Laborivärk EKUK-is

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Ma olen veendunud, et Kaminahju sõjakäik üldise ahjukultuuri parandamiseks on edukas meie kõigi hüvanguks, nagu see selle foorui abiga seni ka näha on olnud. Ja polegi enam vahet, kuidas seda riigi raha raisatakse, aga kui seda tõepoolest hakatakse nüüdsest ka paremate küttekollete ehitamise edendamiseks kasutama, siis Kaminahi on kindlasti õige mees, seda asja ajama. Seda idiootsust on ju liiga palju juba siginenud ( kellega ei tasuks üleüldse arvestada muidugi ) ja tegutsema peab!!
Igatahes soovin edu Kaminahjule ja kui see kedagi häirib, siis tulgu ise parema plaaniga välja. Raivot kadedusest kritiseerida pole mõtet...
arvu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 28 Jaan 2012, 09:43
On tänatud: 1 kord

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas arvu »

Huvitav anomaalia siin Eestis. Nagu keegi pottseppadest veidi aktiivsemalt toimetama hakkab on kohal kamp , kes koheselt arvavad, et ürituse organiseerija on kas korruptant või lihtsalt liigkasu peal väljas. :mrgreen:
Lepingud peaksid tõepoolest ju konfidentsiaalsusnõudele vastama ning neid ei riputata tavaliselt avalikule seinale.Oma naiivsuses usun, et kui taoline üritus on välja reklaamitud siis vastab ta ka enamvähem kehtivale seadusele.

Muidugi foorumis üksteise tümitamine on juba ka rahvusspordi staatusesse tõusnud. :good:
punapart
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 04 Jaan 2010, 20:55
On tänatud: 5 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas punapart »

Ma ütleks, et võtku sind Madis Madis. Madis tahab saada vastuseid. Võta üritusest osa ja saadki vastuseid. See ei ole esimene ega jää ka viimaseks korraks kui KIK-i abiga midagi tehakse. Kui suudad projekte kirjutada saad raha ka ja kõik on legaalne. Kas raha läheb ka alati asja ette see on hiljem näha. Madis tundub olema seotud organitega et tahab lepinguid näha. Minul on igatahes hea meel et peale mula ka midagi tehakse.
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Kahju ainult, et Suurt Meistrit on endiselt nii kerge endast välja viia. Kahtlustajad on ja jäävad, sellega peaks õppimama elama. Iga kord tatti pritsides ja rusikaid rulli ajades ei jõua kahjuks kuskile... äärmiselt inetu on ainult.
Iga ehitus on norm iseendale.
Mart.P
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 12 Veebr 2012, 18:00
On tänatud: 8 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas Mart.P »

Lahe on vaadata kuidas vend kes kuulutab, et arvustada tuleb inimeste mõtteid mitte neid endid, kaotab vestluse käigus närvid ja lahmab igast torust isiklikuks muutudes nii kuis jaksab. Usalduse krediit võib sedasi kukkuma hakata.
Mart.P
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 12 Veebr 2012, 18:00
On tänatud: 8 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas Mart.P »

kaminahi kirjutas:
Mart.P kirjutas:Lahe on vaadata kuidas vend kes kuulutab, et arvustada tuleb inimeste mõtteid mitte neid endid, kaotab vestluse käigus närvid ja lahmab igast torust isiklikuks muutudes nii kuis jaksab. Usalduse krediit võib sedasi kukkuma hakata.
Hea tundmatu sõber, Mart.P. Saan Teie lahedast murest aru. Kui saab olla võimalik, kindlasti aitan Teid . Mida vajate?
Hea tundmatu sõber Kaminahi! Mul ei ole muresid, oled valesti aru saanud. Mul on hea meel, et leidub veel inimesi, kes tahavad teisi aidata. Mida vajan? Mhm...jäin mõtlema, et tõepoolest, oleks vaja leida inimene kes viimistleks mul maakodus ahju looduskivi ja krohviga ära. 115x115 on mõõdud. Koht ise Järva - Harjumaa piiri lähedal. See vist täpselt Sinu eriala, jätad pakkumise jõusse?
Mart.P
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 12 Veebr 2012, 18:00
On tänatud: 8 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas Mart.P »

Nõrk härra Kaminahi, väga nõrk. Lubada on kerge aga kui tegudeks läheb.., mehed nii ei käitu. Igaks juhuks jätan tel. kui ümber juhtud mõtlema. 5540758
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas madis64 »

kaminahi kirjutas:Mis vastuseid sa tahad? Kas tahad, et riputaksin sulle, anonüümsele tondile siia foorumisse firma lepingud EKK-ga?
Täiesti sobiks paari sõnaga lahti seletada Unibuildi positsioon kõneksolevas EKK ettevõtmises - on Unibuild labori operaator, ainuõigusega tööde teostaja või lihtsalt osapool, kes labori püstitusel tööd ära teeb.

