Jagage kogemusi puitbriketiga Viadruse küttmisel

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
merekoer
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 20 Dets 2011, 10:23

Jagage kogemusi puitbriketiga Viadruse küttmisel

Lugemata postitus Postitas merekoer »

Puitbriketi reklaamis loeb küll ,et neli korda rohkem energiat saab võrreldes halupuuga.Kas see ka tegelikuses nii on?Kuidas oleks mõistlik kütta puitbriketiga ?Kas segada halupuudega (mis vahekorras)?Palju peaks õhku peale andma ja kas siibriga peaks mängima? Jagage kogemusi, kes millist briketti eelistab ja kui suur on kulu võrreldes ainult halupuuga küttes.posting.php?mode=post&f=1#
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Jagage kogemusi puitbriketiga Viadruse küttmisel

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Kärna Ärni ütles selliste "neljakordsete" reklaamide kohta, et; "usu sa lolle".
Tõin kunagi kui ise Inglisemaal tööl olin, naisule tonni seda briketti ja rohkem ei iial. Kindlasti on kvaliteetsemat, aga see oli lõpuks vaid kottides saepuru.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Jagage kogemusi puitbriketiga Viadruse küttmisel

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Puitbriketil on omadus vanakooli ahje lõhki kütta. Seda kaminahju ei tasu ka alati uskuda...
vanaema on sul veteran...
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Jagage kogemusi puitbriketiga Viadruse küttmisel

Lugemata postitus Postitas motamees »

Ära usu jah kaminahju... ;)
Sõber tuli ükskord meile ja kaenalas oli kaks pakki puitbriketti. Pidi nii äge asi olema ja siis tuli pikk bla, bla, bla, mida talle kõik poes räägiti. Igatsorti tabelid olid ka kaasas.
Üks neist tabelitest oli tuha teke. See puitbrikett pidi nii vähe tuhka tekitama, et võidab kõik ära. Võrdluseks olid toodud turbaprikett ja veel mingi asi (äkki oli põlevkivi). Küsisin siis, miks ei ole võrdlust puiduga. No muidugi ei osanud tema sellele midagi vastata, sest tema pole ju müügimees.
Ühesõnaga tahtis seda värki minu ahjus proovida, kuna ma kütan iga päev ja tean oma ahju omadusi. Üle kolme tüki ei lubanud panna, kuna pidi olema nii võimas, et lõhub ahju ära. Panin siis need kolm tükki sinna põlema. Põlesid ära ja siis ma küsisin luba panna ahju alla oma puid, et ikka õhtuks oleks soe tuba. Ta lubas, õnneks. Muidu oleks tuba külm olnud.
Puitbrikett on tavalised puidujäätmed kokkupressituna. Ärge uskuge igatsugu bla-blad. Kuidas saab olla saepuru parem küte, kui puit, millest saepuru tehakse? :scratch:
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Jagage kogemusi puitbriketiga Viadruse küttmisel

Lugemata postitus Postitas rokikas »

merekoer kirjutas:Puitbriketi reklaamis loeb küll ,et neli korda rohkem energiat saab võrreldes halupuuga.Kas see ka tegelikuses nii on?
Kui võtta 1 tonn puitbriketti ja 1 tonn puuhalge siis rohkem sooja saab üldjuhul tuppa ... puitbriketist. See lihtsalt tavaliselt tiba kuivem kui halud.
Need reklaamvõrdlused on selles suhtes tiba kummalised et ühte arvestatakse kaaluga ja teist mahuga ning saadaksegi suur erinevus. Kuigi jah eks me ka ostame neid sellisel kujul. Briketti kaaluga ning halge mahuna. Tuhka peaks ikka mõlemad samapalju tekitama. Puit on puit. Kui just puitbriketi kõrgema temperatuuriga põlemine siin midagi ei muuda. Eks keemikud tea paremini.
http://www.eramets.ee/static/files/762. ... s_2010.pdf
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Jagage kogemusi puitbriketiga Viadruse küttmisel

Lugemata postitus Postitas rokikas »

http://www.ecolabor.ee/
Tegelevad küll eelkõige jäätmetega aga ehk analüüsivad ka soovijale/maksjale halge/puitbriketti.
Indrek Rebane
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 224
Liitunud: 13 Mär 2011, 17:46
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Jagage kogemusi puitbriketiga Viadruse küttmisel

Lugemata postitus Postitas Indrek Rebane »

rokikas kirjutas:Tuhka peaks ikka mõlemad samapalju tekitama. Puit on puit.
Kui halupuud ära koorid, siis küll samapalju, jah.
Anonüümsus on uus must
jaak
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 05 Mär 2010, 09:32

Re: Jagage kogemusi puitbriketiga Viadruse küttmisel

Lugemata postitus Postitas jaak »

