljas ja tarvitavad hapniku ära. Välja aga hingatakse peaaegu sama gaasi, mis tekib põlemisel. Mingi aja pärast jääb vanur apaatseks ja "haigeks". Kogu "ravi" seisneb tubade tuulutamises.
Lastega peres seda naljalt ei juhtu, kuna lapsed "ventileerivad" tube. Laste liikudes liigutatakse ka õhku ja tihti peavad vanemad noomima "Pange uks kinni, tuba läheb külmaks!".
Tänapäeval on kiirabiarstil vinguandur taskus. Muidu võib äkki ise vingumürgituse saada - on olnud juhuseid.
Päris õõvastav lugeda, kui aetakse segamini vingugaas CO ja süsihappegaas CO2.
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Kalvis kirjutas: 02 Mai 2018, 12:11 Ma siiralt loodan, et mõni küsija ei pettu hiljem su soovituses.
Kalvis, ma ootaks siis arutelu, miks Sa kahtled mu soovituses. Eks igaüks peab otsustama ise. Mina lähtun oma kogemusest, mul on tehtud nii ja toimib nii.

Põleb jah hapnik, üldistasin. Ärme siis räägi ahju põlemis/toiteõhust vaid ahju põlemis/toitehapnikust
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas arno14 »

ristu kirjutas: 02 Mai 2018, 12:25
arno14 kirjutas: 02 Mai 2018, 09:59
Ventlõõriga kortsnal on kaks eraldi(üksteisest erldatud) ..
Ikkagi ei saa aru, mis asi paneb õhu ringlema kui õhu sissevõtu ava ja väljumisava on kõrvuti. Ma saan aru, et mingil hetkel tekib temperatuuride erinevus lõõridesse, aga süütamise ajal ei ole ju erinevust.
Otseselt põlemise tagajärjel ju ei teki alarõhku, see tekib seetõttu, et suitsugaasid rõhkude vahe tõttu korstnasse liiguvad. Kuidas suits teab, kummast lõõrist peab välja minema?
Toiteõhk tuuakse kolde alla läbi ventlõõri, alt see tähendab, et päris alt ahju põhjast siis, ja liikuma panev jõud on tekkiv alarõhk. Alarõhk tekkib sellest, et põlemis kohas põleb hapnik ära ja see tühi koht täidetakse hapnikuga uuesti ära, anna andeks, aga looduses paraku on nii. Loodan, et mu sõnastuses väga suuri vigu ei ole. Esmane koht kust suits väljub on ikka põlemise pealt.
Et, suits väljuks läbi ventlõõri siis tuleb ventlõõri otsa panna ventilaator imema, aga siis täidaks suitsulõõr ventlõõri ülesannet. Miks ja kuidas täpselt suits üldse kortstnast väljub, võikisd sõnastada pädevamad mehed siin.
See, et juhe jookseb kokku miks tekkib ringlus kuna korstna otsas on lõõrid liiga koos - ju siis ei ole piisavalt nii koos, et seda ei tekkiks.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10606
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kas eelnevalt polnud pikalt laialt ja üsna täpselt ära kirjeldatud miks sundvent majale ei sobi.
Loomuliku ventiga on teine asi.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Kalvis kirjutas: 02 Mai 2018, 13:15 Kas eelnevalt polnud pikalt laialt ja üsna täpselt ära kirjeldatud miks sundvent majale ei sobi.
Loomuliku ventiga on teine asi.
Ma väga ei saa enam aru millest Sa räägid :lol:
Ma pole ventilatsiooni kohta üldse sõna võtnud
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1921
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas aero »

arno14 kirjutas: 02 Mai 2018, 13:25
Kalvis kirjutas: 02 Mai 2018, 13:15 Kas eelnevalt polnud pikalt laialt ja üsna täpselt ära kirjeldatud miks sundvent majale ei sobi.
Loomuliku ventiga on teine asi.
Ma väga ei saa enam aru millest Sa räägid
Ma pole ventilatsiooni kohta üldse sõna võtnud
1. oled küll, vt eelmist lk.
2. see teema ei keerle sinu isiku ümber 8)

Norin veel hapniku teemal. o2 ei põle, o2 soodustab põlemist. Joonis netist:

Pilt

Külm hapnik läheneb, toimub põlemine, eralduvad kuumad gaasid tõusevad konvektsiooni tõttu ülespoole. Konvektsioon: gaasi/vedeliku kuumutamisel see paisub, molekulidevahelised kaugused suurenevad ja see gaas/vedelik muutub kergemaks.