Kuna sellel lehel kolmandate lugejate postitusi lugedes ilmneb, et teeb Kaminahi, mis ta teeb, ikka on ta õige mees, siis võid ka selgitamata jätta - mind ei liiguta see teadmine ei vasemale ega paremale.

Kordan avalikkuse ees veel sama, mida sulle ka privas vastasin:

- sa palusid ise küsida, mis teemas segaseks on jäänud;
- ma esitasin sulle kolm elementaarset küsimust;
- vastuseid ei ole;
- valimatu sõimu valang on
- omast peast välja imetud süüdistusteooria on.

Mis teha, ilmselt tuleb antud intsident kokku sõlmida.
Mart.P
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 12 Veebr 2012, 18:00
On tänatud: 8 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas Mart.P »

Kohe läheb jälle põnevaks vist :)
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Ma ütlen ausalt, miks mulle Kaminahi meeldib: ta on üks vähestest kes traadiga kive konksutab ja teeb uksepealsed normaalse kiilukiviga ja ei varja ka muud kui midagi küsida foorumis. Ei maksaks teda riigireetmises küll süüdistada.
Mart.P
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 12 Veebr 2012, 18:00
On tänatud: 8 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas Mart.P »

Ma ei ole küll selle jutulõime eriala kõikide tõdede ja toimetamistega kursis aga mulle on alati segaseks jäänud nende inimeste mõttemaailm, kes selle asemel, et ise aktiivsust üles näidata ja asju vedada/organiseerida, hakkavad kohe, kui keegi teine seda teeb, otsima mingeid seoseid ja kahtlusi "kas kõik on ikka õige ja seaduspärane" teemadel.
Lapsik käitumine mu meelest.

Samuti on mu arvamus inimestest, kes suure suuga lubadusi visates loevad nende täitmiseks piisavaks mingeid suvalisi omapoolseid nägemusi ja sellest avalikult kuulutavad, ümmargune 0. Kurb on see, et nad ise peavad ennast sealjuures veel täiesti tõsiselt võetavateks meesteks. Tõelislet gravi accidens.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Mart.P kirjutas:Ma ei ole küll selle jutulõime eriala kõikide tõdede ja toimetamistega kursis aga mulle on alati segaseks jäänud nende inimeste mõttemaailm, kes selle asemel, et ise aktiivsust üles näidata ja asju vedada/organiseerida, hakkavad kohe, kui keegi teine seda teeb, otsima mingeid seoseid ja kahtlusi "kas kõik on ikka õige ja seaduspärane" teemadel.
Lapsik käitumine mu meelest.
Mart, juhul kui see minu pihta käib (ilus oleks ju otse öelda selmet umbmääraselt vihjata), siis Üldfoorumis on teema turu solkimise teemadel, kus auväärt oponendid kurtsid riigi (maksuameti) ja ametiühingu suutmatusest kontrollida musta tööjõu kasutamist kohalikul ehitusturul.

Kuna "tegijate" mõttelaad on üldjoontes üsna ühtlane, siis miks peaks pidama õigeks sinu poolt siin toetatavat mõtteviisi "ise lasen tegijana hämariku tsoonis üle nurga, kuid teised ("nemad seal", riik jne.) olgu aga korralikud ja tagagu minule mu heaolu, pidagu üleval Päästematit, ravigu mu naisi, lapsi,vanemaid ja sugulasi jne. jne.?"

Kui sa väidad, et nii väiksest (võimalikust) "üle nurga laskmisest" midagi ei muutu, siis kui suurest algab muutus - tuhandest eurost, sajast tuhandest, miljonist?

Tegelikult pole see teema selle arutelu koht...
Mart.P
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 12 Veebr 2012, 18:00
On tänatud: 8 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas Mart.P »

Mart.P kirjutas:
Samuti on mu arvamus inimestest, kes suure suuga lubadusi visates loevad nende täitmiseks piisavaks mingeid suvalisi omapoolseid nägemusi ja sellest avalikult kuulutavad, ümmargune 0. Kurb on see, et nad ise peavad ennast sealjuures veel täiesti tõsiselt võetavateks meesteks. Tõelislet gravi accidens.
Eesti meeste au on taastatud, häbi on puhtaks pestud, rahu on maa peal! Kui kirjeldatud inimesi ka kuskil leidub, siis hea on mõelda, et siin neid vähemalt pole.
Koit
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 158
Liitunud: 29 Mär 2010, 14:48
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas Koit »

