Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Vaata siis kogu teema viewtopic.php?f=1&t=15490&hilit=koldev% ... +numbrites ja mida lausa koos Leeviga siis arvasite sellisest koldevärgist, mis just ja täpselt antud ahjutöös kivisse seatud. Tahaksid sa teada mida arvavad kümned kliendid sellisest koldest?

PS Oled unustama hakanud. :scratch: Ei lisa oma nimele rekvisiite ...miks ei tunnusta sa oma MTÜ juhatuse staatust :|
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Lembitu kirjutas:
Robi 1 kirjutas: Ise poleks nii hoolega teinud seest, aga kive oleks rohkem sidunud traadiga. Veidike imestasin, et just sise ja väliskest oli ära konksutatud ja samas klaasriidega isoleeritud.Sealt oleks ise just sidumatta jätnud reeglina.
No kivisid mõtlesin siduma hakata alles uksesilluse pealt, sest see ju esimene täisring ülaltpoolt sillust. No ma mõtlesin, et see serviti sisekest ei ole ju ilma sidumiseta eriti stabiilne!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------R:
Ise olen küll saavutanud arusaamise, et siduda tasub üsna alt juba ja ka koldeshamotid omavahel. Kui, aga hakata järsku keset ahju siduma, siis võivad pinged koonduda just sinna, kus sidumist oluliseks ei peetud.Olen seda ise kogenud ja lolli tööd pärast uuesti teinud.
Lembitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 130
Liitunud: 18 Okt 2010, 11:01
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Lembitu »

Huvitav, ma olen just aru siin inimeste jutust saanud, et shamotte ei seota
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Võib ikka siduda kui näed vajadust. Relakaga vagu ette ka, sest segukiht õhuke. Välismaalgi juba klammerdavad.
Mati Malmi arvamust oleks ka tahtnud muidugi teada, ...aga kellele see siin ikka korda läheb :scratch: Ikka ja aina tehakse tema südamlikest hoiatustest hoolimata :oops:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Lembitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 130
Liitunud: 18 Okt 2010, 11:01
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Lembitu »

Tuleb tunnistada, et täna oli ahjuehitusl kõige raskem ja närvesöövam päev - sai hakatud uksesillust panema. Algul hakkasin üks haaval kive panema seguga kinni, aga nagu arvata jäid vuugid ebaühtlaselt ja oli inetu. Tuli uuesti lahti kiskuda ja midagi muud välja mõelda. Siis mõtlesin sellise asja välja nagu alloleval pildil. Jama oli ainult selles, et kivid tahtsid oma kohapealt kogu aeg ära vajuda. Lõpuks panin toed. Eks näeb homme, mis sellest moodusest välja tuli!
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Lembitu kirjutas:Huvitav, ma olen just aru siin inimeste jutust saanud, et shamotte ei seota



Keegi siin mainis jah nii, aga olen mõlemat varjanti proovind ja ütlen, et sidudes on tulemus sada korda parem!
Mul lapsd suutsid ühe ahju nii laiali kütta, et shamoti vahel olid 1 cm. suurused praod( kohati isegi suurmad). Umbes neli aastat tagasi tegin uue ahju ja sidusin hoolikalt kive, nüüd pole pragusid peaaegu ollagi, kuigu kõetud on palju ja arvatavasti ka märgade puudega vahepeal, sest meil lapsed teevad kodus ise, mida heaks arvavad :) .
Kui pehmet traati käepärast, siis ma ei kasuta sidumiseks konkse, vaid puurin iga kivi sisse augu, kuhu panen väikese papinaela ja traadi keerutan tervenisti ümber naelte, sest sedasi ei saa ka kive keskelt pooleks tõmmata, mis on konksutamisel juhtund.Iga naela ümber on, aga traadil väike paisumislõtk kui ta ise peaks rohkem paisuma kui kivi. Seega traat ei lükka kunagi kivi paigast, nagu mõni on siin väitnud. Ei ole ma ka seda veel kohanud, et ainult nurkadest kinnitatud pikad traadid oleksid kurja teinud. Vuukidesse on isegi 6 mm. armatuuri pandud ja seda on teinud väga kogenud meister.Kodus, aga seda järgi proovida ei tasuks, sest ainult meister ise teab mis ta teeb ja kuhu mida, KUIDAS paneb.

