jutt kaminast , ??

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
ceryx2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Apr 2006, 10:00

jutt kaminast , ??

Lugemata postitus Postitas ceryx2 »

mehed kes asja tunnevad ,? kui inimene ehitab maja ja tahab ,et esimesel korrusel oleks südamikkuga kamin , ja et see soojus ei läheks otse leppe kaudu korstnasse vaid ,et läheks läbi teise korruse , (et teisel korrusel oleks nagu soojamüüri taolist ja siis otse juba korstnasse ). et maja korstna pikkus pidi olema 8,5 m . enne sellist asja teinud ei ole . kas on keegi , kes on midagi enne sellist teinud . on see üldse teostatav , andke nõu , juhul kui keegi on huvitatud ise sellest , endal jääb liiga kaugeks . maja Tallinnas ,
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Nii-imelik kui see ka pole, minu majas kunagi oli selline süsteem. Oli eelmise omaniku poolt ehitatud. Tänaseks on see lammutatud ja asendatud mõistlikumaga. Kuid idee on teostatav ja nii on tehtud.
teadja
külaline

Lugemata postitus Postitas teadja »

Tehniliselt teostatav aga pöörduge korstnike poole!Kas ei jahtu
gaasid pika teekonna jooksul mitte liiga maha,nii,et pigi taga.Eriti
kinnise kamina puhul.Edu!
ceryx2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Apr 2006, 10:00

Lugemata postitus Postitas ceryx2 »

Kalvis kirjutas:Nii-imelik kui see ka pole, minu majas kunagi oli selline süsteem. Oli eelmise omaniku poolt ehitatud. Tänaseks on see lammutatud ja asendatud mõistlikumaga. Kuid idee on teostatav ja nii on tehtud.
suured tänud, ehk ütlete mis on mõistlikum ehitada , maja ju alles kerkib esimene korrus valmis kohe teine , seepärast ma siin olengi ,et ei tahaks ju uuele majale mingit jama , ise ma mõtlesin ka nende gaaside peale , et ega teda ju päris lõppmatuseni viia ei saa . võib olla siis teine kamin ka teisele korrusele , isegi vast mõistlikum oleks ahju taolist . (anna nõu ei ole ka nii päris kodus nende asjadega , ette tänades .)
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Meist enamus on endale ühe või ka mitu maja ehitanud ja kõik oleme selle dialemma ees seisnud.... ja varem või hiljem oleme tõdenud, et ega ikka midagi eriti uut selle päikese all pole... Aga noh, käi ja mõtle see teema uuesti läbi ehk sina suudad kaminaga kaks korrust ära kütta...
Iga ehitus on norm iseendale.
jürka
külaline

Lugemata postitus Postitas jürka »

tean,et pigi on väga paha asi ja sellest lahi saada on raske kui üldse lahti saad. tee parem teisele korrusele miskit.läbi lae mingit korstent või tõmbe lõõri vedada on ka ohtlik..
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ma ei soovita justnimelt gaaside mahajahtumise pärast sedasi ehitada (korstnapigi). Ka on suuremate võimsuste puhul igal juhul keskküte õigem teha.
Kui ikka teha tahad siis hoolitse, et oleks võimsam küttekolle ja äge tuli all. Siis vähemalt ei teki pigi.
ceryx2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Apr 2006, 10:00

Lugemata postitus Postitas ceryx2 »

Kalvis kirjutas:Ma ei soovita justnimelt gaaside mahajahtumise pärast sedasi ehitada (korstnapigi). Ka on suuremate võimsuste puhul igal juhul keskküte õigem teha.
Kui ikka teha tahad siis hoolitse, et oleks võimsam küttekolle ja äge tuli all. Siis vähemalt ei teki pigi.
suured tänud , olen nüüd ise ka käinud ringi mõelnud ,et jaa ? et läbi kahe korruse on ikka mõttetu asi , jään teiega sama meelt , käisin raamatu kogus uurimas kõikke tänapäeva kütmis meetodeid ,ja paraku tuleb leppida sellega ,et korralik kesk-küte on ikka mõistlikum .
Vasta