Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Lembitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 130
Liitunud: 18 Okt 2010, 11:01
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Lembitu »

Tere kõik see pottseppade pere.

Peale pikka ja intensiivset foorumi uurimist, mõtlesin ka esimese postituse teha.

Nimel tahan ehitada vannituppa ahju, mille kaks külge jääks vannituppa, üks külg vesisoojusmahutiga kapi poole ja üks külg korridori, kust ka köetakse. Vannitoa suurus ca 11 m2 ja kogu köetava ala suurus ca 18 m2. Vesisoojusmahuti peamine mõte on eelsoendada vett elektriboilerisse ja põhimõtteliselt ei ole ta otseselt ahjuga kuidagi seotud. Põrandasse on ka planeeritud põrandaküte+tulevikku arvestades ka vesipõrandakütte jaoks toru (piisavalt suur, et toimuks isevoolne süsteem). Maja on puitmaja, millel eurosoojustust vist ei ole (pole voodrilaua alla vaadanud), nii et tuleb arvestada normaalsete soojuskadudega läbi välisseina.

Kuna enamus teisi ahjusid majas on punasest tellisest, siis tahaks selle ka teha punasest tellisest. Vannitoa poolsed ahjuseinad tahan ülekrohvida ja võibolla ka plaatida.

Soojaveemahuti oleks umbes ahju seina suurune ja a'la 20cm lai.
Põhjus miks ma selle agregaadi peale tulin on see, et pioneeripliiti ei ole kavas hakata kütma, kuna köök tuleb mujale

Suitsulõõr läheb ahju pealt vasakule poole, kus ühineb soojamüüri lõõriga.

Küsimused siis:
1.Kui suurt ahju oleks vaja sellise ruumi jaoks? Ütleks ära ka, et mu naine suht külmakartlik :D ja majas väiksed lapsed.
2. Missuguse koldega punatellistest ahju soovitate (uks tuleb ilma klaasita)?
4. Missuguste põskedega ahjuvariandid oleksid üldse võimalikud, kui tahta, et gaasid ülevalt välja läheks?
3. kas selle soojaveemahutiga võib tekkida probleeme?

Aga andke kriitikat plaani kohta :hello:
Manused
Väljast näeb maja selline välja
Väljast näeb maja selline välja
IMG_4433 väike.jpg (75.26 KiB) Vaadatud 9245 korda
Soemüür koos pioneeripliidiga
Soemüür koos pioneeripliidiga
8väike.jpg (46.53 KiB) Vaadatud 9245 korda
Korridor
Korridor
7väike.jpg (55.39 KiB) Vaadatud 9245 korda
Vana vannituba
Vana vannituba
5väike.jpg (43.32 KiB) Vaadatud 9245 korda
Vannitoa uus osa
Vannitoa uus osa
4väike.jpg (54.62 KiB) Vaadatud 9245 korda
Vannitoa plaan
Vannitoa plaan
Majaplaan mod väike.jpg (42.35 KiB) Vaadatud 9245 korda
Viimati muutis Lembitu, 29 Juun 2011, 19:31, muudetud 5 korda kokku.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Vannituba vajab Vesisoojussalvestiga ahju

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Sul ahju mõõtmed juba paigas, seega tulebki lihtsalt nii suur teha kui saab.
Veesärgiga on keerulisem, eestis ei ole näinud, et keegi müüks ahju paigaldatavaid "pliidipudeleid". Siin foorumis paar ahjutegijat on neid oma piltidel tutvustanud, eks nad siis kommenteerivad täpsemalt mis ja kuidas.

Sul on pioneeripliit, sellele peaks saama pliidipudelit küll ja teeksid hoopis sellega sooja vee.
Kasutaja avatar
stupiduser
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 01 Juun 2009, 23:27
Asukoht: Keila
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 23 korda

Re: Vannituba vajab Vesisoojussalvestiga ahju

Lugemata postitus Postitas stupiduser »

Kas ma saan õigesti aru, et vesisoojusmahutit soojendatakse ühe ahju küljega?
Ehk siis vesisoojusmahuti tuleb väljapoole ahju ning ahju sisse mingeid pudeleid või muid soojusvaheteid ei tule?
Algaja hobipottsepp
hobipottsepp@hot.ee 5043316
Lembitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 130
Liitunud: 18 Okt 2010, 11:01
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vannituba vajab Vesisoojussalvestiga ahju

Lugemata postitus Postitas Lembitu »

stupiduser kirjutas:Kas ma saan õigesti aru, et vesisoojusmahutit soojendatakse ühe ahju küljega?
Ehk siis vesisoojusmahuti tuleb väljapoole ahju ning ahju sisse mingeid pudeleid või muid soojusvaheteid ei tule?
See se mõte oli jah.
Kalvis kirjutas:Sul on pioneeripliit, sellele peaks saama pliidipudelit küll ja teeksid hoopis sellega sooja vee.
No kuna peab vannitoa ahju niikuinii kütma, siis ei tahaks hakata selle pioneeripliidiga veel jändama. Asi nimelt selles, et köök tuleb mujale ja ma ei ole mõelnud välja, et mis selle vana köögiga peale hakata.
Kasutaja avatar
stupiduser
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 01 Juun 2009, 23:27
Asukoht: Keila
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 23 korda

Re: Vannituba vajab Vesisoojussalvestiga ahju

Lugemata postitus Postitas stupiduser »

Kui oletada, et soojusvajaduseks on 60 W/m2 siis oleks vaja umbes 32 kW ööpäevas, kui 80 W/m2 siisumbes 42 kw, mille saamiseks kuluks vastavalt 10 kuni 13 kg puid. See oleks nüüd maksimaalne kogus, mida ahju lühikese aja jooksul toppida tohib. Arvestasin vannituppa jääva kahe seina järgi.

Üks (Saaremaa seppade) korvitäis 30 cm lepapuid kaalub umbes 10 kg.

Selliste pisikeste ahjudega võid tutvuda näiteks minu või Motamehe ahjuteemas.
Minu ahi tuleb 15 kg 50 cm puude jaoks ja Motamehe viimane külgkanaliga kaminahju sugemetega pisikese ahju arvandmed saaksid Sa ilmselt tema käest.

Täpsemad mõõdud olenevad sellest kas soovid põskkanaleid või mitte.

2. Hetkel olen ribilise koonuskolde fänn :D

3. Soojaveemahutiga võib tekkida lekkeprobleem (savisegu ei kannata vett) ja see, et üks külg on ahjul külmem (laskuvate lõõridega eelistab suitsugaas külmemat lõõriosa). Ma nagu ei näe suuri muresid :scratch:
Algaja hobipottsepp
hobipottsepp@hot.ee 5043316
Lembitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 130
Liitunud: 18 Okt 2010, 11:01
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vannituba vajab Vesisoojussalvestiga ahju

Lugemata postitus Postitas Lembitu »

stupiduser kirjutas:Kui oletada, et soojusvajaduseks on 60 W/m2 siis oleks vaja umbes 32 kW ööpäevas, kui 80 W/m2 siisumbes 42 kw
Tänud kõigepealt nii asjaliku vastuse eest. Kas sa mõtlesid 42kwh pigem?

stupiduser kirjutas: Selliste pisikeste ahjudega võid tutvuda näiteks minu või Motamehe ahjuteemas.
Olen neid teemasid uurinud jah. Väga õpetlikud.
stupiduser kirjutas: Täpsemad mõõdud olenevad sellest kas soovid põskkanaleid või mitte.
Vaat siin tekkiski küsimus, et kui gaasid peavad minema ahju pealt välja, siis mis oleksid võimalikud ahjuvariandid?

Nagu ma olen aru saanud, siis kui oleks korstnajalg lähedal, siis saaks külglõõridega ahju teha, aga mismoodi need gaasid nüüd ahju seest uuesti üles suunata, kui korstent lähedal ei ole, vaat seda teadust veel ei tea.
Kasutaja avatar
stupiduser
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 01 Juun 2009, 23:27
Asukoht: Keila
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 23 korda

Re: Vannituba vajab Vesisoojussalvestiga ahju

Lugemata postitus Postitas stupiduser »

Lembitu kirjutas:
stupiduser kirjutas:Kui oletada, et soojusvajaduseks on 60 W/m2 siis oleks vaja umbes 32 kW ööpäevas, kui 80 W/m2 siisumbes 42 kw
Tänud kõigepealt nii asjaliku vastuse eest. Kas sa mõtlesid 42kwh pigem?
Ilmselt on õige ühik kWh jah.
Hmm, hakkasin nüüd mõtlema, kas W/m2 kohta on ikka õige ühik või peaks seal kah aeg sees olema :scratch:
Lembitu kirjutas:
stupiduser kirjutas: Täpsemad mõõdud olenevad sellest kas soovid põskkanaleid või mitte.
Vaat siin tekkiski küsimus, et kui gaasid peavad minema ahju pealt välja, siis mis oleksid võimalikud ahjuvariandid?

Nagu ma olen aru saanud, siis kui oleks korstnajalg lähedal, siis saaks külglõõridega ahju teha, aga mismoodi need gaasid nüüd ahju seest uuesti üles suunata, kui korstent lähedal ei ole, vaat seda teadust veel ei tea.

Gaaside ülessuunamiseks tuleb teha üks tõusev lõõr juurde.


Mina teeks ilma põskkanaliteta.
Ja ei teeks kamin-ahju.
Suurt klaasust pole mõtet esikusse panna ja milleks siis kamina tüüpi lahendus, eksole.


PS põhimõtteliselt saaks teha üsna huvitava kolme põskkanaliga kamin-ahju

PPS see on väga hea, et pliidi ära kaotad, vastasel korral oleks üsna keeruline see viimalõõri ehitamine. Nüüd saab soemüüri selleks kasutada. Halvemal juhul ülemise otsa viimalõõriks ehitada (kui soemüürist läbikäimine suitsu liiga maha jahutab. Selle lõõride ja viimalõõri pikkuse üle peab eelnevalt pikemalt aru pidama...
Algaja hobipottsepp
hobipottsepp@hot.ee 5043316
Lembitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 130
Liitunud: 18 Okt 2010, 11:01
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vannituba vajab Vesisoojussalvestiga ahju

Lugemata postitus Postitas Lembitu »

stupiduser kirjutas: PS põhimõtteliselt saaks teha üsna huvitava kolme põskkanaliga kamin-ahju
Ega sul juhuslikult läbilõiget siia üles visata ei ole või veel parem jooniseid :)

stupiduser kirjutas: Selle lõõride ja viimalõõri pikkuse üle peab eelnevalt pikemalt aru pidama...
Vaat see olekski üks asi, milles oleks vaja teadjameeste abi :)
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Vannituba vajab Vesisoojussalvestiga ahju

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Maja on vist ühekordne, sel juhul võiks uue (plekk)korstnaga otse ahju pealt läbi katuse viia. Jääb ära probleemid viimalõõri ja korstna pikkusega.
Kasutaja avatar
stupiduser
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 01 Juun 2009, 23:27
Asukoht: Keila
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 23 korda

Re: Vannituba vajab Vesisoojussalvestiga ahju

Lugemata postitus Postitas stupiduser »

Lembitu kirjutas:
stupiduser kirjutas: PS põhimõtteliselt saaks teha üsna huvitava kolme põskkanaliga kamin-ahju
Ega sul juhuslikult läbilõiget siia üles visata ei ole või veel parem jooniseid :)
Ei ole kahjuks.
Pole selliseid jooniseid enne näinudki :-)

Lembitu kirjutas:
stupiduser kirjutas: Selle lõõride ja viimalõõri pikkuse üle peab eelnevalt pikemalt aru pidama...
Vaat see olekski üks asi, milles oleks vaja teadjameeste abi :)
Seal on mitu aspekti:
1. Korstnasse peab korstna hea tervise jaoks jõudma teatud minimaalse temperatuuriga suits
2. Lõõride ja viimalõõri pikkus peab vastama korstna pikkusele (et korsten omaks piisavalt tõmmet antud küttesüsteemi jaoks)

Ühesõnaga peaks kõik olema tasakaalus.
Pikk ja keeruline ja omavahel kohati vastukäiv jutt, mida ei viitsi siia kirja panna.
Lisan oma tel numbri signatuurile...
Algaja hobipottsepp
hobipottsepp@hot.ee 5043316
Kasutaja avatar
stupiduser
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 01 Juun 2009, 23:27
Asukoht: Keila
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 23 korda

Re: Vannituba vajab Vesisoojussalvestiga ahju

Lugemata postitus Postitas stupiduser »

Muuseas, minu arvutused võimsuse kohta käisid 11 m2 kohta aga tähelepanelikumal joonise silmitsemisel peaks arvutama 18 m2.
Algaja hobipottsepp
hobipottsepp@hot.ee 5043316
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Vannituba vajab Vesisoojussalvestiga ahju

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Ei maksa võtta seda kõrgete normide pähe, küll aga rehkendustel....abiks ikka :thumbsup:

alates lk. 4 http://kodusoe.ee/EN15544.pdf

Põskkanalid võib vabalt teha ka ühelt küljelt langevana ja teiselt küljelt tõusvana. Langeva paneks ikka vett keetma ;)

kena köik
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
stupiduser
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 01 Juun 2009, 23:27
Asukoht: Keila
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 23 korda

Re: Vannituba vajab Vesisoojussalvestiga ahju

Lugemata postitus Postitas stupiduser »

kaminahi kirjutas:Põskkanalid võib vabalt teha ka ühelt küljelt langevana ja teiselt küljelt tõusvana. Langeva paneks ikka vett keetma ;)
Mina selles nii kindel ei ole :scratch:
Algaja hobipottsepp
hobipottsepp@hot.ee 5043316
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Vannituba vajab Vesisoojussalvestiga ahju

