uus ahi.

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
pns
külaline

uus ahi.

Lugemata postitus Postitas pns »

probleem järgmine - on maja, 2kordne, üldpind ca 90m2. alumisel korrusel on ahi. antud ahi on aga pisut kehvapoolne - ühtlaselt soojaks ei lähe ja eriti hästi sooja ka ei hoia ja ukse juurest praguneb... no eks oma osa ole siin mängida ehk ka moodulkorstnal, mis osa soojast korstnasse laseb?

ühesõnaga - plaanis nüüd siis suve jooksul siia uus ahi panna. aga kuidas käituda, kust alustada? kui tullakse uut ahju panema, kas saab siis nendega kokku leppida, et nad vana ahju maha võtaksid? või tuleb selle eest ise hoolitseda? ja siis edasi - millist ahju eelistada? telekast on üsna palju promo tehtud tulikivi ahjudele - need kuramused on küllalt kallid, aga kui asi on oma hinda väärt, siis miks mitte. kas aga on? võrreldes tavalise tellisahjuga st. lisaks sellele on neil veebis kohutavalt suur mudelite valik, aga mehele metsast ei ütle need numbrid ja pildid seal midagi. juures pole mingit selgitust, et mille poolest üks mudel parem on kui teine jne.

või kas tasuks ikka mõelda tavalise tellisahju peale? kui nii, siis kust alustada, mille järgi pottseppa valida jne?

aidake rumalat :)
ette tänades,
pns
teadja
külaline

Lugemata postitus Postitas teadja »

Andku lugupeetud valmistoodangu müüjad mulle andeks aga minu
kogemust mööda on tulikiviahjude hinna ja kasuteguri suhe veidi
vildakas, või mis?Paberi peal võib kõik kõverad sirgeks joonistada aga
tegelikult?pns-ile nii palju,et eks kõik olene ikka rahakoti paksusest.
Kas vana ise maha lõhkuda,või teeb seda meister,on juba kokkuleppe
küsimus.
Mis puutub moodulkorstnasse,siis tema küll süüdi pole,et soe korstnasse
lendab.seal ikka muud vead!Edu!
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Tulikivi ahi pole oma hinda väärt, tegemist on reklaamiga. Küll aga on tulikivi ahi nägus, nii, et kui välimuse järgi osta siis ta kehv ei ole. Lihtsalt sama raha eest saab funktsionaalsuselt palju odavama ahju.

Ahju maha lammutamine on lihtne, võid ka ise teha. Haamer ja meisel ning paari tunni pärast peaks töö lõppenud olema.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

jah,olen ka teistega nõus.tulikiviahi on ikka päris kallis.Poole raha eest saad endale topeltkoorega kamin-ahju.Ja palgi ka sisse nagu kaminalgi.Temp annab see ahi edasi pehmelt ja kaua.Mitte vähem kui tulikivi.Ja saab teha mitme erineva värviga,aga mite ainult halli.Otsi endale ikka see õige käsitöömees.
Teadmatu
külaline

Lugemata postitus Postitas Teadmatu »

Eks ilu ole vaataja silmades. Mina seda halli tulikivi ahju ilusaks ei julge nimetada. Soovitaks pigemini siis juba kahhelkividest ahju. Hinnavahelt jääb voolukivi ja tellisahju vahele. Esteetiliselt kindlasti üle(viimane on subjektiivne arvamus), samuti võimalik valida erinevaid stiile- alates historitsistlikust ning lõpetades funk`iga.
pns
külaline

Lugemata postitus Postitas pns »

aitäh vastuste eest :)

siit järgmine küsimus: kust leida see õige käsitöömees? kust alustada otsimist ja kuidas ma tean milline on see õige, mis peaks olema otsustamise kriteeriumiks (lisaks kainele pilgule)?
Kasutaja avatar
aare
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Veebr 2006, 18:56
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas aare »

Ühe tubli ahjumeistri leiad tel 53463193 (Urmas). Ta on küll muude tegemistega hõivatud, aga küsida võib ikka.
Aivar1966
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 01 Mai 2006, 13:06

Lugemata postitus Postitas Aivar1966 »

Abi saad ka numbril56916374 (tulikiviahjud)
pns
külaline

Lugemata postitus Postitas pns »

aitäh numbrite eest :)
Vasta