Erik Teinemaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 16 Veebr 2012, 13:40
On tänatud: 3 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas Erik Teinemaa »

Olen mõnda aega huviga jälginud siinset arutelu. Võib-olla natuke vara (mõõtmistega pole me veel alustanud) on liiga palju tolmu üles keerutatud. Selgitaks asjaga seotud inimesena mõne sõnaga loodava katsebaasi (ei hakka seda eraldi laboriks nimetama, laborid on meil juba olemas) eesmärki. EKUK-il on ühe konkreetse projekti raames ülesanne ära määrata otseste mõõtmiste teel puidukütte kasutamisel eralduvate saasteainete eriheited (heitkogus kütuseühiku kohta), mida me omakorda kasutame õhukvaliteedi arvutuslikuks hindamiseks (modelleerimiseks). Selleks üritame hinnata erinevat tüüpi katelseadmete poolt (erineva niiskusega ja erinevat tüüpi) puidu kasutamisel eralduvate saasteainete koguseid. Praeguses etapis on käimas pottsepaahjude rajamine aga plaanid näevad ette ka muude (tüüpilisemate) kollete testimist.

Kuigi õhukvaliteet ja põlemise efektiivsus on otseselt seotud, on meie eesmärk hinnata küttekoldeid just õhu saastamisest lähtuvalt. Pottsepad jätame ka edaspidi omavahel klaarima, küll juba mõnede kollete osas numbritega varustatult kuna kõik mõõtetulemused saavad olema täiesti avalikud.

Käimasolev ehitus ei ole salajane ja tehtavad (ehitus)tööd käivad ikka vastavalt lepingutele. Huvilisi ehitustandrilt ära pole siiani aetud. Üldine teadlikkuse kasv antud valdkonnas tuleb pikas perspektiivis (õhukvaliteedile) kasuks ja seega diskussioon on ainult teretulnud. Kellel täpsem huvi kogu asja vastu võib julgelt juurde küsida.

Lugupidamisega,

Erik Teinemaa
Piiritusesõber
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 19 Mär 2011, 17:21

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas Piiritusesõber »

Erik Teinemaa kirjutas:Käimasolev ehitus ei ole salajane ja tehtavad (ehitus)tööd käivad ikka vastavalt lepingutele. Huvilisi ehitustandrilt ära pole siiani aetud.
On siis uksed avatud või tuleb sissepääsemiseks 100€ maksta nagu eelnevalt lugeda? :scratch:
Kas selle raha kohta tseki ikka ka saab?
Mis firma selle väljastab?
Erik Teinemaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 16 Veebr 2012, 13:40
On tänatud: 3 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas Erik Teinemaa »

Piiritusesõber kirjutas:
Erik Teinemaa kirjutas:Käimasolev ehitus ei ole salajane ja tehtavad (ehitus)tööd käivad ikka vastavalt lepingutele. Huvilisi ehitustandrilt ära pole siiani aetud.
On siis uksed avatud või tuleb sissepääsemiseks 100€ maksta nagu eelnevalt lugeda? :scratch:
Kas selle raha kohta tseki ikka ka saab?
Mis firma selle väljastab?
Uksed on avatud kui soov korraks läbi astuda ja vaadata, mis toimub. Päris tervet päeva ei tahaks lasta seal niisama ringi jõlkuda, ilmselt häiriks see ka ehitusmehi.

Mis puudutab töötoa ideed, kus ehitatakse uutele pottsepastandarditele vastav ahi, siis piisava arvu huviliste korral on selline töötoa variant. Maksta saab ametlikult ja arve koostab EKUK, kes oleks ka ürituse ametlik korraldaja.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Töötoa kättesaadavuse hõlbustamiseks oleme meie valmis seda läbi viima kahel esimesel märtsikuu nädalavahetusel. Kõik töötoas osalejad saavad põhjalikud teadmised kõigile ehitusnormidele vastava kvaliteetahju ehitusest. Uudseks saab pidada ka Uninaksi uue segu avalikku esmakasutust. Segu jõuab müügile aprillis.

kena köik
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
tuhatjatuline
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 03 Veebr 2011, 20:33
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 55 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas tuhatjatuline »

