Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Pildil on eilne seis ja täna sai voodrile veel 4 rida peale laotud ja nüüd on se vast 6-7cm kõrgem kui šhamotist südamik.
Pilt
Plaan oli metalli kasutades peale 2 kihti kive laduda, mis toetuksid siis metalli abil vaid välisvoodrile.

kaminahju kõrval on puukast, mille kõrval soe müür, millele järgneb korsten.......tahan selle müüri tuua nüüd nö ahju peale välja (Loodan et saate ideest aru) ....aga kuna müür on keset ahju pmt siis kahele poole ahju jääks selline serv, kuhu kell vms panna....
Külaline
külaline

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ega sa ometi ahjule soemüüri taha ei ühenda?See oleks laus lollus-sigadus.
Külaline
külaline

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas kaminahjul lõõrid liiga kitsad polevä?
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Kas ma selle sooja müüri tegin sinna niisamavõi? loomulikult läheb ta küttekolde taha aga mis lõõridest käib jutt? Mõtled südaminu ja välisvoodri vahelist õhuvahet?
Külaline
külaline

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

jeff01 kirjutas:Kas ma selle sooja müüri tegin sinna niisamavõi? loomulikult läheb ta küttekolde taha aga mis lõõridest käib jutt? Mõtled südaminu ja välisvoodri vahelist õhuvahet?
Proovida ju võid, kui raha palju, aga tavaliselt sellised komplektid jahutavad suitsugaasi temperatuuri niivõrd maha, et paha,paha. Ehk siis eesti keeli hakkab su korstnajalast pigi sirinal vuukide vahelt jooksma. Kes selle kupatuse idee autor on, kas prof.pottsepp või on tegemist jalgratta leiutamisega?
Külaline
külaline

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ja veel: küttekeha lõõristiku kogupikkus ei tohi mitte mingil juhul olla pikem, kui korsten. Lugema hakkame ühenduskohast(kust korstnasse suubub). Soovituslikult korsten vähemalt 2meetrit pikem.
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Ei ole ma seda ise välja mõelnud ja kui arvestada seda, et mu 4 lõõri on kõik laskuvad siis lühim tee küttekolde tipust korstnani saab olema umbes selline et koldest 2m horisontaalselt, 2m laskub ja siis juba 7m korstent pidi üles (korstnasse lasen tossu alt) Tõmbe puudust ei saa ju sel juhul olla ja seda, kui jahe suits korstnani jõuab reguleerin ma ju tegelikult õhku peale lastes :roll: Meil oli teises hoones vähemalt 50a vana pliit, müür ja korsten. Korsten 7m kõrge ja korstnasse läks müüri ülemises servast ehk umbes 2m pealt ja enne seda oli 1 horisontaalne ja 5vertikaalset lõõri, millede kogupikkus oli vähemalt 10-12m ja asi toimis, pigi polnud korstnast tuppa jõudnud ja seda esines vaid pööningul aga no selle ajaga pigitagu või üleni ära, ma ei plaani niikaua eladagi mitte. Miks peaks se ahju kujuga moodustis, mis tegelikult vaid uksega kamin niipalju asja jahutama, et asi ei toimiks....Eks se varsti näha ole kuidas tõmme on ja võin ka korstna otsa temperatuuri mõõtma minna kui soovite aga nüüd aidake kamin pealt kokku laduda.
Viimati muutis jeff01, 05 Juun 2008, 22:07, muudetud 1 kord kokku.
Külaline
külaline

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Seda kompotti sul kauaks pole!Kui pappi on rohkem kui mõistust siis jätka samas vaimus,halvimal juhul paned maja põlema parimal juhul saad mõne aasta pärast uuesti ahju tegema hakata.Korstnapühkijana sellise kompoti otsa sattuda ei taha.
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Tore targad olete kõik koos,anonüümsed foorumipeded kes kardavad näppe saviga määrida ja räägivad siin rahvale lollusi mida nad kusagilt sama tarkadelt kuulnud on.
Viimati muutis jeff01, 05 Juun 2008, 22:10, muudetud 1 kord kokku.
Külaline
külaline

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Milleks ehitada tuba mingeid mõttetuid kivihunnikuid täis?Paksust kivist soemüür ei lähe soojaks.Se ei ole ju kaminahi vaid tavaline kamin.
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Olgu nii, see on kamin mitte kaminahi.
Müür on seal seina mõttega (selle taha tuleb teine tuba) ja ahju sinna nurka ma teha ei tahtnud, mujalt aga korstent üles laduda ei saanud kui seina äärest, kas oleks targem siis mitme meetrine slepe teha?
Sisuliselt on mul sama asi mis siin: http://www.uuniduuni.fi/docs/06/08/patt1.html
Asi on tehtud pottseppmeistri poolt, kelle isa ja vanaisa sama tööga leiba teeninud.
Viimati muutis jeff01, 05 Juun 2008, 22:21, muudetud 1 kord kokku.
Külaline
külaline

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ise oled foorumipede.Pottsepp korstnapühkijana näen iga päev selliseid sigadusi pool aastat vanad ja tuleb juba maha lõhkuda ja otsast alata.Väga valus on kliendile seda öelda.Inimesed valige pottsepp teadmiste ja oskuste põhjal mitte kes keerab odavalt sitta kokku.Helistate pottsepale ainus mis huvitab on hind mitte see mis selle hinna eest saab.Ostate juhuslikult tuksis auto on võimalus see kohe maha uuesti müüa,ahi peaks ikka mitukümmend aastat kestma.
siiber
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 17 Mär 2007, 21:57
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas siiber »

A mis mõte oli ehitada küttekollet, mis ise külmaks jääb. Ja selle taha soemüür?
Kamina välisvooder jääb ju täiesti külmaks, kuna seal vahel ju seisev õhk.

Pealt kinni saab panna nagu tavalist kaminahju.

Aga ma arvan, et selle värgiga sa talvel tuba soojaks ei saa.

See kooslus pole küll kindlasti pottsepp-meistri tehtud. Ja kuidas siis meister ahju pealt kinni ei saa. :D
Viimati muutis siiber, 05 Juun 2008, 22:35, muudetud 1 kord kokku.
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Hmm, mismoodi saab kivimass (milles on tuli) külmaks jääda? mingi uus füüsika vist.....loomulikult kulub aega et soojus väliskestani jõuaks aga kas teie meelest kaob se kuumus sealt seest kuhugi ära siis enne kui tuppa jõuab? ...eks se juba esimesel talvel näha ole. Mul kütab ülejäänud majapoolt (samuti 50 ruutu) veel idiootsem kompott, mis samuti pmt ise tehtud ja vean kihla et ei saa just igaüks hõisata et vaid 7me haluga ülepäeviti küttes oli mul toas 23-25 kraadi kui väljas miinuskraade üle 10ne. Maja peab ikka soojustama kah ja 10cm kortsu pressitud villa EI OLE soojustus. Ülemöödnud talvel, mil väljas külmarekordid tulid kütsin ahju iga päevaselt 6-7haluga aga külma ei tundnud kordagi ja pigiga pole kah veel kokku puutunud.
erinevalt eelmisest küttekoldest sai praeguse tarbeks pikalt konsulteeritud pädeva pottseppmeistriga, loetud ka mujal maailmas tehtud asjade kohta ja korduvalt läbi loetud paar kohalikus keeles raamatut. Ei ole se asi nii et sooja annab vaid 1 raamatu järgi koostatud kivihunnik ja asjale ei tohi loogiliselt läheneda. Pealt kukku viimise pärast küsisin seetõttu, et eelmise "ahju" lae toetasime villaga võlvile aga tekkinud on paar pragu lae vuukidesse ja nüüd otsin paremat varianti.
siiber
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 17 Mär 2007, 21:57
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas siiber »

Füüsika on see, et seitsme haluga ülepäeva küttes ei ole võimalik tõsta temperatuuri 50-el ruudul 35 kraadi võrra. Kui need halud muidugi viiemeetrised palgid pole.

Ja seal üleval ei käigi võlvi. Ja minumeelest on kolde neel ka veits imelik.
Viimati muutis siiber, 05 Juun 2008, 23:09, muudetud 1 kord kokku.
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

mis valemiga 35 kraadi välja arvutasid? :roll: Kindel on igatahes see, et rokem kui seitset halgu pole ma sinna ahju kunagi toppinudki, halud on 50cm pikad ja suurim neist vast 15cm diameetriga pooleks löödud halg. Olen suht soojalembeline ja praegugi toas 26 kraadi mida pean normaalseks. Igapäevaselt hakkasin kütma siis, kui oli suur tuul või väljas üle 12-14 kraadi külma. Elamine oli külm vaid siis kui soojal maal käisin ja koju tulles avastasin juba ununenud lume, ning selle et viimati oli "majahoidja" kütnud 3 päeva tagasi ja toas oli vaid 18 kraadi sooja. Eks mul ole elamises ka muid soojasid asju peale ahju nagu poole tonnine 26 kraadine akvaarium, vaid põrandat soendav elektriküte vannitoas, suur teler mis vähemalt 8h päevas käib ja kord kuni 2 nädalas köetav saun aga no tõesti mahub 2 päevane (ühe kütmise) puudevaru kõrgesse ämbrisse, millega ka kuuris puude järel käime.
Viimati muutis jeff01, 05 Juun 2008, 23:25, muudetud 1 kord kokku.
Tanel.
külaline

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas Tanel. »

Vala tulekindlast valumassist plaadid või kasuta samottkive 600x230x90,kui üle ulatuvad.Teoreetiliselt võib küll uksega kaminale soemüüri järgi ehitada arvestades,et kamin ise ju annab sooja väliskestast suht minimaalselt (seisev õhk kahe kihi vahel).Minuarvates parem variant oleks olnud soemüür kohe kamina taga ja korsten selle kõrval (lühem suitsuteekond),samas minesatea,võibolla toimib hästi.Toimisid ka ju osade meelest väga auväärsed vanad 8 lõõrilised ja 8 m slepedega pottahjud.Muide mis marki kivid need on,väliskestas.
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Ma ei tea mis marki nad on , tundub et erinevad sest mõõdud pole päris samad ja neid lõigates on neil erinev tugevus ja erinev tolm.....ühesõnaga on need korra juba müüris olnud kivid aga see ei saanud koonerdamise pärast päris nii tehtud, seal toa laes on ka vanad võimsad palgid, mida tahan osaliselt nähtavaks jätta ja üleüldse ei taha 1938a hoones kõiki ruume kipsi alla matta....
Külaline
külaline

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui tulekindlat valubetooni kasutad siis kindlasti vetunit.Uninaksi oma tuld ei kannata.
siiber
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 17 Mär 2007, 21:57
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas siiber »

jeff01 kirjutas:mis valemiga 35 kraadi välja arvutasid? :roll: Kindel on igatahes see, et rokem kui seitset halgu pole ma sinna ahju kunagi toppinudki, halud on 50cm pikad ja suurim neist vast 15cm diameetriga pooleks löödud halg. Olen suht soojalembeline ja praegugi toas 26 kraadi mida pean normaalseks. Igapäevaselt hakkasin kütma siis, kui oli suur tuul või väljas üle 12-14 kraadi külma. Elamine oli külm vaid siis kui soojal maal käisin ja koju tulles avastasin juba ununenud lume, ning selle et viimati oli "majahoidja" kütnud 3 päeva tagasi ja toas oli vaid 18 kraadi sooja. Eks mul ole elamises ka muid soojasid asju peale ahju nagu poole tonnine 26 kraadine akvaarium, vaid põrandat soendav elektriküte vannitoas, suur teler mis vähemalt 8h päevas käib ja kord kuni 2 nädalas köetav saun aga no tõesti mahub 2 päevane (ühe kütmise) puudevaru kõrgesse ämbrisse, millega ka kuuris puude järel käime.
kui õues -10 ja toas 25, siis ongi ju 35 kraadi.
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

mul ei kuku ju 2 päevaga toas temperatuur välis temperatuurini.
Viimati muutis jeff01, 06 Juun 2008, 23:27, muudetud 1 kord kokku.
teadja
külaline

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas teadja »

Eks maailmas ole inimesed suuremalt jaolt samasugused,nagu meil.Ja ehitatakse kah
igasugu imeasju valmis.Nüü�antud küt�kolle on minumeelest jäll�i näide�us tegijal
teadmistest sellel alal vajaka jääb.K��ees räägib,e��lle müüri mõne��uga �ojaks
kütab,tuleb vägisi naer pe�e.Kivi ju lapiti ja pealegi kasutatud,ei tea kas salvestabki enam.
Las see õhuvahe olla s�l sise ja välismüüritise v�el,s��ngi hea.Ei aja asja lõhki.Ei tea
miks n�red seda vahet jätta kardavad,ikka �lla täis?Hoopis hullem as�aga on suitsu jagu
nelja laskuva lõõri puhul.Ikka on ni�� esimene lõõr suurema jao endale ��ab,se aga
tähendab seda,et järgmine �õr soeneb aeglas�alt jne.��eks,et kogu müüri ühtlaselt
soojaks saada,�� va�le panema siibrid ja nendega mängima.Eks tulevik näitab sulle
�usti,kaua sa kütma �ad,enne kui soojamüür ühtla�lt soe.Minu soovitus suu��ar�ikka korralik kogus talveks puid!Edu!
nõginina
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 184
Liitunud: 06 Juun 2008, 19:32