Vot, aga mina oleks nüüd sealt silluse pealt tingimatta ahju kokku sidund, tõmmates traadiga vöö ümber ahju.Siis pole kartust, et ahju raskus kiiludele surudes küljed laiali vajutab. Ette oleks paigaldand isegi kaks traati( ikka, siis puurides augud kividesse ja ümber naelte) ja ka silluse alt läbi, nii, et sillus oleks jäänud kahe kindla vöö vahele.
Viimati muutis Robi 1, 21 Aug 2011, 19:27, muudetud 1 kord kokku.
Lembitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 130
Liitunud: 18 Okt 2010, 11:01
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Lembitu »

Robi 1 kirjutas: Vot, aga mina oleks nüüd sealt silluse pealt tingimatta ahju kokku sidund, tõmmates traadiga vöö ümber ahju.Siis pole kartust, et ahju raskus kiiludele surudes küljed laiali vajutab. Ette oleks paigaldand isegi kaks traati( ikka, siis puurides augud kividesse ja ümber naelte) ja ka silluse alt läbi, nii, et sillus oleks jäänud kahe kindla vöö vahele.
See sillusepeale rida tuleki seotud. Silluse pealt ei ole veel teinud, kuna lasen kuivada, aga ülejäänud on juba seotud :)
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Väga hea!
Viimase töö ma tegin nii, et ukse kõrval olid vardad püsti ja sidumistraadid kerasid ümber nende, siis püsivad kivid kindlalt paigas ja ka raske uks ei tõmba hiljem kive lahti. Pliital tõmban ka praeahju kõrval sellised vardad püsti.
Lembitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 130
Liitunud: 18 Okt 2010, 11:01
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Lembitu »

Täna oli päris produktiivne päev
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Lembitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 130
Liitunud: 18 Okt 2010, 11:01
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Lembitu »

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Lembitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 130
Liitunud: 18 Okt 2010, 11:01
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Lembitu »

Täna tundus esimest korda, et lõpp on lähedal :).
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Tubld on line õpetajad....
Kaminahi väitis,et ei ole läbi neti ühtegi tööd saanud....Aga on line õppijaid on piisavalt.Kas suur juht ja õpetaja? Suur misjooni tunne inimkonna ees? Ehk Õpetaja valgustab tagamaid???
Isegi ei oska ära kummardada.
Raamat ja otsepostitus on veel puudu.
Ja kui muidu ei mõista ISE teha, siis topime pulgaga soolde)) Küll ISE tegema hakkab))).

See ei olnudmõeldud Sulle ise tegija,see rohkem MEISTRI kapsaaeda.(NB kommi teine lause)))
Kunagi tegin selle kohtaka iseseisva teema...Meistriklass ,vist oli.
Meelis Vaisaar
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Külgedelt laskuva ja keskelt tõusva lõõriga ahju kohta on jooniste ja kõigi seletustega raamat eesti keeles olemas.
Ja mul mitu tuttavat üldehitajat on selle alusel vingeid ahje ehitanud.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Raamatust saab mingi üldpildi, aga päris selle järgi näpuga rida ajada ei tasu.Olen suhelnud ka pottsepakursused läbind inimestega ja ütleks, et ka nende mõttemaailm jääb veel suht lahjaks, et päris ahju teha.
Õige ahjutegu on pigem pikaajaline elustiil, mis kujuneb kui oskad mõelda ja küsida ja lugeda ja pusida...


Vaatates ilusaid pilte, mõtlesin, et kas ei oleks veidike targem tuua ava veidike rohkem keskele, kasvatades ka tagumisele küljele väikese koonuse? See oleks tasakaalustanud ka peegli raskust.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Üldehitajad, aga ei peaks küll teistele pottsepateenust pakkuma!! Olen ka ise näinud selliseid ehitajaid. Väljast on vuugid sirged, aga seest ei kannata ahi mingit kriitikat.
Sama moodi ei peaks üldehitajad ka valtskatuseid ehitama!Üldiselt ei oska nad isegi laudu normaalselt kinnitada ja sarikaid rihtida, rääkimatta peenematest asjadest.
Edu, aga Lp. Lembitule, Sa oled tõesti lahe ja paljud fännavad Sinu peenikest taset!!
Lembitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 130
Liitunud: 18 Okt 2010, 11:01
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Lembitu »

Robi 1 kirjutas: Õige ahjutegu on pigem pikaajaline elustiil, mis kujuneb kui oskad mõelda ja küsida ja lugeda ja pusida...
Vaatates ilusaid pilte, mõtlesin, et kas ei oleks veidike targem tuua ava veidike rohkem keskele, kasvatades ka tagumisele küljele väikese koonuse? See oleks tasakaalustanud ka peegli raskust.
Võib-olla tõesti oleks targem keskele tuua, aga nagu sa ka kirjutasid, kujuneb isemõtlev ahjutegija välja pikemaajaliselt, mida mina kahjuks veel ei ole, seega ei hakka katsetama.
Ja mis puutub peenesse tasemesse, siis ei pääse ma ligidalegi neile, kes mulle siin nõu annavad :hello:
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Ma olen varem katsetand, tuues täiesti eest servast just üles ja toimis küll.Seepärast tekib loogiline küsimus, et miks mitte keskelt tuua? Kas tekiks vähem keeriseid, mis aeglustavad tõmmet ( st. tõmmet on vajagi aeglustada, et gaasid jõuaksid põleda).
Lembitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 130
Liitunud: 18 Okt 2010, 11:01
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Lembitu »

Oi kurja, Jäin siin hobipotsepa toimetusi sirvima ja nägin, et müürisegusid on erinevate tera suurustega :blush:
Ja loomulikult pidin ma M100/600 kohe ostma :banghead: .

See sõnakõlks, et "esimene maja ehita vaenlasele" kipub ikke paika pidama :rotfl:
Kasutaja avatar
stupiduser
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 01 Juun 2009, 23:27
Asukoht: Keila
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 23 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas stupiduser »

meelisvaiksaar kirjutas: Kaminahi väitis,et ei ole läbi neti ühtegi tööd saanud....
Väike näide: paar päeva tagasi pakuti mulle 10 pottahju renoveerimist Soomes.

Kontakt saadi siit foorumist...

:hello:
Algaja hobipottsepp
hobipottsepp@hot.ee 5043316
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

stupiduser kirjutas:
meelisvaiksaar kirjutas: Kaminahi väitis,et ei ole läbi neti ühtegi tööd saanud....
Väike näide: paar päeva tagasi pakuti mulle 10 pottahju renoveerimist Soomes.

Kontakt saadi siit foorumist...

:hello:

Tuleb tõde tunnistada :blackeye: Aga ootame homseni....
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Lembitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 130
Liitunud: 18 Okt 2010, 11:01
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Lembitu »

Sai natuke jälle edasi tehtud :)

Pilt
Pilt
Lembitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 130
Liitunud: 18 Okt 2010, 11:01
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Lembitu »

Võib vist öelda, et ahi sai valmis :yahoo: . Vaja veel uks ette panna!
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Tänud kõigile kaasaelajatele ja abistajatele :wave:
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Seegi ahi paneb paljud profid vaikima. Just see on parim tunnustus ;)
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Tere.
Hästi tehtud :hello:
Lugupidamisega Meelis Vaiksaar
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
Lembitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 130
Liitunud: 18 Okt 2010, 11:01
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Lembitu »

Tekkis selline küsimus, et mis siis teha kui tõmbe asemel korstnas tihti lüke on, s.t. et korstnast puhub tuppa. Täna kui pilpaid põletasin, oli ilus tõmme ja korraga lõi leegi kustu ja hakkas õhuavadest suitsu välja ajama. Pildil on vasakult esimene korsten. On ju küll pikkust, aga ju siis on probleem selles, et ta ei ulatu viilust üle. Ja nagu näha võib pole korsten just parimate killast.

Mis annaks teha? Kas lihtsalt oodata, et sissekõtmise aeg mööda saaks ja loota et siis tõmbab paremini?

Pilt
Vasta