Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
teadja
külaline

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas teadja »

No sõbrake,sulle ju anti nõu,et võta ühendust meistriga,kes sellise asja valmis ehitas.Riputasid teema foorumisse ülesse,järelikult pead arvestama asjaoluga,et targutada võib ka mõni teemat
mitte valdav foorumikülastaja.Minumeelest alustasid sa ju ise vastajate paigutamisega.Kes pede,kes
pervert.Järeldada võib ainult üht,sinu teooria on ainuõige.Nii,et lase käia.Loe oma eelnevaid postitusi,
pottsepaga sa ju pidevalt konsulteerid,miks siis viskad oma kergelt öeldud asjatundmatute küsimustega kondi foorumikülastajate hammaste vahele.Kui inimena tahab ikka nõu saada,aiis
kuulab ta rahulikult kõikide arvamusi ja teeb omad järeldused.Edu!
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Lae kokku panemise teemaline küsimus tekkis seetõttu, kuna pottsepp kes mind teoorias aitab oli kodust eemal ja ei tahnud teda ka telefoni teel tüüdata.
Kõiki nõuandeid kuulangi raulikult ja katsun nende üle pisut mõelda ja ka nõginina esimene nõuanne oli asjalik aga sel korral, kui soovitati selliseid perversusi mitte ehitada ei pidanud ma seda väärt nõuandeks.
arumaeisaa
külaline

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas arumaeisaa »

Külaline kirjutas:
arumaeisaa kirjutas:
Külaline kirjutas:Ega sa ometi ahjule soemüüri taha ei ühenda?See oleks laus lollus-sigadus.
Et sinust , kauge külaline , õigesti aru saada , tuleb ahjud edaspidi ehitada ilma löörideta !? Antud juhul,puht minu isiklikul arusaamisel, on lõõrid lihtsalt koldest veidi "nihkesse" viidud. Miks ei peaks neid läbiv ahjukoldega võrdse võimsusega kolde toodetud soojushulk olema piisav?
Teine arusaamatus mulle targutajatelt, et lõõrid ei lähe soojaks ja korsten jääb külmaks! Kuhu siis soojus läheb?
Võiksid omale selgeks teha mis on ahi.
Müüritud küttekolde tugevad küljed
1.Võimalus ehitada oma soovide ja vajaduste kohane ainulahendusega küttekolle.
2.Võoimalus valida ehitise stiil ja...
3.jne.,jne.
4.jne.,jne.
5.jne.,jne.
6.jne.,jne
teadja
külaline

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas teadja »

Mis ta siis ikka on.Tundub,et meestel igav ja vaja ilma kütma hakata.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas motamees »

Pole neil nii igav midagist. Venemaal on kombeks kõigepealt majaplatsile ahi ehitada. Siis ehitatakse seinad ümber.
Soojamüüriga ahi tundub olevat väga õkonoomse (täieliku põlemisega) koldega. Analoogne, kui teemaalgataja ahi. Küll väheke kompaktsem.
.
Tel 5o9279o
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Pottsepad proovivad ja õpivad ühistel kokkusaamistel.......pärast lammutatakse asjad jälle ära ja järgmisel aastal jälle ;)
lugeja
külaline

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas lugeja »

Külaline kirjutas:Ega sa ometi ahjule soemüüri taha ei ühenda?See oleks laus lollus-sigadus.
http://mha-net.org/docs/v8n2/wildac07a.htm
No küll sigatsevad!
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Sigatsevad jah, oma raha, küttepuid ja vaba aega raiskavad. :grin:
Hetkel asi seisab veidi, kuna rasked pü�d juhtusid vahele ja mul tuli 1 loll mõt� et kui ma enne jaanipäev�kanali kaevamist ei alusta siis jõulu�ks garaazile põrand� alla ei saa. Pooleli se ehitus siiski ei jää ja �� ümber ma�i lükka.�
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Vahepeal olid siis kanali kaevamise ja muud talgud ja kamina ehitus jäi päris seisma aga nüüd sai jälle paar päeva nokitsetud ja ligi 1200.- eest vetonit´i spetsiaalsegu vormi valatud, et kamina voodrile lagi peale saada (eest äärest) Ette jääb siis 1,5 kivi laiune äär kuhu mingi asja peale teen või lasen teha ja selle tagant hakkab jooksma pmt laeni ulatuv "müür" kamina vasakusse serva välja.