Miks gaasid just suitsulõõrist väljuvad ja mitte ventlõõrist - pakun 2 põhjust.
- suitsulõõr on koldest otse üles (no vähemalt esialgu :))
- suitsulõõr on jämedam. Size matters
Kui jahe põlemisõhk ligineb altpoolt ja soe gaas liigub üles siis on loogiline, et kuumad gaasid üldjuhul ei püüa koldest allapoole pressida.

Õhurõhkude kohta leidsin wikipediast joonise. Põlemise ajal on toas kõige suurem õhurõhk, koldes väiksem kui toas ja õues veel väiksem. Gaasid liiguvad suurema rõhu poolt väiksema poole (hallid nooled). Nagu tuul :hello:.
Pilt
Viimati muutis aero, 02 Mai 2018, 16:02, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas motamees »

Teinekülaline kirjutas: 02 Mai 2018, 12:33
motamees kirjutas: 01 Mai 2018, 09:32... Välja aga hingatakse peaaegu sama gaasi, mis tekib põlemisel...
Päris õõvastav lugeda, kui aetakse segamini vingugaas CO ja süsihappegaas CO2.
Õõvastav neh, sellepärast kirjutasingi "peaaegu samasugust". Keemiku jaoks on vahe kolossaalne, tavakodanik ei saa teps mette aru, millesse lämbub.
.
Tel 5o9279o
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10606
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Tänud aerole väga hea selgitava artikli poolest.
Koldes põlemise korral eralduvad mõlemad gaasid nii CO kui CO2. Seejuures CO on surmav üsna väikestel kogustel, CO2 lämmatab veidi suurema kontsentratsiooni korral (vist oli >8% kus saabub peatne surm).
Õhuke
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 05 Sept 2008, 21:58
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas Õhuke »

Pole tükil ajal sõna võtnud aga siin loen teemat ja näpud hakkasid sügelema. Savininad seletage lollile, kas on miski uus füüsika leiutatud, et põlemisõhku peab läbi korstna katuselt tuppa katkuma? Selleks on ju tüki lihtsamaid variante. (Fresh klapp, mikro tuulutus, õigesti töötav sundvent)
"Põlemise ajal on toas kõige suurem õhurõhk, koldes väiksem kui toas ja õues veel väiksem. Gaasid liiguvad suurema rõhu poolt väiksema poole (hallid nooled). Nagu tuul"
Aru muidugi ei kipu saama ka sellest, kuidas ikka tuppa see ülerõhk tekkib, et kohe jõuga hakkab õhku läbi ahju õue pressima? Pigem ikka soe õhk kui kergem läheb korstna kaudu õue ja tekitab toas hõrenduse, millist siis kuskilt kaudu peab kompenseerima. Kui värsket kuskilt peale ei tule, siis ei põle ahi ka mitte sugugi, olgugi, et toas hirmus kõrgrõhkkond valitseb. Ja miks siis ühte kolmest ülalnimetet variantidest kütmise ajal rakendades vuhiseb õuest õhk tuppa, mitte vastupidi õue, kus ju kõige väiksem rõhk valitseb?
Nagu tuul, nagu kõhutuul. :shock:
Diletant ehituses aga ehitan....
...ainult endale
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1489
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Õhuke kirjutas: 08 Mai 2018, 11:17 Pole tükil ajal sõna võtnud aga siin loen teemat ja näpud hakkasid sügelema.
Laisk peseb, virk sügab :P
Pottseppmeister "Kaminahi"
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1489
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Pottseppmeister "Kaminahi"
Õhuke
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 05 Sept 2008, 21:58
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas Õhuke »

