Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Tee korsten koonusesse, siis ta tömbab tunduvalt paremini.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas motamees »

Lembitu kirjutas:Mis annaks teha? Kas lihtsalt oodata, et sissekõtmise aeg mööda saaks ja loota et siis tõmbab paremini?
Asi läheb iga päevaga paremaks.
Ahi on praegu niiskust täis. "Udu" on aga väga raske. Kui sa nüüd pilpaid põletad, siis algul läheb suits oma tavalist rada. Kui tuli on lükanud ahjus oleva "udu" korstna ja sealt hakanud teda ülespoole lükkama, siis tekib takistus. Kui udu sammas ületab oma raskuselt sooja lükkevõime, siis kukub kõik "kolinal" tagasi ja jääbki mulje nagu oleks tagurpidi tõmme.
Mis aitab - Võta tavaline soojapuhur ja enne tule tegemist LÜKKA aurukork korstnast välja. Võid jätta puhuri puhuma ööpäevläbi. Kui sa voolu ei taha raisata, siis pane külmalt puhuma. Nii ei kogune veeaur ahju sisse, vaid lükatakse pidevalt välja. Ise ta loomuliku tõmbe teel seda teha ei jaksa, algul.
Jaa... edu.
.
Tel 5o9279o
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Tere.
Motamehega väga nõus.Arvan,et seal muud polegi. Endal oli juhus ,kui läks mitu mitu päeva enne kui korstna tõmbama sai.Ja ühel kolleegil võttis nädalaid enne.
Usun teda täiesti.
Lugupidamisega Meelis Vaiksaar
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
Lembitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 130
Liitunud: 18 Okt 2010, 11:01
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Lembitu »

Niisiis

Mul on nüüd see korstnaehitus käsil ja mõtlesin, et küsin täpsemini järgi, mida annaks minu korstna puhul teha. Sellel majal oli enne lamekatus ja pärast hiljem tehti viilkatus nagu pildil näha.
Pilt

Täna kiskusin katuselt lapi maha ja hakkasin vaatama, mis seal siis selle korstnaga teha annab. Tuli välja et korsten on nii läbi, et sain 6 rida kive käsitsi lahti võtta. Seega pean korstna kuni vana katuseni maha lammutama, seda enam, et terve korsten õõtsub, kui natuke nügida.

Korsten on nagu järgmisel pildil
Pilt

Korstna lõõr on 11x15cm.

1. Kui panna panna sinna 11cm läbimõõduga toru sisse, kas siis oleks piisav tõmme ühe ahju jaoks?
2. Kui korsten on algusest peale laotud nagu ülal pildil näha, siis kuidas saab sinna veel ümbrist laduda?
3. Ja mis moodi seda koonust seal korstnas teha, kui suure gradiendiga? Või tehakse alles korstna otsa juures?
4. Kui korsten on 11x15 ja panen sinna 11-se toru, siis kui palju korstna otsas selle koonuse läbiomõõt oleks?
5. Kas katusest allpool võib ka kasutada müürisegu?

Palju küsimusi, aga ainult selleks, et mitte valesti teha :wave:
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas motamees »

11x15 on suure ahju jaoks natike vähe ka. 11 toruga ma üldse ei julgeks mässata. No alates 16 torust võiks riskima hakata.
Omale katsetuseks aga võib ka väiksematega mässata. Kui on vähe, teed ümber. Ja jälle ja jälle, kuni õigeks saab.
.
Tel 5o9279o
Lembitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 130
Liitunud: 18 Okt 2010, 11:01
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Lembitu »

motamees kirjutas:11x15 on suure ahju jaoks natike vähe ka. 11 toruga ma üldse ei julgeks mässata. No alates 16 torust võiks riskima hakata.
Omale katsetuseks aga võib ka väiksematega mässata. Kui on vähe, teed ümber. Ja jälle ja jälle, kuni õigeks saab.
Njah, aga mida siis ikkagi teha?
Korsten on alt ikka 11x15 ja seeg apole mõtet teda ka kuskilt vahepealt suuremaks teha, siis toimib see hoopis halvasti. Seega peaks ikkagi vähehaaval väiksemaks selle lõõri sealt tegema.

Kas keegi teab palju peaks 1m kohta lõõri vähendama, et kompenseerida gaasi mahu vähenemist?
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas motamees »

Lembitu kirjutas: Njah, aga mida siis ikkagi teha? ...
Vahesein seest minema ja saama ühe korraliku lõõri.
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
stupiduser
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 01 Juun 2009, 23:27
Asukoht: Keila
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 23 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas stupiduser »

Vana on tüüpiline "pasun" :-)

Viimase 3-4 reaga tõmbad umbes sentimeetri koomamale.

Ülemise randi tegemiseks valad kange seguga sisse võru.
Ja lased plekksepal vihma kaitseks kattepleki peale teha müüritisele.

Arvan ma....
Algaja hobipottsepp
hobipottsepp@hot.ee 5043316
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Ma olen aastatega seda toru möötu ylevalt aina vähendand ja tömme aina paraneb.
Suurel ahjul oleks hea alt teha 28x 15, pitsi sees, aga paari meetrine koonustoru, mis pealt vöiks jääda umbes 15-12 cm ja tömbab vuhinal.
Mul on omal pealt mingi 12x12 kandiline ja vöin vabalt neli ahju korraga sinna lööri lasta( alt on löör 28x28).
Lembitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 130
Liitunud: 18 Okt 2010, 11:01
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Lembitu »

motamees kirjutas:
Lembitu kirjutas: Njah, aga mida siis ikkagi teha? ...
Vahesein seest minema ja saama ühe korraliku lõõri.
See tähendaks aga seda, et selle vaheseina peab seest minema saama alates korstna-ahju ühenduskohast, mis tähendaks seda, et ma pean hakkama vana katust lõhkuma, et pääseda korstna otsast nii sügavale, et mahub seal viimalõõri juures tegutsema. Samas peaks vist nii ehk naa sinna kallale minema, sest kui korstent loksutasin, siis see loksus just paar kolm kivi allpool vana katust :?
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Hakka löhkuma ja kui paistab, et on alla välja kahtlane ka veel, siis tömba sydamerahuga ahjuni maha.Saad ju kive uuesti kasutada ja ladumine on puhas rööm :) !
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas motamees »

Lembitu kirjutas:... et ma pean hakkama vana katust lõhkuma, et pääseda korstna otsast nii sügavale, et mahub seal viimalõõri juures tegutsema...
Tavaliselt on maja soojas osas korstnakivid korralikud. Niimoodi külge lahti võttes saab mustuse jätta ühte tuppa ja saab ka siseseina korda teha.
Vaheseina väljaopereerimine.
Vaheseina väljaopereerimine.
tõmbelukk.JPG (51.48 KiB) Vaadatud 5144 korda
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Kuidas läheb Lemps? Oleme möttes Sinuga igatahes.
Lembitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 130
Liitunud: 18 Okt 2010, 11:01
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Lembitu »

Robi 1 kirjutas:Kuidas läheb Lemps? Oleme möttes Sinuga igatahes.
Hehee, tänud igatahes, läheb närviliselt, sest hakkasin siin vahepeal vaipa liimima maha ja oh seda mõnu sellest tööst. See vist nagu tapeedi panek, kus sa võid ennast herneks vihastada, kui kahe vaiba kokkulõikamine ei õnnestu. Korsten ootab ikka oma järge :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Lembitu kirjutas:Hehee, tänud igatahes, läheb närviliselt, sest hakkasin siin vahepeal vaipa liimima maha ja oh seda mõnu sellest tööst. See vist nagu tapeedi panek, kus sa võid ennast herneks vihastada, kui kahe vaiba kokkulõikamine ei õnnestu. Korsten ootab ikka oma järge :)
:) :) Kui inimesel pöial just peopesast välja ei kasva, siis saab ta kõigega hakkama! Saab ka siis kui kasvab, aga segab natuke!
Mäletan, et kui õpetasin lähisugulast (poega) maalerdama, siis tuli ja teatas, et üks ruum on lihvitud. Noh, andsin talle järgmise ruumi kätte ja läksin kontrollima. Tegin parandust vajavatele kohtadele pliiatsiga ringi ümber ja käskisin need üle lihvida. Tuli vaatama ja esimesed sõnad olid: "Isa, kas sa oled lolliks läinud?" :) Kui lepatriinu tiibadest teha m2 suurune pinnalaotus, siis lepatriinu tiib oleks olnud seina võrreldes "puhas leht" :) Kui otsid põhjust naisest lahku minna või tahad õhtul üksi, ilma naiseta jooma minna, siis hakkan temaga koos tapeeti paigaldama, riid on kindlustaatud! Head pusimist sulle!
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Olaf »

Robi 1 kirjutas:Ma olen aastatega seda toru möötu ylevalt aina vähendand ja tömme aina paraneb.
Suurel ahjul oleks hea alt teha 28x 15, pitsi sees, aga paari meetrine koonustoru, mis pealt vöiks jääda umbes 15-12 cm ja tömbab vuhinal...
Ma küsiks siia vahele, mis haakub selle teemaga.
Mul on korstna lõõr alt kui ülevalt 28x15 ja Pioneer-pliidi tõmme pole just kõige parem suvel ja kui on tuulevaikne ilm. (Pioneer-pliit läheb sellesse lõõri). Mul tekkis kohe küsimus, kuidas seda korstna lõõri mõõtu üleval vähendada, kui on valmisehitatud korsten. Kuidas seda praktiliselt teha?
Enamus töid on mul maja ehitusel enda tehtud, kuid pottsepa töödega pole kursis ja korstna lasin laduda.
Tänud vastamast.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Koonusesse on seda pitsi lihtne saada, probleemiks on see, et kuidas saada lõõr seest nii puhtaks, et segu külge nakkub.
Ise olen puhastanud lõõri näiteks survepesuriga või sidunud traatharja kepi külge ja sellega puhastand. Kui juba piisavalt puhas, siis teha plekist koonustoru ja segu täis valada.
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Olaf »

Ma ise mõtlesin lehtmetallist keevitada, aga plekist on muidugi palju lihtsam teha ja siis vahe tais valada. Selle peale kohe nagu ei tulnudki.
Mõõtudest oli eespool juttu.
Tänud, võtan selle asja lähemal ajal plaani!
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Ümar või ovaalne toru peab hästi segu survele vastu. Võid teha ka sellise toru, et alt on kandiline ja teine ots ümar.Kandiline ots võiks olla igast küljest paar cm väiksem kui lõõr, keerad, aga servad kanti välja , siis ta jääb sul püsima korstnasse ja peab ka segu.
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Olaf »

Robi 1 kirjutas:Ma olen aastatega seda toru möötu ylevalt aina vähendand ja tömme aina paraneb.
Suurel ahjul oleks hea alt teha 28x 15, pitsi sees, aga paari meetrine koonustoru, mis pealt vöiks jääda umbes 15-12 cm ja tömbab vuhinal.
Mul on omal pealt mingi 12x12 kandiline ja vöin vabalt neli ahju korraga sinna lööri lasta( alt on löör 28x28).
Teeks ka kandilise toru ja pealt 12-15x12-15. Aga kas koonustoru peab nii pikk olema, võib- olla piisab naiteks ühest meetrist?
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Meetrine muidugi tundub päris tagasihoidlik, aga peab segu survele vastu kui isegi üleni kandilise teed.Ülemise otsa võid ka paar cm välja keerata, et paremini kuju hoiab.
Kandilise koonustoru võid plekile märkida nii,et teed papist ühe külje shablooni ja joonistad seda neli korda edasi, jättes plekki ka valtsile või neetimiseks.
ardobro007
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 28 Sept 2011, 10:53
On tänanud: 2 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas ardobro007 »

Tere,

Olen ka juba suvi otsa juurelnud uue ahju tegu. Küsiks hoopis seda siia juurde, et mis moodi teeksid sina ahju, kui korsten ahju vasakul küljel ja alt korstnasse viia ei saa? Kas siis lisa lõõr ahju külelt ülesse? Kuidas sa ahjust välja viiksid kui oleks sama konstruktsiooniga ahi nagu sinu teine? Parem lõõr oleks siis tunduvalt pikem ja põsed soojeneksid ebaühtlaselt? Tahaksin koos leivaahjuga. Teeks endale pildi ette siis töö tegijale lihtsam seletada oma soovi.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Miks alt korstnasse viia ei saa? Alt tasub igatahes viia ja siiber korstnasse istutada. Meil tuleb võibolla isegi üks selline projekt, kus siiber läheb teisele korrusele, et saada kätte max soojus ja salvestada see ka korstnasse.
ardobro007
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 28 Sept 2011, 10:53
On tänanud: 2 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas ardobro007 »

Korsten vana ja läbi kahe korruse. Pliit läheb ka samasse korstnasse. Kardan, et kui alt lammutama hakkata siis äkki ei kesta enam. Praegune ahi läheb ülevalt sisse ja puhastusluuk ka teisel pool korstent. Huvitav kas selline asi ei toimi kui vasak laskuv lõõr panna hoopis tõusma? Siis muidugi lõõri mõõdud vist ei sobi ja ahju ühtlasest soojenemisest ei saa rääkida?
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Vannitoa ahjuteost sai mitme ahju tegu

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Mis vana ta alt ikka olla saab, sest sealt pole teda kasutatud nagunii. Kaminahjule oleks soovitatav teha nii ala- kui ülaühendus.
Kui korsten on tõesti, aga väga vilets, siis alusta korstnast ja lõpuks saad ühe hea asja.

Seda lahendust, kus üks ahju külg on laskuv ja teine tõuseb, tuleks kasutada ainult erandkorras, näiteks nagu mul oli suht väike ruum kus pole pidevat kasutust.Päris oma majale tasuks ikka korralik ahi teha, siis on hea ka vanaduspõlves kiiktoolis kiikuda ja sooja tuba nauttida.
Manused
Isa kiiktool ahju kõrval ( ahi on 40 a. vana, aga heas korras, kunagi näitan ka seda)
Isa kiiktool ahju kõrval ( ahi on 40 a. vana, aga heas korras, kunagi näitan ka seda)
Isa kiiktool.jpg (28.81 KiB) Vaadatud 4846 korda
Vasta