Pilt
Pilt

Ilusaid heledaid puid ei viitsinud sebida ja seega seal augus 2 või 3 a kuivanud jändrikud....
Kui keegi viitsib kaasa mõelda siis siis võiks öelda mis oleks optimaalne lõõri mõõt seal šhamotiga vooderdatud lõõris millega ma kamina ja müüri nö ühendan.
Viimati muutis jeff01, 15 Juul 2008, 23:02, muudetud 1 kord kokku.
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Kuna palju muid töid on samuti vaja ära teha siis edeneb suht visalt aga kiiret pole mul kuhugi, soe sügis veel ees :D Kohati peab ikka väliseid kive poole kitsamaks lõikama, et nende sisse ka šhamotist sisu mahuks (Nö järelpõlemiskamber või nii.....ja seal väike jupike müüri suunas kah ilmsel šhamotist voodriga)
Viimati muutis jeff01, 15 Aug 2008, 17:59, muudetud 2 korda kokku.
vaatlejalt
külaline

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas vaatlejalt »

http://www.stenovne.dk
Abiks ehk seegi link tellisahjude iseehitajaile
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

vaatlejalt kirjutas:http://www.stenovne.dk
Abiks ehk seegi link tellisahjude iseehitajaile
Huvitav lehekülg, pole seda veel näinudki kuigi hetkeks tundus et olen kõik netis leiduvad ahjud üle vaadanud.

Minu olümpia auks ehitatud hiina müür on pmt valmis nüüd (pole veel pilti teinud ja teen siis kui ka korsten valmis on aga seniks selline:

Pilt
vaid ajalehega olen proovinud ja nii otselõõriga kui ka laskuvatega paistab asi töötavat ka juba praegu (ilma korstnata) Kui korsten valmis siis hakkan ka sissekütmise õpetusi otsima....
Vello Roots
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 10 Nov 2007, 10:26
Asukoht: Märjamaa

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas Vello Roots »

Jgavesti tubli tulemus ja kui Sa ise oled rahul ning soojendab Sinu elamist, siis oled tubli ! ! !
vaatlejalt.
külaline

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas vaatlejalt. »

Panen kirja lingi, mida jälgides leiab ikka uut
mha-net.org/docs/v8n2/v8n2.htm
Lihtsalt on võimalik jälgida MHA uudiseid. Pottseppade NBA :)
pottsepp
külaline

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas pottsepp »

Külaline kirjutas:Ja veel: küttekeha lõõristiku kogupikkus ei tohi mitte mingil juhul olla pikem, kui korsten. Lugema hakkame ühenduskohast(kust korstnasse suubub). Soovituslikult korsten vähemalt 2meetrit pikem.
Loll jutt suhu tagasi!
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

toa sisene osa valmis vist rohkem kui kuu tagasi ja korsten kah mõned ajad tagasi ning olen alustanud tasakesi kütmist.

Esimene päev: Nägin tükk aega vaeva et ajalehega paar pilbast põlema saada ja kogu suits tuli uksest välja kui se lahti oli......stardilõõri avamine ei muutnud mitte kui midagi. Suitsu tuli siibri vahelt ja uksest kui see avada.....Läks üsna palju aega kui lõpuks ka korstnast tõusma hakkas aga siis olid need pilpad põlenud ja rohkem tuld ei teinud. Siibrid jätsin lahti ja lahti jäi ka tuhaluugi restist õhuvõtt. Ukseklaas ja tahmaluugid jooksid veest. Kogu kolle suitsu täis

Teine päev: Sain tule alla poole väiksema ajaga ja siibri vahelt enam suitsu ei näinud .....väikene vahe tõmbel on näha ka stardilõõri avamisel. Vett enam ei nirise aga ukseklaas ja tahmaluugid on niisked. Kütsin ära 4 pilbast (25x50x200) Siibrid jätsin lahti. Koldes vähem suitsu.

Kolmas päev: Tule algatamine õnnestus esimese tikuga. Kui tõmmet ei piira siis lendab tuhk mööda kollet ringi. Vahe stardilõõri avamisel on ilmselge aga ka läbi müüri lastes on tõmme parem kui mu teises ahjus. Kui tuhaluuk lahti ja stardisiiber kinni siis saab ust avada umbes 45kraadi jagu ilma et sisse hakkaks ajama. Kui avasin stardisiibri lasi ukse pmt täitsa lahti teha ja kõrvalt vaadates tõuseb osa suitsust ukse ülemise ääreni ja seal toimub tagasipööre ja tõmme tõmbab selle koldesse tagasi. Arvan et alguse kohta töötab täpselt nii hästi kui peab :yahoo:
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Neljas kuni kuues päev kütmist on süsteemist vee välja viinud.
Osa tahmanud koldest on taas puhtaks põlenud.