Näedsasiis, päästsid päeva. Ma ise arvasin, et olen mudalaisk aga tuleb välja, ainult osaliselt lohe. Näpud ju sügelesid.
Aga tegelikult ka, kas see on tõesti mingi uus komme tuua põlemisõhk tuppa läbi sama korstna ventlõõri? Või on see mingi harimatu korstnamüüja luul? Miks peaks korstna üks lõõr hakkama tagurpidi tööle? Eriti kütmise alguses, kus temperatuurid võrdsed. Tirima külma õhu tuppa, et see saaks soodustada põlemist ja siis sama teed pidi aga 20 cm kõrvalt taas välja söösta?
Kui nii, siis ei imesta põrmugi, et inimesed oma küttekehadest rõõmu ei tunne ja toas tossu laiali peavad vehkima. Lisaks veel ka tekkiv suitsu tsirkulatsioon, ühest lõõrist toss välja ja käbedamad molekulid kohe kõrvalt tuppa tagasi. Või pannakse sinna miski filter vahele, mis taksitab tossu teisele ringile minekut? :scratch:
Diletant ehituses aga ehitan....
...ainult endale
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4360
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas ping »

Õhuke kirjutas: 23 Mai 2018, 11:22 Näedsasiis, päästsid päeva. Ma ise arvasin, et olen mudalaisk aga tuleb välja, ainult osaliselt lohe. Näpud ju sügelesid.
Aga tegelikult ka, kas see on tõesti mingi uus komme tuua põlemisõhk tuppa läbi sama korstna ventlõõri? Või on see mingi harimatu korstnamüüja luul? Miks peaks korstna üks lõõr hakkama tagurpidi tööle? Eriti kütmise alguses, kus temperatuurid võrdsed. Tirima külma õhu tuppa, et see saaks soodustada põlemist ja siis sama teed pidi aga 20 cm kõrvalt taas välja söösta?
Kui nii, siis ei imesta põrmugi, et inimesed oma küttekehadest rõõmu ei tunne ja toas tossu laiali peavad vehkima. Lisaks veel ka tekkiv suitsu tsirkulatsioon, ühest lõõrist toss välja ja käbedamad molekulid kohe kõrvalt tuppa tagasi. Või pannakse sinna miski filter vahele, mis taksitab tossu teisele ringile minekut? :scratch:
Ma usun, et Sa ei tea ka seda, et kuidas transistor töötab, aga usu et need on aastakümneid töötanud.
Oma mitteteadmiste eksponeerimise asemel võiks tegeleda parem õppimisega, see muudaks maailma paremaks.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1489
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

ping kirjutas: 23 Mai 2018, 13:11
Ma usun, et Sa ei tea ka seda, et kuidas transistor töötab, aga usu et need on aastakümneid töötanud.
Oma mitteteadmiste eksponeerimise asemel võiks tegeleda parem õppimisega, see muudaks maailma paremaks.
:hello:

Pottsepanduses muudavad maailma paremaks eriliselt need, kes ise miskit ei jaga, pole millegi märkimisväärsega hakkama saanud ja arvavad, et teised ei taipa ilma nende õpetusteta muhvigi.

Selle foorumi ajalugu ja käekäik on seda vaid kõiges kinnitanud.
Jõudu Õhukesele!
Pottseppmeister "Kaminahi"
Õhuke
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 05 Sept 2008, 21:58
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas Õhuke »

ping, kas see oli nüüd lolli inimese valgustamine koos vastustega tema tõstatatud küsimustele või delfi kommentaatori plärtsatus?
Diletant ehituses aga ehitan....
...ainult endale
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4360
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas ping »

Õhuke kirjutas: 23 Mai 2018, 15:03 ping, kas see oli nüüd lolli inimese valgustamine koos vastustega tema tõstatatud küsimustele või delfi kommentaatori plärtsatus?
See oli vihje, et enamus teadaolevaid tarkusi, on tänapäeval suht kergesti leitav.
Eelnevalt on seda protsessi ka siin kirjeldatud, erinevate nurkade alt ja usuga pole füüsika juurde asja, loevad faktid.
Uskuda on muidugi lihtsam.
Kui ei usu, et soojenedes gaasid paisuvad, siis ega minul pole tarvidust jõuga kellegi usku pöörata.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta