Glasuurpott ahju ladumine

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas motamees »

rokikas kirjutas:...Mis need liistakad antud teemase puutuvad?
Vaatasin mina seda hinda ja mõtlesin, mingi nipp siin on? :scratch: No ei ole ju 25x12,4x10cm kivi nii odav... vaatan mitu korda ... miks see kivi paksem on, kui tavalised kivid? Kurja valgus sähvatas alles siis, kui Roki liistakatest mainis. See ju hoopis 1cm paks, mitte 10cm. No Andrus, haneks tõmbasid mind. :good:
Kui juba HBOost juttu. Kas linna kaupluses on ka neid 30x60x5,5cm plaate sees? Ja linna kaupluse aadress ja kas reedel ka lahti on? Ja kas "sõjaveteranidele" ka müüakse - no muidugi müüakse. Viimane oli väheke aasimiseks, aga eespoolne oli tõsine küsimine.
Nüüd Andrus saad teha reklaami, ma ju palusin lausa seda.
Tänapäeva sõdades peetakse ka pause ;)
.
Tel 5o9279o
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 504
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas raga »

eks iga kivi ole ikka erinev...meil eestlastel ju austerlasega pikaajaline suhe puudub! Vene samotil partiid kõiguvad metsikult, on nii pehmosi kui üleküpsenuid. Nüüdseks olen mõned laed ja pliidisisud austerlasega teinud-no ütleme nii, et töödelda loomulikult mõnusam...mõõt ikka kõigub, aga suht vähe...plaatidel ka kerge look ikka juhtub olema.
Venelase suuri tooteid väga vähe kasutanud, aga juttude põhjal kipuvad kergelt mõranema...no tegelt karmis kohas on SA 5gi probleeme terveks jäämisega. Kas Peetripoeg on omi ahje saanud kaeda peale mõndasi kütteperiood...no ikka taskulambiga! :) Tegelt haaraks austerlase järgi ikka parema meelega, aga no krt, miks Raidkivi ei paku Espakile? Kas ajaküsimus või millegipärast ei saada läbi. Minu Põlva Espaki jutud pole kuidagi vilja kandnud. Andrus, tee midagi!
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Ühe täiesti teemavälise kuid siin foorumis juba Koidu versioonis esitatud intsidendi pean ma meie lugejatele segitama. :)
Täiskasvanud mehena ma tean ja võtan alati vastutuse mida räägin ja ootan seda ka oma suhtluspartneritelt. Need, kes võtavad aga ette matsluse ja langevad sitapeade tasemele, solvavad avlikus foorumis minu abikaasat, need pole mehed. Seal koolitusel sattusin tõesti juhuslikult silmitsi kokku ühe sellisega vaimuvaesega, Lauri Lõhmusega ja küsisin, kas soovib vabandada. Tema aga pakkus, et kas soovin kakelda. :blink: Pakkusin vaikselt talle selleks siis võimalust seda õues tal katsetada, mispeale tema oma tiivakesed laiali ajas ja ütles, et tema tahab seda teha just "Wolfshöheri inimeste ees". :) Kangelane ju nüüd :good: Aga kes ikkagi kakles.... :scratch:
PS Raikivi koolitusel ehitatud ahju kohta esitatud küsimusi palun mitte väänata kirumiseks ja vastata viisakalt. Vähemalt sama viisakalt kui küsitud. Võimalusel argumenteerida.
Oma lahkumise ajast teatasin juba saabudes.

Andrus Schults kirjutas: Kirud aprillis Raidkivi korraldatud Tartu koolitusel ehitatud ahju mille nimeks sai koolituse läbi viinud saksa pottsepa järgi "DANIEL". Seoses selle ahjuga on sul nüüd äkki nii palju küsimusi? Kuigi ise pidasid paremaks peale tunnikest-kahte kohalviibimist Wolfshöheri inimeste ees väikse kakluse korraldada ja koolituskeskusest minema jalutada.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas fanatic »

Andrus Schults kirjutas:Selle aasta märtsis nagu ka detsembris maksab ref: 9 HBO+ tellis 250x124x10 meil 1 EUR/tk koos käibemaksuga. Ref: 3629 135x135x25 tellis maksab 0,92 EUR/tk koos käibemaksuga. Mis järeldusele siis selle info põhjal võiks jõuda?
Et püütakse jälle hämada ja teemast kõrvale viilida. Kuidas need tellised siia teemasse puutuvad? :scratch:
kaminahi kirjutas:Minu jaoks oli see HBO+ sel päeval 2,92 korda kallim ja ma saan seda dokumentaalselt tõestada.
Ja kui Andrus ei saa ikka veel oma klientidele südamerahus öelda, et hinnavahe oli siis tõesti kolm korda, siis tuleb paberid välja nõuda, mitte siin teemat kõrvale juhtida. Sellisel juhul saame muidugi kõik jälle koos rõõmsalt kaasa elada :)
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Hetkel jah Põlvas minu teada Wolfshöher Tonwerke tooteid müügil ei ole. See tegelikult sõltub Põlva kaupluse enda initsiatiivist. Kindlasti saab osta ja tellida WT tooteid Võru DECORA kauplusest.

Seoses selle maahommiku saatega siis Raivo sulle infoks, et alustuseks küsiti august 2012 seda teist ahju meie käest mida siis Kerri tutvustas!
Sai natuke arhiivis ringi vaadatud.
copy: Palun hinnapakkumist leivaahjule Piip ja Tuut Teatri- ja Mängumajja Tallinna vanalinnas.
Sobilik on ahi koos leivaahjuga. Ahi hakkab paiknema suures saalis, kus toimuvad teatrietendused, vastuvõtud, sünnipäevapeod ning mis on avatud ka avaliku kohviku KOOGEL MOOGEL kohvikusaalina.
Keskajast pärit vanalinna hoone ruumi suurus on ca 80-100 m2 osaliselt avatud läbi kahe korruse. Saali soojendavad ka tööstuslik õhksoojuspump Hitatchi ja elektriradiaatorid akende all.
Ahju on vaja esmajärjekorras sooja tootmiseks talvekuudel ning seejärel pagaritoodete küpsetamiseks, mis on osa laste kokakoolitusest. Praegu asub seal aegu näinud kamin, mis ei salvesta sooja. Põranda aluspõhi on paas, millel betoon ja millel omakorda graniitplaat - kannatab mitmeid tonne. Ruum asub õuealaga samal tasapinnal, astmeid pole.
Kui teie valikus on leivaahjuga ahi, siis palun sellele hinnapakkumist.

Kuna meil Raidkivis oli tollel hetkel tõesti väga palju tööd ja ka vanalinna objekt keeruline a`la ehita öösel, halb ligipääs jne, siis sai küll pakkumine tehtud, kuid isegi lootuses, et äkki kolleegid mõnest teisest firmast võtavad töö ette. Algne eesmärk oli küll pottahi aga ju tellija pidas seda ikkagi liiga kalliks ja nagu näha siis lõpptulemusena valmis tellisahi millega tellija igati rahul.
Enne otsustamist klient küsis meie käest kas soovitame Raivo Koppelit? Raidkivi poolne soovitus oli, et ehitage ahi koostöös Ahjumaailmaga ära ja kõik ok! Ja nagu näha, siis õigesti soovitasime, sest nüüd töö lausa Wienerbergeri ilusa ahju konkursil osalemas.
Tegelikult ei saa ma ka kutsekomisjoni liikmena sellist käitumist tolereerida kus üks pottsepa valdkonnas tegutsev firma halvustab teist ja seda olenemata sellest, et juhtumisi töötan firmas kelle vastu aktsioon suunatud oli. Kutsetunnistusega pottsepad peaksid kindlasti aru saama, millest jutt? Lisan väljavõtte kutsestandardist. III kutsetaseme pottsepp juhendab teisi pottseppi ning annab edasi kutsealaseid teadmisi ja oskusi. Ta vastutab ressursside jagamise ning teiste töö tulemuste eest. Samuti tuleb tal esindada ennast, oma ettevõtet ning suhelda klientidega.
III kutsetaseme pottsepp-restauraator projekteerib, renoveerib, restaureerib ja ehitab ning paigaldab keerukaid kütteseadmeid ning juhendab nende ehitustöid. Samuti tuleb tal esindada ennast, oma ettevõtet ning suhelda klientidega.
BAASTEADMISED:
1.1 Omab algtasemel teadmisi majanduse põhimõistetest ja ettevõtluse põhialustest. 1.2 Omab ettekujutust töösuhteid reguleerivatest õigusaktidest ja mõistab oma vastutust, õigusi ning kohustusi töösuhetes. 1.3 Omab ettekujutust suhtlemise olemusest ja viisidest; oskab valida sobivat suhtlemisviisi ja suudab kontrollida oma käitumist. Oskab vältida pinget ja sellega toime tulla. 1.4 Omab teadmisi teeninduskultuuri alustest ja tagab kliendi vara ohutuse. Oskab lahendada konflikte, käsitleda kiitust ja kaebust.

Lisaks veel ühe termini kutsestandardist:
Kaminahi – kahe siibriga telliskivist, voolukivist või muust materjalist ahju tüüp, mis vajadusel salvestab ahju soojust.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Ahju tellimuse täitis Unibuild OÜ. Keegi seal öösel ei töötanud,ligipääs täiesti normaalne. Äkki ikka küsis klient teist Koppelit. :blink: Mina polle sinna mingit pakkumist teinud. Tegin projekti koos Kerri ja Riinaga ja koos ka ehitasime. Rahune maha.
Loe või kuule kasvõi seda, mida on siin ja mujal just selle ahju kohta roojatud aga oleme neid ehitanud veel Soome ja Saarde. Ehitame ka edasi.
Tahtsid ehk öelda, et kuna teil oli maru kiire siis meile, töötuile oli see teiepoolne kingitus :rotfl:

:)
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 504
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas raga »

ok, nüüd ma saan Espakis karmimalt öelda! :) No Võrru ei taha ka mingi kivi pärast sõita, kuigi on sõidetud küll.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Andrus Schults kirjutas: BAASTEADMISED:
1.1 Omab algtasemel teadmisi majanduse põhimõistetest ja ettevõtluse põhialustest. 1.2 Omab ettekujutust töösuhteid reguleerivatest õigusaktidest ja mõistab oma vastutust, õigusi ning kohustusi töösuhetes. 1.3 Omab ettekujutust suhtlemise olemusest ja viisidest; oskab valida sobivat suhtlemisviisi ja suudab kontrollida oma käitumist. Oskab vältida pinget ja sellega toime tulla. 1.4 Omab teadmisi teeninduskultuuri alustest ja tagab kliendi vara ohutuse. Oskab lahendada konflikte, käsitleda kiitust ja kaebust.

Lisaks veel ühe termini kutsestandardist:
Kaminahi – kahe siibriga telliskivist, voolukivist või muust materjalist ahju tüüp, mis vajadusel salvestab ahju soojust.
Kutsekojas hakkasid juhatuse ässad kohe lugema üles, mis õiguseid nemad soovivad. Kui ma hakkasin lugema ka nõutavate oskuste olemasolu, siis läks kuidas läks aga nüüd peab ikka kõrgema tasemega pottsepp vähemalt natukenegi ka tehnilist haritust üles näitama. Kui tahad omada õigust ahju projekteerida, pead olem võimeline projekteerima ja teadma selle toimingu tähendust. See ei ole verbaalne. Nüüd saadakse isegi aru, et läks seekord nagu läks aga me proovime uuesti. :) Kui tahad teisi hinnata, pead ise olema selleks teadmispõhiselt võimeline, mitte soovunelmate soovil. Hakkate oma väljaantud tunnistusi, oma rämpstöö vilja meestelt tagasi võtma. Nimetage ise kuidas tahate, aga see on just nii.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

Haiguse käik :
Haigus süveneb jätkuvalt: isiksuse kahestumine , peab ennast kellekski teiseks ,
ei tunne ennast peeglist ära.Suurushullustus. Allutsinatsioonid ahjumaailmast kui tavamaailma kontrollivast institutsioonist .....
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Peetripoeg kirjutas:Haiguse käik :
Haigus süveneb jätkuvalt: isiksuse kahestumine , peab ennast kellekski teiseks ,
ei tunne ennast peeglist ära.Suurushullustus. Allutsinatsioonid ahjumaailmast kui tavamaailma kontrollivast institutsioonist .....
Lase ennast viivitamatult isoleerida. Sarnase sümptomiga on veel mitu "doktorit". Ükski ei ole paranenud ja abi pakkumisel keelduvad sellest.

:)
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Nagu juba ütlesin, siis ei kutsekomisjoni liikmena ega Raidkivi OÜ töötajana ei saa ma sellele Maahommikus korraldatud klientide, teiste pottseppade ja ka foorumi külastajate Raivo Koppeli poolt lolliks tegemisele läbi sõrmede vaadata. Kui keegi ei tea siis täna ma esindangi pottseppade kutsekomisjonis kõiki valdkonna ettevõtteid mistõttu ka palju head ja ka palju halba infot erinevate ettevõtete tegevuste kohta minuni jõuab. Ahjumaailma meisterpottsepa Raivo Koppeli teo näol on minu hinnangul tegemist lausa õpiku näitega miks reklaamiseaduse paragrahv 4 lg 1 järgi on konkurendi toodete kohta halvustava ja majanduskäitumist mõjutava info levitamine keelatud. Täna ei ole vahet kas ma kirjutan siia foorumisse erinevate toodete hindu või, et mentor rikkus seadust, sest see ju enam auditooriumit ei huvita ja kahju on saksa shamoti mainele tehtud jäädavalt. Ja juhin tähelepanu, et seda vaatamata asjaolule, et Ahjumaailm OÜ juhataja Raivo Koppel võrdles ERRi saates Maahommik Euroopast pärit telliseid punaste tellistega. Loomulikult ei tule ju mitte ükski pottsepp selle peale, et ennast mentorina esitlev III kutsetaseme pottsepp Raivo Koppel tegelikult ei tee vahet punastel tellistel ja shamottidel, mitte spetsialistidest klientidest veel rääkimata! Oleks elementaarne, et esimese asjana Ahjumaailm OÜ vabandab avalikult kõigi valet infot saanud osapoolte ees!
Aga eks edasi tegelevad selle inetu vahejuhtumiga juba valdkonna juristid.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

No oh häda. :blink: Mina ei ole ERR-le ühtegi sõna suhu pannud ega teksti kirjutanud ega saadet monteerinud. :blush: Mis ülev õigusemõistja ja pottsepa haridus ka sinul on? Palun pane siia vastus.
Aga nüüd kivide juurde. Millisele saksa tellisele ma pankroti korraldasin ?
Ära Andrus puterda. Just seesama Saksa firma võrdles ametlikul esitlusel pottseppadele vene punast tellist oma tulekindla tellisega. See ka Raikivi lehes. http://www.raidkivi.ee/images/stories/j ... df_est.pdf
Ma tean, et Wienerbergeri, Austria firma, punane tellis on igas kirjas kuni 700 kraadi. Miks on vaja teha katseid ja võrrelda 900 kraadiga, ehk tulekindlate telliste testiga ja "vene tellist"? Sul peab ikka eriline mõistus olema, et seda hinnavõrdlust kohtuga ähvardada. Pole sa enne seda neid telliseid siin foorumis kohustuslikuks suutnud kiita ja ei aita sind ka mingi kohtunik. Eestlase rahakott ja mõistus teeb vahe ja nii lihtne see ongi. Kas paned kohtuniku uskuma oma mentorit Peetripoega, et kümne aastaga on minu ahjud jokk. :shock: Sinu seadust EI OLE. Enne kohtusse minekut pole sünnis lõputult ähvadada. Mind küll mitte. :rotfl: Tee ära!
Säh sulle jõulurahu.....

http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=136493 alates 14:30

:)
Viimati muutis kaminahi, 22 Dets 2013, 23:15, muudetud 1 kord kokku.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Andrus Schults kirjutas:... Ahjumaailma meisterpottsepa Raivo Koppeli teo näol on minu hinnangul tegemist lausa õpiku näitega miks reklaamiseaduse paragrahv 4 lg 1 järgi on konkurendi toodete kohta halvustava ja majanduskäitumist mõjutava info levitamine keelatud. Täna ei ole vahet kas ma kirjutan siia foorumisse erinevate toodete hindu või, et mentor rikkus seadust, sest see ju enam auditooriumit ei huvita ja kahju on saksa shamoti mainele tehtud jäädavalt. Ja juhin tähelepanu, et seda vaatamata asjaolule, et Ahjumaailm OÜ juhataja Raivo Koppel võrdles ERRi saates Maahommik Euroopast pärit telliseid punaste tellistega....
§ 4. Eksitava reklaami keeld

(1) Reklaam, mis ükskõik millisel viisil eksitab või tõenäoliselt eksitab isikuid, kellele see on suunatud või kelleni see jõuab, ja mis oma eksitava iseloomu tõttu võib mõjutada nende isikute majanduskäitumist või nimetatud põhjustel kahjustab või võib kahjustada reklaami tellija konkurenti, on keelatud.

Allikas https://www.riigiteataja.ee/akt/13061981

Toodete kõigile vabalt kättesaadavast infost (omadustest-hindadest) rääkimine ei ole reklaamiseaduse rikkumine, vaid võrdlemine! Sellisel juhul, kuidas käsitleda nii televisioonis, raadios, ajalehtedes ja elektroonilises meedias tutvustavate erinevate tootjate, aga sarnaste toodete omadusi ja hinnavõrdlusi, kus on ära toodud ka konkreetsed tootjad ja nende toodete hinnad erinevatel edasimüüjate juures (loe: nimeliselt mainitud poodides)? Reklaamiseadusega ähvardamise asemel võiks näiteks kätte võtta ja lugeda suvalise TM ehitusteemalist ajakirja, kus on välja toodud paljude erinevate toodete võrdlused koos oma headuste-vigade-hindade-soovitustega. Kindlasti leiaks sealt mõni tootja oma arvates põhjust solvumiseks, aga kas leiab sealt avaldatud info põhjal ka kohtukeisse? :scratch:
Mina nimetaks seda maitse-eelistustest rääkimiseks.
Andrus Schults kirjutas:... Aga eks edasi tegelevad selle inetu vahejuhtumiga juba valdkonna juristid.
Eksitava reklaami eest kohtusse andmiseks peaks Kaminahi kõigepealt olema tema poolt "reklaamitud" punaste telliste tootja! Ka II kursuse juuratudeng peaks olema võimeline Teile sellise asja selgeks tegema!

Kui juba jutt läks eksitavale reklaamile, siis paluks mulle vastata selles teemas viewtopic.php?f=1&t=43552&start=25 tähelepanu juhitud fakti või semiootilistele vigadele (minu arvates).
Viimati muutis Urmas, 23 Dets 2013, 00:16, muudetud 2 korda kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Andrus Schults kirjutas: Kui keegi ei tea siis täna ma esindangi pottseppade kutsekomisjonis kõiki valdkonna ettevõtteid mistõttu ka palju head ja ka palju halba infot erinevate ettevõtete tegevuste kohta minuni jõuab. .
Minu firma esindamist igatahes heas mõttes tunda ei ole. Vaadake kuidas selle komisjoniga ise oma ämbritest ära elate.
Mis haridus tagab osluse kutsekomisjonis :blink:
Viimati muutis kaminahi, 23 Dets 2013, 00:12, muudetud 1 kord kokku.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas Leevi »

Kasutaja kaminahi hinnang kasutaja Andrus Schultsi kohta 24. 02. 2011. "Hea kuulata, hea kaasa mõelda, jagad väga asjalikult oma mõtteid ja teadmisi.
Selliste meeste kohta ütles Ilmar Kullam:" Andke mulle viis Schultsi (Lepmetsa) ja oleme võitmatud". ;)"
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Leevi kirjutas:Kasutaja kaminahi hinnang kasutaja Andrus Schultsi kohta 24. 02. 2011. "Hea kuulata, hea kaasa mõelda, jagad väga asjalikult oma mõtteid ja teadmisi.
Selliste meeste kohta ütles Ilmar Kullam:" Andke mulle viis Schultsi (Lepmetsa) ja oleme võitmatud". ;)"
Ohhhsaaa! Leevi kohal ;) Ajalugu näe ei saagi seina naelutada! Kedagi ei saa lõpuni uskuda. Masu teeb valu. Leevi, ma vabandan sinu ees. :blush: Ka sind püüdsin kunagi aidata ja sõbergi olla. Aga vähemedukate leppimatus, viha ja kadedus teeb muutused. Vägisi ei saa keegi edukaks. Ka mitte pottsepaks ega müügiratsuks.
Viimati muutis kaminahi, 23 Dets 2013, 00:43, muudetud 1 kord kokku.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Leevi kirjutas:Kasutaja kaminahi hinnang kasutaja Andrus Schultsi kohta 24. 02. 2011. "Hea kuulata, hea kaasa mõelda, jagad väga asjalikult oma mõtteid ja teadmisi.
Selliste meeste kohta ütles Ilmar Kullam:" Andke mulle viis Schultsi (Lepmetsa) ja oleme võitmatud". ;)"
Ka jälke kuritegusid teinud inimeste kohta loodetakse, et nad olid tol hetkel süüdimatud-kurjast vaimust vaevatud-võimisiganes põhjus. Andestagem neile nende eksimused!
Äkki Kaminahjul "avanes kolmas silm, nägemine läks veelgi selgemaks" ja asus paranemise teele? :scratch: Ei tea me ette tea, mis siin kiiresti muutuvas maailmas kõike imelikke asju veel juhtuda võib. Olgem tolerantsemad! :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Andrus Schults kirjutas:Nagu juba ütlesin, siis ei kutsekomisjoni liikmena ega Raidkivi OÜ töötajana ei saa ma sellele Maahommikus korraldatud klientide, teiste pottseppade ja ka foorumi külastajate Raivo Koppeli poolt lolliks tegemisele läbi sõrmede vaadata.
Kummaline. Mina sain küll seda saadet vaadates tiba targemaks! Kuidas sul õnnestus lollimaks minna? Miks sa pidid seda saadet läbi sõrmede vaatama nagu lapsed õudusfilmi ...
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Ma pean oma tervist nüüd viivitamatult kontrollima kuna olen seda Saksa toodangut küllap rohkemgi kasutanud kui Andruse kojanarr.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas fanatic »

Vaatan, et viimasel ajal juhtub siin teemades tihti nii, et kui jõutakse ebamugavate või muidu valusate küsimusteni, siis teatud kodanikud kelledeni on need suunatud, jätavad neile vastamata või ignoreerivaid neid. Saan aru, et pole absoluutselt mingit kohustust vastata jne, samas varsti uues teemas võetakse jälle rõõmsalt sõna, kuni…. Ma ei pea silmas inetuks minemist ja isiklikke solvanguid, millega kahjuks lõppevad juba enamus vähegi pikemad teemad ahjude foorumis.
Kas teil pole muid kontakte, kui see foorum, kui tunnete, et peate ennast lõpuni välja elama, siis helistage, meilige, skaipige või minge jõuludeks teineteisele külla. Miks peavad teised foorumikasutajad seda iga teatud aja lugema? Uut ja huvitavat seal enam midagi ei ole :amen:

PS. Peeter Oja ütles ühes intervjuus umbes nii. Nad võivad mind ju kohtusse anda, aga ega siis sellest minu arvamus (ühe teatud erakonna) nende kohta ei muutu.
Viimati muutis fanatic, 23 Dets 2013, 11:32, muudetud 2 korda kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Andrus Schults kirjutas:... Ahjumaailma meisterpottsepa Raivo Koppeli teo näol on minu hinnangul tegemist lausa õpiku näitega miks reklaamiseaduse paragrahv 4 lg 1 järgi on konkurendi toodete kohta halvustava ja majanduskäitumist mõjutava info levitamine keelatud.... Aga eks edasi tegelevad selle inetu vahejuhtumiga juba valdkonna juristid.
Et kokku hoida Andruse raha raiskamisest juristide peale, tooks ühe näite "reklaamiseaduse rikkumisest".
Sattusin hommikul lugema EE-st artiklit autokaameratest ja hakkasin natuke edasi sorima. http://ekspress.delfi.ee/news/paevauudi ... d=67462488 Ja välja tuli huvitavaid asju!
Digisilm.ee lehelt http://www.digisilm.ee/autokaamerad oli selline lause:
Kõik alla 70€ maskvad kaamerad on kas võltsitud või ei kannata nende pildi kvaliteet ja kaamera füüsiline koostekvaliteet mitte mingisugust kriitikat.
Nende poolt igatahes väga julge väljaütlemine! Hakkasin siis vaatama nende poolt pakutavat seda autokaamerat http://www.digisilm.ee/e-pood/autokaamera/M880 Tutvustuses ainult mingid 5 punkti, kasutusjuhend olematu ehk praktiliselt mittemidagiütlev, tootja kohta infot pole.
Olgu, sukeldusin netiavarustesse ja mis tuli välja- tavaline või võib-olla natuke parem hiinlaste toodang. Ainult netiavarustes oli infot tunduvalt rohkem nagu siit http://www.diytrade.com/china/pd/120964 ... amera.html või siit http://www.made-in-china.com/showroom/m ... 7inch.html
Kuna selles rasvaselt tsiteeritud lauses oli välja hõigatud ka üks hind, aga minu maailm on suts avaram ega koosne ainult maailma mastaabis Digisilm külanetipoest, siis vaatasin ka teiste hindasin. Maksvad need kaamerad konverteerituna 35-40 eurot + saatmiskulud. Nüüd hindasid võrreldes, siis Digisilm.ee müüb tema enda sõnade kohaselt ju sulaselget paska või kuidas? :scratch: :)
Kuidas peaksid käituma Digisilm.ee suhtes teised autokaamerate müüjad, kes müüva odavamaid autokaameraid? Kas peaksid hakkama sellega edasi tegelema juba valdkonna juristid?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Olenüüd
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 14 Veebr 2013, 15:56
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas Olenüüd »

Jõuluaega
Käredad mehed . Peetripoeg muidugi keerab üle ja ropendamist pole vaja .Taunitav alati ja igas olukorras . Samuti nagu RUSIKAD
Ehk ta isegi saab sellest aru .
Samas mõistan ,mis mehe närvi ajab .Loomulikult Kaminahi ,kes osavalt manipuleerib juba aastaid oma ettevõtte huvides siinseid lollikesi .Siinkohal tervitus Motamehele vihje eest ametisaladuste kohta .
Mõttetu madistamine ....ja pigem oma margi maha tegemine - ühine nimetaja Pottsepad . Päkapikk teile sel aastail kingitusi ei too - pole ära teeninud.
Võiksite tuleval aastal koostööaltimad olla ja üksteist vähem mustata.
Kaminahjule soovitaks teha oma MTÜ Universumi ahjud ,näiteks , tuumakütusel töötavad.
Tema küsimus tulikivi kohta mingis Ameerica võistluses on eriti labane trikk , teab mees ju küll ,et seal esineb vaid nimi - mitte materjal .Tulikivi oma kolletes ei kasuta enam voolukivi juba ammu.
Austerlaste koht aga selline - tänu odavuse reeglile ( odavus ja materjali kättesaadavus andsid kõvasti punkte )- head asja pole võimalik odavalt toota - vähemalt seni kuni patent kehtib.
Rahulikku seedimist ja loovaid reageeringuid.
Kui eksisin milleski ,vabandan juba ette
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Sinu esimese postituse arusaamatus on ka sinu järgnevates postitustes varjamata. Tegele sellega.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

See on minuarust enesest mõistetav, et Kaminahi esindab foorumis( nagu ka muus elus) just enda firma huvisid... See on elementaarne. Samas on tema pea ainuke, kes on enda töövõtteid ka teistele julgenud näidata.Ahju valmimine projektist esimese tuleni ja kuni valminud leivani jne. Foorumis ei toimuks ju pea midagi kui teda siin poleks...nagu seda oli näha ajal kui ta ligi pool aastat eemal oli...rääkimata Kodusoe foorumist...millest ma juba ammu aru ei saa, mis Siber seal lahti on?
Võistupõlemise teemas on ju selgelt tulemused näha, et restkolle( näiteks Tulikivi oma ) ületab tunduvalt kaasaegse umbkolde tulemused jne.
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Glasuurpott ahju ladumine

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Jään endale kindlaks, et pottsepp III tasemel meisterpottsepp peaks ikkagi suutma vahet teha šamott-tellisel ja punasel tellisel! Hr. Raivo Koppel sai just sellel põhjusel ka Tartusse Wolfshöher Tonwerke koolitusele kutsutud, et erinevusi selgitada. Kahjuks koolitusel osalemise asemel leidis peale Leeviga kaklemisele mentor Koppel veel aega vaid väliskülaliste ees läbi sõimata hr. Annes Andresson ja siis seminarilt lahkuda.
Ma ei ole kursis mitu aastat oma 61 eluaastast hr. Raivo Koppel on pottsepa töödega tegelenud ja ennast ise koolitanud? Saan aga öelda, et aastatel 1991-1993 kui mina Tallinna Tehnikakoolist pottsepaks õppisin tehti pottsepatöödes tollel ajal kasutusel olnud materjalide erinevused materjaliõpetuse tundides (kokku 98 tundi) õpilastele küll selgeks. Tollel ajal koosnes õppeprogramm veel mitmest pottsepale olulisest õppeainest.
1) Tootmisõpetus 2231 tundi
2) Eritehnoloogia 288 tundi
3) Joonestamine 98 tundi
4) Restaureerimise alused 54 tundi
5) Arhitektuuri alused 54 tundi
6) Joonistamine ja kompositsioon 127 tundi
7) Turumajanduse alused 44 tundi
8) Esteetika 44 tundi
Lisaks tuli pottsepa diplomi saamiseks teha diplomitöö. Minul oli teemaks "glasuurpottidest laskuvate lõõridega toaahi". Praktika läbisin hr. Ahto Luure juhendamisel.
Kindlasti on üle 15 aasta pottsepa valdkonnas tegelenud pottsepad ka kursis Eesti Projekteerimisnormiga EPN 10.5. Kokkupuutes tule ja suitsugaasidega tuleks pottsepal kindlasti kasutada telliseid mille kildumisteguri on tootja määratlenud. Vaatasin läbi Aseri tehase "Müüritud küttekolded teostusjuhised ja -joonised" 2002 ja ei leidnud ühtegi viidet, et põletatud telliseid võiks kasutada kolde ehitamiseks vaid räägitakse küttekolde kereks sobivast materjalist. Wolfshöher Tonwerke HBO+ telliseid võib aga kasutada igas ahju osas. Lisaks HBO+ tellistele, plaatidele, plokkidele, lõõrielementidele, šamott-torudele toodab Wolfshöher Tonwerke erinevate omadustega šamottidest nagu HBS, HBW, HBA, HKS, HBC, HKE, HSM ja HST erinevaid pottsepatöödeks mõeldud tooteid.
Kindlasti ei saa kõik pottsepad Eestis tugineda hr. Raivo Koppeli "eksperthinnangule" kus lisaks pottseppmeistrile endale veel olid eksperdiks kassid, koerad, jänesed http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=136493 !
Manused
Müüritud küttekolde teostusjoonis.PNG
Müüritud küttekolde teostusjoonis.PNG (108.12 KiB) Vaadatud 3437 korda
EESTI PROJEKTEERIMISNORMID EPN 10 punkt 5.PNG
EESTI PROJEKTEERIMISNORMID EPN 10 punkt 5.PNG (110.2 KiB) Vaadatud 3437 korda
Vasta