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas nõginina »

Tundub et tadja ei tea laskuvatest lõõridaest midagi.Laskuvate lõõride puhul on suitsu temp kõigis lõõrides sama kuna suits läheb sisuliselt üheaegselt kõigist lõõridest korraga alla.See annab võimaluse ehitada tavalisest pikem soemüür mis läheb ühtlaselt soojaks.Omal kodus just lõhkusin paksust kivist soemüüri maha kuna see ei lähe soojaks,tahab meeletut kütmist.Kui maja peab nii hästi sooja siis oleks mõtekas olnud voodriga kaminahi,ja selle välisvoodrisse saab ka põrandaküttekaabli sisse panna.Talvel lähed kodunt ära lükkad juhtme seina ja tuba soe.
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

"Teadja" kes sa kannad ehitusspetsialisti tiitlit, tee pealun endale erinevat tüüpi lõõride plussid - miinused selgeks. Kui teisi ei usu katsu ise füüsika seadustele mõelda ja seleta mulle uuesti et mismoodi saab laskuvate lõõridega müür soojeneda ebaühtlasemalt kui rõht- või järjestik püstlõõridega müür. (Ehitusspets: "Teadja" :thumbsup: ) Selle vastu ei vaidle, et serviti kivi soeneks kiiremini jne aga ta jahtuks samamoodi kiiremini ja kui ma ei viitsi igapäevaselt kütta siis olen igati selle poolt, et peale kütmist ei oleks mul toas paugust kuum müür vaid asi mis on ka järgmisel kütmisel soojem kui toas olev õhutemperatuur. Lisaks ei meeldi mulle serviti kivi müüri välimus ja vanast kivist serviti müüri teha ei julge kuna kardan niigi võimalike mõrade jne pärast. Tuleb kütte õige puuga, tuleb esmalt soendada üles kolle ja korsten kasutades stardilõõri, tuleb lasta gaasid müüri ja kütta lõpuni nii, et ei jääks tukke ja saaks asja kinni panna enne kui päris ära kustub, tuleb puhastada lõõre ja korstent ja ei ole se pigi teema pooltki nii ohtlik kui te siin jahute.... Mul on vanemate majas sama mõõtu korsten mida kõik maha laidavad aga puhtalt seetõttu, et seal oli vana korsten samasugune ja pigi polnud ka 50 aastaga tuppa jõudnud.
Nojah kõik võib olla. Mina loodan ja usun et se asi töötab siiski ja vahet pole mismoodi sa kuumusest oma osa eraldad, igatepidi läeb se kuumus kividesse ja kandub hiljem tuppa. Alles räägiti mulle, kuidas ma jahutan õhu liiga maha ja siis hakkab korstent pigitama ja nüüd juba vastupidine jutt... Palun rääkige mulle kuhu see soojus sealt kaob kui ta sinna 3 tonnisesse kivimassi juba tekitatud on :roll: Pliidi taga toimivad ju soojad müürid väga edukalt, miks ta ei peaks siis veel sellise küttekolde taga toimima, mille ukse saab vähe varem sulgeda kui pliidi ukse. Usun, et päeval ahjutäie küttes on õhtuks müür soe ja öö jooksul soojeneb ka välismüür, mis vähemalt järgmise päeva lõunani soe on. Igatahes teen ma selle asja valmis ja kui ilmad külmaks lähevad pöördun siia teemasse tagasi ja annan teada kuidas asi toimib ka siis kui mul õigus pole
Viimati muutis jeff01, 07 Juun 2008, 10:02, muudetud 3 korda kokku.
teadja
külaline

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas teadja »

Sõbrakesed,jahtuge nüüd�aha.Mis tiitlisse puutub,siis mina seda endale külg�pookinud
küll � ole,see selleks.Olen alaga piisavalt kaua tegelenud ja arvan,et probleeme pole ka
lõõrid��istamise ja nende plusside ja miinuste väljatoo�stega.Füüsikase��tega pole
vast kah probleeme.Nüüd antud ��l tuleb suits ühest kamina�õrist ja pea��guma võrdselt
nelja l�kuva lõõri vahel.Vaada��aminast väljuva lõõri ristlõiget ja ��kuvate lõõride
ristlõiget kokk�� siis targ�age võrdsest jagumisest.Edu!�
Vasta