Ilmselt olen kolde ehituses väikese möödapaneku teinud, kuna ust ei lase ikka lahti teha :( Kolde põhi on kaldega ja järjest põledes kukub päris kenasti kokku ja tegelikult pole segada vajagi aga siiski oleks tore kui saaks ust avada ilma, et peaks elamise iseloomulikku haisu täis ajama.
Teine tähelepanek on selline, et kui kasutan poole meetriseid puid siis kohe alguses ukse sulgedes tahmab selle kiiresti ära aga kui alguses lasta ukse vahelt õhku võtta niipalju kui tuli soovib (Umbes 10-15 minutit, mil ka stardisiibrit lahti hoian) siis hakkab nagu puhtamalt ilma musta suitsuta põlema ja siis võib ukse pmt sulgeda..... 40 cm puudega pole nagu tahmamise probleemi aga need pole päris ahjupuu mõõtu kah :scratch:

Täna põletasin 5 puud ja mõned pilpad vahel umbes tunni ja viieteist minutiga nagu ääsi peal ära :lol: Kui alt tuhaluugi avan siis põleb ikka väga valusalt ja kiiresti. Korsten on 27x27 mida mul ei soovitatud küll nii teha aga liiga õbluke näeb se ühe kivi lõõr minu silmis välja kui korsten on 8m kõrge. Hetkel on tõmme nagu hea.....ilmselt seetõttu et korsten 8m kõrge.
Soojaks minemist ei oska veel kuidagi kommenteerida.....esmalt läheb nagu selle müüri ülemine osa alates puude kastist kuni korstnani sest seal ei ole shamotti. Mida aeg edasi seda rohkem hakkavad soojenema ka müüri osa kolde kohal ja müüri alumine osa paremal pool.

Eks soojustan järgmise nädala jooksul ka seinad ära, siis saab ehk veidigi rääkida sellest kas se kompott ka sooja peab ja üldse soojaks läheb sest praegu ei lähe kuumakski.....arvan et soojustamata seinad ja soojustamata lagi ning augud seintes on osaliselt selle põhjuseks kuna tuld alla tehes on ahi jälle välistemperatuurini jahtunud sesti siibrit jätan veel lahti ja ruumis on vaid 10-12 kraadi sooja vastavalt sellele kuidas väljas ilm on.
mitteteadja
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 05 Okt 2008, 19:18

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas mitteteadja »

Vaata korstnale annab tõmbe koonuses pits mitte kõrgus
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

selge kui nii arvate. Ehk veidi siiski mõjub ka kõrgus, kuna se ulatab üle haljastuse ja katuste ning tuul saab suitsu korstnast välja (Imeda)
Korstent ladudes oli tõesti kahtlus ka se ka tõmbama hakkab kuna alguses puhus se vaid tuppa sisse...kui aga katuseni ära sai laotud ja katusesse auk sai lõigatud tekkis hetkega kõrvagagi kuuldav tõmme enne kui pitsi kivegi üles olin vedanud. 12 rida silikaadist otsa (sry pitsiks te seda nimetada ei luba) ja tõmme oli ka äsja laotud värskes korstnas :) Ehk läheb asi suvel halvemaks kui korstnaots kuumeneb aga see väga ei kõiguta kuna kütteperiood oli mu majas eelmisel aastal vist 8 kuud ja suvel tegin tuld vaid saunaahjus (sama mõõduga korstna taga) ja seal probleeme ei esinenud.
Kuna ma niikuinii teen korstna otsa vastupidavuse huvides plekist ääre sinna peale siis võib tõesti teha sisse ka plekist koonuse, kuna ehk tõmme mis mul sussid jalast viiks ehk võimaldaks ukse avamist :roll: kui ma seda muidugi jõuan siis enam avada :D
Viimati muutis jeff01, 27 Okt 2008, 20:32, muudetud 1 kord kokku.
siiber
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 17 Mär 2007, 21:57
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas siiber »

Ma arvan, et ega see ahi ise sul soojaks minna ei saagi. See seisev õhk seal voodri vahel ju. Kui sinna oleks TUL-10 saanud, läheks soojemaks.
Ise katsetatud ahju samal küljel, pool külge 10 mm õhuvahega ja pool TUL-10-ga. Villaga osa soojenes paremini.
Aga ukse avamisest tuppa tulev suits äkki kolde neelu valest kujust. Pildil tundub, et neel ahju tagaosas...
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

No se neel on jah nö müüri kohal.....veidi tagant kokku viidud ja veidi eest.
Ega ma väga ei lootnudki ja tahtnudki et se ahju või kamina osa ise soojaks läheks ja väliskestaga polegi seotud selleks, et se ei mõraneks ja selleks et kui see kah soojeneks jõuaks lõõrideni veel jahedam õhk :roll: Vähemalt ma ise arvan nii et kui se väljast nagu soojaks ei lähe õhu halva soojusjuhtivuse pärast siis püsib südamik kuum ja rohkem kuumust jõuab müürini.

Sai tehtud selline katse et köetud praegu toas olevat ahju (Toas enne kütmist 22 kraadi)
ja seda külmas osas olevat ahju sama koguse puudega (Käe ja silma järgi hinnates)
Ja tulemus selline, et kütmise ajal oli külmas ruumis olev ahi jahedam kui toas olev
Kui ahjus olid veel hõõguvad söed ja ootasin kinni panemise hetke oli üles soojenenud ka külm ahi ja se oli ülemises osas isegi ehk gramm soojem kui teine ahi. Kui olin siibrid kinni pannud ei läinud toas olev ahi enam soemaks aga nö uus kompott on järjest kuumenenud kuni praeguseni mil siibri sulgemisest 4h möödas (Käisin just mõlemat katsumas ja mulle tundub et toa ahi on vähemalt 10 kraadi jahedam kuigi tema pind ja kogus on väiksem ja peaks kuumemaks minema) Tõmbasin ühe puhastusluugi välja ja viga pole vaja kaugelt otsida kuna eelmisel aastal vaatasin aukudest sisse ja polnud nagu midagi puhastada peale ühe talve kütmist aga nüüd enne küttehooaega on selleks tagumine aeg (Nädalavahetusel võtan selle tõesti ette)
Mille üle ma õnnelik olen on see, et seda viimast hiina müüri saab mu vanast ahjust erinevalt igast kohast puhastada ( Sai lausa 5 suurt tahmaluuki pandud) Teisel ahjul vaid 4 väikest kust käsi sissegi ei mahu.....eks peab hakkama saama kuidagi
Viimati muutis jeff01, 27 Okt 2008, 21:55, muudetud 1 kord kokku.
siiber
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 17 Mär 2007, 21:57
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas siiber »

Huvitav oleks teada selle kompoti korstnasse jõudva suitsu temperatuuri.
Äkki saad ära mõõta?
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Seda oleks huvitav isegi teada aga pole veel seda termomeetrit ostnud....
katsun selle kunagi/kuidagi siiski ära mõõta aga kui proovisin korstnajala puhastusluugist kätt sisse panna põlemise ajal siis seda ei kannatanud teha igatahes :D üsna korstna seina ääres oli nagu jahe kuna luuki avades tekkis sinna meeletu tõmme aga kui keskele panin ja käega selle luugi osaliselt sulgesin pidin oma sõrmed kõrvetama (Halb näide ilmselt kuna käsi ei peagi sellist temperatuuri taluma) Korstnajala tahmaluuk läheb kuumaks aga mitte nii kuumaks kui peaks (Kui miinimum mis pitsist välja peaks tulema on 80 kraadi ja jahtub 10 kraadi meetri kohta peaks korstnajalas mul 150 kraadi olema aga see on lausa kõrvetav ja se luuk poleks katsutav siis. Seni olen teinud tule alla 2-3 puuga ja kui need on enamvähem ära põlenud sisi 2 puud peale aga kui teha korraga 6-7haluga tuli alla peaks leek koldes oluliselt kõrgem olema ja rohkem kuumust korstnani jõudma :roll:
Viimati muutis jeff01, 27 Okt 2008, 22:47, muudetud 1 kord kokku.
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Täna kütsin päris norm ahjutäie (8 poole meetrist halgu) ja käisin kütmise ajal katusel käega temperatuuri hindamas.....
Mõni sekund peale käe korstnasse pistmist oli käsi niiske ja ei saanudki aru kas jõudis juba higistama hakata või tõusis sealt alt veel nii niisket õhku....kätt kannatas korstnas hoida kuigi päris :| kuum oli (ei mäleta et mul saunas kätel nii kuum oleks olnud....kui siis lae all) Samal ajal proovisin ka kõrval oleva korstnaga võrrelda ja seal oli oluliselt jahedam suits kuid tolle taga köeti hetkel pliiti mitte ahju.
Imelik on aga see et kuigi suits tundus kuum jäi müüri alumine osa siiski leigeks :? (Umbes 20-25 kraadi vaid) müüri ülemine osa oli aga üle 40 kraadi (Laiuselt võttes on väga võrdselt kuum)
Ruum milles ahi asub on 45-50 ruutmeetrit ja soojustatud on vaid 1 välissein kolmest. Teised seinad on külmad kiviseinad. Õhuvahetus on päris suur kuna seinas on jalgpalli suurune auk ja laeks on vaid laudis. Kütmine tõstis toa temperatuuri vaid 6 kraadi (12nelt 18nele) aga ümber ahju käies oli tunda kuidas se sooja õhkab.....nüüd siibri sulgemisest juba 4h möödas ja seni on kõik kohad vaid kuumemaks läinud kuigi ruum suhteliselt jahe.
Eks tegelen nüüd vahelduseks seintega ja järgmisel korral mõõdan ka korstna otsa tempi ära kuna leidsin kraadiklaasi mis kuni 120neni peaks olema võimeline mõõtma.
Viimati muutis jeff01, 28 Okt 2008, 19:40, muudetud 2 korda kokku.
Vasta