Mis värk on viimasel ajal nende leivaküpsetusahjudega. Et tehakse üks massiivahi ja selle sisse tingimata küpsetusruum. Kas tegu on renessansiga või Ärma talu perenaise kulinaarsete mõjudega. Viimasel juhul võiks ahju küljes olla ka konks rulluiskudele.
Küsimusi on palju. Kuidas näiteks kütteperioodi välisel ajal leiva lauale saab? Kas võimaldab antud ruum lisaks muud söögitegemist. Näiteks punapeeti pehmeks keeta.
Küsimus laborantidele. Kui palju võtab pildil toodud ahjul võimsust maha sisseehitatud leivaküpsetusahi? Kas lesost lähevad suitsugaasid otse korstnasse või jääb pärast siibri sulgemist võimalus lesosisesel õhul vabalt tsirkuleerida läbi ahju. Ja seega kauem lesija küljealust keeta.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

:hello:

Mille tarvis see värk siis korraladatud saab :confused: Just seetõttu, et küsimusi on palju :banghead:

Kes kohale tuleb, saab ka vastuseid ja teab edaspidi saadud mõõtmistulemusi mõista...

Viimase projekti järgi ehitatud küpsetusahjudega on nende omanikud väga rahul ja miks siis mitte neid pakkuda :scratch:

PS Kui sina, tuhatjatuline, korraldaksid töötoa, oleksin esimesena kohal ja uiskudega :thumbsup: Olen sinu ahju kogemiseks juba sõitnud maha pika maa,... Soomes.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
tõnu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 265
Liitunud: 08 Aug 2006, 23:04
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas tõnu »

Eks need leivaküpsetusahjud on neh rohkem eputamise asjad: "Näe naabril on ja nii hea leib tuleb!" Kuu aega teed seda leiba ja siis on "siiber" ees ja tõded, et poest on ikka mõtekam osta ja samas tõmbab ta seda ahju võimsust ikka maha küll! Asi on maitses - A Le Cog! :jooma
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

tõnu kirjutas:Eks need leivaküpsetusahjud on neh rohkem eputamise asjad: "Näe naabril on ja nii hea leib tuleb!" Kuu aega teed seda leiba ja siis on "siiber" ees ja tõded, et poest on ikka mõtekam osta ja samas tõmbab ta seda ahju võimsust ikka maha küll! Asi on maitses - A Le Cog! :jooma
Seleta aga ära, kuidas see võimsuse maha tõmbamine käib. Aga seleta meie ehitatud ahju näitel :blink: Oled sa mõnda sellisesse ahju midagi sisse pistnud, et selline tõsiteadlik oled :scratch:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
tõnu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 265
Liitunud: 08 Aug 2006, 23:04
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas tõnu »

kaminahi kirjutas: Oled sa mõnda sellisesse ahju midagi sisse pistnud, et selline tõsiteadlik oled :scratch:
Sellisesse ahju leibu pistetud kül! Tahtsin eelnevalt öelda seda, et sellel leivaahjul on mõtet seal ahju sees vaid siis kui sa tegeled sellega pidevalt! Oled sa mõne leiva kunagi küpsetanud? Kas sa tead milline pikk protseduuur see üldse on? Küpseta seal laboris vahelduseks üks leiva päts kah, siis näed! :yahoo:
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas motamees »

Ega seal ahjus pea ainult leiba küpsetama. Kõiki toite saab seal teha.
Muidugi ei pea selleks olema eraldi auk. Samas on eraldi augus ikkagi mugavam küpsetada. Pistsin just praegu samotid ahju, et peale tule tegemist leib küpsema panna. Suve poole ei võta üldse lisasamotte ahjust välja, kuna siis tehakse tuld harvem ja kõik kütmised lähevad "täie" ette. Teeme ka kesksuvel ahju tuld - ega muidu õiget leiba saa. Oleksin väga rahul, kui mu ahjul oleks küpsetusauk ka olemas. Siis ei peaks põlemisprotsessi segavaid lisasamotte edasi tagasi tõstma.
Ei saa ka mina aru, kuidas see küpsetusahi võimsust maha võtab. Sellest küsimusest läheb Tõnu targu mööda.
.
Tel 5o9279o
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Lugemata postitus Postitas fanatic »

tõnu kirjutas:
kaminahi kirjutas: Oled sa mõnda sellisesse ahju midagi sisse pistnud, et selline tõsiteadlik oled :scratch:
Sellisesse ahju leibu pistetud kül! Tahtsin eelnevalt öelda seda, et sellel leivaahjul on mõtet seal ahju sees vaid siis kui sa tegeled sellega pidevalt! Oled sa mõne leiva kunagi küpsetanud? Kas sa tead milline pikk protseduuur see üldse on? Küpseta seal laboris vahelduseks üks leiva päts kah, siis näed! :yahoo:
Kas selles nn leivaahjus peale leiva. siis tõesti midagi muud küpsetada, soojendada ei saa?
Suletud