Ise kütan puitbriketiga ja olen rahul. Mul küll pole Viadrus katel, aga põhimõtteliselt analoogne malmist jurakas.
Briketi eeliseks on kasutusmugavus. Puudega peab palju sahmerdama, kuskile välja riita laduma ja sealt hiljem nad katlaruumi toimetama. Brikett tuleb autoga mul katlamaja juurde ja sealt on ta 0,5 h katlamajas. Katlamaja mul piisavalt suur, et ladustada korraga 4 t briketti. Teieseks plussiks on põlemine. Ma laon oma katla briketti täis ja see põleb seal 2.5 kuni 3 h. Saan kahe korraga kogu süsteemi soojaks, puudega küttes läheb topelt rohkem kordi. Briketiga saan katla kompaktsemalt täist laduda.
Kui osta tonn kuivi halge ja tonn briketti, siis võiks hind isegi briketi kasuks tulla, aga ma pole kindel. Ise ostan briketti 150 euri tonn.
Õhuke
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 05 Sept 2008, 21:58
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Jagage kogemusi puitbriketiga Viadruse küttmisel

Lugemata postitus Postitas Õhuke »

Olen puitbriketiga kütnud aastaid, et mitte öelda aastakümneid. Siinmail hakkas teda 80nendatel tegema Tallinna VMK. Näedsa, on ikka mälu, nüüd pole Lutheri vabrikutki ammu enam. Aga see selleks. Annab halupuust sama mahu juures tüki rohkem sooja küll. Nimelt mahu juures, tegu pressitud kaubaga mille erikaal halupuu omast suurem. Vähemalt korralikul kraamil peab olema. Tänapäeval on iga kuuri all press ja igal pressil kodukootud seadistaja kes reeglina kvaliteedist mitte halligi ei tea. Ja keerabki see maavillane pressi surve maha, et koormast saepurust rohkem kaupa saaks. Aga ei saa teps mitte. Tulemuseks on briketi kujuline saepuru, mille analoogi sa Kaminahi oma naisule koju tirisid. Õige puitbriketi pealispind on tükati läikiv, mis näitab, et pressi seadistaja teab mis on korralik kraam ja ei ürita rahvale saepuru pähe määrida. Ja õige kraam ei ole ka poolestsaadik pruun. Vahepeal liikus Lukashenka maa kraami, mis poolenisti koorest tehtud oli. Muidu tihke kraam aga sooja andis vähem. Seisab õige kraam ka rõõmsasti õues puukuuris ületalve. Vahe ainult selles, et värske kraam süttib poole ajalehega, kevadisele võib kuni kolm lehte kuluda. Ju siis talvega kultuurihuvi tõuseb :) Tuhka annab minumeelest sama palju kui halupuu, ei ole küll grammikaaluga mõõtnud aga tundub.
PS. see must mis sihvka koortest tehtud on ka päris korralik kraam aga hind on kirvest unes näinud.
Diletant ehituses aga ehitan....
...ainult endale
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Jagage kogemusi puitbriketiga Viadruse küttmisel

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Just Täpselt. Pressitud ja "pressitud" kraamil on vahe sees.
Ise proovisin Molle pealtlaetava katlaga (igaks juhuks segasin halupuuga/kuiv kask) ja jäin väga rahule. Kotike maksab nõksa palju ainult.

Kas Viadrust selle karmi tulega läbi ei karda põletada? Mollel on korralik nö. vooder, et metall väga piitsa ei saaks.
Tuhka tekkis silmajärgi suurusjärk sama, mis haluga.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Jagage kogemusi puitbriketiga Viadruse küttmisel

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Eestikinnisvara kirjutas:Kotike maksab nõksa palju ainult.
Sellesuviste küttepuu hindadega (tallinn) igatahes leidsin et mõtekam oli osta puitbriketti. Saadav soojus vaat et tiba odavam (igatahes mitte kuigivõrd kallim) kui halgudega ning tööd ja vaeva tunduvalt vähem. Hetkel olen igatahes rahul.
Kasutaja avatar
stupiduser
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 01 Juun 2009, 23:27
Asukoht: Keila
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 23 korda

Re: Jagage kogemusi puitbriketiga Viadruse küttmisel

Lugemata postitus Postitas stupiduser »

Ma kütsin oma plekkahju mõned aastaid tagasi samal põhjusel puitbriketiga.

K-Rautakeskos oli paki kaupa osta nii odav, et targem oli lasta puudel riidas kuivada :lol:
Algaja hobipottsepp
hobipottsepp@hot.ee 5043316
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Jagage kogemusi puitbriketiga Viadruse küttmisel

Lugemata postitus Postitas madis64 »

jaak kirjutas:Brikett tuleb autoga mul katlamaja juurde ja sealt on ta 0,5 h katlamajas. Katlamaja mul piisavalt suur, et ladustada korraga 4 t briketti.
Sa ikke tead, et aulik standard, mis ehitiste tuleohutust reguleerib, lubab katlaruumis ladustada ainult kuni 0,5 m3 "muud tahket kütust" (s.t. teisi tahkekütuiseid peale puuhalgude) ja sedagi tihedalt sulguva kaanega mittepõlevas konteineris? :roll:

Loodetavasti on sul katlamajas selle 4 tonni jaoks eraldatud omaette tuletõkkesktsioonina ehitatud kütuse hoidmise ruum. :wave:
Vasta