Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta

Keda kasutajatest peaks saatma paariks nädalaks "pingile" ?

Hääletus lõppes 28 Veebr 2014, 21:27

Kaminahi
24
26%
Looder54/teadja
19
20%
Siiber
9
10%
Peetripoeg/Olenüüd
11
12%
Rokikas
13
14%
A.Schults
3
3%
Fanatik
1
1%
Koit/Kordnik
11
12%
Keemik
0
Pole hääli
Leevi
1
1%
Motamees
1
1%
ErgoK
0
Pole hääli
Robi
0
Pole hääli
Mentor
0
Pole hääli
Meelisvaiksaar
0
Pole hääli
Keegi muu
0
Pole hääli
 
Hääli kokku: 93

fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas fanatic »

Ei tea kuidas selle trahvipingiga nüüd on? Kas tagasikutsumiseks peab ka uue hääletuse tegema? :)
Olenüüd
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 14 Veebr 2013, 15:56
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas Olenüüd »

Ikka
Aga kui välja said 26 % siis tagasi saamiseks pead saama 75 % ( kolm neljandikku = enamus) nõusoleku .
Loogiline : sest kui välja saadetu valimisel osales pikk nimekiri ,siis tagasi võtmisel vaid üks ( see samane väljasaadetu )
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Õhtut.
Teema kui selline ...............Las ta olla. Teema,nagu iga teine.))
Lugesin lihtsalt huvi pärast palju on siis AKTIIVSEID kasutajaid. Sain kokku 15 inimest....Nendest 5 tegevpottseppa.
Kuidagi kurb hakkas. Ja samas pani ka natukene mõtlema ja muretsema.
Kuuldavasti on Eestis ahjuehitajaid ca 300...Kutsetunnistuse on saanud..? Foorumis ca 15 aktiivset kasutajat.
Loomulikult tulevad tegijad nurgast..Nii nagu ikka)))
Meelis
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Pottsepafoorumis on ca 100 aktiivset lugejat. Vähemalt 3 küll mitme kasutajanimega.
Näiteks just hetkel oli 10 külalist lugemas.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Olge enda ja teiste vastu ausad. Pottsepad alustasid kohalt, kus tegemist oli üksikute vanahärrade hobi ja viina- ning haltuurameeste "bisnis!-iga.
Lisaks on muutunud olud, milles tuleb tegutseda.
Teid ei saagi palju olla (eriti neid õpetajaid :D ).
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Õhtut.
Lgp. hr. imelik.
Arvan,et teie väited ei pruugi olla üldistuseks. Isiklikult tean om kümmetkond vanakooli viinaveast vaba meistrit. Nendest 2-3 on veel tegevad ja ülejäänutest samapalju vist mujale kütjaks läinud))))
Isiklikult tunnen oma paarikümmet inimest kes loevad..naeravad pihku ja lähevad tööle
Ja arvan,et umbes kümmekond,kes ei hakka sellise jaburusega oma pead vaevama...
Seega oma 40-60 selle ameti esindajat on tutvusringkonnas. Väga häid tuttavaid nendest oma 10 kond. Nendest pole keegi alkohhoolik (Vbl kandidaadiks sobin ise)))) ja enamus on neist KÜMMNEID AASTAID OMA TÖÖD TEINUD. Neilt kõigilt oleks paljudel õppida..ka. mina ise..Lihtsalt ei saa ajapuudusel nendega nii palju koos olla kui peaks.See ju puhas kuld.
Ka siin foorumis selle 15 inimese seas on mul suuremal või vähemal määral tuttavaid.
Kahjuks pean ütlema,et enamus peedistajaid...teoreetikuid ja muidu ilkujaid ei ole olnud ei päriselus,ega töömaal au kohata .
Seda enam,et ei ole näinud päris elus nende oma kätega loodud kütteseadeid...
Kui kutsutakse kuskile nn. ekspertiisi tegema (Ausalt enam ei taha seda teha...öökima ajavad osad nn.meistrid)
Kes nende nimede taga on mida kuulen ??? (Kas siin teoreetikutest keegi?????)
Kui inimestel kes on siin aastaid komminud ei ole kohale jõudnud,et 15 aktiivsest kasutajast on veel 5-6 liba kontod..jääbki järgi 10 kasutajat.
Kuipalju klikke need 10 toodavad???? Super.....
Paljude ees :hello: Seega mitte nende töö ees vaid ikka klikkide ja jauramis himu ees.))) Ja meeste ees, kellega mul on au kolleegi nime kanda...(Ja ikka mul on õppida neilt meeletult))) Aitähh.
Meelis
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Imelik kirjutas:Olge enda ja teiste vastu ausad. Pottsepad alustasid kohalt, kus tegemist oli üksikute vanahärrade hobi ja viina- ning haltuurameeste "bisnis!-iga.
Lisaks on muutunud olud, milles tuleb tegutseda.
Teid ei saagi palju olla (eriti neid õpetajaid :D ).
Kuidas meid ei saa palju olla :shock: Vaata kui palju on minul austajaid ja ega siis kõik ikka ei austa ka vist :scratch:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas looder54 »

kaminahi kirjutas:
Imelik kirjutas:Olge enda ja teiste vastu ausad. Pottsepad alustasid kohalt, kus tegemist oli üksikute vanahärrade hobi ja viina- ning haltuurameeste "bisnis!-iga.
Lisaks on muutunud olud, milles tuleb tegutseda.
Teid ei saagi palju olla (eriti neid õpetajaid :D ).
Kuidas meid ei saa palju olla :shock: Vaata kui palju on minul austajaid ja ega siis kõik ikka ei austa ka vist :scratch:
Mis valemiga sina selle austuse enda vastu siin foorumis välja loed. :scratch:
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Hääletus hakkab lõppema ja seisuks hetkel 45-42 "valged juhivad" :cool:

Administraator võiks järgi vaadata kui mitu uut foorumikasutajat registreerus küsitluse ajal kelle ainus tegevus on siiani vaid hääletusel osalemine.
AHEL
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 396
Liitunud: 03 Juun 2012, 20:47
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas AHEL »

Imekspandav on see ,et rokikas sai nii palju hääli,ta ju ei ole pottsepp(või on?).

Rokikas ,kas sa ise uskusid ,et endale nii suure augu kaevad?
Loll pea on ikka käte jalgade nuhtlus
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas rokikas »

AHEL kirjutas:Rokikas ,kas sa ise uskusid ,et endale nii suure augu kaevad?
Tuleb tunnistada et ega ma ise küll aru ei saa mingist "suurest august". Teadsin algusest peale et ~6-7 foorumikasutajat ilmselt rõõmustaks kui mind siin ei oleks. Ja siis? :beee:
Kui sinisilmselt uskuda et 30 inimest on hetkeseisuga oma 3 häält ära kulutanud ning neist 13 tahaks et ma vait oleks siis järelikult ..... 17 inimest ei arva nii!
Pottsepp ma tõesti ei ole aga kas ma siis seetõttu ei tohigi "müügimeestelt" küsida "mis karul kõhus on" ja pean lihtsalt reklaamjutu teadmiseks võtma?
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas looder54 »

rokikas kirjutas:Hääletus hakkab lõppema ja seisuks hetkel 45-42 "valged juhivad" :cool:

Administraator võiks järgi vaadata kui mitu uut foorumikasutajat registreerus küsitluse ajal kelle ainus tegevus on siiani vaid hääletusel osalemine.
Ühinen täielikult rokiga sooviga. Tahaks teada küll nende uute kasutajate kohta.
Raulka
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 19 Apr 2005, 16:25
Asukoht: Pärnu

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas Raulka »

rokikas kirjutas:Administraator võiks järgi vaadata kui mitu uut foorumikasutajat registreerus küsitluse ajal kelle ainus tegevus on siiani vaid hääletusel osalemine.
Näha uued liitujad. Postituste arv ka näha, aga hääletamisi mitte.
memberlist.php?mode=&sk=c&sd=d#memberlist
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas Leevi »

Administraatorid näevad kogu tõde. Aga, mis seal vahet? Kes foorumi külastatavusega vähegi kursis, see teab, et tegemist surnult sündinud gallupiga. Tasuks kogu see teema unustada. Muidugi, võib ju lõpmatuseni kommenteerida ja välja jõuda "Rooma", ehk siis EN 15544-ni, umb- ja restkolde võrdluseni jne, jne... Nagu ikka. Nagu igas teiseski teemas.
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas looder54 »

olen selles suhtes küll Leeviga sama meelt. Seda nn. hääletust ei olnud vaja kellelegi muule, kui teatud foorumi liikmetele. Kutsun neid "ehituspenskariteks"
Need on tegelased, kes kogunesid siia foorumisse ühe teatud isehakanu ümber
ja muutsid foorumi oma mängumaaks. Nüüd, kus nende usk endasse oli teatud põhjustel kõikkuma löönud, oli vaja kinnitust leida, et neil ikka veel toetajaid on.
Selleks anti kohene kogupauk kõigi tabelis olnud oponentide pihta, lootes külastajatele eeskuju näidata. Ise põgeneti põõsasse ja hinnati olukorda. Kui kogu
mäng hakkas vales suunas liikuma, roniti põõsast välja ja päästeti veel, mis päästa andis. Seda libakontode näol. Aga nagu näha ei aidanud seegi. Aga te pingutage. :)
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Õhtut.
Kuna olen foorumi reakülastaja e (ei tea ega tunne telgitaguseid mängumaid ja kallupeid) siis võin julgelt ka kõiki kanni saata ))))))))))))))
Asjad on must ja valged. enne kui kui kellegi süü pole tõestatud.. on ta süüst puhas.
ee käib kaminahju ja tema nn. järgijate kohta.Kui keegi pole paremat lahendust suutnud ära tõestada.......No pange nokk kinni.
Krt .olge nii head oponendid....peale peedistamise ....no pange ometi mingigi reaalne tulemus...no kasvõi pildi näol ülesse...
No pange kolm ainureaalset mõõõtmistulemust
1.Lubatud puude koguse põlemise juures co...põlemata osakeste osakaal ja kasuteguri prosa. 6.12.24 h. möödudes.
Rsk..kas see kõib suurtel teaduritel ple mõistuse,et peab veel lihtsaid inimesi lollitama???
Meelis
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Õhtut.
Kuna olen foorumi reakülastaja e (ei tea ega tunne telgitaguseid mängumaid ja kallupeid) siis võin julgelt ka kõiki kanni saata ))))))))))))))
Asjad on must ja valged. enne kui kui kellegi süü pole tõestatud.. on ta süüst puhas.
ee käib kaminahju ja tema nn. järgijate kohta.Kui keegi pole paremat lahendust suutnud ära tõestada.......No pange nokk kinni.
Krt .olge nii head oponendid....peale peedistamise ....no pange ometi mingigi reaalne tulemus...no kasvõi pildi näol ülesse...
No pange kolm ainureaalset mõõõtmistulemust
1.Lubatud puude koguse põlemise juures co...põlemata osakeste osakaal ja kasuteguri prosa. 6.12.24 h. möödudes.
Rsk..kas see kõib suurtel teaduritel ple mõistuse,et peab veel lihtsaid inimesi lollitama???
Meelis
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas Leevi »

meelisvaiksaar kirjutas:Õhtut.
Kuna olen foorumi reakülastaja e (ei tea ega tunne telgitaguseid mängumaid ja kallupeid) siis võin julgelt ka kõiki kanni saata ))))))))))))))
Asjad on must ja valged. enne kui kui kellegi süü pole tõestatud.. on ta süüst puhas.
ee käib kaminahju ja tema nn. järgijate kohta.Kui keegi pole paremat lahendust suutnud ära tõestada.......No pange nokk kinni.
Krt .olge nii head oponendid....peale peedistamise ....no pange ometi mingigi reaalne tulemus...no kasvõi pildi näol ülesse...
No pange kolm ainureaalset mõõõtmistulemust
1.Lubatud puude koguse põlemise juures co...põlemata osakeste osakaal ja kasuteguri prosa. 6.12.24 h. möödudes.
Rsk..kas see kõib suurtel teaduritel ple mõistuse,et peab veel lihtsaid inimesi lollitama???
Meelis
Oled käinud siinkirjutaja objektidel. Kahtled sa tõesti mu võimekuses ehitada UmweltPlus kollet? Ole täitsa, anna koht, kuhu säärane püstitada, kui austerlaste laboreid ei usu ja ise mõõta soovid. Ja pane sinna kõrvale oma kolle ja nt selle OGC mõõtmiste näit. Sellele, et sa ahju ja korstent tervikuna käsitleda ei mõista, vaatan läbi sõrmede. Või, äkki siiski suudad pädevalt kirjutada, milline on suitsulõõri sisepinnatemperatuur su ehitatud ahju järel oleva korstna tipus? Milline on korstnast väljuvate sutsugaaside temperatuur? Ja, kas väidad, et võid öelda, milline on sinu ehitatud ahju pinnatemperatuur nt 9 tundi pärast kütmist? Olen iga kell nõus ehitama oma ahju su kätetöö ligi ja laskma neid võrrelda. Jajah, põlemise kasutegurit ja ahju soosjuslikku kasutegurit võime samuti kõrvutada. Võta "Keemik", Erik Teinemaa appi, kui ise ruutjuurest jagu ei saa...

Minult siis:
soojavajaduse arvutus: EN 12831 järgi;
ahjuarvutus:
UmweltPlus kolle: Austria Kahhelahju Ühingu Kahhelahjuarvutusprogrammi järgi,
koldele järgnev: EN 15544 järgi;
korstnaarvutus: EN 13384-1 järgi

Mida pakud sina, Meelis Vaiksaar?

Tervitades,
Lauri "Leevi" Lõhmus
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Usun, et see avalik kutse kehtib ka minule ja seega sooviksin kõike seda ka näha, mis kokku oled kirjutanud. Väidetavalt siiski ka juba ehitanud ja palju :)
Miks soovid järgida just UmweltPlus kolle: Austria Kahhelahju Ühingu Kahhelahjuarvutusprogrammi järgi?
Euroopas on ka näiteks koldevariant Tulikivilt, mis sellest Austria ühingu koldest võrdluses edukamgi olnud :scratch:
Viimati muutis kaminahi, 01 Mär 2014, 08:46, muudetud 3 korda kokku.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Lugupeetav Leevi.
Olen näinud Sinu kätetööd..Kena on olnud silmale vaadata. See on ka kahjuks kõik.No tahaks ühekorra ikka näha päris seda kaardimajakest ka reaalselt. nt 24 h. vältel. Huvitav kas mina saaksin ka kütta toda .(no nii tutvuse poolest,Ütlen,et Leevit tunnen ehk lubavad?)
Mis puutub minu ehitatud ahjudesse...Sa ju peaksid teadma.Sa ju mitmeid kordi külas käinud. Ai sorri Sina vist ei olegi.
Ma ise laiskinimene ja soome tüüpi ahjul väljuvate gaaside kohta võid küsida motamehe käest..Tal paar aastat juba termomeeter korstnas. Võid ka küsida kuidas Ta oma ahju kütab...ja milleks..ja mis järeldused mina sellest teinud olen.
Mis puutub minu ehitatud ahjude pinnatemperatuuri....Ega ma ei ole kuu aega inimese juures lisaks küll elanud jah..(Nagu teadaolevalt mõned isendid)))) Aga see on põhjendatav oma kodu olemasoluga.) Nüüd esmasp. lähengi just.... Nüüd on seda pisitibu kuu köetud. Lubasin minna asja vaatama,eks siis ütlen .24 h ma küll ei tahaks olla seal aga lõpptulemusest võin teada anda..Ah ja siis näen ülenaabri juures tehtud ahju ka ära..veelkord...Kui nad kõlbmatud on ...huvitav inimesed naa imelikud ...kõlbmatuid ahjusid soovivad ise ja siis veel soovitavad teistelegi????))
Kas Sa Leevi kutsud mind ka nt. mõne oma tehtud ahju juurde mida on 12 või 24 h. tagasi köetud??? Kas oled tänu ruutjuurtele,piidele jne.saavutanud ka 90% kasutegurit??? Ja perenaise kestev rahulolu.?
Lugupidamisega Meelis Vaiksaar
Aru ma ei saa....Oled See ju ikka Sina ...Sul oli ju teine nimi vanasti..Ees nimi ja pere nimi. nii nagu ikka inimestel kes midagi häbenema ei pea. ))
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas looder54 »