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Mina olen. :beee:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Vannituba vajab Vesisoojussalvestiga ahju

Lugemata postitus Postitas motamees »

Miks ei võiks ahi olla teisel pool ust? Siis oleks hulga probleeme kohe lahendatud.
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
stupiduser
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 01 Juun 2009, 23:27
Asukoht: Keila
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 23 korda

Re: Vannituba vajab Vesisoojussalvestiga ahju

Lugemata postitus Postitas stupiduser »

Kusjuures ma mõtlesin täpselt sama. :wave:
Algaja hobipottsepp
hobipottsepp@hot.ee 5043316
Kasutaja avatar
stupiduser
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 01 Juun 2009, 23:27
Asukoht: Keila
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 23 korda

Re: Vannituba vajab Vesisoojussalvestiga ahju

Lugemata postitus Postitas stupiduser »

Ei tohi unustada ka tõsiasja, et ahju ehitus algab vundamendist!

Seega tuleks esmalt keldris selle pilguga ringi luusida.
Algaja hobipottsepp
hobipottsepp@hot.ee 5043316
Lembitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 130
Liitunud: 18 Okt 2010, 11:01
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vannituba vajab Vesisoojussalvestiga ahju

Lugemata postitus Postitas Lembitu »

stupiduser kirjutas:Ei tohi unustada ka tõsiasja, et ahju ehitus algab vundamendist!
Oleks kole küll, kui üks hetk ahi keldrit hoopis kütab :D
motamees kirjutas:Miks ei võiks ahi olla teisel pool ust? Siis oleks hulga probleeme kohe lahendatud.
No mis ma oskan öelda! Vahes on inimene nii kinni oma visioonis, et ei tule paremate lahenduste peale. Tõesti, ahi ehitada teisele poole ust, siis jääks palju probleeme ära. Siis aga tuleb ehitada ahi sellise võimsusega, et arvestada sisse ka see ruum, kus praegu on pioneeripliit, ehk siis umbes arvaestada ahju võimsuse arvestamisel 30m2.

Siit ka endiselt küsimus, et kui suure põhjaplaaniga ahju oleks vaja 30m2 ruumi kütmiseks

Nüüd jääb veel küsimus, et kas see veesärk panna vannituppa või sinna pioneeripliidi poolsesse külge?!
Ja arvatavasti tuleb see soemüür koos pioneeripliidiga sealt likvideerida , et avarust teha juurde. Nimelt mu kaasa ei ole just kõige paremini meelestatud kodus olevasse 15 meetri pikkusesse koridori, kus eriti valgust ei ole :). Ja kuna selle pioneeripliidiga toa aknad on idasse, siis paistaks seal ilus hommikune valgus, mis valgustaks ka seda näotut koridori.
kaminahi kirjutas:Põskkanalid võib vabalt teha ka ühelt küljelt langevana ja teiselt küljelt tõusvana. Langeva paneks ikka vett keetma ;)
Kas ma saan õieti aru, et langev põskkanal oleks see, kuhu lähevad soojad gaasid peale koldest tulekut ja sealt lähevad nad edasi tõusvasse põskanalisse?
Kalvis kirjutas:Maja on vist ühekordne, sel juhul võiks uue (plekk)korstnaga otse ahju pealt läbi katuse viia. Jääb ära probleemid viimalõõri ja korstna pikkusega.
Maja on jah ühekordne ja see plekkkorstna ehitus on ka huvitav lahendus, aga tundub, et praegu jääb see variant ära, kuna ahju asukoha muutmine likvideerib viimalõõri probleemi ära.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Vannituba vajab Vesisoojussalvestiga ahju

Lugemata postitus Postitas motamees »

Loomulikult saaks siis need kõik ümbruses olevad ruumid ära kütta. Ahjust viiks lesoga suitsugaasid korstnasse. Siis saab ka valgus üle leso koridori.
Soojavee paak tuleks siis ikkagi panna vannitoas oleva ahjukülje vastu. Muidugi tuleb selle kandilise paagiga parasjagu probleeme. See ei taha ju survet vasta võtta. Tuleb kõvasti tikkpolte läbi keevitada. Mina selle kandilise paagiga ei jamaks. Pigem paneks siis mingi ümmarguse paagi ahju otsa.
Ahju põhjapinnaks võiks arvestada umbes 3x4 kivi.
.
Tel 5o9279o
Lembitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 130
Liitunud: 18 Okt 2010, 11:01
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vannituba vajab Vesisoojussalvestiga ahju

