Sulu küla uus suits

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
voltts
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 07 Dets 2009, 01:19
On tänatud: 1 kord

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas voltts »

Oma arvamust võivad ju kõik avaldada,see on ju foorum :)Vot siin nagu ei saa aru,igal pool räägitakse,et ikka tuleb metall isoleerida villaga ja nüüd järsku uks plärtsti vastu kivi :roll: ,nurkadega kõvasti kinni ka veel :roll:. Kuidas siis selle metalli paisumisega jääb,antud juhul mingit võimalust ju eriti ei jää :?: Ja kuidas siis uksepealsega jääb,sellise variandi puhul lattrauda ei saa sildamiseks kasutada, vaid tuleb sillus teha?Kuidas selle viimistluspoolega on,mida küsisin?Mina teen joonise Paintis ja salvestades valin laiendiks JPEG ja kõik tuleb ilusti ülesse.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas motamees »

voltts kirjutas:... Kuidas siis selle metalli paisumisega jääb,antud juhul mingit võimalust ju eriti ei jää ...
Vaata siin käivad jõud läbi nurkade. See on hoopis teine asi, kui sirge joonpaisumine.
Millepärast kesküttetrassidele iga natukse aja tagant jonksud sisse tehakse? Vat just selle pärast, mida sa siin kardad. ;)
.
Tel 5o9279o
voltts
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 07 Dets 2009, 01:19
On tänatud: 1 kord

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas voltts »

Pole füüsikas just eriti tugev :oops:aga kui meistrid juba nii teevad,ju siis peab asi toimima aga kena oleks,kui ikka lahti ka seletataks :),teab mõnes teises kohas siis silmas pidada,nagu ma aru saan,siis kui miski paisumine peaks toimuma, liigub uks pigem ahjust eemale,kui tuleb vastu ahju :?:.Saan ma õigesti aru?
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

voltts kirjutas:Pole füüsikas just eriti tugev :oops:aga kui meistrid juba nii teevad,ju siis peab asi toimima aga kena oleks,kui ikka lahti ka seletataks :),teab mõnes teises kohas siis silmas pidada,nagu ma aru saan,siis kui miski paisumine peaks toimuma, liigub uks pigem ahjust eemale,kui tuleb vastu ahju :?:.Saan ma õigesti aru?
Võta nüüd asja loogiliselt ikka. Mina ei võta küll seda aega , et kõik vastused veel kangesti lahti seletan. Ma ütlesin, et kui uks meeldib, too ära ja näed siis ise, mis ja kus ning siis küsid mis puudu jääb. Sellest raua paisumisest ja füüsikast seda, et seda peab terve ahju ehituse aja oskama jälgida ja siin EI saa kõike ette öelda ja kas sa oskad küsidagi.... Mina näiteks küll lattrauda silluseks ei pane. Miks peaksin?. See ei hakka ju liikuma ainult pikisuunas jne. Teine jälle paneks sellegi ukse teisiti ette, näiteks heinapalli traadiga... Võta ikka mõni pottseparaamat ka ette ja loe sealt füüsikaline algkursus ära. Mõned mehed käivad kohe kursustel, et omale ahi ehitada .
Ära nüüd arva, et sinu mõtte maha teen, pigem vastupidi. Võta aega siiski tehnilist kirjandust lappida, ka internetis on seda üleval. Ja vaata varasemaid teemasi.....
Küsida saad juurde alati ja kõigilt.
See oli minu lahtiseletus siis.
kena köik
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
voltts
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 07 Dets 2009, 01:19
On tänatud: 1 kord

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas voltts »

Oi, sain vist nüüd kaminahju käest hurjutada,olin vist liiga uudishimulik ja pealetükkiv :cry:,ma mõtlesin,et foorum ikka on selline koht,kus kogemusi jagatakse,küsitakse ja vastatakse.Eks üks asi on teooria ja teine praktika.Kui meister on on mingit sõlmkohta,kus teadmisi rohkem vaja,kui pelgalt tellise ladumine,juba tükimat aega ühtemoodi teinud ja see toimib kenasti,siis ju võik ka näpunäiteid jagada ju.Nu jah,saa aru,et olen vist liiga uudishimulik,aga tänud nendegi vastuste eest,mis olen siin saanud aga eks ma küsin ikka tasapisi.Ma ei saa ju küsimust kellelegile otseselt suunata,foorum on ju selleks,et igal on võimalus oma arvamus öelda antud teema kohta,seda ka siinsete küsimuste suhtes.Iga kord ju ei pea mingi küsimusega kohe uut teemat algatama ju.Näiteks ahju krohvimise kohta võiks mõni kindlasti sõna võtta,mis segu kasutab,kas kasutatakse võrku jne.Pottsepp teeb seda ju kogu aeg oma töös,tal ju kogemust rohkem,et kuidas ja mis ja millega ja väike õpetus või näpunäide kuluks ära inimesel,kes võibolla igapäev sellega kokku ei puutu.On ju. :)
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

voltts kirjutas:Oi, sain vist nüüd kaminahju käest hurjutada,olin vist liiga uudishimulik ja pealetükkiv :cry:,ma mõtlesin,et foorum ikka on selline koht,kus kogemusi jagatakse,küsitakse ja vastatakse.Eks üks asi on teooria ja teine praktika.Kui meister on on mingit sõlmkohta,kus teadmisi rohkem vaja,kui pelgalt tellise ladumine,juba tükimat aega ühtemoodi teinud ja see toimib kenasti,siis ju võik ka näpunäiteid jagada ju.Nu jah,saa aru,et olen vist liiga uudishimulik,aga tänud nendegi vastuste eest,mis olen siin saanud aga eks ma küsin ikka tasapisi.Ma ei saa ju küsimust kellelegile otseselt suunata,foorum on ju selleks,et igal on võimalus oma arvamus öelda antud teema kohta,seda ka siinsete küsimuste suhtes.Iga kord ju ei pea mingi küsimusega kohe uut teemat algatama ju.Näiteks ahju krohvimise kohta võiks mõni kindlasti sõna võtta,mis segu kasutab,kas kasutatakse võrku jne.Pottsepp teeb seda ju kogu aeg oma töös,tal ju kogemust rohkem,et kuidas ja mis ja millega ja väike õpetus või näpunäide kuluks ära inimesel,kes võibolla igapäev sellega kokku ei puutu.On ju. :)
Veelkord, et võta kätte ja loes siis siit foorumist (kasuta otsingut) mis sind huvitavate küsimuste kohta ennem on kirjutatud...
Kas sa tuled mulle õhtul pilli mängima, sest sa oled seda juba tükemat aega teinud ja miks siis mitte teha diili, et mina kriban ja joonestan sulle peeneid ja läbiseletatud vastuseid ja sina mängid mulle soovikontserti. :scratch:
Saateks kostab aga taustakoorilt ood meie mõistuse ülistuseks mis vürtsikalt pasaga üle garneeritakse.

Kui oled otsustanud foorumis abi saada, siis tuleb sul arvestada ka sellise kohtlemisega nagu selles suurepärases teemas:

viewtopic.php?f=1&t=11336

Aga loe korraks minu viimane vastus veelkord läbi ja otsusta kas ikka oli vastus sul piisavalt hästi esitatud :blush:

kena köik
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas motamees »

Vaata Volts, ma nüüd natuke oletan Kaminahju vastuste suhtes.
Vastused hakkasid ära vajuma seetõttu, et hakkas kaduma usaldus sinu vastu. Küsimused hakkasid vedama järjest peenemaks, nagu välja selgitada, kaugele Kaminahju teadmised ikkagi ulatuvad. Küll tal teadmisi on. Usun, et vastuseid oleks ka tulnud palju kaugemale, kui sul ikkagi asi käsil oleks ja tulemus käegakatsutav.
Ka eeldab õpetaja õpetatava iseõppimisvõimet. Kui küsimusi tuleb lõputult, siis kaob õpetajal stiimul.
Näide elust enesest.
Naabruses elas üks perekond, kus oli palju poegi. Esimesel pojal jõudis kätte aeg, kus oli eriti kõrgendatud huvi abikate vastu. Käis siis poiss minu käest teadmisi korjamas. Mul ei olnud ka kahju ja õpetasin talle kõike, mida ise teadsin. Näha oli, et poiss läks koju ja seedis asja kõvasti. Siis üritas prakstikas asju teha õpetuse järgi. Kui tõesti ei saanud hakkama, siis tuli tagasi alles siis, kui kõik variandid olid omal läbi proovitud. seletasin jälle ja kadus poiss jälle. Aeg läks abikad said sõitma, edasi motikad ja kõik muu. Koostöö oli edukas, kuna poiss tegi ise kõvasti tööd. Nüüdseks on poiss ise targem, kui mina ja üllitanud mõned tarkuseõpikudki.
Teama kõige noorem vend sai ka abimootoriga rataste ealiseks. Teadis temagi, kuskohast abi saab. Mina pakkusin talle samuti kõike oma teadmisi, nagu ta vennalegi. Ei tulnud aga meie koostööst mingit asja. Ta oli juba uue küsimusega enne tagasi, kui vana õpitu oli läbi proovinud. Lõpuks vedas isegi oma projekti minu kätte, et ma saelle korda teeks. seletasingi siis talle selle asja lahti. Kui mina teen ja tema ei hakka mõtlema, siis on see hoopis MINU projekt. Mul on aga selliste projektide aeg ammu läbi. Nii meie teed lahku läksidki.
Vanem vendadest käib siiani minu juures juttu vestmas, kui saarele satub. Kui nad veel siin elasid ütles poiss ikka emale: "Ma lähen KORRAKS naabrimehe juurde sa soenda iga 30minuti tagant mulle suppi".
Läks pikaks aga ei osanud kohe kuidagi lühemalt seda asja lahti mõtestada.
Ja lõpuks ahjust ka. Kusagilt lugesin, et Kaminahi paneb ikka krohvi alla võrgu ka. Mis krohvi materjaliks oli enam täpselt ei mäleta. Midagi oli "antiigiga" pistmist.
:wave:
.
Tel 5o9279o
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Ei olnud antiik :banghead:
Uninaksi struktuurkrohv ,250 krooni kott,"Kasukas" ja Kiviliim-müürimõrt 95 krooni kott,sellega viimasega on Muhu pliit ja Sulu ahi. :write:
[/quote]

Motamees on seniilne :confused: ja ei mäleta muhvigi, mida lugenud on :write:

Vot nii, härrad :twisted:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas motamees »

:P
Vat nii, nooremad foorumlased. Tuleb vähem soola süüa, siis ei lähe mälu hukka. Ma võin rahulikult soola edasi süüa, nagunii hullemaks minna ei saa. ;)
Aga Voltsi vastuse saime kätte ikkagist. Ja ka tõestuse, et sellest on kusagil kunagi juttu olnud. :twisted:
.
Tel 5o9279o
voltts
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 07 Dets 2009, 01:19
On tänatud: 1 kord

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas voltts »

Kaminahjul on taustauuring ka tehtud :D Ei oskagi miskit kosta,kas see on nüüd hurjutamine läbi lillede,et üks loll jõuab rohkem küsida,kui 100 tarka vastata.Oleks selline uks, nagu tavapärane,siis sellise kinnitamise õpetuse jah leiab vast kusagilt, aga kuna tegemist oli sutsu erinevaga tavapärasest,siis võtsingi julguse uurida.Kellelt ma siis ikka seda küsin,kui inimestelt,kes taoliste olukordadega puutuvad oma töös kogu aeg kokku.Pole ma tahtnud kellegi oskusi ega teadmisi testida,kui inimene igapäevaselt sellega kokku puutub ja aastast aastasse, ju siis on ka teadmised ja oskused olemas.Kui see asi ükskord ette võtta,siis peaksid mingid eelteadmised juba olema,ei saa ju hakata tegema ja iga natukese pärast siin foorumis küsimas käia,sedasi ei jõua ju poole aastaga ka ahju valmis.Kuna mul oli siin huvi ühe teise asja vastu,mis on ka natuke tavapärasemast erinev,Kaminahi teab,millest jutt,siis sellise õpetust ju raamatust ei leia.Seal ma arvan,on omad nüansid ja siis on ju mõistlik küsida inimese käest ,kes on seda teinud ja on teadja.Eks motamehe jutus on iva, aga vast küll sääreväristaja kohta peab see paika,aga ahju ju 100korda ei võta lahti ja ei pane kokku,kui ma küsiks ka auto kohta nõu ja siis tegutseksin selle nõuande järgi ja kui ei õnnestu katsuks veel mitut võimalikku moodi ja kui mõistus otsas,siis muidugi küsiks, aga ahju puhul on vaja ikka suht kindla peale välja minna.Üsna rumal oleks ju hakata ahjuukse ettepanemist kümmet moodi katsetama,oma äranägemise järgi.Võibolla mõni peab siin isegi peenikest :lol: ja mõtleb,et mis sa loll hakkad jamama,kui ei oska,aga ma tahan selle asja ikka ise valmis teha.Olen terve maja valmis teinud,pean ka sellega hakkama saama,eks ma teen ka,lihtsalt on vaja uurida enne kui asja kallale asuda.Motamees tegi kena ahju ,see innustas mind ka.Nagu kusagil kirjas oli"inimene suudab kõike,kui ta ainult väga tahab"või kuidagi niimoodi :) ja kui ei õnnestu,ei too ma kedagi kättpidi juurde,et tee nüüd korda või paranda ära.Kui ise teen,pole ka kedagi süüdistada,kui miskit viltu,aga päris pange nagu ei tahaks ka panna.Ega siin vist sellistele iseehitajatele päris pai ei tehta jah :?
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Mina olen sulle omad teadmised ja soovitused püüdnud edasi anda ja pildid lubasin ka teha, no millest sa mind süüdistad? Palun võta need soovitused täita,siis saab edasi minna. Kui ei kõlba need, siis ei saa anda ka juurde.
Proovi ikka see esimene vend olla...mitte teine edasi.

:bye:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas motamees »

kaminahi kirjutas: Proovi ikka see esimene vend olla...mitte teine edasi.

:bye:
:rotfl: Siinkohal tuli mulle meelde vene muinasjutt, kus viimane oli alati Ivan duratsok. Mina seda igastahes võrdluspildis kindlasti ei mõelnud. Nii, et Volts, ära kohe mõtlegi. :blackeye:
Ahju võid hakata ehitama julgesti. Ehitus kestab kindalste nii kaua, et jõuad küsida rohkem, kui naabri noorim vendadest.
:wave:
.
Tel 5o9279o
voltts
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 07 Dets 2009, 01:19
On tänatud: 1 kord

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas voltts »

Oi jummel,pole ma kedagi süüdistanud :blush:,kui mu postituse viimast lauset mõtlete,siis see on üleüldine mulje.Kõik näpunäited ja soovitused on ilusti kõrvataha pandud.Igal on nõuandmise juures omad kriteeriumid,miks kaminahi natu närviliseks läheb, kui palju küsima hakatakse,seda ma juba aiman, aga las ta olla,see jääb minu teadmiseks ;)aga tänud igatahes nüüd ja edaspidigi :Dja kes ütles,et need ei kõlba,kõlbavad küll,pole seda küll kusagil poole sõnagagi vihjanud :scratch:
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Sulu küla suurem suits sai täna väikevenna .

Ahju ja pliidi ühiseks omaduseks on see, et kuna raha ei ole põllulill, mida külas kõigil korjata on, siis tuli minimaalsete vahenditega saavutada, et kõik kenasti asja ette läheks ja ikka vana ning suure paekivi majaga ilusti riimis saaks.

Pliidil peavad saama tehtud ka suuremate pidude söömad .
Soemüüril üks löör üles, kaks paraleelselt alla ja all on ka otse korstnasse siiber. Korstnasiiber paistab soemüüri otsa peal, selle kõrval on ahjusiiber.
Krohv kuivab tunduvalt heledamaks.

Pildid muudetud 9.10.2010


PiltPilt

PiltPilt


PiltPilt
Viimati muutis kaminahi, 09 Jaan 2010, 19:56, muudetud 4 korda kokku.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
voltts
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 07 Dets 2009, 01:19
On tänatud: 1 kord

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas voltts »

Kena lihtne lahendus :) ilusti ahjuga ühes stiilis lahendatud.Mulle isiklikult kaminahju viimistlusstiil meeldib,üleüldse,mitte ainult see,on püütud luua midagi enamat,kui lihtsalt punasest kivist ahi.Tellis on ju ühtemoodi punane ja see läheb lõpuks igavaks.Sedasi krohvituna on viimistlusvõimalused palju laiemad ja sõltuvad täiesti meistri fantaasiast,kui muidugi tellija ei anna omi tingimusi ette.Kas siin oli antud vabad käed viimistluse juures?Omale tahaks ka miskit enamat,kui suur neljakandiline punasest tellisest ehitis.Ahi on üsna kogukas ja kohati keskne element toas ja kena oleks,kui ta omaks ka ilusat väljanägemist ja oleks isegi kujunduselemendi eest,lisaks sellele,et sooja annab.Kas nüüd on loota ka ahjuukse kinnituse kohta lubatud pilte ja kuidas need lattrauad sinna peale keeratud on ;),igatahes kena töö :good:Pliidiraud on huvitav lahendus,hea oleks väike seletus,mis ja kuidas?Pildil tundub kivist olevat?
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Voltts.
Viimased kümme aastat on minu muusikalemmik olnud "Ühe õhtu tähed". See kurat on nii elust enesest, et muusikud ei saa seda vaid enesest kirjutatuks pidada.
Üks küsimus on mul ka. Mis lugu, väga tuntud, seda on laulnud paljud maailma kuulsad lauljad, ka ..Jaak Joala , mis lugu see siis on, mille kirjutas üks 15 või oli 16? aasta vanune tütarlaps ühel nukrusehetkel (miskil ca 1950a) ja ...mis jäi tema ainukeseks toitvaks loominguks. See nukrusehetkel loodud lugu toitis teda kogu elu ja andis talle noobli maja peavarjuks ja võimaldas mööda maailma reisida.
kena köik
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
voltts
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 07 Dets 2009, 01:19
On tänatud: 1 kord

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas voltts »

:scratch: hm, mu rumal aju ei närinud küll nüüd sellest mõistukõnest läbi :eek:,nagu motamees ütles kusagil,mette ei saanud aru,mis ta nüüd sellega öelda tahtis :?:Kuna töö sul seal ei piirdunud vaid ahjuga,siis mõtlesin rumala peaga,et teed vahepeal pilte ka ahjust.Kui sul nüüd tundus,et laulsin oodi selleks,et pilte näha,siis on küll vale,see mis kirjutasin viimistlusstiilist,tuli täitsa siiralt.Ega sa ei pea neid pilte tegema kui ei taha,pole sellest hullu midagi,ei solvu,ega pea viha ;),lihtsalt kusagil poole sõnaga lubasid ja mina naiivse inimesena ikka loodan näha, aga loomulikult pole see kohustus.
Viimati muutis voltts, 08 Jaan 2010, 22:53, muudetud 1 kord kokku.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

voltts kirjutas::scratch: hm, mu rumal aju ei närinud küll nüüd sellest mõistukõnest läbi :eek:,nagu motamees ütles kusagil,mette ei saanud aru,mis ta nüüd sellega öelda tahtis :?:
Saatigi sa siis veel ahjude ehitusest läbi närid. Kui ei saanud aru, miks küsisin, siis selleks, et teada saada, kas sa omal alal oled kes.
Mis lugu see siis on? Saavad teisedki pottsepad muusikat teada.

kena köik
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

voltts kirjutas::scratch: hm, mu rumal aju ei närinud küll nüüd sellest mõistukõnest läbi :eek:,nagu motamees ütles kusagil,mette ei saanud aru,mis ta nüüd sellega öelda tahtis :?:Kuna töö sul seal ei piirdunud vaid ahjuga,siis mõtlesin rumala peaga,et teed vahepeal pilte ka ahjust.Kui sul nüüd tundus,et laulsin oodi selleks,et pilte näha,siis on küll vale,see mis kirjutasin viimistlusstiilist,tuli täitsa siiralt.Ega sa ei pea neid pilte tegema kui ei taha,pole sellest hullu midagi,ei solvu,ega pea viha ;),lihtsalt kusagil poole sõnaga lubasid ja mina naiivse inimesena ikka loodan näha, aga loomulikult pole see kohustus.
Lisan peale volttsi täienusi viimases postituses

Kuule ,voltts, võta korra hoog maha, mõtle liblikatele ja ehk siis jõud ka oma postitustest välja lugeda, mis ja milleks oled kirjutanud. Sa ju näitad neis üles kärsitust kärsituse otsa ja siis leiad, et mina närviline, pahane,...ja veel ei tea kui vastutustundetu petis.
Looda vaid, et sina mind kõigutad :rotfl:
Võta ikka arvata, et äkki mul oli ka täna tegemist, mis ei andud aega sulle pilte teha ja teiseks, ma ei saakski neid pilte veel panna siia foorumisse , kuna villa peal ei ole veel lattraua katet. kui ma panen sellise pildi siia üles, siis näen ma seda hiljem korduvalt teadagi kelleste kommitud.
kena köik
Ps Pliidraua ümbris on tõesti dolomiit. Nagu pildil ,nii ongi :banghead:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
voltts
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 07 Dets 2009, 01:19
On tänatud: 1 kord

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas voltts »

:hello: Vai jummel,saab ju väga ilusti seletada,ei pea eelnevalt epistlit lugema :D,ma pole sugugi kärsitu,võin täitsa vabalt oodata,oleksid võinud ju rahulikult öelda,et näe,pole veel raudasi peal ja asi korras.Ma pole ju öelnud,et dai pohh,kui 2 päevaga pilte pole,siis oled petis ja ma ei tea mis veel,katsu ikka rahulikult võtta,tühine ärritumine,võtab vaid energiat :),ma suhtun sinusse ju omaarust täiesti normaalselt,mulle su tööd meeldivad aga sina muudkui tratarataa,kohe täristama.Tunnen vahel end kui mingi tüütus,ei või üht ega teist öelda,ega küsida,sa võid ju mitte uskuda aga mind ka asi pisut huvitab.Loomulikult pole ma mingi pottsepaguru nagu sina,või teised siin,ega sellepärast pea siis üleolevalt suhtuma veel,alati võib ju rahulikult rääkida,ongi lihtne tõde,seda närvilisust on ümberringi küllaga,pole vaja seda siia ka tekitada.Eks ju,RAHULIKULT :this:
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Mul on sulle ettepanek, vähemalt oma ahjuehituse kohta teha eraldi teema, nagu seda oli jeffil. Seda selleks, et ka teised saaksid sind aidata. Saa aru, ma tegelen ka täna õhtul nende töödega, mis mul omal ehitada tuleb http://www.stovemaster.com/html_en/pop/ ... r0701.html ja ei hakka ka käskides ega paludes sulle enne ahjuraamatut kirjutama.
Kui on huvi, siis uuri ja loe, loe ja uuri ja analüüsi ja vaata need lingid ka üle:
blog.php?u=1366&b=5

Mis laulu siis tüdruk kirjutas?
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
voltts
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 07 Dets 2009, 01:19
On tänatud: 1 kord

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas voltts »

:hello: Muidugi tegele oma asjadega,keegi pole milleski sind taga sundinud ju ,ega ka kärsitu olnud.Seletan veelkord rahulikul seda ustest pildi tegemist.Ma oleks selle sinnapaika jätnud ja unustanud,kuna ütlesid,et sul pole uksest pilti tehtud,kuna vaatasin,et ahi valmis siis mõtlesin,et ega sa enam piltide pärast sinna ju minema hakka,siis ma ju ei teadnud,et sul on seal veel tööd.Kui seda pliidi pilti nägin,sain aru,et tegutsed seal edasi ja siis tuli see pildi asi ka meelde,ning mõtlesin,et mainin seda,et äkki oled ära unustanud võibolla,nii lihtne see oligi,mitte sugugi polnud ma kärsitu nagu sulle tundus.Kipud kole palju ridade vahelt lugema,seda mida tegelikult pole,katsu ikka lugeda,seda mida kirja pandud ja eelarvamustevabalt.Ma ei saanud aru,et miks selle pliidiraua küsimise peale nüüd peaga vastu seina tambid?Kas poleks tohtinud huvi tunda?Mina lihtsalt polnud varem sellist asja ja lähenemist näinud,väga kena vaheldus igivanadest rauast pliidiraudadele,uus lähenemine,võibolla potseppade seas on see juba tavaline võte,kust mina tean.Kui sa siin oma asju ülesse paned,siis ole ka valmis kommentaarideks,küsimusteks ja neile ka ilusti vastamiseks :),sul peaks ju hea meel olema,kui sinu tööde vastu huvi tuntakse.Sina umbes nii,et noh oli kivist, ja mis siis,võtad kuidagi kohe negatiivse hoiaku,ma ei tea,kas see kehtib minu suhtes ainult?Kui sa tahad,et igasugu tattninad,kes millegist midagi ei taipa,ei küsi ega torgi,siis pane ju oma piltidele või töödele ,mida siia ülesse sead,kuri klausel juurde,et AINULT AMETIALASEKS KASUTAMISEKS-POTTSEPPADELE ja ongi rahulik.Vahest võib siin ka mõni potensiaalne klient ju ringi vaadata,kas seda ei arva :scratch:kui sellist teksti eest leiab...Oled ju asjalik oma töödes,jõudumööda tutvustad ka, mis laias ilmas pottsepanduses sünnib aga katsu natuke leebemalt suhtuda ja suhtlust arendada ,et kui tahate,et siin kõik suhtluses kenasti sujuks,peaks igaüks ikka kõigepealt endast alustama,et miskit paremaks muutuks,seda pole mina välja mõelnud,et maailm paremaks muutuks,peab kõigepealt iga inimene ikka endast alustama :).Püüdsin nüüd küll rahulikult ja mõistetavalt seletada,loodan,et mu mõtteheietusel on väike iva ikka sees,teised võivad ka miskit arvata ja kosta.
Mis puutub sellesse laulu,siis seda ma ei tea.Mul pole seda häbi öelda.Sellepärast, kui ma natuke laulan ja pill mängin,ei tähenda seda,et ma muusikast kõike tean,usun,et paljud minust kangemadki ei tea .Aga usun,et said natuke parema enesetunde,kui said mind nüüd lollis valguses näidata :clapping:aga ma pole solvunud.Aga jaksu siis uute ja huvitavate tööde kallal.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Voltts

Alustan sulle vastamist sinu kirja lõpust. Kui mina sinult küsin, siis panen sind lihtsalt lolli valgusesse... :confused: Aga kas sind siis vastus üldse ei huvitanud. Kas sa kasvõi kusagilt püüdsid leida vastust? Ja nüüd toon sulle näite, et tehnilist taipu omav inimene, kes muusikuna pole kedagi kunagi huvitanud, leidis tulise tahtmise see sulle esitatud küsimus ära vastata. Inimene sai sama vihje, mis sina liblikatest ja no juba lauliski liblikast mis meelde jäi.
Panin sulle lingid, kas sa tõesti nii kiiresti need ära seedisid? Mul on omal nendega mitu aastat läinud....
Nii on siis sinu küsimustega minule. Ma vastan sulle, et teen nii. Sina ,et pane ikka täpne joonis ja kui ütlen, et too see uks ära, hea uks, küll siis näed ise kuidas see täpselt välja näeb ja taipad isegi ära kuidas mida kinnitada saab. Sa küsid aga aina juurde ja mis mul arusaamatuks jääb on see, et ikka ja jälle sa leiad, et mina olen närvis ja vaja ikoone laduda ja õpetada , kuidas õigesti elama ja vastama peab.
Panen tõesti siia foorumisse linke pilte ja seda muljete jagamiseks, aga kas sa oled palju näinud, kes ka midagi vastu pakuvad? Mõned ikka juba on, aga miks ei võiks olla palju? Mis kuradi "AINULT AMETIALASEKS KASUTAMISEKS-POTTSEPPADELE" :cry: Kui sa ei näe pildilt, et pliidiraua ääres on dolomiit või paas siis ma pean ütlema, et kardan ka sinu uskmatust siis kui seda sõnades seletan. Tead seda nalja, et: " ...ei ole mul televiisorit!!!" Tahad, näitan? Aga mul ju ei ole...
Soovitasin teha sul oma ahjuehitus teema. Kas said soovitusest aru? Miks küsid üldse kui sellest kasu ei näe... pead ikka omad kalad ise õngitsema, minult saad õnged küll aga ka ussid pead ise juba otsima.
Lõpeta see pikk jutt. Saab alati lühidalt ja konkreetselt. Ma ei ole nõrgamõistuslik. Mind on 16 talve koolitatud :oops:

Mis laulu tüdruk tegi?

kena köik
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

No näed,Voltts, ka Läti Henri ei oleeeeee!. Võta siis küsimused siin konkreetseks ja lühikeseks ja kui tüdruku küsimuse ära vastad meile on pilt ka üleval soovitust.

kena köik
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
voltts
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 07 Dets 2009, 01:19
On tänatud: 1 kord

Re: Sulu küla uus suits

Lugemata postitus Postitas voltts »

Käisin koolis ma tookord veel siis
ema kaasa mind teatrisse viis...
butterfly,oo buterfly...


oled rahul,kui seda linki mõtled,siis neid olen ammu vaadanud,mota vist kunagi saatis,eks ma olen vaadanud rohkem pildimaterjali,mu engliš pole nii hea.
Vasta