kaminahi kirjutas:Usun, et see avalik kutse kehtib ka minule ja seega sooviksin kõike seda ka näha, mis kokku oled kirjutanud. Väidetavalt siiski ka juba ehitanud ja palju :)
Miks soovid järgida just UmweltPlus kolle: Austria Kahhelahju Ühingu Kahhelahjuarvutusprogrammi järgi?
Euroopas on ka näiteks koldevariant Tulikivilt, mis sellest Austria ühingu koldest võrdluses edukamgi olnud :scratch:
See kutse polnud sinule. Õpi lugema ja ära topi oma nina igale poole. Veelenam,
kui mehed omavahel räägivad. Kui on andmeid, et tulikivil edukam kolle kui
Austria UmweltPlus too aga võredlevad andmed välja. Sinu igavene lahmimine
a-la mina tean on foorumirahvast ära tüüdanud. Vaata ülevalt oma miinuseid.
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Lp. Kaminahi! Mitu voolukivist tehaseahju oma elus paigaldanud oled? Pane siis enda paigaldatud ahjust ja koldest mõni pilt ka välja. Reaalsus on, et väga palju pottseppi tehaseahju paigaldusega hakkama ei saa. Miks mul on tunne, et sina nende ahjudega reaalselt kokku puutunud ei ole?
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Andrus Schults kirjutas:Lp. Kaminahi! Mitu voolukivist tehaseahju oma elus paigaldanud oled? Pane siis enda paigaldatud ahjust ja koldest mõni pilt ka välja. Reaalsus on, et väga palju pottseppi tehaseahju paigaldusega hakkama ei saa. Miks mul on tunne, et sina nende ahjudega reaalselt kokku puutunud ei ole?
Kuna sa sellise tekstiga välja tuled, siis on minul tunne, et sa ei suuda kuidagi mõelda midagi oma peaga. See mis sulle müüa antakse, seda sa müüd ja Koit Koppeli kombel on kõik e-info saatanast ja seetõttu pottseppadel isegi sellest mõelda keelatud.
No miks ma peaks kahtlema selles infos, mida olen näinud :) Tulikivi kolde põlemistehnoloogiast aga aru saamata , (mida kinnitab ka see, et pole suudetud mõista Nunnauuni Kuldse Tule põlemist) pole ju võimalik alustada mingit diskussiooni. Ega siis ühe asja joonise järgi valmis ehitamine ei tee selgeks ahju kolde töötamise printsiipe ja erinevusi. Nagu Koidu gaasipiluga juhtus :blush:
Tore on see, et oled suutnud jälle minu arukuse siin, järjekordses teemas, kahtluse alla seada sinu poolt "tuntava tundega", et ma ei suuda ühte tehaseahju kokku laduda. No kui ei suudagi kohe, siis ma küsin. :) Eskeni Väino on valmis kindlasti aitama. Temal üle 1000 ahjune kogemus. Ja niipalju mõistust on tal ka, et minu tehtud ahjusi mõista.
Mind on süüdistatud ka ainult koledate ahjude ehitamises, selles, et ma ei ole võimeline ehitama ühetgi ahju, kuna pole ahjupotti käes hoidnud ja veel selliste naeruväärsustega mis kõik naeruvääristajatel endal tulnud tagasi vastu võtta, aga no kes seda siis mäletab :)
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas looder54 »

kaminahi kirjutas:
Andrus Schults kirjutas:Lp. Kaminahi! Mitu voolukivist tehaseahju oma elus paigaldanud oled? Pane siis enda paigaldatud ahjust ja koldest mõni pilt ka välja. Reaalsus on, et väga palju pottseppi tehaseahju paigaldusega hakkama ei saa. Miks mul on tunne, et sina nende ahjudega reaalselt kokku puutunud ei ole?
Kuna sa sellise tekstiga välja tuled, siis on minul tunne, et sa ei suuda kuidagi mõelda midagi oma peaga. See mis sulle müüa antakse, seda sa müüd ja Koit Koppeli kombel on kõik e-info saatanast ja seetõttu pottseppadel isegi sellest mõelda keelatud. No miks ma peaks kahtlema selles infos, mida olen näinud :) Tulikivi kolde põlemistehnoloogiast aga aru saamata pole, mida kinnitab ka see, et pole suudetud mõista Nunnauuni Kuldse Tule põlemist pole ju võimalik alustada mingit diskussiooni. Ega siis ühe asja joonise järgi valmis ehitamine ei tee selgeks ahju kolde töötamise printsiipe ja erinevusi.
Tore on see, et oled suutnud jälle minu arukuse siin kahtluse alla seada sinu poolt "tuntava tundega", et ma ei suuda ühte tehaseahju kokku laduda. No kui ei suudagi, siis ma küsin. Eskeni Väino on valmis kindlasti aitama. Temal üle 1000 ahjune kogemus. Ja niipalju mõistust on tal ka, et minu tehtud ahjusi mõista.
Tule nüüd ükskord mõistusele. Keegi ei kahtlegi selles, et sa kuldse tule kollet pole näinud. Aga kas sa selle kolde põlemistehnoloogiast aru said, on küll kahtlane. Miks sa siis selle kolde parameetrid ära muutsid. See kolle oli oma aja kohta hea kolle ja sai 15 a tagasi Euroopas heakskiidu. Tuleb keegi kaminahi,
rikub kolde parameetrid ja ütleb maailmaklass. Kes ütleb? Pealekauba sa unustad,
et tegemist tehaseahju koldega.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Pottsepafoorumi eesmärgid ja "trahvipink"

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Näed ju Andrus, kes on sinu fänn. :) Palavad õnnitlused edu puhul!
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Vasta