Lugemata postitus Postitas Lembitu »

motamees kirjutas:Loomulikult saaks siis need kõik ümbruses olevad ruumid ära kütta. Ahjust viiks lesoga suitsugaasid korstnasse. Siis saab ka valgus üle leso koridori.
No näed, jälle ei tulnud sellisele ideele, vaid oleks hakanud ülevalt viimalõõri tegema :banghead:
motamees kirjutas:Soojavee paak tuleks siis ikkagi panna vannitoas oleva ahjukülje vastu. Muidugi tuleb selle kandilise paagiga parasjagu probleeme. See ei taha ju survet vasta võtta. Tuleb kõvasti tikkpolte läbi keevitada. Mina selle kandilise paagiga ei jamaks. Pigem paneks siis mingi ümmarguse paagi ahju otsa.
Ahju põhjapinnaks võiks arvestada umbes 3x4 kivi.
Njaa, see nelinurkse paagi ebasobiv deformeerumin jäi ka kahe silma vahele. Väärt info, motamees.
Ja soojusvahetuse seisukohalt oleks ka palju parem see ümmargune paak ahju otsa panna Ahju lae jätaks ka soojustamata ja asi toimiks. Kas see ahi kannataks 200kg raskust vee näol?
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Vannituba vajab Vesisoojussalvestiga ahju

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Sul juba areneb ludinal. :thumbsup:
Vana torujürina ei poolda mina ka kandilisi anumaid küttesüsteemis. Neid muidugi tehakse ka täna aga jäägu spetside teha siis.
Selle ümara punsu võid vabalt ahjupeale visata ja müüri veel kinni ka, las haudub seal palavas :)


kena köik
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Lembitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 130
Liitunud: 18 Okt 2010, 11:01
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vannituba vajab Vesisoojussalvestiga ahju

Lugemata postitus Postitas Lembitu »

kaminahi kirjutas: Selle ümara punsu võid vabalt ahjupeale visata ja müüri veel kinni ka, las haudub seal palavas :)
Sa kus juures ei saa aru, aga sa lahendasid väga suure probleemi selle mõttesähvatusega ära. Nimelt mu naine hakkas juba küsima, et mis moodi ma kavatsen selle visuaalselt esteetiliseks teha ;).

Nüüd jääb ainult veel küsimus, et kust saada sinna sobivaid ahjujooniseid :scratch:
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Vannituba vajab Vesisoojussalvestiga ahju

Lugemata postitus Postitas motamees »

Aru ma ei saa, miks see punsu nii suur peab olema? Kui suur on veeboiler?
Ahju "jooniseks" peaks aitama ... viewtopic.php?f=1&t=23973 ...sealt teine ahi.
.
Tel 5o9279o
Lembitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 130
Liitunud: 18 Okt 2010, 11:01
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vannituba vajab Vesisoojussalvestiga ahju

Lugemata postitus Postitas Lembitu »

motamees kirjutas:Aru ma ei saa, miks see punsu nii suur peab olema? Kui suur on veeboiler?
Ahju "jooniseks" peaks aitama ... viewtopic.php?f=1&t=23973 ...sealt teine ahi.
Kuna mulle meeldib idee olla nii palju sõltumatu, kui on võimalik, siis peaks see punsu olema nii suur, et pere saaks vannis käia ka siis, kui elektriboiler taga ei ole :D. Elektriboiler on teine kakssada.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Vannituba vajab Vesisoojussalvestiga ahju

Lugemata postitus Postitas motamees »

Lembitu kirjutas:
motamees kirjutas:... siis peaks see punsu olema nii suur, et pere saaks vannis käia ka siis, kui elektriboiler taga ei ole ...
OK. Elektrit pole ja elektriboiler on külmaks lastud. Siis teed ahju tule alla ja saad sooja vett ... aga mitte ennem, kui oled 200 liitrit vett "maha" lasknud.
Sa oled sama "segi", kui mo poeg. 200 liitrit on soojavee boiler ja varuotsad on ka teise boileri jaoks jäetud. No igaksjuhuks, nagu mungal. Tegelikult tarbib ta selle vee ära väga harva.
Ja kui sa seda vett pidevalt ära ei suuda tarbida, siis hakkab see vesi sul seal "kasvama". Kui poiss hakkab kahenädalaselt meretsüklilt jälle tagasi tulema, siis lasen ma 200 liitrit vett jälle naa..i. Siis on tal vähemast värsket vett joogiks võtta. Ehk läheb vanni ka ja vähemasti ei pea haisvas vees istuma.
:)
.
Tel 5o9279o
Vasta